YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek motocyklisty Bieruń 9.09.2015r VIDEO
Autor Wiadomość
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-09-13, 18:52   Wypadek motocyklisty Bieruń 9.09.2015r VIDEO

Jak ważne jest prawidłowe używanie kierunków.... pytanie czy to jedyna przyczyna...




https://www.youtube.com/watch?v=pom630FC0wk

Cytat:

Wypadek motocyklisty pod sklepem Lidl w Bieruniu Nowym.
Kierująca Fordem Mondeo kobieta wymusiła pierwszeństwo na motocykliście który nie wyłączył kierunkowskazu po zjeździe z ronda.
Policja ukarała kobietę mandatem ponieważ włączając się do ruchu spowodowała kolizję i nie zastosowała się do zasady ograniczonego zaufania na drodze.

_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-13, 21:04   

Gdyby Pani jeździła na moto, to by wiedziała, że można zapomnieć
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
Uryś 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 539
Skąd: ........
Wysłany: 2015-09-13, 21:12   

Biały, daj spokój, usuń swój komentarz. Dobry masz żart ;)
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1803
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-09-13, 21:16   

Biały nie tylko na moto. Nigdy z podporządkowanej nie wyjeżdzajcie widząc pojazd z kierunkiem mówiącym że skręca w Waszą stronę. Traficie na cwaniaka albo zapominalskiego i się ugotujecie bo wina jest Wasza. O wyłączaniu na moto jak widać na filmie tym bardziej należy pamiętać...
_________________
Hipis
 
 
jendras66 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1100
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-09-14, 09:25   

A co gorsza kumpel podobnie wtopił bo po takiej stłuczce autami gościu powiedział że to świecące słońce dało efekt włączonego migacza, i było słowo przeciw słowu, a glinia uznał winę wymuszającego pierwszeństwo. No i dupa ;p
_________________
Organizator "Rozpoczęcie Sezonu Śląsk i Przyjaciele"
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1803
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-09-14, 11:00   

jendras66, winny jest zawsze ten co rusza z podporządkowanej, kierunkowskaz nie ma znaczenia.
_________________
Hipis
 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-09-14, 11:45   

No mnie samemu czasami zdarza się zapomieć wyłączyć kierunek, tak jak koledze w tym przypadku. Ale co by nie mówić przypomniały mi się pierwsze nauki jazdy po prawku z dziadkiem który mnie opitolił za wielką ufność do kierowców na drodze. Do dziś wiem, że jak jest włączony kierunek czy w moto czy w aucie a ja jestem na podporzadkowanej to należy poczekać aż kierujacy wykona zamierzony manewr - bo inacej moze być tak jak na filmiku.
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 53
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1856
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 12:01   

Kolejna tępa dzida :(
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2015-09-14, 12:55   

Ja bym dal motocykliscie jeszcze w ryj, co z tego ze moja wina, kierunkowskazy sie wylacza i to nie podlega dyskusji.
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1803
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-09-14, 16:36   

spider, pierdolisz Kolego :) to osoba z podporządkowanej ma obowiązek Cię przepuścić i basta ! Tak mówią przepisy i tyle . A zapomnieć każdemu może się zdarzyć...
_________________
Hipis
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2015-09-14, 16:48   

Idąc tokiem rozumowania niektórych, powinniśmy jeździć na światłach awaryjnych, żeby mieć wyjebane na to, czy chcemy może jechać prosto, czy skręcić w lewo, a może w prawo? lol Istnieje coś takiego, jak zasada ograniczonego zaufania. Codziennie rano wyjeżdżam z drogi wewnętrznej na drogę główną i nie ma ch*ja żebym się włączył do ruchu, pomoimo tego, że widzę nadjeżdzający samochód z właczonym kierunkowskazem do skrętu w prawo. Jak upewnię się na 100%, że skręca, wtedy ruszę.
Konkluzja z tego dzwona dla uczestników jest tak - pani z Mondeo nauczyła się, że włączony kierunek to jedno, a skręt to drugie. Motocyklista nauczył się, że trzeba pamiętać o wyłączonym kierunkowskazie, bo na każdym skrzyżowaniu może na niego czyhać pani z Mondeo. lol
Pozostaje jeszcze kwestia ustalenia winy. Na szczęście dla motocyklisty, wg polskiego prawa wina leży po stronie laski, ale już za to, że "zapomniało" mu się wyłączyć kierunkowskazu nie spotka go ŻADNA kara... Kodeks Ruchu Drogowego przewiduje mandaty za brak włączonych świateł mijania, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa itp. tylko za to, że ktoś zapomniał... Dlatego wg mnie tak samo powinno się karać mandatem za jazdę z włączonym kierunkowskazem, non stop na światłach dłucgich, non stop na leweym pasie na drodze szybkiego ruchu. Jakie mogą być tego skutki, widac na filmie. A parę zł po kieszeni skutecznie nauczyłoby ludzi myślenia na drodze.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2015-09-14, 22:25   

Robert nie pierdole, tylko mam racje. Na filmie widac jak babka dojezdza, zwalnia i sie zatrzymuje. Jak widzi moto z wlaczonym kierunkiem to chyba jasne, ze bedzie skrecal do Lidla i babka rusza. Nadal twierdze ok wina babki wg prawa, ale motocyklista w ryj powinien dostac, bo kierunki sie wylacza, a jak sie nie pamieta to do apteki po bilobil.
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 53
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1856
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 22:30   

spider napisał/a:
widzi moto z wlaczonym kierunkiem to chyba jasne, ze bedzie skrecal do Lidla


Nie jest jasne.

