YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PSZEMAS
2014-11-17, 19:06
Jazda bez prawa jazdy
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-11-11, 21:37   Jazda bez prawa jazdy

Do napisania tego tematu skłoniły mnie wypowiedzi durnowatych dziennikarzy i kilka przypadków jakie znam.
Facet, czy facetka opisuje zdarzenie mniej więcej tak :
"dziś w godzinach popołudniowych motocyklista spowodowała wypadek tu i tu. Jak ustaliła policja, motocyklista ten nie posiadał prawa jazdy ".
Do jasnej cholery, jak ktoś, nie mający dyplomu lekarskiego "leczy" ludzi, to nikt nie powie, ani nie napisze, że w miejscowości Xxxxx, przyjmował lekarz bez dyplomu, tylko, ze oszust podający się za lekarza ...
Inna sprawa, że w rozmowach z ludźmi, często pada takie zdanie : po co mi prawko na "motor", przecież połowa motocyklistów i tak nie ma ;/
Czy taka jest faktycznie rzeczywistość ?
Czy ludzie, których znamy, z którymi spotykamy się jeżdżą bez prawka, czy to jest zjawisko marginalne, a ludzie którzy plota takie bzdety, to jednostki ?
Nigdy mi nie przyszło nawet do głowy zapytać kogokolwiek z Was, czy ma prawko, bo jest to dla mnie oczywiste i wierze w to, że tak jest. Skąd biorą się takie opinie ? :nie_wiem:
Czy może mnie ktoś oświecić ?
Osobiście znam takiego dzięcioła, który tak uważał, że prawko jest mu niepotrzebne. Uległ niestety wypadkowi, nie ze swojej winy. Został staranowany w Głogowie przez suva. I co z tego, że jechał prawidłowo. Nie ma nic : z poważnych obrażeń ciała do dziś pozostały powikłania, zero odszkodowania za uszkodzony motocykl, zero odszkodowania za uszczerbek na zdrowi, stracił dobrze płatna pracę ( w wyniku długotrwałego leczenia) i przeszedł na marna rentę, którą zapewne również mu prędzej czy później zabiorą. Czy warto tak ryzykować ? Moim zdaniem nie warto.


jednego spotkałem na superbiku w warsztacie w Przemkowie jak się przechwalał, jak mu przy "paka osiemdziesiąt" kierą zaczęło trzepać i coś trzeba z tym zrobić, a przy okazji opowiedział jak to zatrzymał go patrol i o zgrozo puścił, mimo iż wiedzieli, że posiada tylko prawko na samochód. czym ich przekonał, tego> na właścicielu sklepu i warsztatu nie zrobiło to żadnego wrażenia, wręcz odwrotnie, stawiał gościa za wzór do naśladowania, bo koleś za....la, o czym świadczyło to jak efektownie dojechał i cmentarzysko owadów na owiewce . Wracając tak zapier........ł, że myślałem to F16 staruje.


Co kieruje ludźmi,którzy wsiadają za kierownicę czy to puszki czy motocykla, bez prawka. Brak wyobraźni, ignorancja czy bezkarność ? Nie popieram w żadnym wypadku jazdy bez prawka, czy to w puszce, czy na motocyklu, ale w puszce jest chociaż jakaś ochrona. Na motocyklu żadnej.
nawet największy twardziel i mistrz kiery nie da rady w spotkaniu z puszką. Gneralni nic do zyskania, do stracenia wszystko

[ Dodano: 2014-11-11, 21:42 ]
P.S. co sądzicie o projekcie traktowania kierowania pojazdem bez uprawnień jako przestępstwo a nie jak obecnie wykroczenie ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
dziadek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1279
Skąd: okolice Jarocina
Wysłany: 2014-11-11, 21:51   

witek1965 napisał/a:
Gneralni nic do zyskania, do stracenia wszystko


Dokładnie, ja takich ludzi zupełnie nie rozumiem. Moim zdaniem jazda bez prawka to głupota, myślenie bardzo krótkowzroczne, i tylko o sobie. W przypadku najgorszego taki delikwent zostawia bliskich z problemem, bez szans na jakiekolwiek ubezpieczenie. Choć to oczywiście już skrajny przypadek.
Osobiście znam jednego gościa, który bez prawka jeździł motocyklem, kupił nówkę w salonie, prawka nie zrobił z braku czasu, w końcu na szczęście sprzedał motocykl - też z braku czasu na jazdę. Namawiałem go na zrobienie prawka, ale bezskutecznie. ;/
Do takich spraw podchodzę jeszcze z jednej strony: oburzamy się często że wysoko postawieni politycy, urzędnicy czy biznesmeni kradną grube miliony, oszukują i wyłudzają publiczne pieniądze, a osoby jeżdżące bez prawka popełniają (chyba) wykroczenie, ponieważ ŁAMIĄ PRAWO ! Skala przestępstwa czy wykroczenia oczywiście inna, ale naprawiać świat to trzeba zacząć od siebie, a nie świadomie i często z premedytacją i wielokrotnie łamać prawo obowiązujące nas wszystkich (no chyba, że ktoś ma immunitet, ale dla tych co się nim zasłaniają by nie dostać mandatu :pokooj: )
P.S. witek1965, masz prawko ? :hahaha:
_________________
Życie to ból. Przywyknij do tego.

