YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: 1janbo
2010-07-29, 22:43
Szyba przednia
Autor Wiadomość
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-09-23, 20:10   

migdał napisał/a:
skoro Ci sięnie chce to znaczy że Ci odpowiadają :) ale szyba jest oki przyznasz racje :)

Nie odpowiada i mi się nie chce naginać tych mocowań.
Sam zresztą zobacz jaki mam kont natarcia ...

_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
dragjarek 


Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-09-24, 00:44   

Mam 177 cm wzrostu . Czy szyba 50 cm wysoka będzie odpowiednia ?
_________________
Dragjarek
 
 
migdał 


Model: SYMPATYK
Wiek: 61
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 573
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-09-24, 19:15   

dragjarek napisał/a:
Mam 177 cm wzrostu . Czy szyba 50 cm wysoka będzie odpowiednia ?

sam to sobie sprawdz siadaj na moto weź kawałek kija i dokonaj pomiaru od lampy oczy masz mieć nad szybą ;d
_________________
hakuna matata
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-09-24, 19:22   

Głowę ci całą zakryje więc spoko ;)
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
dragjarek 


Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-09-25, 01:14   

To ma zakryć całą głowę czy też oczy mają być nad szybą ? Czytałem opinie ludzi którzy zdemontowali szybę bo telepało im kaskiem lol , chciałbym takich atrakcji uniknąć ....
_________________
Dragjarek
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-25, 10:19   

wg. opinii fachowców z za wielkiej wody, krawędz górna szyby powinna sięgać od czubka brody do czubka nosa . Najlepiej dokonać takiego pomiaru za pomocą poziomicy i miarki .
Siadasz na motocykl , przyjmujesz normalna postawę do jazdy, a więc przesadnie się nie prostujesz ani nie garbisz , opierasz jeden koniec poziomicy na szybie , łapiesz poziom i widzisz gdzie Ci wypada drugi koniec poziomicy . Jeśli między nosem a brodą to jest OK a jesli nie to mierzysz miarą o ile powinieneś szybę podnieść lub obniżyć .
Wygodniej będzie jesli ktoś Ci w tym pomiarze pomoże .
Pozdrawiam.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2008-09-25, 18:14   

Popieram wypowiedź Jeżyka. Moja szyba jest o 5 cm niższa niż powinna być i podczas jazdy odczuwam wibracje powietrza.
 
 
RafV 



Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 286
Skąd: Ujście/Piła
Wysłany: 2008-09-25, 20:30   

Jeśli chodzi o wysokość szyby, to przy porządnych mocowaniach jest regulacja wysokości i można sobie popróbować i dopasować.
 
 
dragjarek 


Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-09-29, 22:02   

Według waszych rad wyszła mi wysokosć szyby 45 cm . Mam nadzieje ze bedzie odpowiednia ;d

[ Dodano: 2008-10-04, 08:53 ]
Koledzy czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy oryginalną szybę od Classica zamontuje do Customa ? Będą pasowały te wszystkie otwory ?
_________________
Dragjarek
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-10-08, 13:04   

Ja moją Gwazdkę sprowadziłem z oryginalna szybą i pierwsze co zronbiłem, to ją zdjąłem. Na chopperze szyba jest tak samo pasującym elementem jak metalowe, piętnastocalowe felgi przy Astonie Martinie DB9 ;) Inna sprawa na Classiku, to juz bardziej cruiser i tam ma rację bytu. Swoją drogą, nie ma nic przyjemniejszego niż wiatr w pysk przy 80km/h :)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-10-08, 14:05   

pan_wiewiorka napisał/a:
Ja moją Gwazdkę sprowadziłem z oryginalna szybą i pierwsze co zronbiłem, to ją zdjąłem. Na chopperze szyba jest tak samo pasującym elementem jak metalowe, piętnastocalowe felgi przy Astonie Martinie DB9 ;) Inna sprawa na Classiku, to juz bardziej cruiser i tam ma rację bytu. Swoją drogą, nie ma nic przyjemniejszego niż wiatr w pysk przy 80km/h :)


A ja właśnie w zeszły weekend założyłem szybe do mojego customa :) Rzecz gustu (podobnie jak np. frędzle przy kierownicy, czy podświetlenie motocykla od spodu), a motocykliści o gustach nie rozmawiają :)
Ja kupiłem szybę z katalogu louis.de . W moto-akcesoria.pl zapłaciłem niecałe 700,- zł i od razu jest różnica :) Bawię się jeszcze w regulację, ale jak wyreguluje odpowiedzni kąt natarcia, to powinno byc wszystko ok. Do pełni szczescia brakuje mi tylko jeszcze lightbarów, ale to już będzie zabawa na długie zimowe wieczory :)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-10-08, 21:50   

