YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Autor Wiadomość
filipesku 


Model: BĘDZIE
Rocznik: 2006
Wiek: 54
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Wilcza Góra
Wysłany: 2014-05-29, 12:39   

wemar, zdjęcia lusterka ma zrobione, jakby co
_________________
Życie to taka impreza z której nikt nie wychodzi żywy....


---------------------------------
Yamaha Drag Star 650
2013 - 7 tys. km
2014 - 14 tys. km
Honda VTX 1800
2015 - 7 tys. km
2016 - 8,5 tys. km
2017 - zmieniła właściciela
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2014-05-29, 13:26   

filipesku napisał/a:
robisz "stuk". Czy ktoś z tego powodu robi tragedię?


Ja robię.
Bo takich ignoranckich stuków już mam dość, bo później mam wgniotki i odpryski na listwie lub drzwiach.
Kupuję auto, kosztuje mnie ono pieniądze, czas, dbam o nie, uważam otwierając drzwi żeby swojego i czyjegoś nie uszkodzić a jakiś tłuk wali w drzwi nie patrząc.
Jak ktoś ma wywalone na to czy ma obite drzwi w swojej 15 letniej skodzie, to niech ma, ja mam inne auto i nie mam wywalone na to.

Było stuk, wypadało podnieść rękę, pojechać za skrzyżowanie, żeby ewentualnie gość widział że na niego czekasz, od razu się zatrzymać i jak człowiek wyjaśnić. A tak gość myślał że uciekasz i to go wkurzyło, każdego by pewnie wkurzyło.

Pewnie facetowi tak tłuki wyżej wspomniane drzwi poobijały i akurat na ciebie trafiło jak lekko dotknąłeś nic nie powodując.
_________________
Dragstar uber alles!
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2014-05-29, 15:42   

A mnie ciekawi co by było gdyby sprawca tego całego zamieszania się nie przyznał. Rozumiem, że na motocyklu żadnych śladów pasujących do tego lusterka nie było?
Przyjeżdża patrol. Ty mówisz, że nic o tym nie wiesz. Twoim zdaniem żadnego kontaktu pojazdów nie było. Słowo przeciwko słowu.
_________________
vaya con Dios...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-05-29, 17:55   

kapat napisał/a:
Tej zimy mój szwagier na pasach nie przepuścił jakiegoś cholernego ...
a powinien. Przynajmniej tego zdania był egzaminator WORD w Legnicy. Za to mój syn został zdyskwalifikowany na egzaminie na prawo jazdy. Pieszy w momencie jak postawi stopę na przejściu jest na pierwszeństwie, a ten w Legnicy, jedynie bardzo energicznie zbiliżał sie do przejścia, co miało zasygnalizować kierowcy, czyli egzaminowanemu, że będzie chciał przejść.. A ma być jeszcze3 ciekawiej. Jak tylko ma zamiar przejść przez jezdnię na przejściu, to znaczy zbliży się do niego, stanie na wprost :nie_wiem: będziesz musiał bezwzględnie zatrzymać pojazd. To taki projekt chyba nowy jest.
Z drugiej strony takie zacietrzewienie owego przechodnia, to jakaś paranoja :nie_wiem:
dla mnie to jest bez sensu.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-05-29, 18:00   

witek1965 może bez sensu ale jak byś się wybrał do Szwecji i Norwegi to tam tak to działa jak ktoś zbliża się do przejścia powinieneś się zatrzymać i go przepuścić na to trzeba bardzo uważać albo mieć sporo kasy .
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2014-05-29, 18:06   

witek1965, w Polsce można dostać mandat "za usiłowanie spożycia alkoholu" więc niewiele mnie już zdziwi. :shock:
Żeby nie być gołosłownym o to dowód
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-05-29, 18:21   

Masz Witek rację. Pieniactwo tego pieszego a przede wszystkim upór z jakim uparł się uprzykrzyć życie kierowcy zakrawa na obłęd. No, cóż to trochę nasza cecha narodowa ;D
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-05-29, 18:59   

kapat napisał/a:
Masz Witek rację. Pieniactwo tego pieszego a przede wszystkim upór z jakim uparł się uprzykrzyć życie kierowcy zakrawa na obłęd. No, cóż to trochę nasza cecha narodowa ;D


zgadza się cecha narodowa lekceważenie przepisów /sam też z tym mam poważny problem / :oops: :oops:
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-29, 19:01   

Żółw napisał/a:
witek1965, w Polsce można dostać mandat "za usiłowanie spożycia alkoholu" więc niewiele mnie już zdziwi. :shock:
Żeby nie być gołosłownym o to dowód
Obrazek




:shock:


W butelce czy puszce było? Bo jak w butelce to mogłeś tulipana zrobić, a to już było by posiadanie narzędzia niebezpiecznego. Ja tam bym takiego mandatu nie przyjął, mimo że to 20złotych, i wniosek do sądu, ale możliwe że odechciało by im się.
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2014-05-29, 20:16   

JOKER, to nie mój mandat akurat - też bym do sądu wolał z tym iść :) skoro sądy nie mają co robić, żeby się takimi durnotami zajmować to czapka z głowy przed temidą...
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-05-29, 20:47   

gai-jin, ja nie mam nic przeciwko takim rozwiązaniom jak w Slandynawi i nie neguje tego, tylko bez sensu jest takie zacietrzewienie tego pieszego. Ja prawie zawsze staję i przepuszczam. Z grzeczności. Już niedługo będzie to z obowiązku. Trudno, bo lubię być uprzejmy ;D
O tym mandacie za usiłowanie spożycia alkoholu już słyszałem. Kolejna paranoja. Dać durniowi trochę władzy i takie są efekty
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
Ostatnio zmieniony przez witek1965 2014-05-29, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lenio 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 458
Skąd: słomniki/KRK
Wysłany: 2014-05-29, 20:49   

witek1965 napisał/a:
A ma być jeszcze3 ciekawiej. Jak tylko ma zamiar przejść przez jezdnię na przejściu, to znaczy zbliży się do niego, stanie na wprost :nie_wiem: będziesz musiał bezwzględnie zatrzymać pojazd. To taki projekt chyba nowy jest.