Suzuki DL 650 V-Strom
Jawa 353-04
Honda Africa Twin CRF1000
Ostatnio zmieniony przez dziadek 2014-11-11, 21:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-11-11, 21:56   

Bezkarność Witek, bezkarność :ryczy:
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-11-11, 22:02   

dziadek napisał/a:
P.S. witek1965, masz prawko ?
mam od 30 lat. Niestety moje umiejętności są odwrotnie proporcjonalne do czasookresu posiadania, a wprost proporcjonalne do poprzednich technik szkolenia :beczy:
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-11-11, 22:05   

witek możesz to rozrysować :hahaha:
i wyjaśnić bardziej dogłębnie :hahaha: :hahaha:
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6691
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2014-11-11, 22:10   

Jazda bez prawka to po prostu bezmyślność, a przechwalanie się tym to skrajna głupota... ;/
...moim zdaniem oczywiście ;)
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
borysekb 



Model: MS1300
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 51
Skąd: Myślibórz
Wysłany: 2014-11-11, 22:25   

Nigdy nie miałem prawka na motocykl więc i nigdy na motocykl za kierownicę nie wsiadłem. Nawet nie marzyłem o tym choć były okazje zasiąść. Od sierpnia mogę jeździć (dzięki ustawie), zakupiłem DS 125 i powoli uczę się. Nauka tak ciągnie że pewnie w przyszły roku zrobię prawko na motocykl. Pielęgnujmy swoje hobby zgodnie z prawem. :>
_________________
My jesteśmy czarne owce, każdy lata tym czym chce.
XVS 125 >> HD Road King >> XVS STRYKER
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2566
Skąd: PWL
Wysłany: 2014-11-11, 22:28   

Znam przynajmniej dwóch takich posiadaczy motocykla, którzy ujeżdżają jak szaleni swoje maszyny, ale czy zdają sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji w razie " W" - nie sądzę. Życzę takim ludziom szybkiej wpadki przy pierwszej kontroli dla swojego i naszego bezpieczeństwa.
W tym sezonie kontrolowano mi dokumenty 3 razy, a 2 razy trafiłem na lejek policyjny na drodze i dmuchałem.
Prawko na motocykl zrobiłem w 2. kl. liceum. :D
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
Bakteria77 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 25
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1551
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2014-11-11, 22:42   

Ja jeżdżąc ponad 12 lat puszką miałem kontrolę dokumentów 1 raz i to przez przekroczoną prędkość.
Na moto przez 4 lata jak na razie nie miałem kontroli ( i lepiej żeby tak zostało ), ale zamiast sprawdzać gwizdkiem tylko zawartość %, mogliby czasami sprawdzać papiery.
_________________
Road Star 1700 Midnight
ściana płaczu:
- BT 1100 Bulldog
- Drag Star 650 Classic

https://www.youtube.com/watch?v=k-k7tOlyM5Q
https://www.youtube.com/watch?v=9ettjvt3hQI
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2566
Skąd: PWL
Wysłany: 2014-11-11, 22:46   

Bakteria77 napisał/a:
ale zamiast sprawdzać gwizdkiem tylko zawartość %, mogliby czasami sprawdzać papiery.

mi za kazdym razem przy gwizdku sprawdzali , ale tylko prawko.
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
Bakteria77 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 25
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1551
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2014-11-11, 22:56   

mi się jeszcze nie zdarzyło, a już na kilka poranków trzeźwości trafiłem.
_________________
Road Star 1700 Midnight
ściana płaczu:
- BT 1100 Bulldog
- Drag Star 650 Classic

https://www.youtube.com/watch?v=k-k7tOlyM5Q
https://www.youtube.com/watch?v=9ettjvt3hQI
 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2014-11-11, 22:57   

Ale to ze ktos nie ma prawka, nie znaczy ze nie potrafi jezdzic na moto. Po za tym ci ludzie maja prawo jazdy ale inna kategorie a to juz inny paragraf. No chyba ze mowa o takich co wogole nie maja prawka.
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2014-11-12, 06:11   