Mam 187 cm, a szyba sięga mi do brody. Ale jest jeszcze możliwość podniesienia jej na mocowaniach do góry, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, to można ją podnieść do góry o jakieś 5 cm.
Generalnie powiem Ci tak, że jak ją założyłem to jakimś fartem ustawiłem sobie najlepszy kąt natarcia... Później zacząłem kombinować z kątem ustawienia i... póki co szukam pierwszego ustawienia, bo jak zwiększyłem kąt natarci szyby, to powstają takie turbulencje, że normalnie łeb urywa. Zbyt mały kąt natarcia powoduje podobne wrażenia, ale już bardziej do wytrzymania... Ale cały czas mówię o prędkościach powyżej 90 km/h.
Ponadto szukałem czegoś zgrabnego (jeżdżę customem), a szyba taką jaką ma np Kozak_Barabasz jest niewątpliwie lepsza, niemniej jej gabaryty i kąt natarcia niezbyt się nadają do mojego motocykla.
I jeszcze jedna ważna informacja! Ta szyba wygląda troszkę inaczej na zdjęciach w katalogach od tej, która przychodzi, niemniej sam jej kształt jest taki jak na zdjęciu. Brak jest tego zdobienia w dolnej jej części. Jak rozpakowałem szybę w sklepie to się nawet z tego ucieszyłem :)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
Ostatnio zmieniony przez moondek 2008-10-08, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-10-08, 21:59   

moondek napisał/a:
niemniej jej gabaryty i kąt natarcia niezbyt się nadają do mojego motocykla.

Gabaryty są jak najbardziej ok. Fajnie wygląda i tak samo fajnie się z nią jeździ ;)
Co do kąta natarcia to zgadzam się z tobą. Pisałem już o tym na forum.
Producent źle nagiął mocowania tej szyby. Zimą jak będzie czas nagnę mocowania i będzie cacy :D
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-10-08, 22:16   

marian00 napisał/a:
Tylko zebys nie "nagieł" za bardzo ;p

spoko spoko ;)
Szyba powinna być równoległa do lag.
Jest to najlepszy kąt natarcia szyby, przy tym najładniej również wygląda.
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
dragjarek 


Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-10-09, 20:30   

Myśle ze o tej szybie pisze Moondek http://www.moto-akcesoria...oducts_id=13162 . Jakby co moondek to mnie sprostuj ;) . Mopondek w dolnej jej częsci nie ma zdobienie ..... chodzi Ci o te " skrzydła " ?
_________________
Dragjarek
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-10-10, 09:43   

Dokładnie to jest ta szyba. Nie ma tego "skrzydlatego"zdobienia w kształcie litery V i nie ma do końca takiego kształtu jak jajko ;) tylko bardziej tradycyjny. Mocowania są solidne (do lag, a nie do kierownicy). W weekend postaram się zrobić zdjęcia, to wrzuce je na forum.

PS. Dragjarek, uduszę Cię za tego Mopondka ! !! ;D
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
dragjarek 


Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-10-10, 15:55   

He,he ;d Zrób koniecznie zdjęcie i wrzuć na forum . A z drugiej strony to dziwna ta firma od tej szyby - wysyłają inną szybę niż tą którą pokazują w ofercie .....
_________________
Dragjarek
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-12-29, 15:17   Szyba

Panowie wieci może czy oryginalna szyba, którą miałem na XVS 650 Custom zatrybi z innymi Gwiazdkami, m.in. z 1100 Classic? Mam kilka pytań o moją aukcję a nie chciałbym wprowadzić kupującego w błąd.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
grzechu 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 61
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 949
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-12-29, 23:00   Re: Szyba

pan_wiewiorka napisał/a:
Panowie wieci może czy oryginalna szyba, którą miałem na XVS 650 Custom zatrybi z innymi Gwiazdkami, m.in. z 1100 Classic? Mam kilka pytań o moją aukcję a nie chciałbym wprowadzić kupującego w błąd.

napewno nie pasuje classic ma inne mocowania i inne wycięcie na reflektor
sprawdzałem to namacalnie dwa dni temu
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2008-12-31, 15:03   

Grzechu ma rację. Nie będzie pasowała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group