YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK SIE UBRAĆ NA MOTOCYKL W UPAŁ
Autor Wiadomość
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 48
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2012-07-30, 09:06   

No jest tak trochę. Ale myślę sobie, że jeśli się jeździ po mieście z prędkością przepisową, to można sobie darować jakieś super profesjonalne ciuchy. Sandałów nie polecam jednakowoż. Braku rękawiczek też nie. To są miejsca przy każdej prędkości narażone.
_________________

 
 
dragini 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączyła: 18 Paź 2008
Posty: 853
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-07-30, 09:07   

W sobotę nie można było inaczej. Ja śmigałam w samej kamizelce. Monia w koszulce. Tylko Sajmon z Basią to twardziele. Szymek powiedział, że żałuję że nie zabrał szalika i grubszego polaru.
_________________
Nie ma jej ....., nie ma ........nie......
 
 
dakota 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 315
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2012-07-30, 12:45   

Dzarko napisał/a:
...Sandałów nie polecam jednakowoż. Braku rękawiczek też nie. To są miejsca przy każdej prędkości narażone.


Nie no, rękawiczki obowiązkowo były :dumny:
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2012-07-30, 13:16   

Zdania na ten temat są podzielone, i nie dziwię się. Sytuacji na drogach jest tyle, że nie sposób przewidzieć każdego zdarzenia. Na swoim przykładzie wiem, że można zostać przejechanym nawet jeśli jedzie się z prędkością 20-30 km/h.
Co do ubioru, moim zdaniem jazda w kamizelce i dżinsach tak naprawdę niekoniecznie musi być czymś wyklętym. Jeździłem tak nie raz. Wszystko zależy od prędkości i techniki jazdy. Jednak są miejsca w "fizjologii" zawsze narażone na urazy, niezależnie jakby się jechało i tego odpuścić nie można. Zwrócę uwagę na takie elementy, jak:
- głowa
- dłonie
- łokcie
- kolana
Te miejsca muszą być chronione przed ewentualnymi urazami bez względu, czy jedziemy prędkością wybitnie spacerową po pustej szosie czy w małym ruchu miejskim. Wystarczy popatrzeć jak chronione są części ciała u cyklistów, którzy również poruszają się z niewielkimi prędkościami.
A w ogóle... Nigdy nie wolno zostawiać w domu... => myślenia! :pokooj:
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 48
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2012-07-30, 14:12   

Myślę sobie, że na upał fajna byłaby zbroja. W Warszawie mają na Kłobuckiej zbroje datex za 150 zeta i nakolanniki za 50. To jest dla mnie do przełknięcia.

[ Dodano: 2012-07-30, 15:16 ]
shipp napisał/a:

- głowa
- dłonie
- łokcie
- kolana


Dodałbym stopy.
_________________

 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2012-08-03, 11:16   

shipp napisał/a:
Zdania na ten temat są podzielone, i nie dziwię się. Sytuacji na drogach jest tyle, że nie sposób przewidzieć każdego zdarzenia. Na swoim przykładzie wiem, że można zostać przejechanym nawet jeśli jedzie się z prędkością 20-30 km/h.
Co do ubioru, moim zdaniem jazda w kamizelce i dżinsach tak naprawdę niekoniecznie musi być czymś wyklętym. Jeździłem tak nie raz. Wszystko zależy od prędkości i techniki jazdy. Jednak są miejsca w "fizjologii" zawsze narażone na urazy, niezależnie jakby się jechało i tego odpuścić nie można. Zwrócę uwagę na takie elementy, jak:
- głowa
- dłonie
- łokcie
- kolana
Te miejsca muszą być chronione przed ewentualnymi urazami bez względu, czy jedziemy prędkością wybitnie spacerową po pustej szosie czy w małym ruchu miejskim. Wystarczy popatrzeć jak chronione są części ciała u cyklistów, którzy również poruszają się z niewielkimi prędkościami.
A w ogóle... Nigdy nie wolno zostawiać w domu... => myślenia! :pokooj:


