YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar, mandat, zdjęcie od tylu
Autor Wiadomość
byrusia 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 295
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2014-08-19, 12:18   Fotoradar, mandat, zdjęcie od tylu

Drodzy koledzy i koleżanki,

Właśnie przyszło mi coś co stwierdziło, że mój motor przekroczył gdzies tam predkosć o 20 km /h

zdjecie jest od tylu
Pytanie jest takie
Czu ktoś z Was sie z tym spotkał?
czy to jest w ogole legalne?

Każa mi zapłacić albo wskazać osobę a ja teoretycznie nie mam pojęcia kto prowadzil....
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2014-08-19, 12:25   

Niestety legalne. Nie musisz wskazywać osoby prowadzącej ( wielu użytkowników, ciężko dojść kto prowadził). Wtedy jest chyba większa opłata o ile się nie mylę i po sprawie :)

ps.
Już dość dawno tak miałem. Jak się coś zmieniło to proszę mnie sprostować.
_________________
Hipis
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2014-08-19, 13:16   

Nie przyjmuj mandatu i nie odsyłaj odmowy jego przyjęcia (szczególnie na tych ich druczkach), bo wezwanie jakie otrzymałaś mandatem nie jest. Tym bardziej nie płać żadnych pieniędzy bo się sama przyznasz do swojej winy. Niech Ci udowodnią (a muszą żeby zasądzić karę) że to Ty konkretnie prowadziłaś moto. Nie podajesz żadnych danych, żeby nie narazić sie na art 233 KK (składanie fałszywych zeznań - czyli podawanie potencjalnych kierowców). Osobiście takie wezwania olewam i jak na razie ze świetnym skutkiem od 3 lat :)
Dodatkowo SM nie ma prawa skierować sprawy do sądu i przekazuje ją Policji w razie czego, więc jeżeli jest to z SM to olej to ciepłym strumykiem. Jeżeli od GITD to oni nie dają możliwości obejrzenia zdjęcia (ani nie przysyłają ani nie udostępniają w swojej siedzibie - możesz pójść do nich i sie przekonać, wtedy nagraj rozmowę i masz po sprawie) sądy są wówczas po stronie obywatela.

Proponuje lekturę http://3obieg.pl/najprost...trazy-miejskiej
oraz np tej http://prawo.rp.pl/artykul/1054305.html
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Boober 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1229
Skąd: Żory
Wysłany: 2014-08-19, 13:18   

a ja bym ich zaskarżył dodatkowo - o seksizm, co to ma być, kobiecie zdjęcie od tyłu...
:D
_________________
Była -> Yamaha Drag Star 1100 (2014-2016)
Jest -> Aprilia ETV1000 Caponord (2016- )
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2014-08-19, 13:50   

Żółw,
uprzedziłeś mnie ;) chciałem te same linki podrzucić :D
generalnie problem fotoradarów nie istnieje od jakiegoś czasu ;)
co ciekawsze po orzeczeniu TK w dniu 12 marca br. można nawet występować o zwrot zapłaconych już nielegalnie jak się okazuje wystawionych mandatów... było też o tym u nas na forum ;)

http://3obieg.pl/trybunal...zostac-zwrocone

Byrusia, nic się nie martw... ;D
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
byrusia 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 295
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-08-19, 14:11   

to nawet nie jest służba miejska
tylko służba gminna w potęgowie.. gdziekolwiek to zadupie jest...
_________________
Organizator Zlotu Bieszczady 2019
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-08-19, 14:16   

byrusia za wolno jechałaś ?? ;D ;D
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
Boober 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1229
Skąd: Żory
Wysłany: 2014-08-19, 14:17   

résumée - pier**l to :)
_________________
Była -> Yamaha Drag Star 1100 (2014-2016)
Jest -> Aprilia ETV1000 Caponord (2016- )
 
 
byrusia 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 295
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-08-19, 14:20   

problem jest inny jeszcze
to przyszlo poleconym za potwierdzeniem odbioru
i to potwierdzialm bo nie wiedzialam co to
mam nadzieje ze to nie jest potrktowane jako przyjecie mandatu
_________________
Organizator Zlotu Bieszczady 2019
 
 
dziadek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1279
Skąd: okolice Jarocina
Wysłany: 2014-08-19, 14:32   

byrusia napisał/a:
gdziekolwiek to zadupie jest...


A skąd masz wiedzieć, przecież to nie Ty prowadziłąś lol
_________________
Życie to ból. Przywyknij do tego.

