YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sztywniejący kark i cierpnące palce u prawej dłoni
Autor Wiadomość
Boober 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1229
Skąd: Żory
Wysłany: 2014-04-04, 10:36   

i stąd skutek ze tylko na moto. A Magnez - warto brać, najlepiej pod postacią gorzkiej czekolady - najzdrowiej.
_________________
Była -> Yamaha Drag Star 1100 (2014-2016)
Jest -> Aprilia ETV1000 Caponord (2016- )
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 53
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1858
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-04, 10:39   

Boober napisał/a:
najlepiej pod postacią gorzkiej czekolady - najzdrowiej


Od słodyczy dziewczyny tyją.
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
Lady Blue 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 770
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-04, 11:01   

remol71
jezu jak ty czasem coś powiesz, masakra... ;p
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2014-04-04, 11:03   

Lady Blue, pomyśl o kanapie Mustanga, na pewno pomoże
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2014-04-04, 11:04   

W ubielgym roku jedzac na Kucyku mialem problem z cierpnaca lewa dlonia, przyczyna okazala sie prozaiczna lol winowajca okazal sie usiskajacy pasek od zegarka, wystarczylo zdjac zegarek i problem zniknal lol
Twoim problemem moze byc jak wyzej Panowie pisza kanapa lub kierownica - za nisko/za wysoko/, za blisko/za daleko, a moze cos jest nie tak z kaskiem?
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2014-04-04, 11:07   

Też o tym pomyślałem, że coś jest za mocno ściśnięte... Lady Blue, merytorycznie - rękawice? Mankiet kurtki? Bransoletka?:)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Lady Blue 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 770
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-04, 11:18   

kask jest dobrze dopasowany (w końcu po 3 kaskach), bransoletki nie noszę, zegarek mam ale na luźnej bransolecie i lewej ręce, rękawiczki mam luźne bo za duże są, mankiety kurtki też odpadają...muszę jednak sprawdzić tą kierownicę, a można ją obniżyć lub podwyższyć bez kupowania dodatkowych elementów?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-04-04, 11:19   

Julka mam to samo. W trakcie dłuższej jazdy cierpnie mi prawa ręka. Na początku to tylko denerwuje a potem już autentycznie przeszkadza... Pomaga mi opuszczenie łapy na moment w dół. Ktoś mi mówił, że może to być jakiś "zespół cieśni nadgarstka". Najprawdopodobniej wiąże się to ze stałym uciskiem na nerw w nadgarstku. Podobno konowały mogą "to coś" naprawić chirurgicznie. Jest to oczywiście zabieg a nie operacja. Ja tam się na taką imprezę nie wybieram ale nie jestem pewien, czy czasem Tytus nie eksperymentował...
Kupiłem sobie "tempomat" - dosyć szeroki i jestem mega zadowolony. Wystarczy nadgarstek delikatnie odciążyć (kładąc tempomacie) i wraca do normy.
Już się przyzwyczaiłem do tego wynalazku i odpowiednio ułożona ręka drętwieje o wiele rzadziej. Odkryłem też ciemną stronę księżyca (tak poza tematem), że podczas jazdy po wybojach lepiej łapę przesunąć wyżej nad "tempomat". Pierwszy większy podskok i nadgarstek opiera się o niego całą siłą. Konik wyrywa do przodu a my możemy zostać tyłkiem na asfalcie :hahaha:
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2014-04-04, 11:19   

Lady Blue, zawsze jak wyeliminujesz wszystkie opisane powyżej rodzaje "ucisków" i nic nie pomoże - zostaje zrobienie badań czucia wibracji. Jest to krótkie badanie i pokazuje po jakim czasie możesz spodziewać się uczucia drętwienia - wtedy wystarczy podczas jazdy zrobic krótka przerwę. lub zwolnić uścisk z wibrującej kierownicy. Takie badania profilaktyczne czasami zlecają przy badaniach medycyny pracy.
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2014-04-04, 11:20   

Dretwienie dloni oraz kolejne dretwienie dloni plus nastepne dretwienie dloni.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2014-04-04, 11:27   

Jednostajna pozycja podczas jazdy plus drgania przyczyną być mogą :D

Podstawowe pytanie czy masz tak od początku przygody z Dragstarem czy ostatnio Ci się tak porobiło.

Jak od początku to pokombinuj z innym ustawieniem kierownicy, przybliż ją na początek jak nie pomoże to ją odchyl od siebie. U mnie w DSie pomogło.

Jak nie; to kombinuj z siedzeniem - na początek może uda Ci się pożyczyć inne na próbę.

