YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na puchy w miastach
Autor Wiadomość
Maku 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 34
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-26, 11:21   Uwaga na puchy w miastach

Materiał własny. Było blisko...


Normalna, spokojna jazda w mieście. Do czasu... Jadę sobie jadę i nagle kobieta "ninja", wcina mi się na mój pas. Granatowe mondeo, GD 861AV, wbija koło na mój pas i w tym momencie następuje mryg kierunkowskazem, że niby sygnalizuje. Szlifa nie było, ale co się strachu najadłem to moje... Uwaga na tą "Mistrzynię Kierownicy"
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-07-26, 11:42   

Maku, pierwszy sezon na motocyklu?
;d
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
Maku 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 34
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-26, 11:43   

Heh, nie, będzie już 2,5 roku jak jeżdżę :P Nie sugeruj się wiekiem, prawko robiłem jeszcze na starych zasadach :D
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-07-26, 12:14   

Nie, chodziło mi o to zdziwienie, że coś takiego się Tobie przytrafiło.
Takie zdarzenia to (prawie) codzienność motocyklowa.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-07-26, 12:15   

Maku, Czy masz film ze zdarzenia? A czy dało by się zgłosić To na policję?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Maku 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 34
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-26, 12:39   

Wemar - nie dziwię się, wiem, że takie rzeczy się zdarzają często, mnie jakoś na całe szczęście (tfu tfu odpukać) omijało póki co (parę stresików było, ale tu się autentycznie bałem). A że mam od jakiegoś czasu kamerę na kasku, to się mogę podzielić takimi "kfiatkami" ;)

OldDiver - Może być kiepsko, nie widać dokładnie rejestracji, tylko ją na głos odczytałem, żeby się nagrało razem z filmem.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2014-07-26, 13:55   

Maku, dzięki za ostrzeżenie ;) Do tej pory nie wiedziałem, że (szczególnie) w mieście trzeba uważać na puchy i mieć oczy do okoła głowy ;) :ok:
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-07-27, 08:25   

OldDiver napisał/a:
Maku, Czy masz film ze zdarzenia? A czy dało by się zgłosić To na policję?

widzę że w Polsce modne zrobiło się kapowanie na policję ;/ kamerki są dobrą sprawą,ale jeśli dojdzie do wypadku lub innego incydentu :roll: w moim mniemaniu każdy donos na kierowce samochodu powoduje że staje sie on naszym wrogiem,a co za tym idzie nie będzie przyjaźnie zjeżdzał ani ustępował miejsca :roll: nie będę rozwijał tematu,każdy wie o co chodzi ;d więcej przewidywania a mniej agresjii ;D
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2014-07-27, 09:01   

Słusznie adamze27 :oki: Poczekajmy aż kierowca Forda zabije któregoś z nas, wtedy dopiero "zakapujemy" :ok: Na filmie mamy modelowe wykroczenie "zagrożenie w ruchu drogowym", karane mandatem i punktami karnymi. Wczoraj Maku, a dzisiaj ktokolwiek z nas. Na co mamy czekać? Ważniejsze dla Ciebie jest to, że ktoś Ci miejsca przed światłami nie zrobi??? :shock: Zajebiste masz chłopie "priorytety"...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-07-27, 09:50   

moondek, odpowiem ci tak: ten co bez winy niech pierwszy rzuci kamień ! gdyby kazdy spojrzał w głąb siebie ,siegnął do pamięci to częsc pewnie miałaby na sumieniu mniejsze lub większe grzeszki :nie_wiem:
moondek napisał/a:
Zajebiste masz chłopie "priorytety"...

tu nie chodzi o priorytety,gdybym miał za każdym razem skarżyc na policjii ze mi ścigi wymuszają albo powodują zagrożenie to musiałbym zamieszkac na komisariacie
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-07-27, 18:07   

Maku, zobacz na tą akcje z dzsiaj

Cytat:
Zajechał drogę innemu kierowcy i wjechał na chodnik - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca chwilę wcześniej spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżając drogę innemu pojazdowi oraz....wjeżdżając bezpośrednio na chodnik. Wobec takiego zachowania na drodze policjanci postanowili zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy i skierować do sądu wniosek o ukaranie.

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu.

29 - latek prowadząc samochód osobowy jechał ul. Grabiszyńską od strony ul. Solskiego w kierunku ul. Hallera. W pewnym momencie wykonał manewr zmiany pasa ruchu nie ustępując pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z tego samego kierunku ruchu, w wyniku czego zmusił kierującą tym samochodem do gwałtownego hamowania. To jednak nie koniec – mężczyzna w tym samym miejscu i czasie kontynuując jazdę wjechał na chodnik, co doprowadziło do stworzenia bezpośredniego zagrożenia dla znajdujących się tam pieszych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kierowcy prawo jazdy, skierują też do sądu wniosek o ukaranie go i orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdu.