Suzuki DL 650 V-Strom
Jawa 353-04
Honda Africa Twin CRF1000
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2014-08-19, 14:44   

Moja sprawdzona taktyka od wielu lat:
- przychodzi polecony, przyjmuję,
- nie odpisuję,
- nie reaguję,
- wrzucam do szuflady i zapominam,
- generalnie mam to w doopie,
- i poza jednym przypadkiem /SM w Karpaczu/ przenigdy nie miałem z tego powodu problemów /SM w Karpaczu skierowała sprawę po 2 latach wezwań do sądu w Jeleniej Górze, któren to sąd zawyrokował 200zł kary -> mandat opiewał na 500zł + 6pkt karnych/
A takich "korespondencji" miałem już co najmniej kilkanaście z całego kraju :D
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-19, 15:04   

mam aktualnie trzy takie quizy - wszystkie olałem i leżą i czekają.
Z jednego miejsca Zelazków czy jakoś tak przyszło nawet ponownie żebym jednak odpisał ale jestem twardy. Dwa mam ze SM jedno z GITD - wszystkie na samochód.
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-08-19, 15:19   

Widzę, że wielu tu fachowców od prawa o ruchu drogowym :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Zdziwicie się kiedyś panowie i panie chcąc kupić coś na raty jak wasze dane będą widniały w Rejestrze dłuzników...
Tak poważnie to te mandaty przychodzące zwykłym listem można olać ale te poleconym jeżeli podpisujecie radze załatwić (najlepiej osobiśie)
Każde zdjęcie motocyklisty (tylko te od tyłu ;D ) z wnioskiem o wskazanie kierowcy jest legalne jeżeli tylko foto miało legalizacje a SM albo SG miała pozwolenie na wystawienie urządzenia na danym odcinku drogi. W powyższym przypadku przekroczenie prędkości o np 21km/h w terenie zabudowanym = 4 pkt. 100-200 pln. Jeżeli sie przyznasz i rozpoznasz jakiegoś kierowcę. Jeżeli natomiast nie rozpoznasz kierowcy zapłacisz mandat bez pkt. karnych. Nie polecam załatwiac tego przez telefon ewentualnie listownie lub mailem.
Niepłacenie nie jest rozwiązaniem, kiedyś może sie nie udac :nie_wiem:
Podstawy prawne są na każdym mandacie i niestosowanie się do nich może grozić wezwaniem do siedziby SM, SG. No ale tak to juz jest jak ktoś bezgranicznie wierzy w kazde słowo pana Emila R.
Powyższe zdarzenie miało miejsce w moim przypadku 4 tygodnie temu i kożystając z okazji spotkania z przedstawicielami SM nieomieszkałem się wszystkiego wypytać i poprosic o podstawę do takich działań. Otrzymałem wszystko o co poprosiłem, a że nie poznałem kierującego moim motocyklem zapłaciłem 50 pln bez pkt. karnych.
Także "nie taki diabeł straszny jak go malują"
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-19, 15:34   

nie do końca się z tobą zgodzę. SM nie może prowadzić dochodzenia - jeżeli zatrzyma Cię SM na "gorącym" uczynku lub ktokolwiek inny i powie teraz pan jechał jest mandat bo tu mam radar to OK.

Druk z "prośbą" o wskazanie nie jest mandatem. Dopiero jak wskażesz siebie/kogoś lub przyjmiesz jako właściciel pojazdu to otrzymasz mandat - a wtedy musisz go zapłacić albo ściągnie go z ciebie urząd skarbowy - też nie takie straszne bo nie ma odsetek tylko 8,80 kosztów upomnienia czy jakoś tak.

A co zrobisz jak powiesz ze samochodem jechał kolega
a okaże się ze jechała jego żona - to co 5 lat za fałszywe składanie zeznań.
zresztą warto poczytać 3obieg dużo tam jest info i o wyroku trybunału itp .

Ja osobiście nie reaguje na razie na Quizy
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2014-08-19, 16:04   

mike79 napisał/a:
Zdziwicie się kiedyś panowie i panie chcąc kupić coś na raty jak wasze dane będą widniały w Rejestrze dłuzników...
hehe, w czasach, gdy wszyscy niemal na kolanach proszą "weź wkredyt, weź kredyt", gdy gospodarka pożyczką stoi, rejestrem mandatowych dłużników nie przejmowałbym się :D
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-08-19, 19:22   

Beny napisał/a:
SM nie może prowadzić dochodzenia - jeżeli zatrzyma Cię SM na "gorącym" uczynku

SM nie może cię zatrzymać za przekroczenie predkości, tylko policja...
Wezwą cie to siebie jeżeli sie nie stawisz 3 razy to sprawa idzie do sądu grodzkiego a tam koszta większe.
Beny napisał/a:
Druk z "prośbą" o wskazanie nie jest mandatem

To nie prośbz a wezwanie urzedowe - jak dostajesz takie ze US to tez olewasz - wątpię lol
Beny napisał/a:
Dopiero jak wskażesz siebie/kogoś lub przyjmiesz jako właściciel pojazdu to otrzymasz mandat - a wtedy musisz go zapłacić albo ściągnie go z ciebie urząd skarbowy - też nie takie straszne bo nie ma odsetek tylko 8,80 kosztów upomnienia czy jakoś tak.

