YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kozak_Barabasz
2009-08-23, 13:51
Dlaczego akurat DragStar ?
Autor Wiadomość
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-02-14, 22:32   

Moja przygoda zaczęła się od cotygodniowych mini zlotów w centrum miasta w którym obecnie mieszkam. Oglądałem HD, Intrudery ,Vulkany, Shadowki, Dragi , z tych 4 typów wybrałem 2 mianowicie Shadow i Drag. Oczywiście nie miałem jeszcze prawka, ale postanowiłem ,że się zapiszę na kurs i jak zdam to coś kupię. Zdałem i zaczęło się oglądanie. A ha silnik musiał mieć min.1100 pojemności po to żeby za sezon nie zmieniać na większy.Jeżdziłem na jazdy próbne nawet już wpłaciłem zaliczkę na Shadowke ,ale miała coś z papierami nie tak( kopa ma dużo większego niż Dragi). Po tym wszystkim przeglądałem na necie i zobaczyłem pięknego Customa Czarny kolorek i od tego czasu wiedziałem ,że będzie mój. Zadzwoniłem i zostawiłem zaliczkę za dwa dni pojechałem, przejechałem się dosłownie 100 metrów i wpłaciłem całą kasę nawet nie targowałem się. Był poprostu piękny. Dostałem jeszcze od sprzedawcy gwarancję na 6 miesięcy na wszystko.(skorzystałem z niej cos tam z silnikiem mi się podziało - niestety. Ale naprawili. ) Tak więc stałem się posiadaczem.
_________________
Dawid Z.
 
 
zajcow 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 90
Skąd: Żarki
Wysłany: 2010-02-15, 18:39   

Hmmm.... moja przygoda z moto tak naprawde zaczeła sie rok temu , zawsze podobały mi sie motocykle a w szczególności chopper/cruiser ,niestety jakos wczesniej nie mogłem sobie pozwolic na moto -ze względu na budowe domu itd...
Kiedy juz wpadło mi pare grosze zaczołem przeglądać oferty na które było mnie stać
i tak to stałem sie posiadaczem Intrudera 750 ( piekny chopper)
http://img694.imageshack..../obraz018gi.jpg

Z czasem jadnak uznałem ze na dłuższe wypady z żonką jest zbyt mały i nie wygodny
dlatego postanowiłem ze "wyskrobe" jeszcze troszke kasy
kupie cos większego , ........i wtedy sie zaczeło :) byłem zauroczony Hondą Valkyrie ,
znalazłem kilka ofetr j na jednym nawet juz siedziałem z kasa w rękach :) ale doszedłem
do wniosku że niestety ten PIĘKNY motor jest dla mnie za duży
i w tedy kumpel polecił mi Draga , oblukałem ten model i do razu sie zakochałem :)
a potem :alllegro , otomoto, i inne i w ciągu 3 dni odwiedziłem kilka miejsc , zrobiłem spoooro kilosów i kupiłem pięknego DS- a po sąsiedzku pare kilometrów obok :D

http://img402.imageshack....7/obraz022t.jpg
Teraz jestem szczęsliwym posiadaczem "gwiazdki"(od pażdziernika 2009 ) i czekam na Wiosne ! !!!!
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-02-16, 07:18   

Planowalem w zakupic u dealera w USA ,Honde Shadow Aero lub Honde Shadow Spirit 750, jednak u tego samego dealera znalazlem Yamaha V Star 1100 Custom w malowaniu Raven (Midnight Custom). Postanowilem ze tylko to moto ;D Zebralem pare tysiecy dolarow na koncie 8) bylem prawie gotowy do zakupow w USA, jednak w tym czasie (jesien 2008 r.) cena dolara gwaltownie poszybowala do gory, sprowadzenie nowego sprzetu z USA stalo sie troche nieoplacalne :| Dobry los czuwal ;D przegladalem allegro i trafilem na moja Slicznotke Yamaha V Star 1100 Custom w malowaniu Raven (Midnight Custom) :brawo: Dolary sprzedalem w piatek z 40 procentowym zyskiem (poniewaz byl szczyt ceny za dolara) a w niedziele pojechalem laweta ze znajomym harlejowcem po Slicznotke. Od pazdziernika 2008 r. jestesmy razem :skuter:

