YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kozak_Barabasz
2009-08-23, 13:51
Dlaczego akurat DragStar ?
Autor Wiadomość
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-23, 01:31   Dlaczego akurat DragStar ?

Ciekawi mnie dlaczego wybraliście akurat ten typ/model motocykla ?

Powody zapewne będą różne, Ja wybrałem go dlatego że:

1 - bardzo mi się podobał wygląd
2 - jest popularnym cruiserem i nie będzie trudno o akcesoria/części
3 - mam już swoje lata i nie ciągnęło mnie do szlifowania asfaltu
4 - żona kazała kupić klasyczny i w miarę bezpieczny (czytaj nie szlifierkę)

Kolejność powodów oczywiście mogła być odwrotna ;D

Dla ciekawości powiem że wczoraj rozmawiałem z pewnym gościem i na pytanie o powód zakupu DS-a 1100 odpowiedział że sąsiad kupił jakiś tam moto o pojemności 1000 no to On kupił 1100 :hahaha:

Jak to było z Waszym wyborem ?
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2009-08-23, 02:12   

Ja mialem cisnienie na bajka i generalnie kupilbym cokolwiek. Jednakowoz jakies tam wyobrazenie bylo. Mial to byc motocykl napedzany walem, z mono zawieszenieniem. Byl na oku Boulevard ale sprzedawca byl malo konkretny, potem pojawil sie VStar i udalo sie. Teraz co bym kupil ? To samo tylko wieksze XV 1700 lub 1900. Dlaczego ? Kryzys wieku sredniego.
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-23, 02:45   

monkton napisał/a:
Dlaczego ? Kryzys wieku sredniego.


36 i kryzys ? Co raz wcześniej te kryzysy ... :?
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2009-08-23, 07:28   Re: Dlaczego akurat DragStar ?

Ziółek napisał/a:
Dla ciekawości powiem że wczoraj rozmawiałem z pewnym gościem i na pytanie o powód zakupu DS-a 1100 odpowiedział że sąsiad kupił jakiś tam moto o pojemności 1000 no to On kupił 1100


kurwa jakie to polskie, jak by było 1001 to pewnie by kupił to

_______________________________________

jak kupowałem pierwszego XVS'a to dlatego, że podobał mi się najbardziej ze wszystkich cruiserów w tym przedziale cenowym, w który celowałem, zakup 1100 był już konsekwencją rozwoju :) Przy mojej wadze był już problem z dynamiką, ale to było złudne. Na początku 1100 wystarczało, ale dzisiaj już jest za słaby :)
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-08-23, 10:55   

Ja choeowalem na Shadowke ale kiedy zobaczylem Gwiazde... Zakochalem sie :)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Uryś 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 539
Skąd: ........
Wysłany: 2009-08-23, 11:56   

O motórze myślałem od dawna. W zeszłym roku pojechałem w odwiedziny do szwagra i stało się... Zastałem u niego przed blokiem na parkingu Drag Stara, posiedziałem troszkę na nim, obszedłem go z dwadzieścia razy, spodobał mi się, i tak kupiłem gwiazdeczkę.
 
 
Wawrzek 



Rocznik: 2001
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 298
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2009-08-23, 12:35   

Ja odkąd skończyłęm jakies 14 lat chciałem mieć moto. Miałem tam jakieś swoje wyobrażenie o motocyklu jaki bym chciał i Drag Star (a raczej V-Star, bo taki posiadam) odpowiada właśnie temu wizerunkowi z lat młodzieńczych. Bardzo fajny wygląd. Dodatkowo czym się kierowałem w wyborze i co zadecydowało o zakupie tego modelu to wał kardana. Rozwiązanie praktycznie idealne i bezawaryjne.

Po motocykl wybrałem się aż do Olsztyna razem z kolegą, samochodem. Później w Iławie kolega kupił Virago 535 i do Nowego Targu wracaliśmy z 2 motocyklami na przyczepce, a że to była niedziela ludzie myśleli że wracamy z giełdy :hahaha:
_________________
Where I lay my head is home
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2009-08-23, 20:55   

Niektórzy chcą mieć motocykl, inni HD-ka, a ja po prostu zawsze chciałem Drag Stara...

