YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PZU a zniżki za blokady, alarmy
Autor Wiadomość
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-11-29, 11:19   PZU a zniżki za blokady, alarmy

W wielu dyskusjach, opisach, ofertach blokad, alarmów występuje uwaga o zniżkach w PZU przy zastosowaniu tego czy owego zabezpieczenia. Nawet jako dowód na taką możliwość przedstawiane były odpowiednie wykazy sygnowane przez PZU ... ale z 2008 roku.
Wysłałem maila do PZU z prośbą o potwierdzenie aktualności wykazu lub przesłane aktualnego. Dzisiaj otrzymałem poniższego maila:
"Szanowny Panie
Aktualnie nie prowadzimy wykazu zabezpieczeń, o których mowa w Pana wiadomości. Jednak w Ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU) komunikacyjnych może znaleźć Pan definicję, czym jest zabezpieczenie przeciwkradzieżowe uwzględniane w naszym ubezpieczeniu i dzięki jakiemu zabezpieczeniu może zostać naliczona dodatkowa zniżka.
Do wiadomości dołączam treść ww. OWU."

Poniżej link do owych OWU:
https://www.santandercons..._2012.07.01.pdf

W Rozdziale 1 w punkcie 84 podają definicję zabezpieczenia antykradzieżowego i wg mnie nie załapują się na nią zabezpieczenia zakupione ... na allegro.

Odczytuję to że PZU nie daje żadnych zniżek za stosowanie jakichś dodatkowych zabezpieczeń, a w tym OWU też czegoś takiego nie znalazłem (a może źle szukałem).

Nadmieniam że jak nabywałem moto w 2001 roku to rozmawiałem z przedstawicielem PZU i powiedziano mi że moto jest traktowane tak samo jak samochód i winno mieć dwa zabezpieczenia np. kluczyk z blokadą i imobilaizer.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-29, 12:07   

Zniżki z tytułu posiadania blokad i tym podobnych są uwzględnianie jedynie przy ubezpieczeniach AC. Przy OC nie mają zastosowania.
W 2013 roku AC motocyklowe oferowały:
- PZU - składka ok. 25% wartości ubezpieczanego motocykla
- Allianz - składka ok. 10-11% wartości motocykla, ale patrz niżej
- Gothaer - wariant kosztorysowy (ceny zamienników) ok.15%
- Gothaer - wariant serwisowy (ceny oryginałów) ok. 23%

PZU
Za dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe PZU daje 15% zniżki, ale wymagane są dwa niezależne np. alarm i atestowana blokada. Stacyjka na kluczyk nie jest traktowana jako system przeciwkradzieżowy. Obowiązują też zniżki, ale nie łączą się podobno z np. AC samochodu.

Allianz
Obowiązują zwyżki np. za wiek (np. poniżej 29 lat +40%) można jednak dostać zniżki z tytułu zawarcia innych ubezpieczeń np. mieszkaniowych lub "życiowych"

Gothaer
Nie stosują specjalnych zniżek, ale można w atrakcyjnej cenie dostać inne produkty np. roczne motocyklowe Assistance w rozszerzonej wersji na Europę za ok. 80-100 zł.


Powyższe dane w oparciu o ofertę jaką dostałem na początku 2013 roku. Teraz mogą obowiązywać inne stawki.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2173
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2013-11-29, 12:18   

Istotne też jest miejsce garażowania pojazdu.
ponadto przy AC trzeba trochę pomęczyć ajenta...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-11-29, 12:32   

wemar napisał/a:
W 2013 roku AC motocyklowe oferowały:

- PZU - składka ok. 25% wartości ubezpieczanego motocykla


Czy możesz / masz coś na piśmie ? Bo w czerwcu ubezpieczałem (AC) moto i mój agent PZU się zaklinał ze żadnych "takich" zniżek nie ma.

Czy może aby wśród nas jest jakiś broker ubezpieczeniowy?

[ Dodano: 2013-11-29, 16:42 ]
Wysłałem do PZU maila z prośbą o doprecyzowanie maila poprzedniego. Oto odpowiedź:
"Szanowny Panie
Zwrot, który Pan zacytował powinien mieć następującą treść: “i dzięki takiemu zabezpieczeniu może zostać naliczona dodatkowa zniżka”. Za pomyłkę i wprowadzenie w błąd przepraszam w imieniu PZU SA.
Nawiązując do Pana pierwszej wiadomości informuję, że wykaz, który zwrócił Pana uwagę jest nieaktualny. Nasza firma nie korzysta z tego typu dokumentów od 2010 roku. Definicja wymaganych zabezpieczeń przeciw kradzieżowych sformułowana jest w paragrafie 57, w punkcie 3 ogólnych warunków ubezpieczeń komunikacyjnych (owu), których kopię przesyłam w załączeniu. W przypadku motocykla wymagane jest jedno zabezpieczenie przeciw kradzieżowe. Zniżka w wysokości 10% jest możliwa do uzyskania pod warunkiem zamontowania w pojeździe dodatkowego systemu specjalnego. Zgodnie z definicją jest to urządzenie (system) zamontowane w procesie produkcji pojazdu lub homologowane urządzenie (system) zamontowane poza procesem produkcji. Urządzenie (system) winien posiadać funkcję lokalizacji pojazdu o zasięgu działania nie mniejszym niż terytorium RP i innych państw Europy objętych zakresem terytorialnym ubezpieczenia Autocasco lub Minicasco. Warunkiem uznania tego zabezpieczenia za system specjalny jest zawarcie z podmiotem usługi ochrony pojazdu umowy zapewniającej monitoring pojazdu, jego poszukiwanie i odzyskiwanie na terytorium RP i innych państw Europy. Informacja ta jest zdefiniowana w paragrafie 3, punkt 84 owu.
"
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-29, 22:06   

OldDiver napisał/a:
wemar napisał/a:
W 2013 roku AC motocyklowe oferowały:

- PZU - składka ok. 25% wartości ubezpieczanego motocykla


Czy możesz / masz coś na piśmie ? Bo w czerwcu ubezpieczałem (AC) moto i mój agent PZU się zaklinał ze żadnych "takich" zniżek nie ma.

Nie mam, bo nie otrzymałem konkretnej oferty - kwota wyjściowa, niezależnie od zniżek, wyszła zaporowo. Kwestia zniżek została jedynie nadmieniona i miała dać ok. 5-10% od kwoty zniżki czyli z 25% kwoty ubezpieczonej zostałoby ok. 24,5%.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-11-29, 22:38   

Panowie nie wiem jak liczone jest AC i co biora pod uwage ale mi za mojego XV1900 policzli mi po znizkach 30% ponad 8000 PLN. Wiec w dupie z takim ubezpieczeniem jak dla mnie... Moto garazowane w domu tylko dodam... ;d
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group