Zdjęcie111.jpg
Plik ściągnięto 254 raz(y) 37.75 KB

_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
voyager 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Wiek: 52
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-09, 15:02   

U mnie z kolei było tak: okazało się, że w dobry znajomy ma do sprzedania Classica. Powiedział mi przez telefon, ze motocykl jest pewny i sprawdzony. Kiedy przyjechałem i go zobaczyłem - nawet nie pytałem o cenę. Wiedziałem, ze Drag bedzie mój. Kupiłem bez jakiejkolwiek jazdy próbnej - nie miałem wtedy prawka, ani tym bardziej pojęcia jak jeździć na moto.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-03-09, 15:51   

to jest prawdziwa milosc od pierwszego spojrzenia :hahaha:
 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2010-03-09, 15:54   

A mi poprostu tata dał ultimatum evil
albo Drag Star albo nic.... odpowiedz byla oczywista ;D ;D ;D ;D
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2010-03-09, 20:49   

marian00, masz mądrego tate - doceń to ;D
_________________


AB Rh+
 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2010-03-09, 21:39   

Teraz juz to wiem... ;D ;D ;D
 
 
jaroslav 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2001
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-03-10, 01:47   

Sąsiad kolegi miał xvs-a, który był odpalany i jeżdżony od wielkiego dzwonu np. w letnie urlopy. Ponieważ sąsiad ten w pewnym momencie dojrzał do sprzedaży, kolega zadzwonił i po burzliwych negocjacjach nabyłem droga kupna 7-letni motocykl z przebiegiem niecałe 8 tys. km ;p Teraz nadchodzi nasz trzeci wspólny sezon. Jak widac marka w tym wypadku była przypadkowa i pewnie co innego w takim stanie też bym kupił.
_________________
Wrrum
 
 
Zeo00 



Rocznik: 2002
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-10, 20:32   

Ja z kolei rok temu sie nudziłem zimą (miałem w tedy Aprilia'ę Rs więc nie było nic do przerabiania za bardzo ani nic). Po dobrze zakończonym semestrze mój tata którejś soboty rano "wpadł" do pokoju i pyta sie czy chce nowy motor, no to zszwdłem i zobaczyłem zdjęcia na allegro i pierwsze moje pytanie brzmiało: A jaka to pojemność??
Powiedział że to 125 i troche mi sie przestało podobać, bo pomyślałem że to będzie pracowało jak motorower, ale na szczeście w okolicach łodzi był taki sam na sprzedaż więc po południu pojechaliśmy go obejżeć. Po usłyszeniu pierwszych obrotów silnika zakochałem się w tym motorze ;D Tak więc o 8 w niedzielę byłem już w Jarosławiu (pod ukraińską granicą)
Moto miało zrwany rozrząd, ponieważ pękła elektroda z świecy i podeszła pod awór, który się nie domknął i tłok udeżył w niego, a poza tym w silniku była niepełna szklanka oleju... i tak sie zaczeło:D po połowie jednego sezonu nawinąłem niecałe 2000mil i narazie wszystko jest cacy:D
_________________
Motocykl jest jak Media Markt - Nie dla idiotów!!
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2010-03-10, 20:35   

Jadąc do Warszawy wstąpiłem do centrum motocyklowego w Jastkowie i ops zakochałem się.
Nie była to ta miłość, gdyż wybranka okazała się za stara i ..... znalazłem sobie .... młodszą 8)
Teraz chętnie założyłbym harem ale moja ślubna jest zazdrosna.
 
 
aldek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 417
Skąd: znikąd
Wysłany: 2010-03-10, 21:00   

voyager12345 napisał/a:
U mnie z kolei było tak: okazało się, że w dobry znajomy ma do sprzedania Classica. Powiedział mi przez telefon, ze motocykl jest pewny i sprawdzony. Kiedy przyjechałem i go zobaczyłem - nawet nie pytałem o cenę. Wiedziałem, ze Drag bedzie mój. Kupiłem bez jakiejkolwiek jazdy próbnej - nie miałem wtedy prawka, ani tym bardziej pojęcia jak jeździć na moto.

