YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brawurowa próba ucieczki
Autor Wiadomość
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-20, 23:27   Brawurowa próba ucieczki

Próba ucieczki zakończona niepowodzeniem :
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
Czy niebiescy powinni odpuscic i przestac go scigac,czy tym bardziej łapac kazdego bez wyjątku ? jeśli odpuszczą to dadzą powszechne przyzwolenie na tego typu zachowanie,no i mogą nawet po tablicach delikwenta nie złapac(nieczytelne ,zagięte lub przerobione za pomoca taśmy tablice) ;/ łapanie ma swoje plusy jak większe zaufanie do policjii,świadomosc że nie ma bezkarnosci,ale też i minusy:pościgi narażają postronne osoby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia :roll: tylko czekac aż nadejdzie czas że policja nie będzie rzucac się w pościg a zacznie strzelac :nie_wiem:
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2014-06-21, 15:17   

adamze27 napisał/a:
tylko czekac aż nadejdzie czas że policja nie będzie rzucac się w pościg a zacznie strzelac


Ustawa o Policji wyklucza coś takiego w naszym pięknym kraju. Znając nasz wymiar sprawiedliwości to i tak temu małolatowi gówno zrobią.
Wcale się nie zdziwiłbym gdyby policjanci położyli kotwicę na ten pościg i odpuścili. Jakby rozpieprzyli radiowóz to zapewne musieliby cały plik tłumaczeń napisać, a jakby im coś się stało to usłyszeliby, że sami są sobie winni.

A najlepsze jak zwykle są komentarze pod artykułem z linka. Sami obrońcy, bo przecież chłopaczek nic złego nie zrobił, jechał spokojnie, a oni go sprowokowali. Pierdolnik na kołach :nie_wiem:
_________________
vaya con Dios...
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-21, 15:29   

sq5naz napisał/a:
A najlepsze jak zwykle są komentarze pod artykułem z linka. Sami obrońcy, bo przecież chłopaczek nic złego nie zrobił, jechał spokojnie, a oni go sprowokowali. Pierdolnik na kołach

to akurat też mnie rozwaliło,komenty ludzi mających straszną alergię na policje ;/ według tego toku myślenia lepiej odpuscic i pozwolic aby inni poszli jego śladem ;/
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-06-21, 17:21   

adamze27 napisał/a:
to akurat też mnie rozwaliło,komenty ludzi mających straszną alergię na policje według tego toku myślenia lepiej odpuscic i pozwolic aby inni poszli jego śladem

Uważasz że lepiej ścigać kogoś kto się wystraszył a praktycznie niczego złego nie zrobił przed pościgiem i narażać masę ludzi?
Jak będziesz gonił dziecko które ci kradło jabłka w ogrodzie i w czasie ucieczki wpadnie pod auto i zginie to też napiszesz że spotkała gówniarza kara?
Ten chłopak złamał te wszystkie przepisy w czasie gdy go gonili, głupio postąpił, powinien się zatrzymać i dostałby mandat ale zrobił inaczej a trudno raczej uciekać i jechać 50 km/h.
Osobiście uważam że pościgi w mieście powinny być zabronione
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-21, 17:51   

fazzi napisał/a:
Uważasz że lepiej ścigać kogoś kto się wystraszył a praktycznie niczego złego nie zrobił przed pościgiem i narażać masę ludzi?

no rzeczywiście,niczego złego nie zrobił poza tym że posiadał motocykl ale nie miał kwalifikacji do jego prowadzenia ? czyli idąc dalej tym tokiem rozumowania lepiej aby policja po prostu nikogo nie goniła bo naraża siebie i innych ? to moze lepiej od razu pozwolic wszystkim tym co nie mają uprawnień a posiadają jednoslad na jazde bo nie mają sie czego obawiac ?
fazzi napisał/a:
Jak będziesz gonił dziecko które ci kradło jabłka w ogrodzie i w czasie ucieczki wpadnie pod auto i zginie to też napiszesz że spotkała gówniarza kara?

