YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nocna jazda
Autor Wiadomość
kopernikos 



Rocznik: 2007
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 40
Skąd: Koło || Piła
Wysłany: 2009-09-04, 21:45   

Witam, mam także kilka rad odnośnie jazdy nocą...


Zrobilem parę razy moją Gwiazdką w tym sezonie dosyć długi dystans mianowicie 240 km trasa: Piła - Koło ( tak naprawdę nie jest on długi - ale zważając na komfort poruszania się Naszymi polskimi drogami, uprzejmymi kolesiami w puszkach i świadomością spaceru sarenek i jeleni tych 4nożnych i tych co się słaniają na dwóch nogach o tej porze z 230km robi się odczucie i zmęczenie jak po przejechaniu 500 km.

Więc oto kilka rad z którymi chciałbym się podzielić:

1. Jeśli nie musisz to nie jedź nocą !
2. Dla własnego bezpieczeńswa załóź kamizelkę odblaskową
3. Założyłem lightbary żeby poprawić widoczność siebie jak i swoją- szczerze - te za 400 zł gówno co dają,więc...są bo są ale efekt 165W nie poraził mnie.(3x55W)
4. z doświadczenia jazdy puszką założyłem "japońskie" ksenony - efekt zdumiewający spokojnie moge powiedzieć, że komfort widoczności zwiekszył się o 40-50% jak nie lepiej,a dobrze wyrególowane nie powodują oślepiania innych kierowców (nie miałem przypadku, aby którykolwiek z jadących z naprzeciwka dał mi po oczach, że go oślepiam)
5. Dostosuj prędkość do umiejetności i weź poprawkę na widoczność...bo lepiej dojechać 40-tką do 100-tki niż 100-tką do 40-tki.
6.pamiętaj o szmatce i preparacie antyfog, ja używam Clean do szyb i daje radę - nie paruje.
7.Staraj się nie jechać prawą stroną pasa - tam zbyt wiele niespodzianek dla nas czeka, jesli widzisz doganiający Cię pojazd zwolnij zjedź do prawej, po zakończeniu manewru wjedź na tor jazdy który Ci odpowiada i się najlepiej czujesz - ja zawsze staram się jechać pomiędzy koleinami prawego pasa ;)
8. i Ostatnie - o lansie zapomnij!!! -skupienie 150% normy w trakcie jazdy nocą 8) 8)

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group