YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Światła DZIENNE
Autor Wiadomość
Sokół 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 22
Skąd: Sokołów podlaski
Wysłany: 2017-11-13, 19:10   Światła DZIENNE

Panowie, trochę abstrachując od Lightbarów w związku z nowelizacją przepisów i możliwością stosowania świateł do jazdy dziennej w motocyklu( łącznie ze światłami postojowymi ) przeszła mi przez głowę myśl, aby do obudów od lightbarów wstawić jakieś konkretnie świecące okrągłe światła do jazdy dziennej, które w dzień są bardziej widoczne niż mijania nawet z dobrymi żarówkami( ja używam Osram Night Breaker ) mam na myśli naprawdę mocne DRLe z homologacją,aby milicja się nie czepiała, macie jakieś pomysły??? ja chyba kupię jakieś mocne DRLe i zlecę dorobienie pierścieni redukcyjnych do moich rodem z USA lightbarów.

proszę o jakieś sugestie

sokół

wydzielone jako osobny temat //ciecio
_________________

Ostatnio zmieniony przez ciecio 2017-11-14, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ciecio 


Model: PLECACZEK
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 424
Skąd: Sam już nie wiem
Wysłany: 2017-11-13, 19:36   

Sokół napisał/a:
w związku z nowelizacją przepisów i możliwością stosowania świateł do jazdy dziennej w motocyklu


Co to za nowelizacja?
Możesz podać źródło ?
 
 
chudy 



Model: RS1600
Rocznik: 2001
Wiek: 54
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 425
Skąd: kociewie
Wysłany: 2017-11-13, 21:54   

Sokół, światła do jazdy dziennej powinny działać bez postojówek zarówno przednich jak i tylnych.
_________________
„Kiedyś” to choroba, która każe nam zabrać wszystkie nasze marzenia do grobu."
– Tim Ferriss
Był:
XVS 650

 
 
Sokół 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 22
Skąd: Sokołów podlaski
Wysłany: 2017-11-13, 22:11   

ależ proszę bardzo:
dziennik ustaw RP z 15 grudnia 2016r. poz.2022 rozdział 3 §12.3

https://www.google.pl/url...__VGv3rRgQ-qVGv

oraz artykuł do poczytania

https://moto-kaplan.autokult.pl/28558,lampy-do-jazdy-dziennej-doswietlenie-zakretow-i-zolta-pozycja-co-nowego-w-oswietleniu-motocyklowym

na pytanie czy motocykl jest pojazdem samochodowym odpowiadam: tak jest pojazdem samochodowym wg wszelkich przepisów łacznie z podatkowymi lol
dlatego pewnie moja Yadzia a może i żonusi mniejsza błysą DRLami na wiosnę ;D

sokół
_________________

 
 
ciecio 


Model: PLECACZEK
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 424
Skąd: Sam już nie wiem
Wysłany: 2017-11-14, 11:55   

dzięki Sokół,
Ja już od jakiegoś czasu mam zamontowane "dzienne lightbary" , ale myślałem, że to całkowicie niezgodne z prawem.
A tu niespodzianka :)

Wyciągnąłem z ustawy najważniejsze rzeczy:

Światło do jazdy dziennej
Pojazd:
- Motocykl

Liczba świateł:
- 1 lub 2 (Światła pojedyncze motocykla powinny być umieszczone w podłużnej płaszczyźnie symetrii pojazdu, z wyjątkiem świateł drogowych
i mijania umieszczonych obok siebie, które powinny być symetryczne względem tej płaszczyzny; światła występujące parami
powinny być symetryczne względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu.)

