YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowana nowelizacja
Autor Wiadomość
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-05-05, 18:25   

a co myślicie o nowy projekcie odnośnie zabierania prawka po przekroczeniu limitu o 50km/h i ponownym egzaminie??uważam ze to będzie selekcja naturalna i wiekszośc bikerów jeżdzących ponad 200km/h szybko skończy kariere ;D działa w skandynawii,gdzie miałem przyjemnosc odczuc to na własnej skórze :beczy: prawko zabrali na miejscu,potem wezwanie na policje,tłumaczenie,gdzie dowiedziałem sie że minimum to 3 miesiace(ponad 50km/h) :? potem papiery z sądu,wyraziłem skruchę :evil: obiecałem poprawę i oddałem sie do decyzjii sądu w systemie zaocznym ;D potem przyszedł mandat z kwotą o której lepiej nie mówic(bo od zarobków) i decyzja że po 3,5 miesiąca zwrócą prawko ;D niech nikt nie mówi ze nie idzie ludzi nauczyc jeździc,jak nie poczujesz ostro po kieszeni albo nie pochodzisz pieszo jak inni jezdzą to sie nie nauczysz :roll: jeden znajomek lekko na kacu z rana od razu też sprawa sądowa,prawko zabrali na 3 miechy,1500 euro mandatu i wpis do całego systemu aby przy kazdej kontroli obowiązkowo dmuchanie robic
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2014-05-05, 22:28   

adamze27 napisał/a:
wiekszośc bikerów jeżdzących ponad 200km/h szybko skończy kariere


Nie w naszym pięknym mlekiem i miodem płynącym demokratycznym państwie prawnym. ;p
Takie coś, co opisałeś działa tylko na ludzi, którzy mają prawo jazdy i są wypłacalni. A tutaj synek będzie grzał szlifierą bez prawa jazdy i co mu zrobią? Jest niewypłacalny, jedyne co ma, to motocykl warty niewiele. Prawa jazdy mu nie zabiorą, bo nie ma... Pojazdów u nas się nie zabiera za takie coś, więc za chwilę znowu będzie zapieprzał dublując dozwoloną prędkość...
_________________
vaya con Dios...
 
 
yokozuna 



Model: SYMPATYK
Wiek: 43
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-06, 10:32   

sq5naz napisał/a:
tutaj synek będzie grzał szlifierą


... szlifierką Taty w dodatku. :D
_________________
Ver­ba vo­lant, scrip­ta ma­nent.
VN2000 sprzedany, będzie jakiś turystyk :) .
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-05-06, 15:43   

z tego co pisze w propozycji to jazda bez prawka będzie przestępstwem a nie wykroczeniem, może narzędzie przestępstwa można zabrać i tata będzie smutny :)
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-05-06, 15:58   

zawsze to jakis krok w celu wyeliminowania cwaniactwa na drodze :roll: potem powinni się zabrac za ludzi którzy celowo jeżdzą z zakrzywioną tablicą aby nie było możliwości spisania numerów i innych co celowo zmieniają cyfry i liery na tablicy poprzez przyklejanie taśmy :o znam dwóch takich cfffaniaków co stosują podobne metody,wyłapują większośc fotoradarów i nigdy nic nie przyszło :nie_wiem:
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-05-06, 16:35   

Widzę, że panuje tu wielki rwetes, choć mowa tylko o projekcie, a wiele już projektów było i nic z tego nie wyszło.

Tymczasem ... zgodnie z już obowiązującym prawem, od 2015 roku każdy kto uzbiera 24 punkty zostanie skierowany na szkolenie (20 godzin, opłata 500zł). To lepiej niż teraz, bo teraz trzeba zdać ponownie egzaminy. Jednak ... jeśli taki delikwent uzbiera 24 punkty przez kolejne 5 lat (czyli średnio 5 punktów na rok) po zakończeniu szkolenia, to ... będzie musiał najpierw zaliczyć pełny kurs w szkole jazdy, a dopiero potem egzaminy. Od 2015 nie będzie też kursów "na życzenie", zdejmujących 6 pkt.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-05-06, 17:28   

sq5naz napisał/a:
Pojazdów u nas się nie zabiera za takie coś, więc za chwilę znowu będzie zapieprzał dublując dozwoloną prędkość...

bo niestety nasze prawo za bardzo cacka sie z delikwentami :evil: w Skandynawii sie nie cackają i jest inna kultura jazdy,nie wiem jak za pierwszym razem bez uprawnień ale na 100% jak ci zabiorą i złapią cie bez to idziesz prosto do puchy !
wemar napisał/a:
Widzę, że panuje tu wielki rwetes, choć mowa tylko o projekcie, a wiele już projektów było i nic z tego nie wyszło.

