YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
modyfikacje /rocznik / gdzie sprawdzic rocznik po VIN (ASO)
Autor Wiadomość
stempel 



Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Wlkp/Irl
Wysłany: 2009-07-28, 16:05   modyfikacje /rocznik / gdzie sprawdzic rocznik po VIN (ASO)

wiatm.
szukam artykułów lub znawców tematu którzy opiszą mi zmiany w wygladzie oraz inne, dokonane przez producenta w modelu XVS 1100 Calssic. Interesuja mnie zmiany (o ile takowe istnieja) dokonane w latach 2002 - 2006. Podane na forum linki z działu "dane techniczne" sa maloprecyzyjne i zreszta sa kopią jednego, tego samego artykułu.
Ponadto szukam możliwosci sprawdzenia numeru VIN w ASO. Może ktoś z Was ma kogoś zaprzyjaźnionego na takiej stacji co to mógłby potwierdzić mi Zgodność daty produkcji z numerem VIN. mam pewne podejrzenia co do tego co widnieje na papierku a na ramie... próbowałem zweryfikować mój nr na podanych tu na forum stronach, ale niestety jest to niemożliwe co poteguje moje podejrzenia...
prosze o pomoc, z góry dziekuje, stempel
_________________

 
 
dadamos 



Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-07-28, 17:23   

stempel napisał/a:
sa maloprecyzyjne i zreszta sa kopią jednego, tego samego artykułu.


Może innych zmian po prostu nie ma !
Cytat:
próbowałem zweryfikować mój nr na podanych tu na forum stronach, ale niestety jest to niemożliwe co poteguje moje podejrzenia...
prosze o pomoc, z góry dziekuje, stempel
_________________


Ale w czym rzecz? NIc Ci nie wyskakuje czy cos jednak pisze? Nie wszystkie te stronki diałaly.
_________________
sex & motorcycles & rock'n'roll
 
 
stempel 



Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Wlkp/Irl
Wysłany: 2009-07-28, 19:56   

* wlasnie nie wiem czy jakies zmiany były czy tez nie. jesli były to jakie, słyszałem, że cos było zmienione z wygladem/funkcjami predkościomierza. moze licznik ODO analogowy/elektroniczny. nie wiem. wlasnei szukam tych "malych" róznic ktore pomoga mi zwewryfikowac rocznik motocykla. to, zadnych zmian nie bylo tez jest dla mnie istotna informacja. ale musze miec pewnosc..

* a na stronkach zczytujacych nr VIN to na jednej wyrzuca info, ze nie ma takiego w bazie danych, a na drugiej bzdury, z liter ze motocykl wyprodukowany w grecji...a z numerów nic istotnego. żadnego raportu co do daty produkcji, miejca czy czego tam. sam nie weim jakie informacje mogłbym otrzymac wiec nie moge powiedziec czego nie ma :)
_________________

 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-07-28, 22:18   

Wg. moich obserwacji rocznik można określić po malowaniu motocykla - jeżeli ma oryginalny lakier.
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-07-28, 22:22   

Zmiany najczęściej następowały w mocowaniach kominów oraz siodeł (przynajmniej takie różnice są w Customach). Z tego co widziałem u chłopaków na Classicach, to faktycznie różniły im się nieco zegary (i nie chodzi o wersję km/h względem mph).
Wiem, że w Polkomie są w stanie sprawdzić po VINie jakieś dane. Oddając do nich na naprawę powypadkową facet sprawdził sobie całą historię mojej Gwiazdki. Czy jednak zrobią to za friko dla "nie klienta" nie wiem.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
stempel 



Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Wlkp/Irl
Wysłany: 2009-07-28, 22:29   

>>pan wiewiórka, a moze sz dowiedziec sie na czym polegały te zmiany w zegarach? moze to jest klucz do rozgryzienia sprawy....
dzieki, stempel
_________________

 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2009-07-28, 22:44   

w ksiazce CLYMER jest dosc obszerna tabela z vinami i tego typu pierdolami co do czego przypiac
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-07-29, 08:03   

Cytat:
>>pan wiewiórka, a moze sz dowiedziec sie na czym polegały te zmiany w zegarach? moze to jest klucz do rozgryzienia sprawy....
dzieki, stempel

Zmiany są czysto wizualne (na pierwszy rzut oka). Chyba, że coś jest jeszcze po rozkręceniu konsoli. W każdym razie masz dwa ustawienia, TRIP i PEŁNY PRZEBIEG.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
stempel 



Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Wlkp/Irl
Wysłany: 2009-07-29, 11:38   

i własnie tych zmian szukam. wizualnych zmnian które były dokonywane w latach 02-06. Gdy juz bede wiedział jakie zmiany w jakim roku producent dokonywał bede mógł okreslisc prawdziwy rok produkcji mojej gwiazdy. teraz jestem juz niemal przekonany ze ktos zrobil "balagan" w papierach. wiec jesli mozesz >>pan_wiewiorka, prosze podpowiedz mi kiedy te zmiany z zegarami miały miejsce.
dzieki, pozdro
_________________

 
 
Bigos 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 55
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-29, 11:40   

Ja przed zakupem poszukiwałem różnic w manualach. Skupiłem się na porównywaniu DragStara i VStara. Na stronach Yamahy są manuale dla różnych roczników. W US dla VStar’ów w PL dla DragStar’ów. Nie zwracałem uwagi na różnice w rocznikach, ale może to coś da.
http://www.yamaha-motor.p...ice/manuals.jsp

Ja widać manuali jest kilka, podobno każdy nowy pojawiał się jak wprowadzano zmiany do maszyny.


