YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kozak_Barabasz
2009-08-23, 13:51
Dlaczego akurat DragStar ?
Autor Wiadomość
HORSZCZAR 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 1529
Skąd: Nowa Mała Wieś
Wysłany: 2009-12-08, 22:09   

Moje uśpione marzenia o moto odżyły na jednej z obstawianych imprez, wystawiali się tam chłopaki z HD. No i wiecie jak to było od słowa do słowa, przymiarki. Potem przyjechało chyba z 15 HD różnej maści. No i wtedy popłynąłem. Właśnie jeden z chłopaków z tego stoiska polecił mi Draga. Szukałem ze dwa miesiące jak był ładny do z 300 km albo jeszcze w Stanach. Generalnie chciałem moto krajowe. Aż tu któregoś razu patrzę a tu piękne moto, cena trochę wysoka (ale ładna cholera) patrzę gdzie a tu miła niespodzianka całe 3 km od kwadratury. Reszty możecie się domyślać :brawo: :brawo: :brawo:
_________________

Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć ...

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ...

Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...



Road Star XV 1700 Midnight
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6504
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2009-12-10, 14:51   

Mnie od początku podobały się HD (brzmienie i ta cała otoczka). ALe porozmawiałem sobie z paroma motonitami.I powedzieli:"jak lubisz grzebać przy sprzęcie kup sobie HD, a jak chcesz jeździć to japońca".Oczywiście była to mowa o używkach.Jak zobaczyłem DS-a custom, zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia. Stwierdziłem mój ci on. Było to kilka lat temu.Z biegiem czasu coraz wnikliwiej zacząłem przyglądać się wersji classic. I stwierdziłem że nie ma ładniejszego nad classica(właściciele custom-o gustach się nie dyskutuje) ;D .I to piękne dzieło współczesnej motoryzacji cieszy moje oko i duszę.A gdy przyjdzie na coś się przesiąść to też pewnie to będzie gwiazdka(mnie podoba się 1300, żeby tylko ten silnik chłodzony był powietrzem.Ale może za ta parę lat.....)
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-12-10, 16:56   

Bemol, to masz jeszcze opcje 1900. Ta jest chłodzona powietrzem, 950 również. Po czorta wprowadzili 1300 chłodzony cieczą?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Łuki 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 58
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 234
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-12-10, 17:12   

Ciężko to wytłumaczyć,ale dlatego że:
-piękna linia motocykla
-klasyczny wygląd
-dobra mechanika
-wygodny dla bikera i plecaczka
A do tego wszystkiego jakiś rodzaj zauroczenia tym sprzętem,może chęć jeżdżenia sprawdzonym motocyklem......

Pozdrawiam.
 
 
zbymus 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 730
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2009-12-10, 18:42   

witek1965 napisał/a:
Bemol, to masz jeszcze opcje 1900. Ta jest chłodzona powietrzem, 950 również. Po czorta wprowadzili 1300 chłodzony cieczą?

Moim głównym atutem przemawiającym za dragiem to sylwetka i powietrze na gary.
Motocykl chłodzony cieczą to samochód na dwóch kołach.
_________________
https://photos.google.com/album/AF1QipNggTKJRcR5ByWt4dCl6QfDfqW7fgoeS7r2bH1N/photo/AF1QipMM2x1B7yoU8OhWdXqQWkT-UoTzGyV8IhMWq79m

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2009-12-10, 18:49   

Ja generalnie chciałem japońskiego cruisera...
No i mój się trafił...
I potrzebowałem przed zakupem info o nim, nie żebym chciał od razu kupować...
I znalazłem to forum...
I jak mogłem coś innego kupić...

