YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowana nowelizacja
Autor Wiadomość
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-04-20, 07:33   Planowana nowelizacja

http://moto.onet.pl/aktua...-wskazuje/d72gd

Podałem za onet.pl. Dla mnie wielka bzdura,bez żadnego przygotowania siadać na 2oo. Rozumiem że po zdaniu B nie trzeba powtarzać kursu teorii,ale kurs i egzamin z jazdy obowiązkowo!
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
sagittarius 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3209
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-04-20, 08:02   

Lepsze to niż emeryci którzy nigdy niczym po drogach nie jeździli po drodze a teraz kupili sobie jakiegoś skuterka z Reala w promocji i sądzą że cała droga należy do nich a jeżdżą na dowód osobisty bez jakiejkolwiek wiedzy o przepisach ruchu drogowego...
_________________
No road is too long when you have good company
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-04-20, 08:12   

Z tym się zgodzę. I nie tylko o emerytów na pierdziawkach tu chodzi,a bardziej o młodych. Dziadzia na skuterku będzie się trzymał prawej i pomykał z rozsądną dla jego wieku prędkością. Pierwsze kroki młodego to wymiana cylindra i wariatora. I zamiast malutkiej 50-ki mamy na drodze plastikowe gówienko pędzące ponad100km/h z całkowicie pozbawioną wyobraźni "jednostką sterującą" na siodełku. To jest problem!
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6500
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2014-04-20, 09:42   

HELLOWEEN napisał/a:
mamy na drodze plastikowe gówienko pędzące ponad100km/h z całkowicie pozbawioną wyobraźni "jednostką sterującą" na siodełku.

i bez hamulców. Bo najważniejsza prędkość a o hamowaniu się nie myśli
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
dziadek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1279
Skąd: okolice Jarocina
Wysłany: 2014-04-20, 10:12   

"Dzisiaj jadę trasą Krotoszyn-Jarocin.
Przed Koźminem widzę motorowerzystę który jedzie zygzakiem_myślę pewnie pijany.
Kiedy go wyprzedzałem okazało sie że jest to małolat który w trakcie jazdy pisał sms.
Nie mogę nazwać go głupcem bo obraziłbym głupich."

Ten cytat to komentarz ze strony internetowej lokalnej gazety, artykuł akurat o wypadku z udziałem 2oo. Na pewno nie jest to odosobniony przypadek, nie raz widywałem wyścigi skuterowców, czasami bez kasku. Najniebezpieczniejsi - szczególnie dla siebie - są w grupie, bo wtedy trzeba pokazać kumplom co to nie ja
_________________
Życie to ból. Przywyknij do tego.

Suzuki DL 650 V-Strom
Jawa 353-04
Honda Africa Twin CRF1000
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-04-20, 10:16   

W Hiszpanii takie przepisy są od dawna i dlatego tak dużo jest 125-ek i skuterów. Polsce jak małolat zrobi prawko na moto to obciachem jest kupienie czegoś mniejszego niż 600 a prawdziwi twardziele kupuje od razu 1000.
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-04-20, 10:26   

czyli po prostu chcą zamienic istniejacą przy kat. B kategorię AM na A1 ;/ dla nie posiadających kat.B i jeżdzących tylko na dowodzie nadal pozostanie AM :| tak czy inaczej w przypadku przepchniecia tego projektu lawinowo wzrośnie import wszystkiego do 125 ccm ;D może byc niezłe eldorado ;D pomysłodawcy tego projektu wyszli chyba z załozenia że skoro ktoś jeździ małym skuterem to dlaczego nie moze jeździc troszkę większym :roll:

[ Dodano: 2014-04-20, 10:38 ]
fazzi, podobnie jest z samochodami ;D dla młodych liczy się litraż,bo jak sie słyszy 1,6 benzyna to ogólnie śmiech ;D powaznie zaczyna brzmiec powyżej 2,0 i najlepiej z turbo ;D córa będzie przymierzac sie do A1 i jak mi pokazała wstępnie moto dla siebie to zdębiałem :shock: 125ccm,bez kagańca i ok 160km/h :shock: bo kolega ma i takim jeździ :evil: na jej szczęscie ja nie jestem ojcem kolegi ;D
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-04-20, 10:47   

adamze27 napisał/a:
jak mi pokazała wstępnie moto dla siebie to zdębiałem 125ccm,bez kagańca i ok 160km/h bo kolega ma i takim jeździ na jej szczęscie ja nie jestem ojcem kolegi

