YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: 1janbo
2010-07-29, 22:43
Szyba przednia
Autor Wiadomość
orange rider 


Rocznik: 2000
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-07, 19:22   Szyba przednia

Mam do zamontowania oryginalną szybę do Drag Stara 1100 Classic. Z tego co słuszałem, wymaga to poluzowania lag. Czy ktoś może to potwierdzić? Czy można to zrobić samemu, czy lepiej nie ryzykować? Nie jest to szyba montowana do kierownicy!
_________________
Pozdrawiam - Maciek

http://www.bikepics.com/m...r/00xvs1100dsc/
Ostatnio zmieniony przez Kozak_Barabasz 2008-10-08, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-05-07, 21:00   

Witam!
Dokładnie tak jest, należy poluzować zacisk mocowania lag.
Nie masz się czego obawiać, nic nie wypadnie czy coś w tym stylu.
Niby nie mam Drag Stara 1100 ale sposób mocowania szybki jest ten sam.
Jeśli chcesz to mogę zamieścić fotkę jak to wygląda po zamocowaniu szybki.

PS: Zrobisz to samemu, bez pomocy serwisu.
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
grzegorz 


Rocznik: 1998
Wiek: 58
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-05-16, 17:21   

witam sie grzegorz jestem .jazda z szybą to dla mnię naprawdę kłopot .kombinowałem jak mogłem lecz tylko głośno i głowa skaczę na boki .mam jakąś szybę zUSA lecz solidna żecz ,to reguła czy macie pozytywne doświadczenia
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-05-17, 22:42   

Niestety też mam kłopot z szybką ...
Przy prędkości ponad 100km/h zaczyna mi normalnie trząść kask !
Mam największą szybę jaka tylko jest dostępna i akurat kończy się na połowie kasku.
Jest to dość denerwujące.

Ponadto utrzymanie szyby w czystości jest naprawdę trudne, wręcz niemożliwe.
Czyszczenie z robali nie należy do szybkich i przyjemnych rzeczy.
W dodatku szybko się rysuje od bawełnianych szmatek ....

Ładnie wygląda, jednak komfort jazdy mi pogorszyła ...
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
grzegorz 


Rocznik: 1998
Wiek: 58
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-05-18, 08:16   

no właśnie dlatego wczoraj definitywnie zdemontowałem szybę wraz z mocowaniem.Nie będe męczył się za własne pieniądze .Wczoraj siedziałem na Intruderze 1500 tam jestem pewny że szyba jest dość duża.decyzja o zdięciu zapadła po wielu prubach ustawień ,nie stety to żle funkcjonóje pozdrawiam
 
 
orange rider 


Rocznik: 2000
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-18, 20:26   

Szybę czyszczę szmatkami armor all - do kupienia na BP. W sekundę usuwają owady, także z kasku. Nie rysują plexi. Poza tym plexi można polerować.

Dzisiaj dokuczył mi brak szyby, gdy prawie godzinę jechałem w deszczu.

Szyba nie powinna być za wysoka - gdy się zabrudzi powinna być możliwość patrzenia ponad nią. Ja mam do jednego mocowania dwie wielkości szyb - jedna jest fabryczna Yamaha, a druga dorabiana na zamówienie.

Generalnie jednak jeżdżę bez - ze względów estetycznych. Do mojego DS'a nie pasuje za bardzo.
_________________
Pozdrawiam - Maciek

http://www.bikepics.com/m...r/00xvs1100dsc/
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2008-08-04, 18:22   

U mnie też powyżej 100 km/h "trzepie" kaskiem. Próbowałem różnych pochyleń szyby, ale to nic nie daję. W poprzednim moto nie miałem szyby i muszę przyznać, że przy dłuższych trasach trochę bolały mnie ręce, no i cały byłem w owadach.
 
 
adun2 



Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 541
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-04, 20:37   

Ja mam dużą szybę przy moim Dragu (prawdopodobnie oryginalna ale nie sprawdzałem - tak już kupiłem) i spokojnie do 130 km/h mogę grzać. Oczywiście że szyba się brudzi. Ale przecież po to jest, żeby ochronić kierowcę. Jak potem zsiadasz z motka i masz cały ród owadzi z przodu na kurtce to wstyd się gdzieś pokazać.
_________________

 
 
krzysiekDrag 



Rocznik: 2004
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 26
Skąd: Dorohusk
Wysłany: 2008-08-05, 20:46   

;D moim zdaniem szyba ma wiecej plusow jak minusow , kiedys zdemontowalem szybe i zrobilem 10 km bez to myslalem ze klate mam na plecach i zawsze to jakas oslona przed deszczem.To tak jak jeden woli bladynki a drugi brunetki.Pozdro.
 
 
berezx 


Rocznik: 2000
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 19
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2008-08-12, 16:07   

szyba do motocykla to według mnie jakieś nie porozumienie. Skoro przesiadamy się z samochodu na motocykl to chyba nie tylko po to aby dojechać z punkt5u A do punktu B ale przede wszystkim po to aby poczuć tą wolność i bezpośredni kontakt z otaczającą nas rzeczywistością. Dobrze, że nie ma jeszcze jakiś kabin na drag stary czy coś w tym rodzaju bo pewnie co niektórzy pomontowaliby sobie takie. Ale to tylko moje zdanie. Pozdro i jak najwięcej much na zębach ;D ;D ;D ;D
_________________
4 wheels transport the body----2 wheels transport the soul!!
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2008-08-12, 20:17   

berezx - kupę lat jeździłem bez szyby ( takie wtedy były czasy, że ich nie było), po 20 latach kiedy powróciłem na jednoślada, uważam, że szyba w niczym nie przeszkadza. Chroni nas nie tylko przed deszczem, owadami ale (przy obecnym ruchu) innymi niespodziankami spod kół TIR-ów.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-08-17, 08:39   