jak widzisz rządzący prześciagają sie w projektach aby przeciagnąc wyborców na swoja stronę ;D zauważ równiez że częsc juz została przegłosowana i trwają poprawki :roll:

[ Dodano: 2014-06-09, 22:08 ]
prace trwają i ukazuje sie już kształt przyszłej noweli
http://www.autokrata.pl/n...-warunki_a21101

[ Dodano: 2014-06-15, 11:40 ]
http://moto.wp.pl/kat,457...,wiadomosc.html
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-27, 10:40   

http://motormania.com.pl/...awki-uchwalone/

Ustawa już przeszła przez senat i jest zatwierdzona, czeka tylko na prezydenta, ale jak pisze w artykule przed końcem wakacji może wejść w życie, 125 manualne i automaty
UUU będzie się działo na drodze
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-06-27, 10:48   

pawel1236 napisał/a:

UUU będzie się działo na drodze
Niby co? I dlaczego miałoby się dziać?
_________________
Cruiseriders North
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-27, 11:36   

no wiesz, jednak fizyka jazdy na motocyklu to jednak co innego niż samochód, faktycznie prawo jazdy B i 3-letnie doświadczenie w ruchu drogowym to świetny ruch w porównaniu z motorowerami na dowód dla każdego. Pożyjemy zobaczymy, ale wiesz jakie potworki można będzie rejestrować jako legalne 125
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-06-27, 22:41   

pawel1236 napisał/a:
ale wiesz jakie potworki można będzie rejestrować jako legalne 125
dokładnie takie same jak teraz na 50 cm
Nie rób z Polaków ostatnich debili i idiotów. W czym jesteśmy gorsi od pozostałych europejczyków ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Seba71 


Model: BĘDZIE
Wiek: 52
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-06-28, 14:02   

Wypowiem się jako jeszcze nie posiadający prawka A /jeszcze chwilę brak ;D / , a mający prawko B z 25 lat. WY posiadający motory o pojemności jeziora Bajkał nie widzicie kałuży. Ale 125ccm powiedzmy w rękach mojej żony to już rakieta, parę takich osób chcących poszpanować ,żeby mieć motor i galimatias na drodze jest. Technika ,zadbanie o swoje bezpieczeństwo to jednak warto poznać zanim wyjedzie się na drogi. Oby to co obecnie motocykliści sobie wywalczyli , większą aprobatę wśród ogólnego społeczeństwa nie rozpieprzyli młodzi gniewni. Pogdybałem sobie , a czas pokarze. Osobiście szukałem takiego instruktora, który jest pasjonatem motocyklowym, i który może mnie nauczyć więcej niż ósemki i jazda przez trzy ronda.

pokaże piszemy przez "ż" PSZEMAS
Ostatnio zmieniony przez PSZEMAS 2014-06-29, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-06-28, 21:46   

Dlaczego sądzisz, że tych paru chcących poszpanować nie zrobi tego i tak? Myslisz, że brak przepisu ich powstrzyma? Nie powstrzyma i nie powstrzymuje. Patrząc po ludziach, których znam to jakieś najmarniej 10% lata bez prawka i sie wcale nie przejmuje.
_________________
Cruiseriders North
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-28, 22:11   

skipbulba, Masz rację że jeżeli ktoś chce poszaleć to prawo go fizycznie nie powstrzyma, kupi mocny sprzęt i proszę bardzo efekty widzimy sami. Co do nowelizacji to wg mnie są plusy i minusy(jak wszędzie), jest to udogodnienie dla rozsądnych kierowców, którzy będą mogli zgodnie z prawem przesiąść się z 50 na 125, lub legalnie 125-tki dosiąść, z całą świadomością co do swoich umiejętności i doświadczeniu z jazdą na jednośladzie.
A co dotyczy mniej rozsądnych ludzi to czas pokaże jakie ta nowelizacja przyniesie efekty, ale ogólnie jestem za :)
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
Jarek74 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 50
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 534
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-28, 22:19   

Seba71 napisał/a:
WY posiadający motory o pojemności jeziora Bajkał nie widzicie kałuży.