to już chyba sprawa rozwagi, dzisiaj skuter 50 potrafi pędzić 90 km/h, gdy ja miałem 16 lat zrobiłem prawko B kupiłem sobie jawę 350 i mam 46 lat i dalej żyję :)
Zabić się można nawet na rowerze.
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-04-20, 13:10   

fazzi napisał/a:
dzisiaj skuter 50 potrafi pędzić 90 km/h

według przepisów nie powinien przekraczac 45 km/h ale Polak potrafi (oczywiście mając na uwadze tylko kat.AM) ;/ chyba bardziej chodzi o przyzwolenie dorosłych i reszty społeczeństwa na ściąganie kagańców i tunigowanie 50-tek aby wykrzesac co tylko idzie :nie_wiem:
teraz małe sprostowanie mojego wczęsniejszego posta :
otóż po 19 stycznia 2013,nie mając żadnych uprawnień na dowodzie osobistym nie można śmigac na skuterkach do 50ccm :shock: trzeba zrobic minimum AM
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2014-04-20, 14:56   

adamze27 napisał/a:
otóż po 19 stycznia 2013,nie mając żadnych uprawnień na dowodzie osobistym nie można śmigac na skuterkach do 50ccm :shock:
czyli prawo dział wstecz ? to co maja zrobić ludzie, któzy w zgodzie z prawem zakupili sobie skutery ponieważ posiadali dokument jaki był wymagany, czyli prawo jazdy ? Państwo zlało tego obywatela, nakładając na niego kolejny wymóg.

[ Dodano: 2014-04-20, 15:00 ]
P.S. Jestem za tym przepisem, ponieważ znam osobiście co najmniej dwie osoby, które nie powinny sie poruszac takimi pojazdami, ponieważ są upośledzone umysłowo .
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-04-20, 18:56   

witek1965, ci którzy ukończyli 18 lat do 18 stycznia 2013 roku pozostają na starych zasadach,czyli mogą śmigac skuterkami na dowodzie ;D reszta niestety, nie mając jakichkolwiek uprawnień do kierowania pojazdami aby dosiąśc 50-tke będzie musiała zrobic minimum czyli AM ;/ przynajmniej ja tak to zrozumiałem po przeczytaniu kilku artykułów,ale znając życie jeszcze coś może sie zmienic :nie_wiem: podobnie jak miały byc obowiązkowe alkomaty,a potem rzucili inny pomysł z elektroniczną blokadą rozruchu w przypadku dmuchnięcia powietrza z zawartością alkoholu
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-04-21, 20:53   

Nie bardzo rozumiem, nie przeraża Was szczyl z B w samochodzie, ale przeraża szczyl z B na 125-ce? Bez jaj :D
_________________
Cruiseriders North
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-04-21, 21:08   

skipbulba napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, nie przeraża Was szczyl z B w samochodzie, ale przeraża szczyl z B na 125-ce? Bez jaj :D


To nie tak. Przeraża nas obojętnie jaki szczyl bezmózgi. To czym jedzie nie ma najmniejszego znaczenia. Sam mam prawko od 17 roku życia (motorowerem od 7 klasy szkoły podstawowej) i jakoś udało mi się przetrwać. Jednak dawniej był mniejszy ruch na drogach i co tu dużo ukrywać sprzętowo też było nieciekawie. Brak wyobraźni też zbierał swoje żniwo,ale nie było tego tyle co teraz. Więcej możliwości,więcej wypadków. Skala rośnie i nic na to nie poradzimy. Smutne są tylko nekrologi w mediach...
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
dziadek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1279
Skąd: okolice Jarocina
Wysłany: 2014-04-22, 08:54   

skipbulba napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, nie przeraża Was szczyl z B w samochodzie, ale przeraża szczyl z B na 125-ce? Bez jaj :D


Nie chodzi to to, po prostu temat jest o jeźdźcach na 2oo ;p
_________________
Życie to ból. Przywyknij do tego.