Myślę o zamontowaniu szyby, chciałem iść w tańsze rozwiązanie, ale widzę, że nie warto :) Z tego co się już zorientowałem, to czeka mnie wydatek rzędu 700- 1000 zł. Grzebie w internecie już od jakiegoś czasu. Jeżeli Wam przy okazji wpadnie coś do oka, to gorąca prośba o zamieszczenie linka w tym wątku :) Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
 
zbymus 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 730
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2008-08-17, 16:01   

Ja podobnie jak Jacek nie wyobrażam sobie podróżowania ,dłuższych tras bez szyby.
W tym tygodniu zrobiłem 1100 km (wypad w góry) , myślę że bez szyby byłoby lekką przesadą pokonać jednego dnia 450 km.
Mam problem z szybą bo przy ok. 90km/h normalnie drży, strasznie mnie to drażni ,ale mimo to nie demontuję jej bo pamiętam czasy jazdy bez szyby.
 
 
sztanga1000 



Rocznik: 1998
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 108
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-08-17, 19:20   

mi przy 90 trzesie sie szyba w kasku a ta w moto dobrze sie trzyma i tez niezamierzam jej demontowac
_________________

 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2008-08-17, 22:06   

Ja mam oryginalna szybe silverado i prawie wogole sie nie trzesia....
Pozdrawiam marian00
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-18, 20:59   

Kupiłem swojego Draga bez szyby i cieszyłem się ja dzieciak zabawką , ale po kilku tygodniach jeżdzenia po mieście i poza nim, pojawiły się myśli, co by tu zrobić, żeby przestać:
1) wypluwać muchy w czasie jazdy,
2) czyścić kombinezon ze wszelkiego robactwa i błota,
3) uciekać przed fontanną wody i kamieni spod kół ciężarówek,
4) przywiązywać się do kierownicy żeby szybciej pośmigać i nie stracić kontaktu z moto, itp
i doszedłem do wniosku, że jedynym lekarstwem będzie kupno i zamontowanie szyby.
Zacząłem gorączkowe poszukiwania w internecie i znalazłem firmę w Polsce , która produkuje szyby do różnych motocykli . Zamówiłem , zapłaciłem , przysłali i zamontowałem.
Szcżęśliwy udalem się na próbna jazde :) ....i co ? ....do dupy :( ....łba mało nie urwie, wibracje szyby , wygląd motonga dziwaczny ....ogólnie do bani :(
Doszedłem do wniosku, że szyba jest pewnie za mała na mój wzrost (180cm), za wąska i dlatego mnie telepie. zadzwoniłem do producenta poprosiłem o wymianę na większą (wg.moich wymiarów ), zgodzili się bez problemu . Przysłali , zamontowałem ...efekt był zdecydowanie lepszy, jazda bez wibracji, głowa wciąż na karku ....tylko ten wygląd ::( , cały czas nie taki .
Zdecydowałem się więc sprowadzić oryginalna z USA i to z full wypasem od wersji Silverado :) Zamówiłem wersję wysoką z mocowaniem, bo w miedzy czasie doczytałem się na amerykańskich forach, że szyba powinna sięgać od brody do nosa jak również istotny jest jej kąt pochylenia, bo w innym przypadku albo telepie kaskiem, stwarza duże opory albo pogarsza widocznośc , szczególnie w deszczu.
I teraz to jest to :)
I jakie wnioski ?....szyba powinna być oryginalna i dobrana pod względem wielkosci do motocyklisty.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
krzysiekDrag 



Rocznik: 2004
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 26
Skąd: Dorohusk
Wysłany: 2008-08-18, 22:18   

A jaki ma być kat nachylenia to może wyeliminuje trzensienie kasku. ?? ? ;/
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-08-19, 08:55   

Ktoś wie, gdzie taką szybę można kupić w Polsce i jaki jest jej koszt?
Jeżyk, jak możesz, to podeślij link, gdzie ją kupiłeś w Stanach. Podpowiedz, jakie trzeba formalności spełnić, żeby ją ściągnąć do PL.
 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2008-08-19, 09:38   

Mozna np. tu:
http://cgi.ebay.com/ebaym...d=p4506.c0.m245
Tylko ze to USA...
Pozdrawiam marian00
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-08-19, 12:58   

marian00 dzięki! ale to szyba do Classica, a ja mam Customa, i inna jest średnica lag, do których montuje się ochwyty do szyby. Wpisałem jeszcze w wyszukiwarce na eBayu, ale wyskakują szyby tylko do Classików. Póki co złapałem kontakt z człowiekiem, który po hurtowych cenach kupił w Niemczech szyby do Yamah (m.in. do Drag Stara), ale nie ma już mocowań do XVS 650. Mówi, że można porzeźbić z mocowaniami do Virago... Ale to zawsze "rzeźba"...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group