Ot tak. I mam ;D
 
 
migdał 


Model: SYMPATYK
Wiek: 61
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 573
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-08-23, 21:17   

a jest inna obcja jak Drag Star
_________________
hakuna matata
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-23, 21:38   

migdał napisał/a:
a jest inna obcja jak Drag Star

Oczywiście ... V-Star :hahaha: :hahaha:
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-08-24, 10:37   

a ja (poza latami młodzieńczymi, - motorynka, romet itp) motocyklami się nie interesowałem wcale! na ulicy nie odróżniałem szlifierki od nejkeda czy turystyka. Jak moto jechało jakieś to nawet się nie oglądałem. i trwało to do maja 2007 roku....
a wtedy odwiedziłem Śfagra, pod Londonem, który wyemigrował był za chlebem i tam drogą kupna zanabył sobie moto (DragStara 1100). Śfagier od dawna zapaleńcem w tych sprawach był , ale dopiero na emigracji stać go na moto było. Zdjęcia mi słał jak kupił - a ja cóż - oglądałem ale bez ekscytacji - ot tak bo wysłał. Aż stało się ...
pojechałem do niego, i po uroczystym przekazaniu kiełbasy, chlebka, szmalcu i falszki bimbru od Babci, poszliśmy do garażu. - Pierwszy dreszcz - jak wyprowadził z ciemnego wnętrza na słońce lśniącą maszynkę!!
Drugi dreszcz, jak odpalił (pusty wydech), trzeci jak mi wcisnął głowę w kask swojej dziewczyny (wyglądałem jak zdeptany chomik) i posadził na siodełku pasażera w celu odbycia przejażdżki po lokalnej okolicy ! :)
ale to jeszcze nic ! po powrocie i 30 minutach usilnych nagabywań z mojej strony - połączonych z szantażem, groźbą i błaganiami i szlochami :) - Śfagier uległ i pozwolił mi się po parkingu na jedynce przejechać! - i wtedy właśnie stało się!!!
jak schodziłem z moto to wiedziałem już, że moje życie się zmieniło! :) .
(MUSZĘ TO MIEĆ!!!! )
Dwa dni po powrocie do Polski już byłem na kursie kat A.
A Drag Star dlatego że Śfagier ma - i bo najładniejszy optycznie ze wszystkich cruiserów :) no i oczywiście szukałem jedynego słusznego koloru - SZAMPAN METALIC!!! :)

Ziółek coś o tym kolorze wie. ! :)

pozdrawiam :)
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
aks 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 326
Skąd: Warszawa/Rzeszów
Wysłany: 2009-08-24, 11:04   

A ja od dawna śmigałęm na moto, najpierw razem z bratem AWO, czasami jakimś ruskiem. A dlaczego Drag... szukałem dużego moto (mam 190 cm wzrostu), na mniejszym wyglądałbym jak bym jeździł na psie:), rozglądałem się za Shadow 110, Intruderem 1400 lub Dragiem 1100. Poczytałem, poszukałem, przejechałem się i już wiedziałęm. Najlepiej jest na Gwaizdeczce.
DragStar 1100 ma bardzo dobrą opinię, nie pusje się (może poza problemami z rozrusznikiem), świetnie wygląda i jak dla mnie najlepiej z wymienionej trójki się prowadzi.
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2009-08-24, 11:44   

Ziółek , ja ci odpowiem bardziej racjonalnie . Dragi generalnie sa bardzo popularnymi motorami w swojej nazwijmy to klasie , wiec masz duzy wybór czesci i akcesoriów po w miare akceptowalnych cenach . Wczesniej miałem Virago ale mimo ze nie jestem słusznego wzrostu (170) to czułem sie na niej jak na psie ( przepraszam Viragowców) a i w czasie jazdy nie zawsze pewnie sie czułem za kierownicą . Co innego w DS-ach
Niskie siedzenie w DS sprawia ze jazda tym motorem to czysta przyjemnośc i nie ma sie wrazenia ze traci sie nad nim kontrolę .Mają bardzo oszczedne silniki 650 bez specjalnych staran utrzymuje spalanie 4,3- 5 l . MOze troche gorzej z dynamiką ale juz elastycznosc nie budzi zastrzezen. DS pieknie sie prezentują ale tez bez wiekszego trudu kazdego mozna sobie przerobić w dowolny sposób. Ja osobiście zmieniłbym tylko tłumiki i teraz zastanawiam się nad prostą kierą .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Wiedźma 


Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 609
Skąd: z Puszczy
Wysłany: 2009-08-24, 11:53   

Zawsze wiedziałem, że będę jeździł klasykiem. Zacząłem od kieszonkowego czoperka Yamahy - Virago 535. Jak na pierwszy kontakt z motocyklem dla faceta o nikczemnym wzroście idealny. Szybko jednak zabrakło mocy a motorek stał się zwyczajnie za mały. Rozglądałem się za czymś większym, koniecznie klasycznym, z kardanem i oczywiście o słusznej pojemności. Rozważałem 2 opcje; Drag i Volusia. Wygrała opcja jedynie słuszna. No i latam na mojej "miotle" ;D
_________________
"Born to ride", szkoda tylko, że dowiedziałem się o tym tak późno.
 
 
PePso 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 50
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 88
Skąd: Leszno
Wysłany: 2009-08-24, 12:04   

Moja przygoda się rozpoczęła tej wiosenki. Co zdecydowało: bardzo dobre opinie, wygląd i popularność tego motocykla a tym samym dostęp do części, serwisu itp. Na karku zaliczone prawie 4 tys, kilka zlotów, wiele spotkań i opinii nie zmieniłem.
_________________

 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2009-08-24, 18:08   

Mi od zawsze podobały się takie motocykle (nie ważne było co to za marka i tak się nie znałem) ale ważne, że duży i ładny. Kolega kiedyś przyjeżdżał motorkiem, który mi się bardzo podobał i chciałem takiego mieć, ale nie było jakoś wtedy kaski na motorek (teraz wiem, że miał Draga 650). W zeszłym roku stwierdziłem, że jednak sobie kupię jakieś cudo. Przeglądałem internet i nie wiedziałem co wybrać, bo myślałem o Suzuki Intruder 800 (ale trochę za mały silnik, a następny jest chyba 1400), a że to miało być moje pierwsze moto, to pomyślałem, że 1400 to trochę za dużo. Jak już wiedziałem, że będzie to Drag Star, to na początek miał być 650, ale po porównaniu spalania i wagi, stwierdziłem, że jakoś dam radę ją okiełznać i nie będę się potem bujał ze sprzedażą 650 i kupnem 1100. Więc znalazłem na Allegro sprzęta zakupionego w Polsce z przebiegiem 12000, dobrze utrzymany, sprawdziłem w Yamaszce, czy nie miał tony lakieru i zakupiłem tą wspaniałą skarbonkę. Prawko odebrałem w grudniu, więc teraz jeżdzę i się cieszę jak dzieciak :) :)
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2009-08-24, 18:59   

A ja kupiłem z zupełnego przypadku.
Chciałem kupić moto i nagle trafiła się okazja. Pojechałem i kupiłem :)
Pewnie i tak była by to gwiazda, bo jestem za leniwy na łańcuch :)
Zmiana będzie tylko na większy czytaj 1900 :)
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
żmija 



Rocznik: 2002
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 1540
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2009-08-29, 23:15   

U mnie to był czysty przypadek. Od dziecka ujeżdżałem jawki, komarki, wski,shlki i takie tam.
Prawo jazdy na samochód zrobiłem z myślą o motorze.Potem się ożeniłem i właściwie moja przygoda z motorami przeszła w sferę marzeń.
Niedawno jadąc samochodem zauważyłem zaparkowanego Harleya, myślę popatrzę.
Podchodzę, patrzę a to Yamaha z napisem sprzedam i już wtedy wiedziałem, że muszę zrobić wszystko by ją mieć. Krótka rozmowa z moim synem, i stoi w garażu ciesząc nas obu.
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-08-29, 23:17   

żmija napisał/a:
Niedawno jadąc samochodem zauważyłem zaparkowanego Harleya, myślę popatrzę.
Ale fopa czy jak to się tam pisze ;D
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
żmija 



Rocznik: 2002
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 1540
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2009-08-29, 23:30   

Nie, nie Jaro nie tam żebym uważał HD za coś lepszego, chociaż musisz przyznać, że japońskie motory bardzo mocno się wzorują na HD.
Wiem jestem na forum Draga i będę pisał tylko o DS, reszta to badziew ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group