YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrącony motocyklista trafił do szpitala
Autor Wiadomość
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-04-24, 07:22   Potrącony motocyklista trafił do szpitala

Cytat:
Do szpitala trafił kierowca motocykla po zderzeniu z samochodem. Kierowca auta usłyszy zarzuty, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Do wypadku doszło w czwartek rano, w okolicy Baszty Chojnowskiej. Jadący samochodem marki ford mężczyzna dosłownie najechał na jadącego prawidłowo motocyklistę

- Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala, uskarża się między innymi na bóle obojczyka – mówi kom. Anna Farmas – Czerwińska z legnickiej policji.

Sprawca wypadku był trzeźwy, zatrzymano mu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku grozi mu nawet do trzech lat więzienia.




klik
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
griszasad 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 66
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-04-24, 09:25   

oby tylko obojczyk...
_________________
Rdzenny mieszkaniec Grodu Winnego! :palenie:

SREU # 1061
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-04-24, 10:53   

Tego typu przypadki powinny być karane jako usiłowanie zabójstwa , bo nas nic nie chroni . Dla pieszych potrafią stworzyć przepis , że ma bezwzględne pierwszeństwo nawet jak zbliża się do przejścia , a w naszym przypadku (motocyklistów) nic nie chroni jak kierowcę chociaż trochę blachy - u nas wręcz odwrotnie , w takiej sytuacji nasz pojazd - motocykl - też jest dla nas zagrożeniem , bo przygniecie , połamie nogi , poparzy rura , szyba głowę może...dość...dlatego powinni stworzyć przepis o szególnej ostrożności dla kierowców względem motocyklistów.
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-24, 11:21   

tygrys napisał/a:
dlatego powinni stworzyć przepis o szególnej ostrożności dla kierowców względem motocyklistów.


i jeszcze przepis że jak leci nisko na dopalaczach na jednym kole to puszki mają na chodnik zjechać

obudź się, zejdź na ziemię - przepis byłby nadużywany nagminnie (który motocyklista jeździ 50 w zabudowanym ? chyba skuter nieodblokowany...)

po prostu trzeba patrzeć 3x - wszyscy chcą cię zabić...
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-04-24, 17:39   

Wyobraz sobie , że twardo stąpam po ziemi - motocyklem pomykam 42 lata , a zawdowo kierowcą 40 lat i coś mogę powiedzieć w temacie . Co ma prędkość do tego , jak na pierwszeństwie dostaniesz strzała z boku i uśmiejesz się - ja jeźdzę w zabudowanym 50-60 i na dwóch kołach. W Holandii obowiązuje taki dziwny przepis (dla nas dziwny) , że rowerzysta i motorowerzysta (do 35 km/h) mają bezwzględne pierwszeństwo na pasach wyznaczonych dla nich , a nasi kierowcy klną i wręcz spychają rowerzystę na jezdni , bo zawalidroga...zmusza do hamowania itd. i takie są właśnie konsekwencje ignorowania innych użytkowników drogi. Powinieneś sam sobie odpowiedzieć - czy to normalne , że piszesz (jako motocyklista) z pełnym przekonaniem i za przykład podajesz "który motocyklista jeździ 50 w zabudowanym" dla Ciebie - w takim kontekście piszesz , że to jest normą i godzisz się z tym . Właśnie dla takich ludzi jest taki przepis niezbędny . Nawzajem ignorujemy się na drodze i pieszy , rowerzysta , motorowerzysta i motocyklista mają najmniejsze szanse na przeżycie w starciu z masą samochodu . Jeżeli użytkownicy drogi tego nie rozumieją , albo udają e-be...to trzeba ich zmusić odpowiednią regulacją prawną . Jak znam życie w naszych realiach nigdy coś takiego nie "wejdzie" , bo będzie masa przeszkód wziętych z księżyca i dojdzie do tego , że pojeździć na moto bezpiecznie można będzie tylko na księżycu :>
Niech się chłopak szybko wykuruje i oby nie było więcej takich sytuacji.
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2015-04-24, 21:24   