Podsumowując... TO WSZYSTKO PRZEZ WAS ! ! ! :yahoo:
:niema:
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-10, 20:33   

Najpierw był pomysł:kupić motor! Potem zastanowienie,jaki kurde? Dalej,to już tylko jakieś trzy miesiące kopania na allegro i dwa modele do wyboru.
1.Honda valkyrie-poprostu kosmos.......
2.Hamaha drag star -znacznie bliżej ;D
Teraz jestem szczęśliwym człowiekiem.Normalnie jak ja mogłem czterdzieści lat bez motocykla żyć :nie_wiem: A w dupie mam narty,żeby już była wiosna jego mać!
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2009-12-10, 20:56   

trotom napisał/a:
Ja generalnie chciałem japońskiego cruisera...
No i mój się trafił...
I potrzebowałem przed zakupem info o nim, nie żebym chciał od razu kupować...
I znalazłem to forum...
I jak mogłem coś innego kupić...

Podsumowując... TO WSZYSTKO PRZEZ WAS ! ! ! :yahoo:
:niema:
buhahahah widzę, że nie tylko nicki mamy podobne - ze mną było identyko. I nie ukrywam że najwięcej na privie mi wyjaśniał Wiewiór za co jestem mu niezmiernie i wielce wdzięczny :dumny:
_________________


AB Rh+
 
 
MaxVarEmreis 



Rocznik: 2009
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Olkusz/Kraków
Wysłany: 2009-12-16, 10:03   

W młodości jakoś nie szczególnie ciągnęło mnie do motocykli. Rówieśnicy mieli te swoje Komarki czy inne wynalazki tego typu, ale mnie to jakoś nie ruszało. Fakt, kiedy przejeżdżał obok mnie jakiś chopperek z modyfikowanym wydeszkiem zatrzymywałem się i podziwiałem, ale na tym się to wszystko kończyło.
Cała sytuacja zmieniła się kiedy byłem jakieś 2 lata temu na wczasach w Niechorzu. Przy jednym ze sklepów stał zaparkowany Kawasaki Vulcan… zakochałem się. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ta klasyczna linia, te chromy, mięsiste opony. Wiedziałem, że musze mieć taki motocykl.
Po powrocie do domu jedną z pierwszych rzeczy było sprawdzenie ile to kosztuje i gdzie można go kupić. Okazało się, że przy „małym” planie oszczędnościowym będzie mnie stać na taki motocykl :)
No i się zaczęło przeszukiwanie czeluści Internetu w poszukiwaniu cruisera dla mnie. Pod uwagę były brane Kawasaki VN 900, Suzuki C800, ba, prawie wpłaciłem zaliczkę na H-D Iron 883. Yamaha 950 Midnight Star wydawała mi się zbyt „nowoczesna”. W grę wchodziły tylko klasyki. Ideałem byłby Kawasami Drifter, ale tu tylko używane występują.
Pewnego dnia, przeglądając Allegro, natrafiłem na ofertę sprzedaży Drag Stara 1100 w mojej okolicy. Nie zastanawiałem się długo, bo choć skłaniałem się ku nowemu motocyklowi, to była okazja zobaczyć coś nowego i mieć porównanie na przyszłość….niestety w tamtym czasie nie miałem całej kwoty, którą chciał sprzedawca, bo brałbym z miejsca. Motocykl okazałem się PIĘKNOŚCIĄ. Idealne wyważenie każdego elementu motocykla. A jak jeszcze zapuścił silnik na modyfikowanych wydechach… odpłynąłem. wiedziałem, że to TO. I tutaj pewnym problemem było zdobycie nowego egzemplarza ( w Europie już nie produkują :( ), ale całe szczęście zostaje kraj mlekiem i miodem płynący, czyli USA :) .
Nie ukrywam, że to forum także pomogło mi podjąć decyzję :)
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2009-12-16, 13:41   

W młodości ? :) ) toż ty przecież ciągle jesteś młodziak :D
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-12-17, 13:20   