nie będę gonił bo:jak byłem młody to sam chodziłem na jabłka,śliwki,gruszki i inne owoce więc święty nie jestem ;/ pokaz mi miejsce w tekscie gdzie zostało uzyte słowo "gówniarz"
fazzi napisał/a:
Ten chłopak złamał te wszystkie przepisy w czasie gdy go gonili, głupio postąpił, powinien się zatrzymać i dostałby mandat

Powinien,ale nie wiadomo czy się rzeczywiście przestraszył czy chciał pokazac"psom" że go nie złapią ...ostatnio modne zrobiło się robienie czegoś przeciwko prawu lub narażaniu innych na utrate życia bądz zdrowia aby zaistniec w świecie,necie,grupie itd.
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-06-21, 18:22   

Masz prawo do swojego zdania, ja uważam że pościg w mieście to zagrożenie dla postronnych ludzi i może gdyby gonili terrorystę, groźnego mordercę to inaczej bym myślał bo to konieczność.
Przecież w miastach jest zwykle monitoring i można kogoś takiego namierzyć, można sprawdzić czyj to motocykl i dalej dochodzić, jest wiele możliwości.
Ty piszesz o nieuchronności kary a ja o ryzyku jakie istnieje dla innych niewinnych ludzi.

Cytat:
czyli idąc dalej tym tokiem rozumowania lepiej aby policja po prostu nikogo nie goniła bo naraża siebie i innych ? to moze lepiej od razu pozwolic wszystkim tym co nie mają uprawnień a posiadają jednoslad na jazde bo nie mają sie czego obawiac ?


ja nigdzie nie pisałem że pochwalam jazdę bez uprawnień ale za to dostaje się mandat a nie 10 lat wiezienia, wiec pościg to przesada
Ostatnio zmieniony przez fazzi 2014-06-21, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zyjon 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 122
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-06-21, 18:24   

fazzi napisał/a:
a praktycznie niczego złego nie zrobił przed pościgiem

Tego nigdy nie wiadomo... A gdyby tam ten młodzieniec jechał Twoim moto, które przed chwilą zwinął? Wtedy myślę, że chwaliłbyś ten patrol, że im się chciało i odzyskali cacko.
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-21, 18:49   

fazzi napisał/a:
Masz prawo do swojego zdania

i ty również
fazzi napisał/a:
Przecież w miastach jest zwykle monitoring i można kogoś takiego namierzyć, można sprawdzić czyj to motocykl i dalej dochodzić, jest wiele możliwości.

ja to wiem i ty również,inni też że przy odrobinie sprytu ani monitoring ani fotoradar cię nie znajdzie
fazzi napisał/a:
Ty piszesz o nieuchronności kary a ja o ryzyku jakie istnieje dla innych niewinnych ludzi.

nie robiąc nic,nie przeciwdziałając nadchodzącemu zagrożeniu jesteśmy poniekąd współwinni temu co moze sie stac :| ryzyko istnieje i niestety cierpią zawsze niewinni bo znaleźli się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu
fazzi napisał/a:
ja nigdzie nie pisałem że pochwalam jazdę bez uprawnień ale za to dostaje się mandat
i tak trzymaj ;D mandat tak,jeśli dobrowolnie zatrzymałby pojazd bez narażania innych ;/ w przypadku ucieczki kary powinny byc inne
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
duoma 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1998
Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 901
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2014-06-22, 23:47   

Zyjon napisał/a:
fazzi napisał/a:
a praktycznie niczego złego nie zrobił przed pościgiem

Tego nigdy nie wiadomo... A gdyby tam ten młodzieniec jechał Twoim moto, które przed chwilą zwinął? Wtedy myślę, że chwaliłbyś ten patrol, że im się chciało i odzyskali cacko.