I tu się z tygrysem zgadzam w zupełności. Miasto to kołowrót i każdy chciałby szybko się przemieszczać. Nie raz widziałem - ograniczenie do 30,znak szkoła,a imbecyl z 80 (jak nie więcej) na budziku. Po to są przepisy,żeby je stosować i karać za łamanie (za te surowo). Jak taki kierowiec (obojętnie jakiego pojazdu) wyłapie parę stówek,to od razu noga (ręka) z gazu zleci następnym razem. Dlaczego inni mogą,a my nie? Nie tylko w Holandii rowerzysta,pieszy,motorowerzysta,jest na bezwzględnym prawie pierwszeństwa. Ten przepis funkcjonuje w całej zachodniej Europie.
A jak chcecie poczuć w sobie demona prędkości,wystarczy wyjechać na autostradę...
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-24, 22:54   

heloł - ale pas dla rowerzystów czy motorowerzystów do 35kmh to nie to samo co "dlatego powinni stworzyć przepis o szególnej ostrożności dla kierowców względem motocyklistów."

powstanie z tego kolejny przepis robiący święte krowy - obecnie jak stoisz na światłach w puszce jako pierwszy i na zielonym skręcasz w prawo to musisz ustąpić pierwszeństwa cudownemu dziecku dwóch pedałów który jedzie prosto i wyprzedza cię z ...PRAWEJ !

potem pomysły z pieszmymi którzy mają pierwszeństwo bezwzględne gdy poczują "zamiar przejścia przez jezdnię" - a co z dawnym "najpierw patrzymy w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo ?! - teraz święta krowa wtargnie na jezdnie bo ma zamiar - ciekawe jak wyhamujesz nawet jadąc 35kmh ?

tym sposobem skoro piesi są tacy pokrzywdzeni to pokrzywdzone samochody powinny mieć pierszeństwo przed pociągami na przejazdach a na morzu łódki wiosłowe i pontony przed tankowcami....

sam miałem wypadek jak pucha włączając się do ruchu z wjazdu na autostradę zepchnęła mnie z ...lewego pasa - była szarówka, odcinek z latarniami i koniecznie chciał wyprzedzić zawalidrogę na prawym pasie - można zrobić i 10 przepisów łącznie z obcinaniem jajec za przejechanie motocyklisty - i co ? stało się - przepis jest - ja mam mieć ograniczone zaufanie - a każdy kto się dołącza do ruchu czy przejeżdżą przez skrzyżowanie ma zachować szczególną ostrożność

chłopak żyje i na szczęście nie był to jakiś strzał z boku od śwagra co na czerwonym jeździ ....

w wątku obok mamy motocyklistę który właśnie jest takim śwagrem - kobitka ma rozbite auto, jakąś traumę bo mogła zabić człowieka przez wypadek - brak uwagi
i co ? moturzysta ma mieć pierwszeństwo bezwzględne bo miał 35kmh na budziku ? no ja was proszę...
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-04-24, 23:26   

Madburn - podziwiam Cię - tak wszystlo "upchnołeś" do jednego "gara" i zamieszałeś , że już pewnikiem sam nie bardzo się orientujesz o co Ci chodzi - miłej soboty i niedzieli.
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
Boober 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1229
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-24, 23:34   

A według mnie: kultura osobista czasem zwana kindrsztubą i przepisy, ich znajomość i respektowanie (jakie by nie były) i nie mamy prawie wypadków - te które będą to zasłabnięcia, zawały, udary... ale... no właśnie. Ma się w nosie "tego drugiego" bo to przecież "ten Obcy"...

Przepis chroniący motocyklistów... co da jeżeli pozostanie martwy! Tak jak sporo różnych przepisów, bo "ja wiem lepiej, bo właśnie JA!"
Z grzechów drobnych... a z resztą, sami wiecie jak na drogach to wygląda i kto co robi.
A zatem pogodzę Was - przepisy - wystarczy że się je respektuje a nie tworzy, przepisy wystarczy ze się ich nie łamie - już chronią, kultura - otacza bezpieczeństwem. No ale jak tu przeżyć że jakiś cwaniak wykorzystał moją uprzejmość... no nie mogę być frajerem, ja im teraz pokażę! No i efekty widać...
Wielce przełomowe będzie kiedy na zwężkach puszki pojadą płynnie na zakładkę, a motonici będą mogli mieć miejsce pomiędzy... W końcu tak gdzieś podobno się da ;)

Szacunek nas uratuje, no i myślenie za innych. Dopóki oni nie nie zaczną myśleć - nie za nas - ale o nas (nie ważne czy jedziemy na moto, czy puchą), i nie mam tu tylko na myśli "zasady ograniczonego zaufania...