MaxVarEmreis napisał/a:
W młodości jakoś nie szczególnie ciągnęło mnie do motocykli. Rówieśnicy mieli te swoje Komarki czy inne wynalazki tego typu, ale mnie to jakoś nie ruszało. Fakt, kiedy przejeżdżał obok mnie jakiś chopperek z modyfikowanym wydeszkiem zatrzymywałem się i podziwiałem, ale na tym się to wszystko kończyło.
Cała sytuacja zmieniła się kiedy byłem jakieś 2 lata temu na wczasach w Niechorzu. Przy jednym ze sklepów stał zaparkowany Kawasaki Vulcan… zakochałem się. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ta klasyczna linia, te chromy, mięsiste opony. Wiedziałem, że musze mieć taki motocykl.
Po powrocie do domu jedną z pierwszych rzeczy było sprawdzenie ile to kosztuje i gdzie można go kupić. Okazało się, że przy „małym” planie oszczędnościowym będzie mnie stać na taki motocykl :)
No i się zaczęło przeszukiwanie czeluści Internetu w poszukiwaniu cruisera dla mnie. Pod uwagę były brane Kawasaki VN 900, Suzuki C800, ba, prawie wpłaciłem zaliczkę na H-D Iron 883. Yamaha 950 Midnight Star wydawała mi się zbyt „nowoczesna”. W grę wchodziły tylko klasyki. Ideałem byłby Kawasami Drifter, ale tu tylko używane występują.
Pewnego dnia, przeglądając Allegro, natrafiłem na ofertę sprzedaży Drag Stara 1100 w mojej okolicy. Nie zastanawiałem się długo, bo choć skłaniałem się ku nowemu motocyklowi, to była okazja zobaczyć coś nowego i mieć porównanie na przyszłość….niestety w tamtym czasie nie miałem całej kwoty, którą chciał sprzedawca, bo brałbym z miejsca. Motocykl okazałem się PIĘKNOŚCIĄ. Idealne wyważenie każdego elementu motocykla. A jak jeszcze zapuścił silnik na modyfikowanych wydechach… odpłynąłem. wiedziałem, że to TO. I tutaj pewnym problemem było zdobycie nowego egzemplarza ( w Europie już nie produkują :( ), ale całe szczęście zostaje kraj mlekiem i miodem płynący, czyli USA :) .
Nie ukrywam, że to forum także pomogło mi podjąć decyzję :)

w europie ciagle w salonach stoja nowe drag stary (przynajmniej tak bylo w roku 2009)
http://www.yamaha-motor.e...rcycles/custom/
 
 
MaxVarEmreis 



Rocznik: 2009
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Olkusz/Kraków
Wysłany: 2009-12-17, 15:35   

fazzi napisał/a:

w europie ciagle w salonach stoja nowe drag stary (przynajmniej tak bylo w roku 2009)
http://www.yamaha-motor.e...rcycles/custom/

Hiszpańska strona Yamahy jako jedyna pokazuje Drag Stara. W całej reszcie Europy, brak.
No i niestety cieżko o kogoś, kto by motocykl z tego pięknego kraju sprowadził :)
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2009-12-18, 12:40   

MaxVarEmreis napisał/a:
fazzi napisał/a:

w europie ciagle w salonach stoja nowe drag stary (przynajmniej tak bylo w roku 2009)
http://www.yamaha-motor.e...rcycles/custom/

Hiszpańska strona Yamahy jako jedyna pokazuje Drag Stara. W całej reszcie Europy, brak.
No i niestety cieżko o kogoś, kto by motocykl z tego pięknego kraju sprowadził :)



Zerknąłem na stronę hiszpańskiej Yamahy cena:8999 euro ... nie wiesz Fazzy w jakiej cenie sprzedają nieużywane z 2008 roku ?
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-12-18, 13:12   

Zaker, Ta cena jest za nie używany właśnie (nowy). Wychodzi jakieś 37 tyś zł (za golca). Może chodzi Ci o używane ?
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
RafV 



Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 286
Skąd: Ujście/Piła
Wysłany: 2009-12-18, 13:18   

Znalazłem coś takiego - nowy i cena dobra!!!

http://moto.allegro.pl/it..._silverado.html
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-12-18, 13:30   

W Nakle (chyba ten sam spraedawca) kolega kupił wiosną Draga 1100 Classica też 2008 r. grafit/perła nieużywanego i śmiga nim, że hej ! Wszystko było siii
Ten dostawca sprowadza ponoć w skrzynkach rozebrane i tu składa. Popytam kolesia dzisiaj bo mamy motocyklowe spotkanie opłatkowe 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-12-18, 15:16   

Ciekawa oferta i gwarancja :) mysle tylko ze to nie gwarancja yamahy tylko sprzedajacego ale zawsze lepiej to niz nic.
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2009-12-18, 15:44   

Ziółek napisał/a:
Zaker, Ta cena jest za nie używany właśnie (nowy). Wychodzi jakieś 37 tyś zł (za golca). Może chodzi Ci o używane ?