...a co ja napisałem :roll:
Beny napisał/a:
A co zrobisz jak powiesz ze samochodem jechał kolega
a okaże się ze jechała jego żona - to co 5 lat za fałszywe składanie zeznań.
zresztą warto poczytać 3obieg dużo tam jest info i o wyroku trybunału itp .

Bierzemy pod uwage 2oo, puchy zostawmy. Poza tym chodzi mi głównie o to, po co te całe wymijanki, uchylenia. Masz jaja jechac przez wiochę ponad 50km/h, gdzie byle owca może wyleciec pod koła, nie wspominając o dzieciach, to miej jaja i zapłac, w tym wypadku 100pln. Ja tak zrobiłem, przed końcem wiochy przyspieszyłem i pyk, fota, trudno :nie_wiem: Podjechałem, dali dolna półę, wytłumaczyli i już. Zapłacone :nie_wiem:
shipp napisał/a:
hehe, w czasach, gdy wszyscy niemal na kolanach proszą "weź wkredyt, weź kredyt", gdy gospodarka pożyczką stoi, rejestrem mandatowych dłużników nie przejmowałbym się

Wiesz, że to przychodzi niespodziewanie i kiedy będzie trzeba to dup...sprawdzaja, bo nie kazdy moze spłacac, oby takich nagłych potrzeb finansowych jak najmniej :)
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
byrusia 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 295
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-08-19, 19:37   

kurde nooo 200 zl na paliwo to fajna wycieczka.. szkoda dawac paskudom zarobic :beczy: :beczy: :beczy:
_________________
Organizator Zlotu Bieszczady 2019
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-08-19, 19:41   

byrusia,
Dlatego dałem 50pln :beczy:
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-08-19, 19:48   

mike79 napisał/a:
Zdziwicie się kiedyś panowie i panie chcąc kupić coś na raty jak wasze dane będą widniały w Rejestrze dłuzników...

By znaleźć się w rejestrze dłużników, musi zostać najpierw określony dług. W przypadku mandatu musi on zostać najpierw wręczony i to za podpisem (zgodą). Tu nie ma zasady wystawiania zaocznego. W przypadku grzywny sadowej po jej uprawomocnieniu i upłynięciu terminu zapłaty. W przypadku wykroczeń drogowych nie funkcjonuje zasada orzekania zaocznego. Nie ma zatem możliwości by pozostawienie bez odpowiedzi pism z SM lub GITD skutkowało samoistnym znalezieniem się na liście dłużników.

Co do sedna tematu, to nie będę się wypowiadał. Każdy ma swój rozum i powinien wiedzieć do robić - tym bardziej, że jak coś pójdzie nie tak, to raczej nie powie na rozprawie, że "na forum mówili, że to jest nielegalne". Jak ktoś nie wie, jak działa prawo, to niech stosuje się do instrukcji pod zdjęciem.


BTW - składanie fałszywych zeznań. W żadnym z pism od GITD czy SM/SG nie ma pouczenia o składaniu jedynie prawdziwych zeznań (bo od razu traciłyby sens). Nie ma też ustawowego obowiązku mówienia prawdy, tak jak nie ma takiego obowiązku w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej wykroczeń.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
mike79 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 44
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 628
Skąd: Trójmiasto - Reda
Wysłany: 2014-08-19, 19:58   

wemar napisał/a:
By znaleźć się w rejestrze dłużników, musi zostać najpierw określony dług. W przypadku mandatu musi on zostać najpierw wręczony i to za podpisem (zgodą). Tu nie ma zasady wystawiania zaocznego. W przypadku grzywny sadowej po jej uprawomocnieniu i upłynięciu terminu zapłaty. W przypadku wykroczeń drogowych nie funkcjonuje zasada orzekania zaocznego. Nie ma zatem możliwości by pozostawienie bez odpowiedzi pism z SM lub GITD skutkowało samoistnym znalezieniem się na liście dłużników.

Troszkę wyostrzyłem, niemniej jednak przez nie zapłacony mandat można sie tam znaleźć...
wemar napisał/a:
BTW - składanie fałszywych zeznań. W żadnym z pism od GITD czy SM/SG nie ma pouczenia o składaniu jedynie prawdziwych zeznań (bo od razu traciłyby sens). Nie ma też ustawowego obowiązku mówienia prawdy, tak jak nie ma takiego obowiązku w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej wykroczeń.

No tak, bo jest domniemanie niewinności.
Także wszyscy jesteśmy niewinni i fota to nie dowód, jak cie złapią za reke jak kradniesz to powiedz, że nie twoja ręka itd. Paranoja, dlatego wszyscy u nas kłamia.
BTW gdyby chłopak który dzisiaj miał wypadek w Wejherowie jechał wolniej to zdążyłby wychamować :nie_wiem:
Ludzie nie płaćcie mandatów, to złodziejskie państwo chce na was zarobić :brawo:
_________________
Cold and lonely without you.....Motorhead
The Best Band Ever-Led Zeppelin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group