Mnie w Royal Starze z kolei pomogła właśnie zmiana siedzenia (padło na mustanga) bo siedzę ciut - jakieś 2-3cm bliżej, a wcześniej drętwiały mi barki (ponoć taka przypadłość większości posiadaczy RS tak przynajmniej piszą na hamerykańskich forach).

Jeżeli jednak porobiło Ci się tak ostatnio toooo hmm prześmiewcy piszący o sks niestety mają rację.

Wtedy polecany jest masaż (nawet taki za pomocą fotela), jakiś laser, prądy lub naświetlania byle cyklicznie przez kilka tygodni, gimnastyka korekcyjna lub jakieś nieobciążające sporty :koksik: najlepiej pływanie żeby wzmocnić kręgosłup i obręcz barkową, generalnie ruch w każdej postaci nikomu jeszcze nie zaszkodził ;)
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Lady Blue 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 770
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-04, 11:33   

z tego co pamiętam to od początku tak mam... raz szybciej się pojawia raz później.. i chyba związane to będzie z tą moją pozycją...a ruchu to mi nie brakuje gdyż ćwiczę codziennie...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2014-04-04, 12:17   

... pozycja w siodle też jest ważna, czasami jeżdzisz trochę spięta zauważyłem ... na motongu musi być totalny luz ... a co do siodła http://www.corbin.com/yamaha/vstar11hw.shtml podejrzewam, że by pomogło biorąc pod uwagę Twoją pozycję ! !!
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-04-04, 12:21   

Może się wygłupię ale ze sztywniejącym karkiem mam bardzo często do czynienia majac pracowników (prawie same panie) zatrudnione przy komputerach. Wpatrujemy się w ekran a mimowolnie napinamy niepotrzebnie mięśnie karku i po kilku godzinach ból gwarantowany. Moim zdaniem "spinasz" się za mocno, musisz się rozluźnić - moze to być spowodowane nieodpowiednią pozycją. I z tego też cierpnie ręka. Ja podpowiedział bym ci raisery (nie wiem czy dobrze napisałem) czyli przedłużenie mocowania kierownicy poprawiające pozycję za kierownicą. Miałem takie w Dragu i pozycję dopasowałem do wlasnych wymagań idealnie.
Gdyby to w Twoim przypadku był SKS to ja miałbym motor z balkonikiem... :hahaha:
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-04-04, 12:43   

Lady ja jestem "młody" jeśli chodzi o jazdy na motorze i jak kupiłem swojego Draga to miałem podobne objawy, prawa ręka drętwienie, ból głowy, sztywna szyja i ścierpnięte barki, pierwsze co zrobiłem to kupiłem szybę uniwersalna i dzięki niej pozbyłem się bólów głowy i sztywnienia karku po prostu przy szybie nie trzeba głowa walczyć z naporem powietrza, po drugie kupiłem taki uniwersalny tempomat pomagało na drętwienie ręki ale tak jak Kapat pisał trzeba uważać ;D po trzecie chciałem kupic oparcie kierowcy ale kupiłem nowy motocykl już z siedzeniami mustanga i oparciem kierowcy i to był warunek podstawowy lol a reszta to tak jak wszyscy piszą ustawienia kierownicy, siedzenia itp
 
 
Lady Blue 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 770
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-04, 13:05   

Cytat:
Gdyby to w Twoim przypadku był SKS to ja miałbym motor z balkonikiem... :hahaha:

no dzięki Ci! chociaż ty... ;p
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-04-04, 13:12   

kapat napisał/a:
Konik wyrywa do przodu a my możemy zostać tyłkiem na asfalcie

Ty chyba masz nitro w zamontowane, bo normalnie to nasze motocykle raczej nie przyspieszają z wielkim szałem :)
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-04-04, 13:39   

remol71 napisał/a:
Starość. Ja po przejechaniu 500 km na XVS 650 przez 3 dni nie mam wzwodu :D


a kiedy masz ?? ? ;D ;D ;D ;D ;D
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-04-04, 13:49   

gai-jin napisał/a:
remol71 napisał/a:
Starość. Ja po przejechaniu 500 km na XVS 650 przez 3 dni nie mam wzwodu :D


a kiedy masz ?? ? ;D ;D ;D ;D ;D


Czyżby ujawiały się jakieś zainteresowania homo? Do tej pory myślalem że na motorach to wszyscy hetero??? :hahaha:
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2014-04-04, 13:51   

fazzi, moj Kucyk ma max. moment obrotowy 177 Nm przy 3200 obr./min. Podobno w 4 sekundy przyspiesza do setki lol Pisze podobno, poniewaz nigdy nie liczylem czasu ;D Pogladowy filmik z youtuba przyspieszajacego Kawasaki VN 2000
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group