YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój pierwszy raz...
Autor Wiadomość
kolinek 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 319
Skąd: WE / PWA
Wysłany: 2009-07-21, 15:53   Mój pierwszy raz...

Witam,

Jak wcześniej pisałem w watku o sobie dzięki pomocy kolegów z forum nabyłem wymarzonego Drag'a. W ostatni weekend nie mogłem być z Wami w Grunwaldzie ale za to miałem równie ekscytującą pierszą podróż moim motorem. Po tych pierwszych wrażeniach nasunęło mi się kilka pytań, które chciałbym zadać ale które pewne dla części z Was będą oczywiste :) a ja z braku doświadczenia po prostu pytam. Pojawiło się również kilka problemów, które wymagają rozwiązania. Tak więc...:

1. Okazuje się, że z mojej Gwiazdki wycieka olej z pod osłony filtra oleju. Po powrocie przeczytałem forum i mam tylko nadzieję, że to nie przekręcony gwint. Bo objawy jakie występuja są bardzo podobne do tych opisanych w poście. Objawy występują tylko przy jeździe. Na ostoju nie widać żadnych wyecieków więc pewnie czeka mnie wizyta u mechanika.
Chyba że macie inne propozycje lub sugestie co mam sprawdzić. Tego oleju trochę jest więc mnie to strasznie martwi.

2. Jako, że jest to mój pierwszy większy motor i nie miałem okazji jeździć na niczym co byłoby napędzane wałem to mam pytanie. Czy przy przykręcaniu gazu napęd w oparciu o wał się delikatnie ślizga czy może jest to wina sprzęgła? Nie ma znaczenia czy jadę na tym biegu trochę dłużej czy też dopiero go włączyłem to zawsze się ślizga ale przy mocniejszym przyspieszeniu.

3. Trasa jaką przebyłem na pierwszy raz na tym motorku nie była krótka i do tego z plecakiem. Po powrocie na skrzyżowaniu zauważyłem luz przedniego błotnika. Co się okazało zgubiłem dwie śruby z jednej strony i teraz próbuję je namierzyć w Wawie. Chodzę od sklepu do sklepu i nigdzie nie znalazłem. Jedyna propozycja jaką dostałem to zakup zwykłej śruby z podkładką. I chyba z tego skorzystam zanim nie znajdę tego co było orginalnie lub podobne.

To tyle jak na wrażenia z pierwszych ...set kilometrów. Mam nadzieję, że uda mi się szybko rozwiązać powyższe problemy i pojawić się jak najszybciej na trasie :)
_________________
Pozdrawiam
KOLiNEK
 
 
Tomero 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-21, 19:52   

1. Mówiłem Ci o tym przy oględzinach - pewnie temat zamknie wymiana oringu....

2. Na to uwagę zwrócił Grzechu - pewnie sprzęgło do wymiany...

3. W customie są nity - jak by co - mam jeszcze kilka - a gdzie kupić śrubki - nie mam pojęcia
_________________
Born to be Wilde...
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2009-07-28, 08:43   

Z tymi śrubami to lepiej wydaj wiecej kasy i poszukaj chromowane albo najlepiej z nierdzewki. Fatalnie wyglądają zardzewiałe śruby przy motorku. Ja takimi przykręciłem spacerówki i po tygodniu wylazła rdza.
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2567
Skąd: PWL
Wysłany: 2009-07-28, 09:01   

Śruby dostaniesz w Asmet al. Jerozolimskie ( Reguły).
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-07-28, 09:15   

Asmet jadąc z Warszawy do Pruszkowa po prawej stronie. śruby jakie tylko sobie wymarzysz, ale akurat do błotnika nie muszą być z nierdzewki i tak są pod błotnikiem.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2009-07-28, 09:59   

A ma ktoś namiary na gości co chromowane śruby mają w ofercie (a najlepiej by jeszcze prowadzili sprzedaż wysyłkową )
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-07-28, 10:04   

MarcinBig, po co chromowane? Te z Asmetu z nierdzewki są jak chromowane a do tego... z nierdzewki :D
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2009-07-28, 12:30   

Popieram Wiewióra , lepsza nierdzewka . Jak je przykrecasz czy odkrecasz to nie ma mozliwosci zeby nie uszkodzic delikatnej powłoki . Ja po jednym przykreceniu szyby zobaczyłem po jakim czasi delikatna rdzę wewnątrz sruby tam gdzie wkłada sie imbus . Z nierdzewką nie ma takich problemów .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2009-07-28, 14:39   

Słuszna uwaga. jak motór kiedyś odszukają koneserzy starych rupieci to tylko paliwka naleją i mogą wymiatać
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-07-28, 16:37   

Zna ktoś w Poznaniu sklep ze śrubkami z nierdzewki? Moje też podrdzewiały po ostatnich deszczach i ch... mnie strzela
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4810
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-07-29, 00:12   

zen napisał/a:
Zna ktoś w Poznaniu sklep ze śrubkami z nierdzewki? Moje też podrdzewiały po ostatnich deszczach i ch... mnie strzela


Rondo Śródka, obok salonu Saab-a ;-)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-07-29, 01:50   

MarcinBig napisał/a:
A ma ktoś namiary na gości co chromowane śruby mają w ofercie (a najlepiej by jeszcze prowadzili sprzedaż wysyłkową )


Po co ci chromowane. Ja kupiłem nierdzewki i wypolerowałem, był post i foty. Chrom sie chowa i nie ma szans po spotkaniu z kluczem, a nierdzewka lśni dalej.