VIDEO

[ Dodano: 2014-07-27, 18:12 ]
adamze27 napisał/a:
gdybym miał za każdym razem skarżyc na policjii ze mi ścigi wymuszają albo powodują zagrożenie to musiałbym zamieszkac na komisariacie


Nikt Ci nie każe zmieniać meldunku, pytanie czy mamy być ślepi i dawać ciche przyzwolenie na idiotycznie i niebezpieczne zachowania na drodze?
ile razy zadziałałeś? jak znam życie ani jeden raz....
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-07-27, 19:53   

tqmeh, widzę ze jesteś bardzo obiektywny w tym temacie :roll: jedyne co widze to wytykanie błędów kierowcom puszek,a samemu zapominając że kierowcy jednośladów nie są świętoszkami ...szkoda tej dyskusjii,bo to temat rzeka całkowicie odbiegający od tematu topiku
tqmeh napisał/a:
Nikt Ci nie każe zmieniać meldunku, pytanie czy mamy być ślepi i dawać ciche przyzwolenie na idiotycznie i niebezpieczne zachowania na drodze?

poczytaj kilka moich wczesniejszych wypowiedzi,przyzwolenie na to wszystko daje chore prawo w Polsce.
tqmeh napisał/a:
ile razy zadziałałeś? jak znam życie ani jeden raz....
nie znasz mnie ani mojego życia,i raczej nie chcesz poznac...więc pozostań w sferze swoich domysłów
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-07-27, 21:07   

w Szwajcarii jak widzą że przekroczysz prędkośc zaraz uczynnie dzwonią na polizai
niemiaszki jak idziesz smieci wyrzucić to filuja z okna czy aby do dobrych pojemników wyrzucasz - od razu kara - najpierw zapłacisz a potem możesz udowaniać że ty nie to i tamto

a u nas ?
http://joemonster.org/fil...ra_w_mercedesie
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-07-27, 21:32   

Madburn napisał/a:
w Szwajcarii jak widzą że przekroczysz prędkośc zaraz uczynnie dzwonią na polizai

w krajach gdzie jest respekt dla prawa i respekt przed olbrzymią karą finansową wygląda to inaczej niż w Polsce ;/ poza tym zauwazyłem jeszcze inny aspekt kultury lub wychowania...przypomina to stary film "Alternatywy 4",wszyscy podpier...lają do gospodarza domu lol kumpel zaparkował motocykl na miejscu dla samochodów bo nigdzie znaków nie było...następnego dnia gdy tylko przyjechał to anioł(gospodarz domu,ciec,konserwator) podleciał do niego i wskazał mu odpowiednie miejsce ;D żeby było śmiesznie to wymalował dla niego nowe białe pasy specjalnie dla moto
Madburn napisał/a:
niemiaszki jak idziesz smieci wyrzucić to filuja z okna czy aby do dobrych pojemników wyrzucasz - od razu kara

to już nie tylko w Niemczech ;D
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2014-07-27, 21:48   

Dobrze, że nie mieszkamy w germańskich krajach.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-07-27, 23:31   

Ordnung muss sein meine kameraden ;D

To podpierdalanie z byle powodu jest uciążliwe,ale parę innych spraw (np.: kultura na drodze,przestrzeganie przepisów,czystość i porządek)przydałoby się i u nas zaadaptować.
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-07-31, 13:15   

adamze27 napisał/a:
każdy donos na kierowce samochodu powoduje że staje sie on naszym wrogiem

Myślisz, że kierowcy puszek będą mieli skrupuły w stosunku do Ciebie jak Cię nafilmują ?
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
Wojciech Ginal 


Model: MS 950
Wiek: 55
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-02, 08:59   

