YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja moto z USA
Autor Wiadomość
netty 


Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-22, 09:11   Rejestracja moto sprowadzonego z USA

Drodzy Koledzy

Może ktoś pomoże. Chodzi mi o papiery jakie sa konieczne do rejestracji. Moto zostało sprowadzone przez niemieckiego handlarz i tam oclone, od niego kupił go polski handlarz, od którego kupie ewentualnie ja. Papierki jakie są do dragusi to:

- title
- amerykański dow. rejestracyjny
- papier po niemiecku z cła
- faktura Niemca dla polaka
- faktura dla mnie

czy to wszystko co jest potrzebne a może za dużo?

dochodzi do tego przegląd zerowy (przy okazji wie ktoś może jakie papierki rzeba zabrać na taki przegląd?)

Pozdrowienia,
netty
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-05-22, 09:24   

Nie chcę Cię wprowadzac w błąd, więc nie napiszę jakie kwity jeszcze powinny byc, niemniej na każdy papierek w obcej wersji językowej musisz miec polskie tłumaczenie, napisane przez tłumacza przysięgłego.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-05-22, 11:32   

Jak rozumiem, w Hameryce kupił wróg, Ty od niego... W mojej ocenie, w polskich warunkach urzędniczych, brakuje jeszcze potwierdzenia zakupu w Stanach (taka umowa Amerykaniec-wróg). Taką drogę ja przechodziłem, miałem umowę pomiędzy amerykanką a sobą. I oczywiście tłumaczenia, jak słusznie zauważył shipp, jeszcze opłata VAT pozostaje. Na przegląd weź wszystkie kwity dotyczące parametrów technicznych maszynki (dobry jest wydruk z internetu z parametrami), oraz oryginalne dokumenty amerykańskie (tzw. akt własności, jeśli maszynka jest wyrejestrowana w Stanach). To chyba wszystko...
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
netty 


Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-22, 13:12   

Dzieki za wskazowki, VAT to chyba odpada bo kupuje od firmy, dostaje fakture VAT a place jako zwykły żuczek oczywiście brutto. Troche zaniepokoiła mnie ta umowa niemca z anerykaninem, nie wiem czy cos takiego wogole istnieje - moto jest pewnie z jakiejs aukcji i tyle.

pozdrowienia,
netty

PS - dragusia jest piekna, jak jej tylko zrobie kosmetyke to sie jakim zdjątkiem pochwalę :-)
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2009-05-30, 13:56   

Rejestracja pojazdów.
Podstawa prawna, potrzebne dokumenty, opłaty, tryb odwoławczy.


http://www.bip.powiat-wol...pt=pokaz&id=240


KARTA USŁUGI - rejestracja pojazdu zakupionego w Polsce
Informacyjna karta usługi (format doc)

http://www.bip.powiat-wol...z&id=3441&lang=

KARTA USŁUGI - rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy
Informacyjna karta usługi (format doc)

http://www.bip.powiat-wol...z&id=3441&lang=

Załącznik
Wniosek.

http://www.bip.powiat-wol...z&id=2155&lang=
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
white122 



Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-18, 22:23   Rejestracja moto z USA

Witam
Niedawno sprowadziłem sobie Draga ze Stanów. Obierałem go na Litwie i tam też dokonałem odprawy (mam litewski SAD). Dzisiaj byłem w wydziale komunikacji i tam się dowiedziałem, że muszę iść jeszcze do urzędu skarbowego po VAT-25. Na nic zdały się tłumaczenia, że przecież sprowadziłem moto spoza unii, wg pani z urzędu komunikacji skoro odprawiałem go na Litwie to tak jak bym kupił go na Litwie czyli w UE? Spotkaliście się może z taką interpretacją?
Pozdrawiam
Sebastian
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-18, 22:32   

Na kogo jest ten SAD ? Na Ciebie ?
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
white122 



Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-19, 09:19   

Jest na mnie, imperterem jest amerykańska firma a odbiorcą jestem ja - i to jest w SADzie wyraźnie zapisane. Faktura sprzedaży też wypisana jest przez amerykańska firmę bezpośrednio na mnie. Idę dzisiaj do urzędu skarbowego, zobaczę co powiedzą, ale moim zdaniem kobietki w wydziele komunikacji wymyślają.
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-19, 10:44   

Wytyczne MF są takie właśnie że będzie to wewnątrz wspólnotowe nabycie.
Poczytaj tu: http://www.bankier.pl/wia...AT-1643686.html
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
white122 



Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-19, 21:18   

Dzięki.
Byłem dzisiaj w US gdzie dostałem VAT-25 w którym stwierdzono, że nie ciąży na mnie obowiązek zapłacenia VAT. Niestety kosztowało to 160 zł ;(. Z VAT-25 kobietka w wydziale komunikacji nie robiła już problemu, ale czy było to potrzebne?
No nic, udało mi się dzisiaj zarejestrować swojego Draga, odbyłem pierwszą jazdę i ... jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi :) . Właściwie to mój pierwszy motor, 12 lat temu miałem MZ 250 ;) , ale już po przejechaniu kilku kilometrów czuję, że pasuje do mnie jak ulał, jest super, jak na razie 1100 jest OK, mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
Pozdrawiam
Sebastian
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2009-10-27, 15:12   

Odkopuje temat...

Jestem juz po formalnościach. Moje moto sprowadził gość ze stanów przez Niemcy i tam je oclił i opodatkował. W Polsce go nie rejestrował. Ja od niego kupiłem normalnie na umowę kupna-sprzedaży. Dzisiaj w Urzędzie Skarbowym pani mi powiedziała, że ja płacę tylko podatek od czynności cywilnoprawnych 2% (PCC-3), a ten nieszczęsny VAT-25 powinien załątwić gostek, który to sprowadził...
Ale poszedłem do Wydziału Komunikacji, i okazało się, że żadnego VAT-25 nie chcą i zarejestrowali moto w oparciu o tłumaczenia kwitów z Niemiec. Było tam m.in. "Zaświadczenie o braku zastrzeżeń do celów rejestracji pojazdów" i na tym się Wydz. Komunikacji oparł... shock
Powiem szczerze, że zdziwiło mnie to, bo poszedłem zapytać jak załatwić ten vat a wyszedłem... z tabliczką !
;D
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
szczepan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 249
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2009-10-28, 10:54   

Ziółek napisał/a:
Wytyczne MF są takie właśnie że będzie to wewnątrz wspólnotowe nabycie.

W związku z tym jeśli sprowadzając moto ze stanów zapłacę podatek w Niemczech to muszę z tym coś jeszcze robić w Polsce? :nie_wiem:
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2009-10-28, 13:56   

szczepan napisał/a:
W związku z tym jeśli sprowadzając moto ze stanów zapłacę podatek w Niemczech to muszę z tym coś jeszcze robić w Polsce?

Myślę, że tylko w urzędzie komunikacyjnym (Twoim) dadzą Ci odpowiedź właściwą...
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-10-30, 10:21   

Z tego co się orientuję, to sporo osób załatwia formalności celno-podatkowe w Niemczech albo Holandii, czasem w UK. Chodzi o prostą rzecz, aby motocykl "zalegalizowac" w UE. W Polsce niestety jest drożej z tymi formalnościami a załatwienie ich w innym kraju powoduje że zaoszczędza się trochę grosza i sporo czasu i nerwów /wiadomo jak jest z polskimi urzędasami/. Cło, podatek i rejestracja np. w Niemczech a w Polsce już tylko przerejestrowanie na nasze blachy.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-10-30, 12:26   

Tak łatwo to nie będzie. parę zeta jeszcze zostawi w kraju.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
wolf 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 464
Skąd: zadupie w CK
Wysłany: 2010-07-17, 11:54   