Jeżeli chodzi o kolory dla V Star, to warto wybrać się na stronę US i zobaczyć, jakie było oryginalne malowanie (OEM) dla danego rocznika w US link poniżej. Być może gdzieś jest też strona europejska z DragStar’ami.
http://www.starmotorcycle.../21/0/home.aspx
i wybierałem opcję "Build Your Own".
http://www.starmotorcycle.../21/1/byob.aspx


Co ciekawe można sobie zbudować wersję z praktycznie dowolnego rocznika.
Fajna zabawa.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-07-29, 11:46   

stempel, nie mam pojęcia kiedy wprowadzono te zmiany. patrzyłem na konsole, jedne były jasne inne ciemne. Jedne miały większe inne mniejsze cyfry. Wiem, że w nowszych modelach jest dopalacz spalin przez co w schowku jest mało miejsca.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Gwiazda_Płd 


Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 52
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-07-29, 23:28   

Przed kupnem swojej Gwiazdy wziąłem ją na "badanie" do ASO Yamaha w Częstochowie, tam po numerze VIN sprawdzili mi rocznik, kraj pochodzenia i coś tam jeszcze nie pamiętam...
Może spróbuj się z nimi skontaktować ?

A w ogóle to Yamaha nie ma jakiegoś biura obsługi? Musi być coś takiego, jak nie w Polsce to w Niemczech czy USA to już na 100%, tam Ci powiedzą wszystko.
_________________
Zrobić to co możliwe, nie frustrować się tym co niemożliwe i jeszcze potrafić odróżnić jedno od drugiego.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-07-30, 02:36   

pobuszuj tutaj. sprawdzenie VIN i tu
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-08-02, 18:44   

Znalazłem jeszcze kilka informacji nt. modyfikacji roczników:
1. zmiana tapicerki siedeł (nowe są perforowane),
2. 2001r XVS 650 - modernizacja układu hamulcowego, układ dopalania spalin, nowa stylizacja reflektora i widelca, cofnięte podnóżki kierowcy.
3. 2001 r XVS 1100 - układ dopalania spalin, nowy reflektor, nowe przewody hamulcowe.
4. 2003 r XVS 1100 - nowe gaźniki, katalizator, światła awaryjne (wybrane modele), blokada zapłonu (wybrane modele).

Informacje zaczerpnięte ze "Świata Motocykli" nr 8/2009.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
garciu 


Model: BĘDZIE
Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-22, 22:25   Który to rocznik?

Witam,usiłuję ustalić rok produkcji po nr.VIN,i kiepsko mi to wychodzi.
JYAVP161000005141

Na tej stronce jest tabelka oznaczeń rocznika.
http://docs9.chomikuj.pl/...-vin-yamaha.pdf

Proszę o pomoc w ustaleniu rocznika.

pzdr,
Tomek
_________________
pzdrawiam

Garciu
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-07-23, 00:09   

1980 lub 2010


http://www.motoverse.com/tools/vinDecoder.asp
 
 
shg 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 36
Skąd: wrocław
Wysłany: 2011-07-23, 00:33   

to żeś Dag pomógł :)

szczerze to za wiele też nie pomogę ale yamaha stosuje jakieś dziwne kody i najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonić do serwisu to Ci powiedzą.

Ja ze swojej strony mam jeszcze taki mało wyrafinowany sposób. Wrzucam w google nr VIN bez ostatnich 6 cyfr i masz duże prawdopodobieństwo że trafisz na moto który Cię może interesować (tak znalazłem zdjęcia uszkodzeń swojej hondzi na amerykańskich stronach aukcyjnych). Oczywiście wcale nie oznacza to motocykla którego akurat szukasz ale ja oprócz mojego niepełnego VINu znalazłem również pełne zdjęcie naklejki VINu która wpasowała się w to co szukałem idealnie.

W każdym razie wrzuciłem Twój VIN i wychodzą mi dwie strony z której na jednej wychodzi że to 2006 rok a druga ma tylko kilka zdjęć draga...
_________________
vtx1800n3
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2011-07-23, 08:24   

Drag 1100A , 2006r , sprzedany na aukcji 22.06.2011r , w uszkodzeniach wpisano SIDE , myślę że chodzi o jakiś bok , niestety fotek sprzed aukcji nie dało się ściągnąć . Przynajmniej ja nie dałem rady :D
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
garciu 


Model: BĘDZIE
Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-23, 12:27   

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi,niestety nietrafione,ale u "źródeł" udało mi się ustalić rok prod.2004
W poniedziałek jadę po tą laleczkę :)
Dzisiejszej nocy nie mogę zaliczyć do przespanych ;d

Najgorsze jednak przede mną.
Co na to powie moja ukochana :?

cdn...
_________________
pzdrawiam

Garciu
 
 
spining 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1043
Skąd: Soldau Ostpr.
Wysłany: 2011-07-23, 12:43   

--------------------------------------------------------------------------------
VIN:JYAVP161000005141
World region:Asia
Manufactured in:Japan
Year:1980 or 2010
:niemampojecia:
_________________
Lepiej mieć wspomnienia, niż marzenia.
byl 650; byl 1100; byl RS 1700 SILVERADO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group