Witka wszystkim ;D
Se czytam temat i widzę,że mamy identyczny problem w regionie produkcji paprykarzu... lol , czyli Szczecin i okolice.
Ze wzgledu na rosną ce chamstwo na drodze, aroganckie zachowania kierowców samochodów wobec jednośladów (czyli nie tylko motocykli): zajeżdżanie drogi, zmiana pasa bez sygnalizacji, używanie tel.komórkowych w czasie jazdy, itp. motocykliści zachodniopomorscy rozpoczęli serię działań zorganizowanych jakieś dwa lata temu (we współpracy z Policją, Wojewodą Zachodniopomorskim, lokalnymi szkołami nauki jazdy, MotoFundacją, PZMot, oraz klubami motocyklowymi w regionie.
Główny cel prowadzonych równolegle akcji to ciągłe podnoszenie świadomości zagrożenia na drodze pośród motocyklowej braci, treningi i cykliczne szkolenia (darmowe uczestnictwo), szkolenia w zakresie doskonalenia techniki jazdy (gymkhana, treningi indywidualne na torze kartingowym w Szczecinie oraz na tzw. pasku chociwelskim ;D - ojjj...tam się trochę dzieje prawie codziennie :) ).
Oprócz tego cylklicznie organizowane są przejazdy zbiorowe po ulicach miasta w sposób bardzo zorganizowany gdzie pokazujemy mieszkańcom miasta a zwłaszcza kierowcom samochodów, że też mamy prawo normalnie uczestniczyć w ruchu drogowym (często używamy podczas takich manifestacji kamizelek z nadrukowanymi stosownymi napisami). Generalna idea ruchu naszych Zgromadzeń Motocyklowych w regionie to zmniejszenie agresji w relacjach kierowcy samochodów - motocykliści, raportowanie niebezpiecznych zdarzeń bezpośrednio na Policję celem utemperowania "jednostek wywrotowych"... (dotyczy to obydwu stron: "motórzystów" oraz "puszkarzy" - chamstwa, głupoty, niebezpiecznej brawury wśród swoich też już nie chcemy tolerować).
Przekonujemy też naszych kolegów/koleżanki do "pozytywnych postaw" w konfrontacji z pozostałymi uczestnikami ruchu na drodze:
1) jeśli jest chamskie zachowanie na drodze ze strony kierowcy samochodu, to musi być natychmiastowa, grzeczna ale stanowcza reakcja z naszej strony: klakson, po heblach (nawet przyblokować pacjenta ) i chwila stanowczej ale grzecznej rozmowy z krewkim kierowcą/kierowniczką (zazwyczaj to działa i to podwójnie , bo z reguły pozostali użytkownicy drogi całe zajście z zainteresowaniem obserwują...;
2) jeśli mamy do czynienia z gestami sympatii na drodze: ustąpienie pasa, zwiększenie odstępu, podzielenie się pasem celem umożliwienia przejazdu, itp. to po prostu DZIĘKUJEMY (gestem "LWG", mrugnięciem świateł awaryjnych, uśmiechem i kiwnięciem głowy).
Po dwóch latach obserwuję,że te akcje powolutku zaczynają odnosić skutek, tzn kierowcy zaczynają otwierać nieco szerzej oczy, patrzyć w lusterka wsteczne o ZAUWAŻAĆ MOTOCYKLISTĘ NA DRODZE ;d
Można się sprzeczać o zasadność takich działań (mamy także oponentów na forach w regionie), ale to jedyna zgodna z prawem droga do poprawy bezpieczeństwa motocyklistów na drodze w naszym kraju
To działa, powoli ale działa.
Pewnie,że wszystkich wypadków nie da się uniknąć (wiele innych czynników gra tutaj rolę: np. przybywa na drogach coraz więcej nowych "świeżaków" na motocyklach, często "młodych i gniewnych"...tutaj niestety wypadków jest bardzo dużo i ta grupa nazwijmy to "użytkowników motocykli" (celowo nie będę nazywał tej grupy motocyklistami, bo uważam,że nie zasługują na to miano) najbardziej wk...wia puszkarzy oraz resztę "normalnych" motonnitów (skutecznie zresztą spowalniając poprawę bezpieczeństwa motocyklistów na drodze...i zwiększają liczbę nekrologów w lokalnej prasie, niestety :(
Jeszcze jedna kwestia do rozważenia: współpraca z Policją jest rzeczą konieczna, jeśli chcemy wywalczyć swoje miejsce na drodze w sposób zgodny z prawem oraz uzyskać należny respekt pośród pozostałych użytkowników drogi - najlepsze przykłady skuteczności takiej formy to Austria, Szwajcaria (raportowanie do służb patrolowych "piratów drogowych" lub chamstwa na drodze, to rzecz normalna: kary są wysokie, jest spokój i każdy "jakoś" jedzie grzecznie :shock: ). Druga sprawa,że sami musimy krytycznie popatrzyć na własny ogródek i "wyplenić chwasty" ... zanim zaczniemy wymagać od pozostałych aby nas szanowali na drodze.
Do przemyślenia...
Pozdrawiam,

LWG :czoper:
_________________
Wojciech G
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-08-02, 18:56   