Witam zrobie malego up tematu.
Mam sprowadzonego z USA i niezarejestrowanego V-Stara 650 w wersji Midnight Custom z 2006 roku. Sprawa dotyczy tylko i wylacznie 1 przegladu w PL, reszte dokumentow juz mam.
W zwiazku z tym mam pytanie do znawców, co bedzie potrzebne mi na tym 1 przegladzie w PL bo dowod z USA jest widze ubogi we wszelakie dane a wiem ze beda potrzebne jakies dane typu nacisk na os, waga moto bez bez plynow itp, z tego co wyczytalem w jakims temacie. Czy mogli byscie mi napisac co tam potrzeba i wszystkie dane do mojego motora, jak juz ktos takie cos przechodzil, bo niechce zeby mi gosciu marudzil albo wymyslal z jakim rzeczoznawcami a niemoge takich danych nigdzie znalezc.
Tym bardziej ze w starostwie babka mi kazala zrobic 1 przeglad powypadkowy bo jak to moto zza wielkiej wody jest po malej glebie i mam dowod salvage certyficate a tam jest tylko num vin, rok produkcji, Yamaha, pojemnosc i kolor a jako model jest wpisane xvs65 a u was jakie oznaczenie jest w dowodzie bo niechcialbym zeby mi potem koles jakies glupoty nawypisywal. HELP
Czy dane z tego tematu wystarcza? dane Drag Stara 650
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2010-07-18, 23:55   

Pomocny temat - http://yamaha-dragstar.pl...ght=rejestracja
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
wolf 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 464
Skąd: zadupie w CK
Wysłany: 2010-07-19, 11:50   

Dzieki za pomoc ale tam nic nie widze przydatnego oprocz
Dawid Z. napisał/a:
4. Rzeczoznawca 100 zł (musiał określić rok produkcji, dopszczalną masę całkowitą pojazdu, rzeczywistą masę całkowitą pojazdu, ilość miejsc, naciski na osie) bez tego Urząd komunikacji nie weźmie się za rejestrację.

moze wiec ktos ma takie dane jakie powinny byc, bo nie zamierzam sie pierniczyc z rzeczoznawcami tylko dac do wypelnienia gotowe dane kolesiowi na stacji diagnostycznej
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-07-19, 14:24   

wolf napisał/a:
moze wiec ktos ma takie dane jakie powinny byc, bo nie zamierzam sie pierniczyc z rzeczoznawcami tylko dac do wypelnienia gotowe dane kolesiowi na stacji diagnostycznej


Wolf pobudka, jesteśmy w Polsce. Tutaj są urzędnicy, inaczej buirwy, oni kochają papierki i pieczątki. Ty sobie możesz swoje dane podać im na tacy, a oni wrzuca je do kosza. natomiast papier od rzeczoznawcy rzecz święta, nawet jak napisze ci, że to pojemność 125 ccm i waga 150 kg to i tak będzie sii.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
wolf 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 464
Skąd: zadupie w CK
Wysłany: 2010-07-19, 22:18   

no wlasnie dane podam na tacy ! ale diagnoscie :> , od ktorego pani w urzedzie raczej nie moze zakwestionowac danych,
jakos mi sie niechce wierzyc ze nikt tego nie przechodzil i niema takich parametrow, zeby mi podac :nie_wiem:
z tego co udalo mi sie znalezc w sieci to dane dla mojej Jadzi:
Waga sucha: 214 kg
Waga z olejem oraz paliwem: 227 kg
Dopuszczalne maksymalne obciążenie pojazdu: 180
Dopuszczalna masa całkowita pojazdu: 407 kg
Dopuszczalne maksymalne naciski na poszczególne osie 1/2: 1.42 kN/2.65 kN
Czy ktos wie czy te dane sa poprawne ? :idea: szczegolnie nacisk osi bo to chyba z Classica nie wiem czy takie same sa w Customie? dane te podobno znajduja sie w dowodzie rejestracyjnym, wiec lunkijcie plizz :beczy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group