YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
trzymajcie bezpieczny odstęp..
Autor Wiadomość
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2015-03-22, 22:49   trzymajcie bezpieczny odstęp..

Ku przestrodze..
https://www.youtube.com/watch?v=naxUi57QNAQ
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
przemczyszyn 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2007
Wiek: 32
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 510
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2015-03-22, 23:25   

Warto od czasu do czasu przejrzeć takie filmiki żeby mieć świadomość ewentualnego niebezpieczeństwa.
_________________
Lewa w górę!
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2015-03-23, 07:22   

Już taki wypadek widziałem , tylko trochę gorszy bo moto się samo podniosło na gmolu i poszło w las .
Na szczęście bez ofiary , tylko drobne potłuczenia , czego nie można było powiedzieć o motocyklu ;/
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-03-23, 10:09   

Już początek filmu pokazywał że nie wszyscy wiedzą co to bezpieczny szyk dalszy ciąg filmu niestety to potwierdził...
_________________
Hipis
 
 
JozefK 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 67
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 592
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2015-03-23, 10:43   

Najgorsze czego nie cierpię przy jeździe w kolumnie to, wjeżdżanie jadącemu z przodu pod pachę. To jest bardzo niebezpieczne. Niestety jest to nagminne.
_________________
Jeździjmy tak aby było nas coraz więcej a nie mniej.
Ostatnio zmieniony przez JozefK 2015-03-23, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bynio 



Model: MS1300
Rocznik: 2007
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 54
Skąd: Kutno
Wysłany: 2015-03-23, 11:25   

Motocyklista który się wysypał jechał za blisko ale najgorsze jest to że w takich kolumnach znajdują się narwańcy tak jak ten który wyprzedzał i prawdopodobnie on się wcisnął w kolumnę i doprowadził innych do hamowania. Unikam parad bo takie zjawisko ma tam miejsce . Byłem kilka razy świadkiem jak sobie pourywali kierunki i inne elementy bo w paradzie sobie wyścigi urządzają i raczej zjawisko to dotyczy motocyklistów na lekkich i sportowych motocyklach .
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-03-23, 13:13   

bynio napisał/a:
... ale najgorsze jest to że w takich kolumnach znajdują się narwańcy tak jak ten który wyprzedzał i prawdopodobnie on się wcisnął w kolumnę i doprowadził innych do hamowania.

Nie rwałbym się tak do osądzania. Przez moją okolice ciągną się latem stada mniejszych i większych grup. Większość jedzie z prędkościami relaksowymi. Nie wszyscy majatyle luzu i czasu, by się tak snuć. Niestety, trzymanie dystansu i patrzenie w lusterka u motocyklistów kuleje jeszcze bardziej niż u kierowców samochodów, a może ze dwa razy zdarzyło mi się, że motocykliści w kolumnie zrobili miejsce od wyprzedzania. Pół biedy jeszcze, gdy wyprzedzajacym jest drugi motocyklista, ale widziałem już sytuacje, gdy schować się musiało auto.
Taka branżowa hipokryzja - wymagając patrzenia w lusterka, sami mamy to w d..ie.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
Jarek74 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 50
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-27, 17:51   

bynio napisał/a:
bo w paradzie sobie wyścigi urządzają i raczej zjawisko to dotyczy motocyklistów na lekkich i sportowych motocyklach
najlepsze są wtedy (czytaj najszybsze ;D ) wszelkiej maści piździki i skutery dlatego mam podobne zdanie o paradach na otwarciach i zamknięciach sezonów
_________________
Delta Machine
 
 
s1roman 


Rocznik: 2002
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 370
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-04-27, 19:14   

jak to jest, popinam w różnych kolumnach od 7 lat, z Jankesami z DSAmi, od 5 do 55 motocykli i nic się nie stało, latamy po całej europie na rozpoczęcie sezonu najmniej 10 maszyn i nic.
Jak słyszę te pierdoły że kolumna jest niebezpieczna to mnie krew zalewa, po prostu patrzcie na dupę poprzedzającego motocyklisty tak aby była lekko nie wyraźna i będzie git, jak zauważysz furiata zatrzymaj grupę i poproś klienta żeby spadał lub się uspokoił.
Dla przypomnienia wypadek w kolumnie jest o wiele rzadszy niż dzwony samotników i o wiele bezpieczniejszy bo zwykle zdarza się przy małych prędkościach
_________________
Nawet cień przyjaciela wystarczy, aby uczynić człowieka szczęśliwym.
Jeżeli znajdziesz prawdziwego przyjaciela (co zdarza się naprawdę rzadko!) chroń go bo to drugi Ty
 
 
Jarek74 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 50
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-27, 20:06   

s1roman napisał/a:
zatrzymaj grupę
życzę powodzenia na takim np rozpoczęciu sezonu gdzie jest kilkaset motocykli + pobudzone małolaty na swoich 50cm3 ;/
_________________
Delta Machine
 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2015-04-27, 21:51   

Gosc na tym dragu z plomieniami pod koniec filmu to moj dobry kumpel, musze zapytac co tam odwineli ;D
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2015-04-28, 17:45   

Moim zdaniem właśnie bardzo groźne są takie sytuacje, kiedy np osoba blokująca ronda, lub skrzyżowania próbuje znowu znaleźć się na początku kolumny i jedzie jak najszybciej na początek, co jakiś czas wbijając się w kolumnę, żeby nie zaliczyć czołówki. W takiej sytuacji nie trudno o efekt "domina", ponieważ wszyscy jadą tak samo, nikt nie przyhamuje, żeby nie rozerwać kolumny, a wystarczy że któryś z motocyklistów spanikuje, lub zahamuje raptownie przed tym co się wepchnął w kolumnę i dzieje się to samo co na filmie.
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group