YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Widzenie 3D a bezpieczeństwo
Autor Wiadomość
kowal123 


Model: BĘDZIE
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2013-06-05, 08:05   Widzenie 3D a bezpieczeństwo

Witam,
Nie wiem czy w odpowiednim dziale. Chciałbym zapytać czy widzenie 3D a raczej brak widzenia w 3D(w okularach:) ) ma jakiś negatywny wpływ na jazdę motorem?
Lekarz podczas badań stwierdził brak widzenia w 3D sugerując brak możliwości precyzyjnego zbadania odległości - bzdura?
Dotychczas jeździłem na B, + jakimiś tam komarkami itd i problemu żadnego z jazdą nie było czy też odległością.
Oczywiście jazda na dragstarze turystycznie by była a nie na jakimś ścigaczu 200km/h.


Z góry dzięki
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-06-05, 08:48   

jesli jezdziles samochodem i nie bylo problemu to na motocyklu rowniez, nawet latwiej ci bedzie trafic do garazu bo motocykl jest wezszy ;D
 
 
Lady Blue 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 770
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2013-06-05, 09:15   Re: Widzenie 3D a bezpieczeństwo

najgorsze jest to, że w jednym mieście, u jednego lekarza robi się takie badania a u drugiego lekarza w tym samym mieście już nie. Mieliśmy podobny problem ja zrobiłam badania "widzi Pani to -tak, a to- też, ok, na jednej nodze stanąć, ok dziękuję", mój mąż parę miesięcy po mnie jak się badał, to już masakra 5 tys. testów w między innymi właśnie ten o którym mówisz. U jednego lekarza zrobił jeden test, powiedział mu że nic z tego bo nie wyszedł. To poszedł do drugiego a ten zrobił 3 testy (na to widzenie przestrzenne) i wyszło, że tylko w jednym coś nie halo więc... :brawo: a wracając do meritum, nie, nie ma żadnej różnicy w jeździe, przynajmniej Ghost żadnej "nie widzi" ;D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18
 
 
kowal123 


Model: BĘDZIE
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2013-06-05, 09:37   

Tak powiedział o tym 3D że się zacząłem zastanawiać nad sensem robienia kursu na A i mnie trochę zniechęcił. Zrobię jeszcze raz ten test na spokojnie a jak nie to zniżka w kinie na 3D będzie:D
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-06-05, 10:13   

U mnie w firmie uzywamy samochodów słuzbowych do celów delegacyjnych. Firma podczas okresowych badań zażyczyła sobie badań "motoryzacyjnych". Po pierwszych podejściach okazało się że badania na kosmonautę radzieckiego to pikus z tym serwowanym zakresem badań i wymagań. Okazało że zostały zaserwowane badania jak dla kierowców zawodowych. Ludzie zaczęli olewac te badania bo (jak ktoś mówił) np. negatywne wynik idą do Wydziału Komunikacji i można juz tam mieć krechę.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2013-06-05, 11:31   

Nie dane mi ogladać trójwymiaru od urodzenia.
Może się przystosowałem ale mnie to nie przeszkadza.

Przecież ludzie z jednym okiem też mogą prowadzić pojazdy.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-06-05, 12:32   

Oczywiście że mogą tylko nie widzą dobrze odległości.
Nie wiem czy byliście podawani testowi ułożenia przedmiotów na tej samej linii.
Coś alla muszka i szczerbinka tylko mają być ułożone w jednej linii :)
Osoby z niewidzeniem na jedno oko raczej tego testu nie przejdą gdyż nie mają głębi widzenia.
 
 
qbczas1984 


Model: SYMPATYK
Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 175
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-05, 12:42   

znajomy z roboty ostatnio byl na badaniach okresowych i psychotestach, od kilkunastu lat jezdzi wozkiem widlowym i nigdy nie bylo problemow z badaniami, a teraz powiedzieli ze nie widzi w 3d i nie podbila papierow. Dodam, ze kumpel prawko na A i B posiada, duzo razem na moto smigamy i nie widzialem zebu on czegos nie widzial ;d
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-06-05, 12:43   

takie badania sa rowniez robione przy badaniach wysokosciowych ale to na prawde nie jest wazne w jezdzie na motocyklu a na pewno nie eliminuje kogos z taka wada
 
 
kowal123 


Model: BĘDZIE
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2013-06-05, 13:09   

ok, porobie inne badania w tym kierunku. dzięki za info :)
temat do zamknięcia
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-06-05, 14:41   

fazzi napisał/a:
takie badania sa rowniez robione przy badaniach wysokosciowych ale to na prawde nie jest wazne w jezdzie na motocyklu a na pewno nie eliminuje kogos z taka wada


Możliwe , że nie jest ważne ... lecz przy braku głębi widzenia możesz łatwo rypnąć w auto w czasie wyprzedzania ;D
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-06-05, 14:59   

Dramatyzujesz, naprawde widzisz jakas wieksza roznice w wyprzedzaniu samochodem i motocyklem?
Przeciez jezdzi samochodem wiec ta jego wada nie moze byc jakas wielka
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-06-05, 15:01   

A dlaczego kot nie potrzebuje 3D ? :nie_wiem:
Przychodzi do mnie jednooczny kot sasiadów i daje sobie rade w wyspecjalizowanych skokach, łapaniu much itd. :nie_wiem:
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-06-05, 15:25   

OldDiver napisał/a:
Okazało że zostały zaserwowane badania jak dla kierowców zawodowych.


bo za takie
OldDiver napisał/a:
Firma podczas okresowych badań zażyczyła sobie badań "motoryzacyjnych"
wszak zapłaciła, przecież nie zrobiono Wam prezentu. Takie badania kosztują, każdy jeden test.