Barwa:
- biała

Rozmieszczenie na pojeździe [mm]
- na długości: z przodu w taki sposób, aby wysyłane światło nie olśniewało kierującego bezpośrednio lub przez odbicie od elementów pojazdu
- na szerokości: wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm (jeżeli szerokość pojazdu nie przekracza 1,3 m (1,4 m dla światła hamowania „stop” i pozycyjnego tylnego ciągnika), odległość ta
może być zmniejszona do 400 mm (dla ciągnika min. 500 mm))
- na wysokości: 250÷1500

Połączenia elektryczne:
1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika. (Dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się stosowanie przełącznika aktywującego lub
dezaktywującego tę funkcję.)
2) mogą być włączone gdy:
- automatyczna skrzynia biegów jest w pozycji P
- hamulec postojowy jest uruchomiony
- przed ruszeniem pojazdu po raz pierwszy po każdym ręcznym uruchomieniu urządzenia zapłonowego,
3) mogą być wyłączone ręcznie, gdy prędkość pojazdu nie przekracza 10 km/h pod warunkiem automatycznego włączenia po przekroczeniu prędkości 10 km/h lub gdy pojazd przejechał odległość większą niż 100 m i światła pozostają włączone do czasu ich ponownego rozmyślnego wyłączenia
4) powinny wyłączać się automatycznie, gdy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu uniemożliwiającym pracę silnika po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,
5) jeżeli odległość od światła przedniego kierunku jazdy jest równa lub mniejsza od 40 mm, połączenie elektryczne na odpowiedniej stronie pojazdu powinno zapewniać albo wyłączenie światła do jazdy dziennej albo obniżenie światłości przez cały okres działania światła kierunku jazdy,
6) jeżeli światło do jazdy dziennej jest wzajemnie połączone ze światłem kierunku jazdy, światło do jazdy dziennej powinno być wyłączone przez cały okres włączenia światła kierunku jazdy,
7) dopuszcza się, aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się:
- przednie i tylnie światła pozycyjne, górne światła obrysowe - jeżeli występują, boczne światła obrysowe - jeżeli występują oraz oświetlenie tylniej tablicy rejestracyjnej,
- lub tylko światła pozycyjne tylne.
 
 
Sokół 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 22
Skąd: Sokołów podlaski
Wysłany: 2017-11-14, 14:02   

Dzięki za wyciągnięcie samej esencji z ustawy, która nas interesuje, ja już zdecydowałem, w zimę robię modyfikacje lightbarów na Drle
Pozdro
Sokół
_________________

 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4802
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2017-11-14, 19:05   

A gdzie klasyczny motór?

Bi-xenony....?

;/
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Bluesmen 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 113
Skąd: Żagań
Wysłany: 2017-11-14, 19:36   

W Virago w lightbarach miałem żarówki LED jako dzienne, on/off po stacyjce. Trzy sezony tak jeździłem. Jakoś nigdy nie było problemów z policją.


1janbo myślę o czujce parkowania z wizualizacją :hahaha:
 
 
Sokół 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 22
Skąd: Sokołów podlaski
Wysłany: 2018-06-23, 21:20   

witam szanowne grono
trochę odgrzeję kotleta( sam go zresztą usmażyłem), nie miałem czasu wcześniej wstawić fotek moich lightbarów przerobionych na DRLe, więc proszę bardzo:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/1ec6402cb3bb032a
https://www.fotosik.pl/zdjecie/899f21464e4eb7f0
tak prezentują się odblaski w lampie błyskowej czyli zupełnie jak puszka z naprzeciwka w nie świeci ;D
https://www.fotosik.pl/zdjecie/7feb263ecbc797c6
oceńcie jak to wyszło, dla mnie jest ok

pozdro dla wszystkich

LwG
_________________

 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2018-06-24, 19:05   

Wygląda OK
Gdzie można zakupić ? jakieś wymiary ?
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
Sokół 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 22
Skąd: Sokołów podlaski
Wysłany: 2018-06-25, 06:03   

światła kupione na Alledrogo, homologacja, 800 lumenów, dystanse dorobione na wymiar na obrabiarce CNC, odblaski to taśma naklejana na naczepy do ciężarówek, spełniają swoją rolę bo w dzień nie da się mnie nie zauważyć na drodze ;D i oto właśnie chodzi

pozdro

LwG
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group