A ile to już razy nawet w puszce, ustąpiłem pierwszeństwa sam je mając - tylekroć nie miałem wypadku, a i pewnie żyję.

Pax, pax populi. Edukować, nie osądzać. Zawstydzać kulturą osobistą, nie rugać.
Po cóż swary, po cóż kłótnie... i nie będę kontynuował za poetą, bo choć to mądre i przejmujące - to zbyt ponure...
LWG - do przodu!
_________________
Była -> Yamaha Drag Star 1100 (2014-2016)
Jest -> Aprilia ETV1000 Caponord (2016- )
 
 
Jolka 


Model: SYMPATYK
Wiek: 64
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 1286
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-04-24, 23:45   

ja uważam czy puszką czy motocyklem "oczy dookoła głowy", od roku korki w Żywcu straszne :( ja muszę codziennie dojeżdżać do pracy do Bielska
przez te pier.... korki często jestem zmuszona jechać przez pola, wąskimi drogami, przed śwęetami wyjeżdżałam z bocznej drogi w Pietrzykowicach, korek z prawej i lewej, na skrzyżowaniu luz do wyjazdu, powoli wjeżdżam na środek patrząc czy ktoś nie jedzie z prawej .. jestem na środku drogi i .... jeb motocyklista ląduje na mnie :( wyskakuje i pierwsze pytanie czy jesteś cały
nie moja wian bo ... podwójna ciagła, skrzyżowanie i przejście dla pieszych
młody chłopak 17 lat, karta rowerowa, na małym motocyklu podrasowanym, wiem bo mi powiedział o tym,kazałam mu siedzieć cicho, nic o tym nie mówić przy policji, jechał do szkoły, wyprzedzał kolumnę samochodów w korku i nie przewidział problemu
w skrócie podsumowując jego ojciec podziękował e tak podeszłam do tego wypadku, młody ode mnie dostał opird... za taką jazdę
ja miałam problem z naprawą samochodu bo pomimo minimalnej szybkości cały przód samochodu był do zrobienia
ktos może uznać że piszę nie na temat ale ... dla mnie nie ważne czy jedziesz jedź ostrożnie i przestrzegaj przepisów
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2015-04-24, 23:47   

Boober napisał/a:
Zawstydzać kulturą osobistą, nie rugać.


Boober, za ten wpis masz u mnie dużego browara :browarek:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
Boober 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1229
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-25, 00:04   

burza, pokornie dziękuję... :) aczkolwiek należy się moim rodzicom bardziej :)
_________________
Była -> Yamaha Drag Star 1100 (2014-2016)
Jest -> Aprilia ETV1000 Caponord (2016- )
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2015-04-25, 00:06   

Boober, skoro ten browar będzie duży to może podzielisz się z rodzicami :nie_wiem:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
Bakteria77 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 25
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1551
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2015-04-25, 00:15   

A tak wygląda w realu "kultura jazdy"
http://www.sadistic.pl/wy...na-vt356733.htm
_________________
Road Star 1700 Midnight
ściana płaczu:
- BT 1100 Bulldog
- Drag Star 650 Classic

https://www.youtube.com/watch?v=k-k7tOlyM5Q
https://www.youtube.com/watch?v=9ettjvt3hQI
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2015-04-25, 00:18   

Toż to "morderca" zwykły jest :evil:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-04-25, 08:07   

I następny przykład "usiłowania zabójstwa" - jak inaczej to nazwać i osądzać - do pierdla na 15 lat , a nie "kultury osobistej uczyć" - tam go nauczą w spółżyć w społeczeństwie , co prawda zamkniętym (w przenośni i dosłownie) , ale zawsze grupa.
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
black jack 79 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Toruń/ Dzikowo
Wysłany: 2015-05-02, 08:25   

Wczoraj widziałem w Toruniu- gościu sportowym ale spokojnie jechał i pewien pan z fajką z zębach w Uno w lewo skręca bezpośrednio przez motocyklem. Kierowca się ogarnoł i zjechał na pusty chodnik. Pan w Uno niczego nie zauważył i pojechał pyrkocząc dalej. MASAKRA!
_________________
black jack 79
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 52
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1856
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-02, 09:02   

black jack 79 napisał/a:
ogarnoł

ogarnął
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group