Takie badanie, tylko w ciut mniejszym zakresie robią również operatorzy maszyn ciężkich pracujący pod ziemią.. Głębia widzenia, testy psychotechniczne, refleks,reakcja na bodźce zewnętrzne itp to podstawa i nikt nie robi z tego wielkiego problemu. Ludzie przechodzą je okresowo i pracują.

Cytat:
Ludzie zaczęli olewac te badania bo (jak ktoś mówił) np. negatywne wynik idą do Wydziału Komunikacji i można juz tam mieć krechę.


Nie wiem w jakiej firmie pracujesz, ale u nas nie ma takiej możliwości jak olanie badania. Co to przedszkole, że pracownik wybiera jakie badania robi, a jakich nie ? Olewasz badania spadasz ze stanowiska górnik-operatora SCMG i leci po kieszeni ostro.

Druga część wypowiedzi, to już czysta bajka. Do wydziału komunikacji nie sa wysyłane wyniki takich badań. Chyba, że zostałeś skierowany przez policję.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
majkelpl 


Model: RS1600
Rocznik: 2001
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 466
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2013-06-05, 15:55   

fazzi napisał/a:
Dramatyzujesz, naprawde widzisz jakas wieksza roznice w wyprzedzaniu samochodem i motocyklem?
Przeciez jezdzi samochodem wiec ta jego wada nie moze byc jakas wielka


Jest bardzo to wazne przy ocenie odleglosci ...
Generalnie, od poprzedzajacego pojazdu, mijanego, znakow, sygnalizacji swietlnej itp.
W samochodzie łatwiej to ogarnac a na motocyklu i tak musisz miec oczy dookola glowy i duzo lepiej reagowac i przewidywac.
Ci co maja jedno oko i widza tylko jednym tez maja bardzo zle i w sumie nie powinni jezdzic pojazdami.
Daltonisci jakos tez dostaja prawko.
Jakby tak wskazac kto moze prowadzic pojaz a kto nie to polowa z nas smiagla by komunikacja miejska.
_________________
WRS OG 11
ISRA 27062
SREU 614
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-06-05, 19:05   

witek1965, Jest w firmie kilka sanochodów osobowych używanych przy wyjazdach w teren na pomiary. Pracownicy wykorzystywani sa jako kierowcy. I było powiedziane że tylko te osoby moga prowadzić samochód i przewozić pasazerów którzy przejdą pozytywnie ten dodatkowy, nie wymagany na tym stanowisku test. Stanowisko - pracownik zabiurkowy. No i kilka osób testu na kosmonautę nie przeszło i okazało się że nie ma komu jeździć w delegacje. Dodatkowo poszła fama że ta instytucja ma obowiązek przekazywać wyniki badań do .... powiedzmy Wydziału Komunikacji. A że to były także osoby starsze więc spanikowały że mogą mieć problemy komunikacyjno-zdrowotne. Ostatnie testy były juz dla ludzi. :)
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
ASPAHARIAN 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 42
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 111
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2013-06-05, 19:15   

A tu chodzi o to że jak pójdziesz do kina np. I wkładasz okulary na film to nie widzisz w 3D tylko 2D tak? To coś takiego istnieje? Czyli przy tych badaniach wzroku gdzie zakładają okulary i się cyferki odczytuje z wpierw nie widocznego obrazka to się nic nie widzi? Nawet pojęcia nie miałem że może być brak takiej czynności mózgu/wzroku. Człowiek to się uczy całe życie. :nie_wiem:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-06-05, 19:32   

OldDiver napisał/a:
Dodatkowo poszła fama że ta instytucja ma obowiązek przekazywać wyniki badań do .... powiedzmy Wydziału Komunikacji.
a WK ma to głęboko w .....
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-06-05, 19:44   

ASPAHARIAN zapewne chodzi Ci o badanie na daltonizm z tymi cyferkami co się pojawiają :)

witek1965 dużo osób ma w dup... tutaj pewne sprawy do momentu wypłacania odszkodowania ;D
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-06-05, 20:02   

Dag, nie o to chodzi. WK nie interesują jakieś badania dla zawodowych kierowców w stosunku do kierowców amatorów. I co z tego, że taki wynik badania otrzymają? To tylko świadectwo tego, że witek1965 nie może być kierowcą zawodowym. A koledzy OldDivera trzęśli doopami, że im prawka pozabierają. Przynajmniej ja to tak z jego wypowiedzi zrozumiałem.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group