Suzuki DL 650 V-Strom
Jawa 353-04
Honda Africa Twin CRF1000
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-04-22, 20:49   

skipbulba napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, nie przeraża Was szczyl z B w samochodzie

nie przeraza jeśli rozbije się sam,bez ofiar postronnych ;/ ale przykładowa sytuacja sprzed tygodnia dobitnie pokazuje że podpity małolat może wysłac na drugi świat innych,samemu zostajac ocalonym :nie_wiem:
ktoś lekko pomyslał odnośnie 3-letniego okresu posiadania B zanim sie dosiadzie 125ccm :roll:
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2014-04-23, 09:33   

No ale w takim razie nie chodzi o jeżdżenie z B-kategorią motocyklem tylko o wiek, kiedy można tę B-kategrię zrobić, nie? Bo nieodpowiedzialny małolat jest nawet bardziej niebezpieczny w samochodzie niż na motocyklu.

Moim zdaniem samo to, że można jeździć małym motocyklem na prawie jazdy kat.B wcale nie jest głupie. Nie ma jakiś specjalnych tajemnych rzeczy, których uczą tylko na kursie na kat.A :D natomiast problemem jest dostępność prawa jazdy w ogóle, tak wiekowo jak i w każdej innej kwestii :)
_________________
Cruiseriders North
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-04-23, 09:54   

Mi się ten pomysł podoba mimo że mnie nie dotyczy, przecież człowiek posiadający kat B zdał pomyślnie z wiedzy o przepisach i zasadach poruszania się po drodze a jeśli chodzi o praktykę to jeszcze nikt się nie nauczył jeździć na kursie ;d
Uważam również, że utrudnianie zdawania prawka i wysokie ceny sprawiają że na drogach rośnie procent ludzi, którzy nie zawracają sobie głowy stratą czasu i pieniędzy na egzaminy i śmigają bez znajomości przepisów.
Nie wydaje się wam dziwne że Polakowi który na problemy z jęz. łatwiej zdać na wyspach, Czechach, francji itd. niż w Polsce.
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2014-04-23, 18:48   

fazzi napisał/a:
Uważam również, że utrudnianie zdawania prawka i wysokie ceny sprawiają że na drogach rośnie procent ludzi, którzy nie zawracają sobie głowy stratą czasu i pieniędzy na egzaminy i śmigają bez znajomości przepisów.

to prawda,ponieważ nic im nie grozi poza 500-złotowym mandatem i to powinno się zmienic ;/
fazzi napisał/a:
Nie wydaje się wam dziwne że Polakowi który na problemy z jęz. łatwiej zdać na wyspach, Czechach, francji itd. niż w Polsce.

patrząc na rygory jakie u nas panują to wcale nie dziwi...tam wszyscy zdają a u nas szczęsciarze ;D przeglądając ostatnie niusy zauważam ze ludzi u władzy zaczynają się prześcigac w ilosci nowym rozwiązań odnośnie podniesienia zdawalnosci na egzaminach ;D to o czym dyskutujemy moze byc za chwilę już nieaktualne :nie_wiem: ale spokojnie,to nie troska o obywatela i jego kase lol czyżby zblizały się wybory :roll:

[ Dodano: 2014-04-24, 15:43 ]
chyba przegłosowali ;D jeszcze kilkaset poprawek i może wejdzie za 2 lata ;D http://moto.wp.pl/kat,551...l?ticaid=1129b7
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
szewron 



Model: MS1300
Rocznik: 2008
Wiek: 50
Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 35
Skąd: Wrocław/Psary
Wysłany: 2014-04-24, 20:50   

fazzi napisał/a:
(w) Polsce jak małolat zrobi prawko na moto to obciachem jest kupienie czegoś mniejszego niż 600 a prawdziwi twardziele kupuje od razu 1000.

I to jest nasz wielki problem narodowy. Ostatnio rozmawiałem z takim "twardzielem" i dowiedziałem się, że: i tu cytat: "motocykle poniżej 1000 są dla fryzjerów". Ręce mi opadły... Jak może być dobrze w tym kraju???
Co do tej nowelizacji mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie bo jest to jakieś ułatwienie życia, z drugiej boję się o plagę niedzielnych "zajączków", którzy przesiądą się zza kierownic swoich prowadzonych przy osi jezdni puszek na skutery 125 ccm latające spokojnie powyżej 100 km/h. Dreszczyk jest ;-)
_________________
Cierpliwość palcem dół wykopie.

"Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...".
 
 
MaD 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2003
Wiek: 36
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-25, 16:19   

http://www.tvn24.pl/wideo...aylist_id=12799

akcja się rozwija :)
_________________
__________________________________________
Bo życie jest po to by, śmigać na moto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group