YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Inwalidzi na motocyklach
Autor Wiadomość
Bulanos 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 635
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2014-10-14, 16:41   Inwalidzi na motocyklach

Temat może dziwny trochę ale są też inwalidzi ,którzy jeżdżą na motocyklach i samochodem.Jadąc samochodem mają pewne przywileje np wjazd za znakiem zakaz ruchu. Wiem zaraz powiecie,że inwalida posiada kartę za szybą to fakt. Jak to jest z motocyklem , przecież nikt nie zostawi kartki na motorze bo zaraz zawiną( karta inwalidzka EU).
Ktoś ma może jakieś pomysły .
_________________
Człowiek jest jak Wilk żyje z watahą ale ma swój indywidualizm.

XVZ 1300 Venture było DS 125
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-10-14, 22:13   

Nie ma w tym nic dziwnego. nie musisz mieć widocznego kalectwa bądź upośledzenia,żeby być inwalidą. W puszce obowiązuje niebieska karta za szybą i ewentualnie nalepka z tyłu (ja mam tak oznakowane auto). Na motocyklu można nalepić naklejkę na błotniku,szybie,kufrze,oparciu pasażera,czyli tam gdzie będzie widoczna. W naszym kraju ludziom przydaje się wszystko,więc karty raczej nie zostawisz na widocznym miejscu ;/ Zamów w firmie zajmującej się naklejkami pasek z czytelnymi danymi ważności karty i przez kogo wydana i przyklej pod nalepką inwalidzką. Powinno wystarczyć. Może nawet zrobią taką naklejkę z symbolem? :nie_wiem: Naturalnie kartę musisz mieć ze sobą. No i legitymację inwalidy również. Jeżeli inwalidą (tak jak w moim przypadku) jest pasażer,to udogodnienia związane z inwalidztwem obowiązują tylko wtedy,kiedy inwalida jest na pokładzie. Trzeba o tym pamiętać,bo z przyzwyczajenia staje się na miejscu dla inwalidy,albo na zakazie i mandat gotowy - po dwóch mandatach szybko wraca pamięć :oops:
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
Bulanos 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 635
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2014-10-15, 08:48   

No własnie ja mam i dlatego pytałem jak oznakować. Dzięki bardzo za naprowadzenie mnie.
_________________
Człowiek jest jak Wilk żyje z watahą ale ma swój indywidualizm.

XVZ 1300 Venture było DS 125
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group