I dlatego uważam że dla próby ucieczki powinien być bezwzględny nakaz strzelania - sprawa prosta, jak nie masz powodu nie uciekasz bo po co, a skoro uciekasz to masz coś na sumieniu, a jeśli masz na sumieniu to można do Ciebie strzelać.
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-06-24, 07:19   

[quote="fazzi"]
adamze27 napisał/a:
Uważasz że lepiej ścigać kogoś kto się wystraszył a praktycznie niczego złego nie zrobił przed pościgiem i narażać masę ludzi?
Jak będziesz gonił dziecko które ci kradło jabłka w ogrodzie i w czasie ucieczki wpadnie pod auto i zginie to też napiszesz że spotkała gówniarza kara?
Ten chłopak złamał te wszystkie przepisy w czasie gdy go gonili, głupio postąpił, powinien się zatrzymać i dostałby mandat ale zrobił inaczej a trudno raczej uciekać i jechać 50 km/h.
Osobiście uważam że pościgi w mieście powinny być zabronione


Ja chyba śnię :shock: . Pozwólmy debilom szaleć po mieście bo Policja nie będzie mogła ich gonić :shock: . Fajny tok rozumowania. ;/
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Boober 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1229
Skąd: Żory
Wysłany: 2014-06-24, 11:57   

istneje taka jakaś moda na pokazywanie faka policji... przyzwyczajenie z PRLu?

jak ktos zadupia jak opętany na czymkolwiek i jest zagrożeniem, to może mu się wydawać, że jest inaczej, ale nie jest, jest zagrożeniem i trzeba go powstrzymać...

a kto myśli inaczej - niech życie nie weryfikuje jego przekonań, bo to bardzo boli... bez wzglądu po której stronie się znajdziesz, trafiającego, czy trafionego.
_________________
Była -> Yamaha Drag Star 1100 (2014-2016)
Jest -> Aprilia ETV1000 Caponord (2016- )
 
 
kacmar 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 1998
Skąd: SZ
Wysłany: 2014-06-24, 12:10   

Amen
_________________
Pozdrawiam Mirek

 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2014-06-24, 13:13   

... odpalić paru dla przykładu, w Stanach byłby martwy a w RP odpuszczas się skurwielom bo prokuratura i tak uwali gliniarzy ... szacun dla nich nie odpuścili, oby takich więcej ... a gdzie drewno robią tam i drwa lecą ...
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-24, 18:56   

Karać i karać, ok, ale trzeba też sięgnąć do genezy, dlaczego ktoś taki robi to co robi? Bo wie że jest bezkarny i może nie nic, ale niewiele mu grozi za takie wybryki, Artek słusznie odpalić kilku dla przykładu, to by się skończyło, a dzisiaj przykładem jest przyzwolenie na takie postępowanie, niskie kary, bezsilność policji i jej opinia społeczna :/
mordercę odstrzelić, złodziejowi ręce połamać, a za wykroczenia roboty społeczne, można wymyślać, ale po prostu tacy ludzie nie maja się czego bać i wychowani są z brakiem szacunku do prawa, już nie mówiąc o rozsądku :/
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-06-24, 19:39   

Znam Amerykanina który miesza w PL, jak zobaczył pierwszy raz odcinek uwaga pirat to śmiał się do bólu. Policja nie będzie szanowana z takim podejściem i przyzwoleniem na cwaniactwo
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-24, 20:45   

no dokladnie
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2014-06-25, 06:52   

... działania policji jaka ona by nie była ogranicza prokuratura, sąd i przełożeni ... nie jest bezsilna ... jest ograniczona ... wolność Polakom jak zawsze odbija ! !!
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-25, 15:43   

30 lat temu złapaliby go,dostałby porządnie wpier..ol pałami...ze strachu nikomu by o tym nie powiedział..teraz jak cie złapią to jesteś wirażka na dzielni ;D
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2014-07-09, 20:46   

Kolejny kozak

https://www.youtube.com/w...player_embedded
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-07-26, 21:50   

Albo ten z tablicami z ciągnika matki :hahaha:
http://motormania.com.pl/...anym-motocyklu/
Uciec mu się udało z pościgu, ale ze względu na tablice udało się go namierzyć (przez matkę) i ukarać, jak jest napisane w artykule.
co ciekawe gdyby jechał bez tablic to by to wygrał, a tak chciał nie rzucać sie w oczy i mieć jakieś blachy i to mu dodatkowo zaszkodziło haha i dobrze :)
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group