YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
spóźnione zgłoszenie do U.S.
Autor Wiadomość
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 20:35   spóźnione zgłoszenie do U.S.

Cześć. jak w temacie... Ostatnio ;p dowiedziałem się... , że trzeba zgłosić w ciągu miesiąca do urzędu skarbowego umowę kupna-sprzedaży :nie_wiem: (oczywiście w tym przypadku VS 1100). Wyjadaczy proszę o komentarz ile trzeba zapłacić kary za niedotrzymanie terminu (od mojego zakupu mija trzeci miesiąc) - może jakieś inne pomysły???
pozdrawiam.
_________________

 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-07-14, 20:37   

z tego co się orientuję to nie miesiąc tylko 14 dni
co do kary to US ją określa
wszystko zależy na kogo trafisz
 
 
Kamyk 



Model: BĘDZIE
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 504
Skąd: polska
Wysłany: 2009-07-14, 20:51   

Jak znasz gościa, napisz umowę jeszcze raz i datę zmieńcie ;D ;D
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 21:47   

Kamyk napisał/a:
Jak znasz gościa, napisz umowę jeszcze raz i datę zmieńcie

w ostateczności tak zrobię ops
_________________

 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-07-14, 21:55   

Etek napisał/a:
Kamyk napisał/a:
Jak znasz gościa, napisz umowę jeszcze raz i datę zmieńcie

w ostateczności tak zrobię ops

jak masz taką możliwość to najlepsze wyjście
ja kiedyś zgłosiłem po 29 dniach i nic z tego nie było ale jak następny zgłosiłem po 14 dniach to dostałem wezwanie do US i mandat najniższy chyba 200 zł
Pan powiedział że pierwszym razem mogli przymknąć oko ale teraz musi ukarać mandatem
dlatego teraz pamiętam że termin to 14 dni a nie 30 (bo tak myślałem jak ty)
 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2009-07-14, 22:14   

A ja kiedyś się spóźniłem 3 dni ze zgłoszeniem do U.S. po kupnie samochodu, to nie dali mi mandatu, tylko za te 3 dni naliczyli odsetki za zwłokę. Jakieś grosze to były.
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2182
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2009-07-14, 22:37   

Zawsze czynną skruchę wykazać możesz i liczyć na najłagodniejszy wymiar kary...
Co do zmiany dat na umowach to raczej du...pa, gdyż sprzedający ma 30 dni na zgłoszenie tego faktu w wydziale komunikacji ...
Z samodzielnym reperowaniem umowy to bym sobie dał spokój bo znam przypadek, że gościa ścignęli i wyrok ...
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-07-14, 22:39   

To ja mam pytanko z podobnej beczki jak ściągnąłem moto do Polski to ile mam czasu na zrobienie wszystkich papierów przeglądów opłat , tak aby moto było na Polskich blachach i ubezpieczeniu????????
_________________
Dawid Z.
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-07-14, 22:45   

dawid125 napisał/a:
To ja mam pytanko z podobnej beczki jak ściągnąłem moto do Polski to ile mam czasu na zrobienie wszystkich papierów przeglądów opłat , tak aby moto było na Polskich blachach i ubezpieczeniu????????

ja kupiłem od gościa który ściągnął z usa w lipcu sprzedał mi w październiku na FV a zarejestrowałem w maju tego roku
co do US lepiej się dowiedz co i jak
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-07-14, 23:04   

koszerny napisał/a:
ja kupiłem od gościa który ściągnął z usa w lipcu sprzedał mi w październiku na FV a zarejestrowałem w maju tego roku
co do US lepiej się dowiedz co i jak



Dzięki wielkie z tym że ja moje moto kupiłem na siebie w Anglii i sprowadziłem do Polski.
_________________
Dawid Z.
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-15, 07:03   

Cytat:
Co do zmiany dat na umowach to raczej du...pa, gdyż sprzedający ma 30 dni na zgłoszenie tego faktu w wydziale komunikacji ...

no tak MarcinBig, ale komunikacja to chyba nie to samo co u.s???, czy może wymieniają się takimi informacjami (wątpię, ale...)?
a jak ze zmiany daty u sprzedającego dupa to mandat za 3 miesiące- nie wiem 500, 1000 pln shock ?? ?
_________________

 
 
PePso 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 51
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 88
Skąd: Leszno
Wysłany: 2009-07-15, 07:08   

Etek napisał/a:
Cytat:
Co do zmiany dat na umowach to raczej du...pa, gdyż sprzedający ma 30 dni na zgłoszenie tego faktu w wydziale komunikacji ...

no tak MarcinBig, ale komunikacja to chyba nie to samo co u.s???, czy może wymieniają się takimi informacjami (wątpię, ale...)?
a jak ze zmiany daty u sprzedającego dupa to mandat za 3 miesiące- nie wiem 500, 1000 pln shock ?? ?


Wydział Komunikacji raz w miesiącu przesyła do US plik z danymi o rejestracjach wszystkich pojazdów. Tam jest że kupiłeś a umowa jest z tego a nie innego dnia. Robiąc nową umowę nic nie zmienisz a możesz mieć problemy. US daje sobie czas na wzywanie tych co nie zapłacili ;D ;D ;D Piszesz pisemko do US, ściemniasz coś i prosisz o umorzenie kary, nawet jak dostaniesz to symboliczna 50-100 zł
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-07-15, 10:10   

dawid125 napisał/a:
To ja mam pytanko z podobnej beczki jak ściągnąłem moto do Polski to ile mam czasu na zrobienie wszystkich papierów przeglądów opłat , tak aby moto było na Polskich blachach i ubezpieczeniu????????