Shipp - :brawo: :dumny: :uklon3:

mozna dodawać ..inne części ciała konieczne do ochrony ..., choc wiadomo, ze dobry kask i żółwik (kręgoslup, glowa, szyja) powinny być obowiazkowe dla każdego, wsiadajacego na motong, nawet podczas silnych upałów
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
Wiedźma 


Model: SYMPATYK
Wiek: 52
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 609
Skąd: z Puszczy
Wysłany: 2012-08-30, 10:41   

Dzarko napisał/a:
Myślę sobie, że na upał fajna byłaby zbroja. W Warszawie mają na Kłobuckiej zbroje datex za 150 zeta i nakolanniki za 50. To jest dla mnie do przełknięcia.

[ Dodano: 2012-07-30, 15:16 ]
shipp napisał/a:

- głowa
- dłonie
- łokcie
- kolana


Dodałbym stopy.

Nabyłem na Kłobuckiej jedno i drugie. Jak dla mnie super stosunek jakości do ceny. Tylko w przypadku zbroi trzeba uważać na rozmiarówkę. Ja zacząłem od XL (zgodnie z sugestią przemiłego skądinąd sprzedawcy) a zakończyłem na S, która okazała się dobra.
_________________
"Born to ride", szkoda tylko, że dowiedziałem się o tym tak późno.
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2012-09-12, 14:49   

Wiedźma napisał/a:
Nabyłem na Kłobuckiej jedno i drugie. Jak dla mnie super stosunek jakości do ceny. Tylko w przypadku zbroi trzeba uważać na rozmiarówkę. Ja zacząłem od XL (zgodnie z sugestią przemiłego skądinąd sprzedawcy) a zakończyłem na S, która okazała się dobra.

Dareczku, jednak zdecydowałam się, że nie kupię zbroi, przynajmniej w tym sezonie. Mój zapał skutecznie zgasił sprzedawca jednego z renomowanych sklepów z odzieżą motocyklową.. :nie_wiem: , twierdząc, że zbroja jest skuteczna tylko przy pierwszym uderzeniu i to w przypadku szlifu przy niezbyt dużej prędkości, poczekam z decyzją do następnego sezonu... :) :tao:
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 48
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2012-09-12, 14:55   

Wiedźma napisał/a:
Nabyłem na Kłobuckiej jedno i drugie. Jak dla mnie super stosunek jakości do ceny. Tylko w przypadku zbroi trzeba uważać na rozmiarówkę. Ja zacząłem od XL (zgodnie z sugestią przemiłego skądinąd sprzedawcy) a zakończyłem na S, która okazała się dobra.



Ja wczoraj wziąłem zbroję. Nakolanników nie brałem, bo jadą do mnie spodnie Gepert. Na mnie pasowało 3XL :oops:

[ Dodano: 2012-09-12, 15:59 ]
Basia napisał/a:
twierdząc, że zbroja jest skuteczna tylko przy pierwszym uderzeniu i to w przypadku szlifu przy niezbyt dużej prędkości, poczekam z decyzją do następnego sezonu... :) :tao:


Założyłem w pewnym momencie starą grubą ramonę na zbroję. Myślę, że jest komplet nie do przebicia, acz na upały średni. Co do wystarczania zbroi. Jak często się leży podczas jazdy? Czy warto się zastanawiać, czy zbroja będzie do użytku po kolizji? Ja kupiłem tę za 150 złotych:

http://www.przedrajdem.pl...xxxl-p-259.html
_________________

 
 
Lukson 


Rocznik: 1998
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: JAZOWA
Wysłany: 2013-01-27, 22:49   

tez kupilem sobie na lato zbroje, mysle zemoja konfiguracja na uplane lato bedzie tak: buty wiadomo standard jeansy z protektorami i podszywka kevlarowa na gore buzer, zbroja datexa na to wrzuce tshirta, bo cala odslonieta zbroja niestety nie wyglada ciekawie na choperku.. no i kast plus rekawiczki... no a w sakwie moze wrzuce softschella wrazie wieczornego powrota zeby w zbroi za zimno nie bylo , na reszte chlodniejsych dni snadardowo kurtka skorzana
 