Czyli już nie jesteś SYMPATYK ?
 
 
voyager 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Wiek: 52
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-03-12, 15:46   

Jestem teraz znowu SYMPATYKiem. Gwiazdka poszła w dobre ręce. W garażu stoi teraz trochę większe moto. Ale przywiązanie do Gwiazdek i Forum pozostało.
 
 
Novy 



Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 267
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2010-03-13, 16:44   

No to pochwal się! Może zainspirujesz kogoś?
_________________
Nie czytam wszystkich postów :gwizd3:
...bo nie zawsze forum działa. ;D
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2010-03-15, 08:58   

Dlaczego gwiazdka? Dziwne pytanie, ponieważ nie wyobrażam sobie innej opcji :D

Gdy jakiś dwa lata temu zaraziłem się motocyklami od razu wiedziałem, że poszukuję czegoś co najpierw słychać a potem widać. Szukałem choppera.
Później doświadczony motocyklista doradził mi bardziej Cruisera i pokazał czym różnią się te dwa modele. Cruiser bardziej przypadł mi do gustu.
No to google, alledrogo i inne portale poszły w ruch i poszukiwaniu czegoś co mi się spodoba a nie będzie miało więcej niż 1l pojemności.... W końcu trafiłem na zdjęcia Drag Stara .... Morda mi się uśmiechała do monitora od ucha do ucha, serce waliło tak jak bym oglądał najpiękniejsza kobietę ... i już widziałem że to jest Miłość od pierwszego wejrzenia :D
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
senio 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 97
Skąd: Koło.wlkp
Wysłany: 2010-03-30, 22:13   

Dopiero zobaczyłem ten temat. Pierwszy jakiś większy motocykl po długiej przerwie to było Viagro 750. Ale Virażka za mała jest dla mnie, albo ja za duży dla niej jak kto woli. Drag mi się podobał już w tym czasie, tylko trochę kasa się nie zgadzała. Na jakimś zlocie dorwałem Draga 1100 na próbne jazdy i się tylko upewniłem, że to jest to czego mi potrzeba. Rok od tego czasu minął, Virówka się sprzedała, 10kkz dołożyłem i pojechałem po poszukiwaniach do Krakowa po V-Stara z przebiegiem około 5 tysięcy mil ściągniętego ze Stanów. I tak jest ze mną do dzisiaj, i piąty sezon zaczęliśmy. Zmian nie planuję bo lansu mi nie potrzeba, a dobrze się dogadujemy. Moto zadbane, bez wypadkowe, po mojemu ubrane i na moje jazdy w zupełności wystarczające. Wielu tych co jeździło Dragami w tym czasie, ma na dzisiaj 1800 - 1900 "między jajami" no bo nie będą komarkami przecież jeździli. I co to daje jak i tak najprzyjemniej jest i tak 90-110 i tak właśnie jeżdżą. Trzeba by znowu sporo dołożyć żeby coś innego większego, młodszego kupić, więc może i rozsądek wpadania z deszczu pod rynnę robi swoje w moim przypadku jak patrzę na towarzystwo z boku. Chyba więc nieprędko się rozstanę moim V-Starem. Wychodzę z założenia że to ma być przyjemność, a do tego nie potrzeba mi niemal dwu litrowego smoka.
 
 
zajcow 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 90
Skąd: Żarki
Wysłany: 2010-04-07, 22:25   

i tak trzymaj :hej: :brawo2: :ok:
 
 
FhissT 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 283
Skąd: podlasie
Wysłany: 2011-01-16, 22:09   

dla mnie DragStar to synonim japonskiego cruisera! odkąd po raz pierwszy obejrzałem Terminatora II i Arniego na FatBoyu wiedziałem że chce miec tylko taki motocykl!
Mój sprzęt kupiony od dobrego znajomego ktory objeździł za nią pół Polski, żeby przejeździć jedynie sezon i kupic Heritage'a o ktorym zawsze marzyl wiec Gwiazdka trafila w moje łapy... dobrze kupic sprzet ktory jest pewny w 100%...
jestem nim zachwycony!!
 