Nigdy nawet nie przypuszczałem, że ktoś kto jeździ z nami, może nie mieć prawka :evil:
Co za czasy, chyba oprócz wpisowego na zlot, trzeba będzie wysyłać ksero uprawnień :evil: , byłby spory problem gdyby ktoś np wjechał mi w tyłek podczas parady czy innej ustawki :evil:

Cytat:

Ale to ze ktos nie ma prawka, nie znaczy ze nie potrafi jezdzic na moto.
również jak ktoś ma 0,3 promila ,tez nie jest pijany a jednak za wszystko ponosi konsekwencje, mimo iż nie jest sprawcą.
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-11-12, 06:34   

witek1965 napisał/a:
P.S. co sądzicie o projekcie traktowania kierowania pojazdem bez uprawnień jako przestępstwo a nie jak obecnie wykroczenie


Jestem za, co z tego jednak jak są takie przypadki jak sami piszesz policjany puściły delikwenta zamiast wyeliminować go z ruchu

Ludzie sobie nie zdają sprawy że w razie zdarzenia pokrywają wszystko z własnej kieszeni, ubezpieczyciel umyje ręce.
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 57
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4424
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-12, 07:24   Re: Jazda bez prawa jazdy

witek1965 napisał/a:
P.S. co sądzicie o projekcie traktowania kierowania pojazdem bez uprawnień jako przestępstwo a nie jak obecnie wykroczenie ?


Jestem jak najbardziej za. Szarpanie się potem z takim gościem po sądach o zwrot kosztów to droga przez mękę, trwa kilka lat i kosztuje kupę nerwów. Jak jednemu z drugim dopie...lą z grubej rury, to się dwa razy zastanowi zanim zacznie jeździć bez uprawnień. ;/
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-11-12, 07:38   

DRAGON napisał/a:
Jak jednemu z drugim dopie...lą z grubej rury, to się dwa razy zastanowi zanim zacznie jeździć bez uprawnień.


Identycznie mówi się o pijanych za kierownicą nic to nie zmienia, jest społeczne przyzwolenie i tyle
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 57
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4424
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-12, 08:03   

tqmeh napisał/a:
DRAGON napisał/a:
Jak jednemu z drugim dopie...lą z grubej rury, to się dwa razy zastanowi zanim zacznie jeździć bez uprawnień.


Identycznie mówi się o pijanych za kierownicą nic to nie zmienia, jest społeczne przyzwolenie i tyle


Jakby mandat za jazdę po pijaku wynosił 5000 a nie 500 to ta liczba byłaby znacznie mniejsza. ;/
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Bulanos 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 635
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2014-11-12, 08:19   

oprócz grzywny powinno się zabierać auto/motor zlicytować i kasę przeznaczyć na rzecz ofiar wypadków drogowych. Wtedy może by nauczyli się, że piłem nie jadę bo mogę za wiele stracić.
_________________
Człowiek jest jak Wilk żyje z watahą ale ma swój indywidualizm.

XVZ 1300 Venture było DS 125
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2014-11-12, 11:17   

Cwaniaków , głupców, wariatów, świrów, pijaków itp. nie brakuje , im większa grupa tym większe prawdopodobieństwo że taki się znajdzie i zepsuje dobre imię większości.
Karać z całą surowością prawa, innej rady nie ma !
_________________
Hipis
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-11-12, 11:41   

To są dwie osobne kwestie:
1. czy w ogóle jest uzasadnione istnienie prawa jazdy osobnej kategorii na motocykl czy powinno wystarczyć np. B. Moim zdaniem kategoria A dla posiadacza kat. B jest zupełnie zbędna (tak, wiem, to niepopularny pogląd)
2 czy powinno się mieć odpowiednią kategoria prawa jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami, nawet jeśli uważamy je za głupie? uważam, że tak.

Ale jak zwykle diabełki tkwią w szczegółach. Żadnego z Was nie boli łamanie prawa poprzez nagminne przekraczenie dozwolnej prędkości, poprzez wyprzedzanie na ciągłej itp :D A czym różni się motocyklista posiadający prawao jazdy ale mający w dupie przepisy od motocyklisty nie posiadającego prawa jazdy i majacego przepisy w tym samym miejscu? Zupełnie niczym :D
Także zgadzając się z tezą iż powinno się mieć prawo jazdy odpowiedniej kategorii nie pohukiwałbym zbytni na tych co nie mają, bo to trochę trąci moralnością Kalego :D (no chyba, ze są wśród nas tacy, co jeżdżą absolutnie zgodnie z przepisami. Ale w takie cuda to aj nie wierzę :D )
_________________
Cruiseriders North
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group