Czy jakiś motocyklista ochlapał Cię ? ;D
_________________
Delta Machine
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-29, 16:10   

pawel1236 napisał/a:
Ustawa już przeszła przez senat i jest zatwierdzona, czeka tylko na prezydenta, ale jak pisze w artykule przed końcem wakacji może wejść w życie, 125 manualne i automaty

tylko jakoś nigdzie nic nie doczytałem o wcześniejszym projekcie w którym miało byc obowiązkowe przeszkolenie z jazdy z adnotacją w prawie jazdy ;/ czyżby doszło do odstępstwa od tego ?
pawel1236 napisał/a:
no wiesz, jednak fizyka jazdy na motocyklu to jednak co innego niż samochód, faktycznie prawo jazdy B i 3-letnie doświadczenie w ruchu drogowym to świetny ruch

jazda jest zupełnie inna niż samochodem,tutaj nie ma dyskusjii ;D tylko kto nauczy ludzi jeżdzących wcześniej tylko puszką odpowiednich nawyków wchodzenia w zakręty,ustawiania sie do lewej przy lewoskręcie i zmianie pasa ruchu itd. ? życie ? oby cena nie okazała się zbyt wygórowana ;/ wiadomo ze trzeba isc z postępem,ale chyba trzeba zabezpieczyc innych uczestników ruchu przed wjazdem nowego narybku ? jakoś nie widzę tego bez jakiegokolwiek kursu doszkalającego ;/
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-29, 17:35   

adamze27, właśnie zniknął mi z oczy temat kursu/przeszkolenia :/ ale przyznam że na kursie na A uczyłem się sam, instruktor jedynie doradzał mi na placu przy wolnych manewrach i klepaliśmy zadania egzaminacyjne (plac) a jego wskazówki przy jeździe po mieście ograniczały się do kierunku w którym jedziemy.
na Zwykłym kursie na A nie dowiesz się nic o przeciwskręcie, pracy gazem w łuku, pochylaniu, uczysz się tylko żeby zdać egzamin. to samo tyczy się puszek.
dopiero Twoja własna praca i doświadczenie wyrobię dobre nawyki i umiejętności. Ja jestem bardzo młody ale sięgam często do literatury Keitha Code, David L. Hough, Lee Parksa itp. poradniki i filmy, i staram się praktykować zdobywana wiedzę inwestując w siebie, jeżdżę szybko ale z głową. Także zależy jakie kto ma podejście akurat, ale kurs i tak ich nie nauczy tego o czym wspomniałeś a najwyżej manewrowania motocyklem na placu i przyzwyczajenia się do ergonomii motocykla, reszta zależy od nich
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-06-30, 18:23   

pawel1236 napisał/a:
uczysz się tylko żeby zdać egzamin.

a czego chciałeś nauczyc się w ciągu 20 godzin ? skoro pewnie z tej częsci 3-4 godziny to teoria,przygotowanie motocykla do jazdy,omawianie manewrów itd
pawel1236 napisał/a:
ale kurs i tak ich nie nauczy tego o czym wspomniałeś a najwyżej manewrowania motocyklem na placu i przyzwyczajenia się do ergonomii motocykla

nauka panowania nad motocyklem powinna odbywac sie w bezpiecznym miejscu dla uczącego i dla innych uczestników ruchu drogowego ;/ wydaje mi sie ze akurat ulica nie jest odpowiednim miejscem na start ;/
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
pawel1236 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 32
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 63
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-06-30, 18:31   

Oczywiście jeżeli ktoś chce wybulić kapuchę na szkolenie, tor itp. to proszę bardzo, nawet pochwalam.
Ale mówimy tylko o obowiązkowym podstawowym kursie, czego można chcieć za takie pieniądze?
Wszystko jasne, nie ma co wałkować tematu, czas pokaże jakie efekty ta nowelizacja wniesie na polskie drogi, życzę wszystkim jak najlepiej :)
_________________
Drag Star 650 Classic
XJ 600 Diversion
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-06-30, 18:56   

Cytat:
Ale mówimy tylko o obowiązkowym podstawowym kursie
tenże kurs miałem 30 lat temu. Na motocykl wsiadłem lat temu 5. Więc po 25-ciu latach przerwy. Nie muszę chyba nikomu udowadniać, że tamten kurs, to była parodia kursu i po 25-ciu latach nie postało z tego czego się na nim nauczyłem, czyli z niczego pozostało nic. No, ale zgodnie z tym co głosicie jestem jak najbardziej cacy, a ci co wsiądą na skutery to już będą be. Beda be, bo nie dadzą zarobić pseudo szkołom. które chyba nie za bardzo będą wiedziały czego mają uczyć, bo dotychczas uczyły zdać egzamin.
Skoro funkcjonuje to z powodzeniem w krajach europejskich to dlaczego nie ma funkcjonować w Polsce ? :nie_wiem:
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group