Tak jest w "cywilizowanych"krajach i mam nadzieje że i u nas niebawem wejdzie,ja odkąd pracuje poza PL stosuje się do tej zasady na naszych drogach,a mina pieszego zanim jeszcze zbliży się do przejścia a ja już stoje "bezcenna"
_________________
Był 650 classic,jest Road Star 1700. 2007r
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2014-05-29, 20:57   

Żółw napisał/a:
witek1965, w Polsce można dostać mandat "za usiłowanie spożycia alkoholu" więc niewiele mnie już zdziwi. :shock:
Żeby nie być gołosłownym o to dowód
Obrazek


Potwierdzam, policja próbowała mnie i Apple Mika ukarać mandatem za usiłowanie piwa w Warszawie w miejscu bardzo publicznym ale okazali się wyrozumiali i przyjaźni. ;D
Swoja drogą jak ktoś puszcza lampiony ze świeczką w środku to można ukarać go za usiłowanie podpalenia np. Pałacu Kultury?
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-05-29, 20:59   

jak jeździłem po Niemczech to spotkałem się z czymś takim . Jeżeli spożywasz alkohol w samochodzie to żeby nie dostać mandatu z / nie wiem jak to określić za co / nie możesz mieć kluczyków w stacyjce samochodu muszą być wyciągnięte .

stosowałem się do tej zasady i zawsze je wyjmowałem ;D
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-29, 22:50   

gai-jin napisał/a:
jak jeździłem po Niemczech to spotkałem się z czymś takim . Jeżeli spożywasz alkohol w samochodzie to żeby nie dostać mandatu z / nie wiem jak to określić za co / nie możesz mieć kluczyków w stacyjce samochodu muszą być wyciągnięte .

stosowałem się do tej zasady i zawsze je wyjmowałem ;D




U nas jest podobnie, a nawet gorzej!
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-05-30, 05:26   

Cytat:
Potwierdzam, policja próbowała mnie i Apple Mika ukarać mandatem za usiłowanie piwa w Warszawie w miejscu bardzo publicznym ale okazali się wyrozumiali i przyjaźni. ;D
Swoja drogą jak ktoś puszcza lampiony ze świeczką w środku to można ukarać go za usiłowanie podpalenia np. Pałacu Kultury?


Pałac Kultury to nic a ja bym się zastanawiał czy sejmu nie chcesz spalić ;D ;D ;D ;D
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-01, 21:28   

temat troszkę przy końcu odbiegł od źródła,ale pozwolę sobie na małą wypowiedź ;/ napisze to z punktu widzenia osoby jeżdzącej w tej chwili ok.90% z całości puszką ;/ otóż,nie mam nic do nikogo jesli zamierza omijac środkiem między dwoma pasami ruchu :| nie jest to dokładnie uregulowane przepisami więc nawet policja umywa ręce,ale warto sie zastanowic nad pewnymi aspektami tej sprawy:
1.pojazdy poruszające się po pasach ruchu mogą z nich korzystac w dowolny sposób,aby nie przekraczac ani nie najeżdzac na linie oddzielające(ciągłe),czyli 2 puszki mogą nawet stawac koło siebie w odległosci 0,5 metra i jest ok...jeśli motocyklista znajdzie się miedzy nimi to własnie on jest w nieodpowiednim miejscu i ponosi odpowiedzialnosc za wszelkie szkody...poza tym w kazdej chwili sytuacja między pasami moze się zmienic w przypadku ruszenia kolumny,ominięcie dziury przez puszkę ale bez przekroczenia własnego pasa ruchu i moto jest w tarapatach
2.teraz troszkę odnosnie szkód...jeśli ktoś zarysowałby mój samochód,nie podszedł aby sprawdzic czy coś narobił tylko po prostu pojechał dalej to zarysował mi się już schemat działania...jeśłi nie ma reakcjii na sygnał dzwiękowy ani swietlny to z mojej strony nie zamierzam gosciowi zajeżdzac drogi...zdjecie motocykla z tablicami,zdjecie szkody i dalej niech policja szuka...ugodowe załatwienie sprawy wychodzi taniej,w przypadku nałozenia mandatu i punktów ktos moze stracic prawko
3.są rózni ludzi,o różnych charakterach...znam takich co w takich sytuacjach gonią goscia,nawet mogą zepchnąc z drogi...a jak dorwą to mozna bejsbolem albo kijem golfowym oberwac...dlatego ja nigdzie sie nie śpieszę,kilka prostych zasad pomaga mi w życiu:nie widzę to nie jadę,nie wyprzedzam...jak wiem że mam za mało miejsca to się nie pcham na chama,w takich wypadkach zawsze podwyższona zasada ograniczonego zaufania do innych użytkowników ...
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group