YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe stawki mandatów.
Autor Wiadomość
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 18:10   

adamze27 napisał/a:
MarMar, mogłes wrzucic linka do całego arta ;d tak czy inaczej stawki bolą,a będą bardziej :roll: nie ma sensu porównywac mandatów z zagranicy do naszych krajowych,tam zarabia sie 4-5 razy więcej ;p

Jest sens. Te stawki obowiązują tam i nas. Tam potrafimy jeździć zgodnie z przepisami, a w naszym pięknym kraju przepisy mamy w dupie? Ten sam polski kierowca jadąc po Niemczech, Słowacji, Czechach, Litwie itp, itd, po przekroczeniu naszej granicy dostaje pierdolca i musi odreagować kilometry ostrożnej jazdy. Może się Wam narażę ale, jestem zwolennikiem wysokich mandatów za piractwo drogowe. To jeden ze sposobów poskromienia chamstwa na naszych drogach. Drogi publiczne to nie prywatny tor wyścigowy. A często mądry Polak po szkodzie i dobrze jeśli szkodą jest tylko mandat. Wiem co piszę, bo kilka lat pracowałem w zespole R warszawskiego pogotowia ratunkowego.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6691
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2015-02-22, 18:16   

U-BOOT napisał/a:
jestem zwolennikiem wysokich mandatów za piractwo drogowe

U-BOOT, trudno jest mi się z Tobą nie zgodzić :brawo:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-02-22, 18:26   

U-BOOT napisał/a:
...Może się Wam narażę ale, jestem zwolennikiem wysokich mandatów za piractwo drogowe. To jeden ze sposobów poskromienia chamstwa na naszych drogach. ...

Pierniczysz. Jak podało ITD prawie 85% zarejestrowanych przekroczeń prędkości, jest za przekroczenia do 20 km/h. Piraci drogowi tak powoli nie jeżdżą, a do tego potrafią skutecznie unikać płacenia mandatów na wiele sposobów.
To, że na Zachodzie jeździ się bardziej zgodnie z przepisami tylko w części jest związane z wysokimi mandatami. Dużo skuteczniej odstrasza fakt, że tam dużo szybciej można zostać namierzonym i ... nieznajomość terenu.
U nas, niestety, patrol lub fotoradar najczęściej spotkasz nie tam, gdzie poprawiłby bezpieczeństwo, ale tam gdzie łatwiej go/się zamaskować. Właśnie ustawiana jest odcinkowa kontrola prędkości na S5 od Gniezna do Poznania. Trochę przez Gnieznem, od strony Bydgoszczy, jest odcinek wąski, bez poboczy, ale z głębokimi rowami, z kilkoma skrzyżowaniami z kiepską widocznością. Nie ma tam fotoradarów, nie ma miejsca na schowanie suszarki, ale do czasu do czasu jest wypadek, którego usuwanie powoduje zamknięcie całej drogi na kilka godzin.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 18:42   

Może pierniczę, ale pisałem o chamstwie i piractwie drogowym. To nie tylko przekraczanie prędkości. Czy wyraziłem się bardziej zrozumiale?
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6691
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2015-02-22, 18:58   

U-BOOT napisał/a:
jestem zwolennikiem wysokich mandatów za piractwo drogowe

wemar napisał/a:
prawie 85% zarejestrowanych przekroczeń prędkości, jest za przekroczenia do 20 km/h


Z tego wynika, że prawie 15% to "piractwo drogowe" i to te 15 % należałoby wyeliminować.
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2015-02-22, 20:23   

U-BOOT napisał/a:
Jest sens. Te stawki obowiązują tam i nas.

nadal twierdze że nie ma sensu porównywac ;/ w Polsce dostaniesz na ręke 500 euro,tam 2000...póki nie ma wyrównania zarobków w całej Unii to własnie nas boli to najbardziej,i wyjeźdzając za granicę musisz byc tego świadomy...3 lata temu przekroczyłem w Finlandii prędkosc poza terenem zabudowanym o 68 km...straciłem prawo jazdy na 3,5 miesiaca,sprawa karna i wysoki mandat przy którym większosc musiałaby sprzedac moto albo wziąc kredyt na spłate :beczy: ludzi mozna nauczyc egzekwowania prawa,najlepsza metoda to poczuc po kieszeni lol dla porównania w Polsce dostałbym maksymalnie 1000 i 10 punktów
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 20:35   

I nauczyło?
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2015-02-22, 21:01   

U-BOOT, nic tak nie boli jak strata pieniędzy ;D jak chce wypróbowac sprzęt to wybieram drogi najmniej uczęszczane i robie to na jak najkrótszym odcinku,bo drugi raz nie chce tego przerabiac ;D poza tym jeżdze juz dużo spokojniej
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group