Ten sklep
wysle ci do domciu zapakowane w oreczki pod wskazany adresik za grosze. Koszt przesyłki jest niewielki a cena kilkakrotnie niższa od oferowanego badziewia w castoramie, gdzie nie ma asortymentu a taka śrubka tylko zwykła ocynk kosztuje prawie zeta a nie 27 groszy jak podana z nierdzewki.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
suholik 



Rocznik: 2005
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2009-11-20, 13:13   

Cześć

Mam parę luźnych przemyślen na temat moich pierwszych jazd dragiem 650

Kupiłem go bo mi się podobał . Po prostu. Może nie była to miłość od pierwszego wejrzenia ale gdy go zobaczyłem w komórce pod schodami, coś we mnie DRgnęło. Stał taki sam. Zdekompletowany. Wcześniej nie interesowały mnie "harlejowate". Ale czułem że tego musze mieć.
Kiedy przywiozłem go do domu ogarnęła mnie szewska pasja wyjechania na drogę. I udało mi się to po dwuch tygodniach
Był listopadowy wieczór. Za oknem mżawka a ja wgarażu przykręcam ostatnie coś tam. Zdrowy rozsądek nakazywałby dać sobie na wstrzymanie ale ja musiałem się przejechać. Tym czymś. Taki długi, niski i w ogóle te podnóżki tak daleko z przodu...
Zrobiłem moze z 15km. Ale to wystarczyło by nie móc spokojnie zasnąć. Znacie to uczucie??? To coś. To chyba za "to coś" kocha sie motocykle. Te komary, wueski , junaki, emzetki i te momenty z motylami w brzuchach... nieważne. Zrozumie tylko ten kto to poczuł.
Jak się domyslacie do domu wróciłem kompletnie mokry tym bardziej że mój drag gdzies na etapie ewolucji utracił błotniki sprowadzając je do postaci szczątkowej.
Wczoraj miałem możliwosć przejechania się za dnia. Było wspaniale. V-ka jest super. Na wolnych obrotach spojnie,,, miarowo,,, cicho,,, dostojnie . Na wsokich urywa cztery litery.
I te zazdrosne spojrzenia przechodniów i innych kierowców.
Co do dynamiki. Powiem tak. W zupełności wystarczajaca do poruszania się zgodnie
z przepisami prawa o ruchu drogowym.

Tylko ciągle gdzies szukam tych podnóżków pod siedzieniem...

cdn

Pozdrowienia

PICT6920.JPG
sprawca
Plik ściągnięto 228 raz(y) 981.91 KB

_________________
kiedyś: zrx1200S cb 500, gsx750F...
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2009-11-20, 15:25   

Kolejny Nawrócony ! Viva Drag Star ! :) Mam nadzieję też to poczuć o czym pisałeś na wiosnę gdy już będę miał tego potworka w garażu :D
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2009-11-20, 18:30   

No no !

suholik - piękna maszyna - prawdziwy custom - mało takich rozebranych, a to i d e a ł sylwetki ;D

Pozdr.
_________________
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-20, 19:20   

Ja jutro tracę dziewictwo.Dziś odebrałem prawko,jutro legal.Zajebioza :brawo:
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
brodaty42 



Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 28
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2009-11-20, 20:56   

istotnie robi wrażenie- i jak napisał patryk_c - warto zadbać o pewną surowość sylwetki customa- zbyt dużo widzi się ich odpindrzonych w bajerki niczym drag queens:).
Ostatnio zmieniony przez Kozak_Barabasz 2009-12-07, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-11-20, 21:46   

Dokładnie każdy z Nas to samo poczuł jak zrobił te swoje pierwsze km.
_________________
Dawid Z.
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-11-21, 16:25   Mój pierwszy raz :)

Dziś za namową Janka wyjechałem na drogę. No i powiem tak...... nie znałem tego uczucia. :skuter: Moto prowadzi się jak rower, tyko czasem nie chce skręcić ale mi żółtodziobowi można pewne błędy wybaczyć. Jak sobie ten pierwszy raz poradziłem to już niech koledzy ze mną jeżdżący ocenią. Mi wydawało się że było ok :koksik: , tylko z prędkością to ja nie przesadzałem. Max 100 km/h, to i tak dużo jak na mnie, ale w końcu nie dla prędkości Gwiazdkę kupiłem (jak bym chciał demona prędkości to bym szlifierkę kupił).
Chłopaki trochę musieli na mnie czekać sorry ale tak to bywa.
Jeszcze raz dzięki chłopaki za jazdę, było SUPER ! !!!! :D
Zadanie dla mnie do ćwiczenia to: PRZECIWSKRĘT - ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, bez tego nie ma mowy o skręcie.
Janek wstaw zdjątka jak możesz.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4810
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-11-21, 18:16   

CaponeAl, to był Twój dziewiczy rejs :) Dzielnie się trzymałeś... :)

Prędkość nie jest tutaj najważniejsza, liczy się frajda z pokonywanych zakrętów... Opanowanie maszyny i "czucie" przyjdzie wraz z liczbą pochłanianych kilometrów ;)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group