David jeśli moto na Ciebie i na angielskich numerach i ubezpieczeniu to możesz jeździć i nie musisz przerejestrować i czas jest nie określony.
zależy od Ciebie jak szybko chcesz wyrejestrować w Anglii. ale nawet po tym nie musisz od razu rejestrować w Polsce.
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2009-07-15, 10:33   

koszerny napisał/a:
ja kupiłem od gościa który ściągnął z usa w lipcu sprzedał mi w październiku na FV a zarejestrowałem w maju tego roku
co do US lepiej się dowiedz co i jak

Qufa, mnie się już rzygać chce na te pojebane polskie przepisy... Tak czytam i sam nie wiem, czy wszystko dobrze zrobiłem. Podobnie jak Ty Koszerny, w zeszłym roku kupiłem ściągnięte moto. Gość sprzedał mi to na fakturę VAT. Mam nadzieję, ze nic w takim przypadku nie musiałem zgłaszać?

A teraz ku pokrzepieniu serc innych... Dwa lata temu sprzedałem mieszkanie, żeby kupić większe. Nie byłoby problemu, gdybym zachował chronologię sprzedaży: sprzedał stare, a następnie kupił nowe. Ale ooczywiście polskie prawo jest na tyle pojebane, że nie przewiduje takiej sytuacji, że człowiek musi gdzieś mieszkać, więc zanim sprzeda stare, kupuje nowe. Zadłuża się wtedy w banku na kilkaset tysięcy złotych (na 100% wartości nowego mieszkania), płaci ratę po 2.000,- zł, wykańcza nowo zakupione mieszkanie i dopiero wtedy sprzedaje to, w którym do tej pory mieszkał, a pieniądze z jego sprzedaży przeznacza na spłatę części zadłużenia do banku za nowe oraz na pokrycie kosztów wykończenia mieszkania, tudzież na zmianę samochodu... W moim przypadku kilkadziesiąt tysięcy pochłonęło wykończenie mieszkania, podobna kwota na zakup nowego samochodu, jeszcze jakieś inne wydatki (wesele, wakacje itp.). Wobec tego muszę zapłacić 10% podatku od tej kwoty (czyli 12 tys. zł). Nie byłoby żadnego problemu, gdybym najpierw sprzedał, a potem kupił mieszkanie... Tylko kurwa jego mać przez 3 miesiące musiałbym mieszkać pod mostem! Ale to już każdy urzędas skarbowy ma we dupie...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
PePso 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 51
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 88
Skąd: Leszno
Wysłany: 2009-07-15, 10:40   

moondek napisał/a:
koszerny napisał/a:
ja kupiłem od gościa który ściągnął z usa w lipcu sprzedał mi w październiku na FV a zarejestrowałem w maju tego roku
co do US lepiej się dowiedz co i jak

Qufa, mnie się już rzygać chce na te pojebane polskie przepisy... Tak czytam i sam nie wiem, czy wszystko dobrze zrobiłem. Podobnie jak Ty Koszerny, w zeszłym roku kupiłem ściągnięte moto. Gość sprzedał mi to na fakturę VAT. Mam nadzieję, ze nic w takim przypadku nie musiałem zgłaszać?


W przypadku jak masz fakturę zakupu nic nie płacisz, wtedy ten przysłowiowy podatek pokrywa sprzedający. Też miałem zakup na fakturę i nic nie płaciłem. Płaci się p[odatek w US gdy zakupu się dokona na Umowe Kupna-Sprzedaży powyżej konkretnej wartości ale jaki jest ten próg nie pamiętam.
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-07-15, 10:48   

PePso napisał/a:
ale jaki jest ten próg nie pamiętam

chyba 1000 zł jeśli dobrze pamiętam
_________________
HONDA ST1300 PAN EUROPEAN 2010
 
 
smart 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 124
Skąd: PZ
Wysłany: 2009-07-15, 13:51   

moondek, niekoniecznie, mogłeś sprzedając stare zastrzec, ze zwolnisz je po 3-4miesiącach [ja mieszkałem w "nieswoim" 7 miesięcy] i po problemie.
Nawet gdybyś musiał z tego tytułu zejść z ceny to i tak więcej zaoszczędziłbyś na mniejszej prowizji bankowej [bo mniejszy kredyt - wszak kasę za chatę już masz], na ratach [jak wcześniej] no i tym porypanym podatku.
_________________
treść napisana kursywą ma ironiczne przesłanie
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2009-07-15, 14:22   

Smart, mądry polak po szkodzie...
Z drugiej strony trafił mi się taki kupiec, że pobiłem chyba rekord dzielnicy w sprzedaży mieszkania :-) Ponad 9 tys. zł za m2 za mieszkanie na głębokich peryferiach Warszawy, na osiedlu które było jedną wielką prowizorką... ;) No ale facet się uparł, nie negocjował... :) Tylko, że część kasy niestety będzie trzeba oddać do US :(
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-07-15, 14:49   

moondek napisał/a:
Tylko, że część kasy niestety będzie trzeba oddać do US

Jeśli ta kasa jest przeznaczona na zakup innego mieszkania lub nieruchomiści, to nie musisz.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2009-07-15, 15:21   

Wiem Wiewiór, mam na to 2 lata. Te 2 lata kończą mi się w grudniu... ;/
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group