 
Mnich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 09:25   

Przykład z latania z innymi: ja się zapinam, owijam, trzęsę na moto z zimna a Dzarko mówi, że gorąco i wyciera czoło.
W upalne dni przy ponad 40 km/h skóra porozpinana i dla mnie git. Pytanie innych w co się ubrać ma mały wpływ na to, czy pytającemu będzie komfortowo w "cudzej konfiguracji". Jeździć, sprawdzać i tyle.
_________________
Drag Star 650 custom 2000
HD FLSTC Heritage 2002
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-01-28, 10:18   

Ale Wam przyszło. Temperatura 0 stopnia i ... zaraz upał.
No ... ale pomarzyć można. ;p
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1313
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 10:43   

Na inną pogodę skóra. Na inną tekstylki. Po taniości to troszkę słabo wychodzi.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-07-14, 10:02   

Wracam do moich "zmagań" z kurtką skórzaną w upały. W takie dnie wypinam podpinkę i zauważyłem że przy większych prędkościach występuje przepływ strumienia powietrza poprzez rękawy, wnętrze kurtki i wylatuje ono na dole pleców. Czasami bywa tak że mimo upału na zewnątrz odczuwam nadmierne wychłodzenie. Czy też tak miewacie? Bywa tak że jestem zmuszony na trasie wpinać podpinkę lub ubierać się dodatkowo. Oczywiście rozwiązaniem by były rękawice z dużymi mankietami. Ale latem ?
Macie jakieś rozwiązanie tego problemu.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 52
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1854
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-14, 12:39   

Zainwestowałem w kurtkę Modeka Extremadura. Jestem zadowolony.
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
skygge 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-14, 14:45   

Moja kurtka na upały ma rozpinane wywietrzniki na ramionach i jeden przez plecy, żeby powietrze miało przelot. Przy prędkościach autostradowych kurtka się nadmuchuje jak balon, w środku lata tornado. Fajne to jest, ale podnosi ją do góry i zamek chce mnie udusić bo ciśnie w szyję, bez chusty ciężko... Ale się nie grzeję przez to. Stwierdziłem też ostatnio, że jak się te przednie wloty domknie do połowy to wtedy jest super.
_________________
Moje fotki: http://www.skygge.com
In Heaven I am a wild ox, on Earth I am a lion, a jester from hell and shadows almighty
The scientist of darkness older than constellations, the mysterious jinx and the error in heaven's masterplan...
 
 
lenio 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 458
Skąd: słomniki/KRK
Wysłany: 2013-07-14, 16:20   

Polecam kurtke na lato HD cena może wysoka ale w upalne dni nigdy nie było mi gorąco membrana po bokach i na rękawach, ale już w zachmurzone to mimo grubości skóry 2mm jest chłodno ale jak założy się ocieplacz z membraną to znów bajka, ale na chłodne dni mam textylne
_________________
Był 650 classic,jest Road Star 1700. 2007r
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-11-08, 14:41   

Nic tak nie rozgrzewa w słotną i zimną jesień jak pogadanie o upałach lub tematach "okołoupalnych".
Czy ktoś zlecał przerobienie kurtki Tarbora K-02 celem dorobienia "otworów wentylacyjnych". Czy to się da, czy się opłaca?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-11-08, 15:15   

OldDiver, to chyba nie powinien być problem, by wstawić dodatkowe zamki ? chcę tak zimą zrobić w swojej kurtce. Dodatkowe zamki chcę wstawić nad łokciami i z tyłu na wysokości nerek.
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-11-08, 15:25   

Pirania_LM, Byłem dzisiaj w przedstawicielstwie Tarbora we Wrocku, kręcili nosem. Mówili że to duża przeróbka, prawie trzeba pruć całą kurtkę i może dużo kosztować. Mają skontaktować się z producentem i mi oddzwonić.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group