Uważam że powinny być naszywki na plecy z napisem"Moto Konfident Polska"
Piszecie o Szwajcarii i innych krajach tylko że tam wytyka się każde wykroczenie, już widzę waszą radość jak puszkarze zaczną wam robić fotki w orzeszkach i z głośnymi wydechami i składać na was donosy lol
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-08-03, 11:16   

ttom napisał/a:
Myślisz, że kierowcy puszek będą mieli skrupuły w stosunku do Ciebie jak Cię nafilmują

staram się nie dawac pretekstu żadnej ze stron,ponieważ poruszam się różnym sprzętem :roll: staram się jeździc zgodnie z przepisami,znakami,ograniczeniami :roll: celowo napisałem "staram" bo nikt nie jest święty i czasami pociśnę troszkę więcej ;D
Wojciech Ginal napisał/a:
Ze wzgledu na rosną ce chamstwo na drodze, aroganckie zachowania kierowców samochodów wobec jednośladów (czyli nie tylko motocykli): zajeżdżanie drogi, zmiana pasa bez sygnalizacji, używanie tel.komórkowych w czasie jazdy, itp. motocykliści zachodniopomorscy rozpoczęli serię działań zorganizowanych jakieś dwa lata temu (we współpracy z Policją, Wojewodą Zachodniopomorskim, lokalnymi szkołami nauki jazdy, MotoFundacją, PZMot, oraz klubami motocyklowymi w regionie.
Główny cel prowadzonych równolegle akcji to ciągłe podnoszenie świadomości zagrożenia na drodze pośród motocyklowej braci, treningi i cykliczne szkolenia (darmowe uczestnictwo), szkolenia w zakresie doskonalenia techniki jazdy (gymkhana, treningi indywidualne na torze kartingowym w Szczecinie oraz na tzw. pasku chociwelskim - ojjj...tam się trochę dzieje prawie codziennie ).

pewne ruchy,przedsięwzięcia mają sens ale nie wiem czy akurat podpier..lanie będzie miało sens w stosunku do Polaków...otóż,w innych krajach porządku uczą od małego...a u nas dalej jest tak ze ten co ma kase i wpływy może więcej,może miec pomrocznosc jasną,może wygrac odszkodowanie mimo że sam przekroczył dopuszczalną prędkośc ,może łamac przepisy brawurową jazdą i śmiac sie policjii w twarz...nawet ucieczka przed gliniarzami może byc wykroczeniem a nie przestępstwem... na to nie ma złotego środka...według mnie mamy inny tok rozumowania,postrzegania innych użytkowników drogi od innych nacjii...i nie wiem czy w tym pokoleniu młodych ludzi jest możliwośc aby coś zmienic,tego nie da sie zrobic w rok,dwa,pięc
Wojciech Ginal napisał/a:
jeśli jest chamskie zachowanie na drodze ze strony kierowcy samochodu, to musi być natychmiastowa, grzeczna ale stanowcza reakcja z naszej strony: klakson, po heblach (nawet przyblokować pacjenta ) i chwila stanowczej ale grzecznej rozmowy z krewkim kierowcą/kierowniczką (zazwyczaj to działa i to podwójnie , bo z reguły pozostali użytkownicy drogi całe zajście z zainteresowaniem obserwują...;
;/
nie wiem czy zwykły obywatel ma prawo zatrzymac jakikolwiek pojazd,raczej nie ma do tego zadnych uprawnień...przynajmniej ja nie słyszałem :nie_wiem:
Wojciech Ginal napisał/a:
Druga sprawa,że sami musimy krytycznie popatrzyć na własny ogródek i "wyplenić chwasty" ... zanim zaczniemy wymagać od pozostałych aby nas szanowali na drodze.

i to jest idealne podsumowanie ,zacznijmy od siebie,własnej rodziny,braci,wujków i zwracajmy im uwagę na niewłasciwe zachowanie :)
fazzi napisał/a:
już widzę waszą radość jak puszkarze zaczną wam robić fotki w orzeszkach i z głośnymi wydechami i składać na was donosy

od tego pewnie zaczną ;D kaski typu braincap nie zakrywają uszu i nie mają atestu...czyli nie spełniają warunków technicznych i jazda w nich to tak jak jazda bez kasku
Wojciech Ginal napisał/a:
Można się sprzeczać o zasadność takich działań (mamy także oponentów na forach w regionie)

każdy będzie interpretował to na swój sposób i ma do tego prawo...jedni są za tym aby donosic na policję a inni nie...to nie ludzie są chorzy,ale system który sobie nie radzi w takiej sytuacjii i poniekąd wymaga na obywatelach podpier...lania...dojdzie do sytuacji kiedy każdy będzie każdego podpier.lał o rzucenie peta na ulice albo ze mu olej z samochodu kapie ;/
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group