YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dwie sytuacje kiedy wypadek był tuż, tuż...
Autor Wiadomość
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-10-17, 09:01   

PSZEMAS napisał/a:
co to ma do Prawa o ruchu drogowym

Nic, raczej do bezpieczeństwa. Jadąc blisko prawej narażamy się na zepchniecie z drogi przez kogokolwiek.
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2014-10-17, 09:06   

mike79 napisał/a:
adąc blisko prawej narażamy się na zepchniecie z drogi przez kogokolwiek
idąc tym tokiem myślenia, zepchnięty możesz zostać również jadąc środkiem przez sfrustrowanego puszkarza, który nie ma możliwości Cię wyprzedzić.

Ku wyjaśnieniu, nie jestem zwolennikiem jazdy blisko prawej krawędzi drogi, sam jeżdżę środkiem, ale w miarę możliwości zjeżdżam do prawej, żeby umożliwić wyprzedzenie mnie przez innych "spieszących się". W korku za parę kilometrów i tak ich objadę ;)
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-10-17, 09:12   

burza napisał/a:
matchias napisał/a:
życzyłbym sobie aby ktoś jadący dużo wolniej niż ja trzymał się prawej strony, innymi słowy nie tarasował drogi

Można się na ten i inne tematy doktoryzować, tylko po co ?
Ja życzyłbym sobie, żeby tam, gdzie jest ograniczenie do 90 nikt mnie nie wyprzedzał z prędkością np. 150... ani po lewej, ani po prawej stronie ;D

burza, otóż to. Rozumiem przedmówcę i kwestię blokowania środka jezdni , przez pojazd , który turla sie 40 stką poza terenem zabudowanym, który np. nie sygnalizuje w tym czasie żadnego manewru, np. skrętu w lewo i jedzie żółwim tempem przed siebie. To może wkurzyć. Ale omawiana sytuacja dotyczyła prędkości prawie maksymalnych na tym odcinku. Jeżeli ja sie taką poruszałem, to raczej nie byłem powolnym zawalidrogą, a wszystko co chciało jechać szybciej , robi to już niezgodnie z przepisami, a w tym konkretnym przypadku, z ewidentnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku. Kawałek dalej ( widać na filmie ) jest wyjazd z drogi polnej i łacha piachu na jezdni. Koleś miał naprawdę szczęście, ze nie stracił tam przyczepnosci. Takie polne wyjazdy tez przemawiają na jazdę przy osi , piachu z reguły najwiecej jest tuż przy prawej krawędzi.
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6497
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2014-10-17, 10:07   

PSZEMAS napisał/a:
sam jeżdżę środkiem, ale w miarę możliwości zjeżdżam do prawej, żeby umożliwić wyprzedzenie mnie przez innych "spieszących się". W korku za parę kilometrów i tak ich objadę


no mam tak samo ;p
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-10-17, 11:20   

Jasna sprawa panowie :dumny:
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
kacmar 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 1998
Skąd: SZ
Wysłany: 2014-10-18, 13:25   

burza napisał/a:
matchias napisał/a:
życzyłbym sobie aby ktoś jadący dużo wolniej niż ja trzymał się prawej strony, innymi słowy nie tarasował drogi

Można się na ten i inne tematy doktoryzować, tylko po co ?
Ja życzyłbym sobie, żeby tam, gdzie jest ograniczenie do 90 nikt mnie nie wyprzedzał z prędkością np. 150... ani po lewej, ani po prawej stronie ;D


A ja dodam, że życzyłbym sobie lepszej jakości drogi przy poboczu - nie wspomnę o dodatkowym pasie awaryjnym.
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-10-19, 20:44   

Odniosę się do filmu drugiego. Trochę pojeździłem na plastikach, koleś miał jeszcze sporo zapasu. Zrobił to po prostu spokojnie, i dlatego dla niektórych może to wyglądać bardzo niebezpiecznie.
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-10-21, 09:51   

mike79 napisał/a:
Jadąc blisko prawej narażamy się na zepchniecie z drogi przez kogokolwiek.


Akurat, poniżej dowód

Cytat:
Potrącenie motocyklisty na Nowodworskiej

2014-10-18 21:50:59

Na ulicy Nowodworskiej doszło do potrącenia przez samochód osobowy marki Ford motocyklisty. Został on odwieziony do szpitala.


http://moto.lca.pl/legnic...odworskiej.html

PSZEMAS napisał/a:
sam jeżdżę środkiem,


Czystość naszych dróg pozostawia wiele do życzenia często blisko pobocza jak również na samym środku leżą różne śmieci, kamienie więc nie jest to zbyt bezpieczne
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
MirekZG 


Rocznik: 2005
Wiek: 63
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 977
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-10-21, 20:19   