Widzi baba motocykl na drodze z pierwszeństwem i rusza z podporządkowanej.
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2015-09-14, 22:39   

Remol zobacz co napisalem w poscie wyzej i obejrzyj film raz jeszcze. Baba nie wyjechala na chama z rozpedu, bez zatrzymania.
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1803
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-09-15, 08:51   

spider, nie masz racji i nie jest oczywiste że będzie skręcał.
Oczywiste jest, że miał włączony kierunkowskaz ale mógł zapomnieć wyłączyć , mogła być awaria układu
Niestety włączony kierunkowskaz nic nie znaczy według przepisów prawa drogowego w takiej sytuacji jak zaprezentowana. Musisz to zrozumieć i NIGDY nie wyjeżdżaj z podporządkowanej.
Można się wkurzać, że tak jest ale niestety tak jest :(
Tutaj koleś oberwał (dobra nauczka dla nas wszystkich) ale są cwaniacy którzy to wykorzystują i specjalnie się "podstawiają" .

ps.
Moje wywody są niestety na podstawie własnych doświadczeń. Czekam na podporządkowanej, jedzie pani - włączony kierunkowskaz -zwalnia prawie do zera, więc patrzę w drugą stronę i startuję.,, no i bum !
Pani mnie przeprasza, mówi że się rozmyśliła bo to nie ten wjazd. Przeprasza i mówi że jej wina itd.
Wkurwiony czekam za policją , prędkość mała , małe szkody, wszak jej wina, zdarza się.
Powtórzyła przy policji to co przy mnie i co ? Niestety to moja wina stwierdził policjant. "kierunkowskaz informuje tylko o zamiarze skręcenia co nie jest jednoznaczne z tym że będzie skręcał" Winnym wymuszenia byłem ja :beczy:

Teraz jak widzę kierunkowskaz to mam to głęboko w dupie i grzecznie czekam :?
_________________
Hipis
 
 
Mickey. 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 241
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-09-15, 09:17   

robert_p napisał/a:
ale są cwaniacy którzy to wykorzystują i specjalnie się "podstawiają"

Robert ma rację i niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich - ja kiedyś rozmawiałem z "miszczem" który z uśmiechem przyznał że "już kilka razy tak zarobił bo zawsze się znajdzie jeleń, który mu wyjedzie" teraz tym bardziej nie ufam czy to przypadkiem nie taki "miszcz" jedzie. Prawo działa 0/1 kto był na podporządkowanej ten winny. A jadąc z włączonym kierunkiem zawsze znajdzie się ktoś kto wyjedzie.
_________________
M&M'sy (Mickey & Mika)
 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2015-09-15, 09:39   

robert_p napisał/a:
spider, nie masz racji i nie jest oczywiste że będzie skręcał.

Tak nie napisalem, mowie tylko ze za ten wlaczony kierunek by dostal.
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
jendras66 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1100
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-09-15, 10:16   

Cytat:
. A zapomnieć każdemu może się zdarzyć...
_________________

robert_p masz rację każdy o tym wie, że z drogi podporządkowanej ustępować musimy, ale warto czasami poczekać, właśnie na przykładzie tym i mega kumpla.
Glina powiedział że każdy kierowca musi mieć ograniczone zaufanie do drugiego.
_________________
Organizator "Rozpoczęcie Sezonu Śląsk i Przyjaciele"
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-09-15, 11:33   

robert_p napisał/a:
Niestety to moja wina stwierdził policjant.


Trzeba było nie przyjmować MKK i iść do sądu.
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-17, 11:17   

Spider, w takim razie w ryj dostało by prawie połowę ludzi z tego forum :)
Bardzo dużo ludzi zapomina o kierunkach i dlatego w niektórzy mają w moto, że kierunki po jakimś czasie same się wyłączają.
Co do zasady ograniczonego zaufania, to jak najbardziej należy jej przestrzegać, ale jak się widzi samochód jadący bez kierunków i nagle kierowca włącza kierunki i pojazd zwania, to nie będę czekał aż wejdzie w zakręt, tylko skręcam przed nim. Osobiście wkurwiam się, na takich co to muszą mieć 500 m odstępu od pojazdu, żeby włączyć się do ruchu i czekają aż gość wejdzie w zakręt i dopiero potem on skręca. Przez takich powstają korki.

Uryś, to nie żart. Taka jest prawda. Baba nie mogła zaobserwować w którym momencie motocyklista włączył kierunek, bo miał włączony wcześniej, a skoro nie widziała jak włączył, to nie powinna wyjeżdżać.
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group