Masz stuprocentową rację ... :brawo: , tyle, że kupiłem nowiutka, świeżą, pachnącą jeszcze fabryką Yadwigę 1100 V star Silveradkę, sprowadzoną ZUSa i dałem ...
boję się pisać ... no w każdym razie pytałem o nówkę z 2008 roku, aby policzyć ile zaoszczędziłem ... :hahaha:

[ Dodano: 2009-12-18, 17:31 ]
Teraz odpowiedź na zasadnicze pytanie tematu: Dlaczego akurat DragStar ?
Mając 5 lat miałem bum z Ojczulkiem na Panoni. Troszkę to przeżyłem i nic mnie nie ciągnęło w stronę motorów. Ale ... lata minęły i rok temu zdecydowałem się na kat.A. Dobry znajomy mi w tym pomógł prezentując swój zbiór motocykli: dwa H-D, eMZetka i Honda 750 Shadow. Lubiąc niezależność kupiłem zużytą eMZetę, nauczyłem się jeździć; bo jazdy na kursie było mi za mało i złapałem tzw. bakcyla ... Dobry znajomy gdy już miałem A przyjechał do firmy zaprezentować mi Hondę, która była na sprzedaż i po kilku kółkach zrobionych na niej przeze mnie stwierdził, że najlepiej było by abym go podwiózł gruchotem do domciu ... a Gandzia żeby została u mnie na jakiś czas. Gandzia miała przejechane 5000 km a ja ślinotok. Po jej zakupie i przejechaniu kolejnych 4000 km, uczestnicząc w zlotach zabujałem się w mocniejszej, z pięknie zbudowanym silnikiem i wałem Kardana, pięknej w proporcjach i stylowym wyglądzie Yadwidze ... :P . Po pewnym czasie szukając w necie, znalazłem na Allegro ofertę. Zdjęcie czerwonej Yadźki Silveradki, zrobione w zachodzącym słońcu wyszło bardzo krwiste ale gdy pojechałem i zobaczyłem na żywo ... nawet nie chciałem dyskutować i bardzo zbijać cenę. Człowiek, który sprzedawał dostał ją jako prezent od szwagra zUSa, a że niższy ode mnie o głowę i starszy o 10 wiosen chciał się jej pozbyć po kosztach ... Tak więc będąc dzieckiem szczęścia udało się kupić super Yadźkę, którą teraz zacząłem ozdabiać ... ma być śliczna ! !! Tak więc mam dwie księżniczki Gandzie i Yadźkę :brawo2:
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-19, 17:51   

do wyboru miałem 3 motory ze względu na prawko kat A1. a ze po prostu wole motory typu Chopper / Cruiser. Do wyboru miałem albo shadowke, intrudera albo drag stara. Z tych 3 drag star oczywiście najlepszy. Wcześniej jeździłem komarkiem potem aprila classic a teraz drag star
 
 
ROMY-F 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 50
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-14, 21:55   

U mnie to była dosyć prosta historia- coś w miarę dużego (żeby brzuch dobrze na baku leżał), bardziej cruiser niż cokolwiek innego, odrobinę zadziornego, krzepkiego w łapach ale jednocześnie w miarę lekkiego w sylwetce. Padło na DS (chociaż przyjaciel podstawiał RoadKinga, kusił HOG'iem), popatrzyłem tutaj, poczytałem, pomyślałem- i szczęśliwym zbiegiem okoliczności wszedłem w posiadanie drogą kupna (dzięki Drad!) pięknego egzemplarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group