JOKER napisał/a:
Zrobił to po prostu spokojnie


Oby nie następnym mu się udało
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2014-10-21, 20:25   

Marecki75, a ja się odniosę do twojego pierwszego klipu... widać na nim wyraźnie, że nie masz wyrobionego nawyku trzymania palców na klamce hebla... to na prawdę skraca drogę hamowania... ta niecała sekunda to już kilka do kilkunastu metrów, których tutaj Ci zabrakło. Szczęście, że miałeś miejsce...
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-10-21, 21:40   

VenoMek, masz rację nie trzymam ciągle łapy na klamce hebla. Jak dla mnie to mało wygodne z jednoczesnym kręceniem manetką. Palce macają prawą klamkę zawsze przed skrzyżowaniami, w lesie ( zwierzaki ) , podczas jazdy przez przez wsie ( potencjalne wybiegajace psy, koty, wsciekłe atakujące koguty :) , oraz inny żywy inwentarz ) i wielu innych sytuacjach. Tutaj ewidentnie nie dostosowałem odległości, prędkości i nie przewidziałem, że w miejscu gdzie jest zmiana organizacji ruchu, pojazdy mogą się zachować niestandardowo.
Jeżeli się przyjrzysz ( bardziej wsłuchasz :) ) uważnie, hebel wcisnąłem praktycznie w chwili zapalenia się świateł stopu auta przede mną. Fakt mogłem to zrobić mocniej i gwałtowniej, mogłem wspomóc nożnym hamulcem ( tutaj przyznaję się, nie mam nawyku, hamuję raczej przednim ), ale jak jedziesz z pasażerem, gdzieś z tyłu głowy masz świadomość, że ktoś też ucierpi, gdy np. zerwę przyczepność ostrym hamowaniem, kierownica się złoży i ja, i plecak leżymy pod 300 kg.. Tutaj widziałem, że mam miejsce i może stąd reakcja hamowania nie była aż tak gwałtowna. To są odruchy nad którymi nie panuje się świadomie. Najważniejsze, że tym razem obyło się bez dzwonu.. :) uff :) Z pewnością jest nauczka.

[ Dodano: 2014-10-21, 21:55 ]
JOKER napisał/a:
Odniosę się do filmu drugiego. Trochę pojeździłem na plastikach, koleś miał jeszcze sporo zapasu. Zrobił to po prostu spokojnie, i dlatego dla niektórych może to wyglądać bardzo niebezpiecznie.


Kolego, nie jeździłem na plastikach, nie mam pojęcia jak taki manewr wygląda z perspektywy kierowcy takiego motocykla.
Faktem jest , że było naprawdę blisko, uwierz mi..
Spojrzałem na twarz kierowcy autobusu.. Koleś był z lekka przerażony.. Ale może to "blisko" z mojej i kierowcy autobusu perspektywy, dla kierowców szlifierek jest jeszcze " z zapasem " ... ?
Skoro tak, to życzę aby zawsze się zmieścili...
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2014-10-21, 22:54   

Marecki75, a widzisz... hamowanie tyłem (w zasadzie oboma hamulcami na raz) to też bardzo istotna sprawa... zwłaszcza cruiserem. U mnie w szadołce bardzo łatwo zablokować tył (bęben) ale głównie jak jadę sam, wtedy tył jest niedociążony. Jak jadę z Olą to hamowanie tylko przodem jest bardzo mało skuteczne... ale ok, Ty masz w 1100 dwie tarcze z przodu, więc jest lepiej.
Oglądałem bez dzwięku więc może faktycznie nie wszystko dobrze zauważyłem, ale, wydaje mi się też, że oceniłeś sytuację dobrze. Tzn. widziałeś, że masz miejsce na ucieczkę i odpuściłeś hamowanie awaryjne. (co z resztą sam przyznajesz). To też się liczy

[ Dodano: 2014-10-21, 23:01 ]
Cytat:
To są odruchy nad którymi nie panuje się świadomie. Najważniejsze, że tym razem obyło się bez dzwonu.. uff Z pewnością jest nauczka.

Reasumując, oczywiście, że lepiej jest przewidywać zagrożenia i je omijać, nie dopuszczać do takich sytuacji... jednak nie zawsze się to udaje i wyrobione dobre nawyki wtedy mogą uratować skórę.
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-10-22, 01:39   

Marecki75 napisał/a:
Faktem jest , że było naprawdę blisko, uwierz mi..


Nie muszę Ci wierzyć, widzę co się działo, było spokojnie, trochę niegrzecznie ;p Polecam film "Jazda na krawędzi", trochę Ci to wyjaśni.

Marecki75 napisał/a:
Spojrzałem na twarz kierowcy autobusu.. Koleś był z lekka przerażony


Niektórzy z takim wyrazem twarzy po prostu się rodzą ;p ;D
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group