 
koks79 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 45
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 832
Skąd: GŁ-Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-01-17, 03:07   

Stara nie posiadałem (virago to i owszem i pewnie nie jeden z forumowiczów przed DS-em też) jednak wiem, że najnormalniej w świecie jest to kawał dobrej maszyny, która nie dość, że pięknie wygląda to jeszcze doskonale jeździ. A ten argument że sąsiad miał coś tam z pojemnością 1000ccm to ktoś kupił 1100ccm to klasyka :dance3: a niby po co zbudowano bosshossa ?!?!?! po to samo... :wmur:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
;)
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-01-17, 09:29   

A w moim przypadku to było tak:
Zainteresowałem się motocyklami tak naprawdę w szkole średniej.Kumpla tato złożył mu ,,Indiana Skauta'' no oczywiście nie orginał ale czopereka.Pojechałem z nim na zlot H-D w Wenecji pod Bydzią .Bracia moi już też łyknęli bakcyla byli tam ze mną .Był to dla nas boski-,,Indyk"ma się rozumieć ,inny koleś miał BSA Souper z niebotycznym przodzie ;d ,no i się zaczęło.Przez wszystkie lata mieliśmy wiele motocykli ja Dkw350 z1938r,Krzyś młodszy brat NSU 250,BMW osiołek nigdy nie został złożony ale nasz najmłodszy brat był największym z nas talentem i motocyklistą w rodzince.On to miał całą stajnię moto,pierwsza była Jawa taty 250 a później Junak M10-kilka sztuk ,M72 ,Dniepry 2- szti w końcu HD WLA42 zbudował go na czopera później HD-evo w częściach i trzy ostatnie HD to piękny czarny dzikus łezka zbiornik długi przód silnik evo ostatni SHOWEL legendarny silnik trapez z przodu siedzenie obszyte końską skórą - czad-! Niestety mój najmłodszy brat Romek zginął wracając już na stałę do Polski po 7 latach pracy za granicą :beczy: Zdążył jeszcze z Krzyśkiem złożyć mu HD-wla 42 na czopera za granicą ,zbudował dwie ramy miękkie dla brata i dla mnie ,dostałem od niego silnik, ramę skrzynię BSA-4 biegową i mnóstwo innych części,bo wiedział ,że jak przyjedzie to poskładamy maszyny i wyjedziemy w trzech tak jak się nam zawsze marzyło.Nie mam talentu takiego jak on, chodziłem i łudziłem się ,że poskładam graty.Minęły trzy długie lata bez Romka i postanowiłem kupić motocykl,by dotrzymać danej obietnicy by jeździć o niczym więcej nie marzyłem.

Dlaczego Drag Star -bo jest klasyczny,ma piękne linie,silnik chłodzony powietrzem v2, ma duszę,styl i wiem ,że spodobałby się śp.Romkowi.Mieliśmy podobne gusta.
Poza tym ma rewelacyjne opinię o bezawaryjności a to dla mnie jest ważne i cena nie wygórowana w stosunku do produktu jaki otrzymujemy.No jedynie mogłem kupić 1100 , ma więcej zalet od 650 ale i tak nie żałuję.Muszę się rozjeździć a on mi w zupełności wystarczy.Jest po prostu dla mnie piękny i wiele znaczy.Czytałem o nim na tym forum jeszcze jako gość.Kupiłem go z allegro z nikim nie konsultowałem, mam taką zasadę ,,widziały gały co brały"zawsze tak kupuję jakoś się udaje i do nikogo nie mam pretensji. :ok:
Kogo znudziłem przepraszam ,ale tak to było w moim przypadku.A o śp.Romku musiałem wspomnieć .Należało mu się to ode mnie. Wiem że śmiga Tam na swojej maszynie!

''Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć"(Dżem-do kołyski)

:uklon3:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group