YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary
Autor Wiadomość
Bakteria77 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 25
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1551
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-08-13, 23:06   

jarecki napisał/a:
a czy jakiś cudzoziemiec ma zakaz prowadzenia za mandaty


nie wiem ile w tym prawdy, ale znalazłem coś takiego, fragment tekstu z tej strony http://regiomoto.pl/porta...miec-przeczytaj
Cytat:
Pamiętaj, że za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 31 km/h i więcej oraz poza obszarem zabudowanym o 41 km/h i więcej, oprócz mandatu karnego obligatoryjnie otrzymasz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec na okres minimum 1 miesiąca (termin, w którym zakaz zacznie obowiązywać kierowca może określić sam).
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-08-14, 12:39   

mam kolege, ktory mieszkajac w Barcelonie czesto jezdzil do Francji i tam nalapal fotek z ktorych sie smial az do kontroli drogowej w czasie ktorej zatrzymano mu pojazd na poczet mandatow lol
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-08-14, 19:47   

I macie rację, bo tak jest.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-08-14, 20:56   

Jutro jadę przez krainę fotoradarów, Jastrowie - Biały Bór - Szczecinek :shock:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Radio 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2010
Wiek: 59
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 901
Skąd: ZSD
Wysłany: 2013-08-14, 21:50   

To pilnuj się coby "z dorobkiem" nie wrócić ;D albo jedź trasą Czaplinek-Barwice-Grzmiąca-Bobolice, tam przynajmniej radarów nie ma ;p ;D
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez Radio 2013-08-14, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jarecki 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 1590
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-08-14, 21:53   

fazzi napisał/a:
mam kolege, ktory mieszkajac w Barcelonie czesto jezdzil do Francji i tam nalapal fotek z ktorych sie smial az do kontroli drogowej w czasie ktorej zatrzymano mu pojazd na poczet mandatow lol

ale tu raczej było pytanie o jeden pstryk z fotoradaru ;D no chyba że się mylę
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-08-16, 06:53   

a takie tam, warto przeczytać
http://prawo.gazetaprawna...byle_gdzie.html
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Tumek 


Rocznik: 2003
Wiek: 46
Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 1496
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2013-08-17, 20:52   

e tam demokracja jest lol
_________________
no to fruuuuu,,
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2013-11-26, 10:16   

Miasta i gminy nie zarobią już na fotoradarach (projekt ustawy)

Niepokojące są tylko te pomysły:
Cytat:
Karę za przekroczenie prędkości płacić będzie właściciel samochodu, a nie kierowca. Im bardziej przekroczona prędkość, tym wyższy mandat. Jego wysokość ma być uzależniona od średniego wynagrodzenia.

W przypadku przekroczenia prędkości do 11 km/h mandat wyniesie 1,5 proc. średniego wynagrodzenia. Teraz to około 50 złotych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km zapłacimy 20 procent średniej krajowej, czyli 750 złotych. Jeśli prędkość zostanie przekroczona w terenie zabudowanym, to wszystkie kary finansowe będą podwajane.

Oprócz tego, kiedy kierowca złamie przepisy cztery razy w roku, to czwarty i każdy kolejny mandat zostanie zwiększony o połowę. Z wyliczeń reportera RMF FM wynika, że maksymalnie mandat z fotoradaru może wynieść nawet 2200 złotych. Po zmianach, nie będzie to już jednak mandat karny, a kara administracyjna.

Co do ostatniego akapitu to wróżę bubel prawny... karać należy przecież tego kto zawinił a nie tego kto jest właścicielem auta (i jest niewinny) :/
_________________


AB Rh+
Ostatnio zmieniony przez krotom 2013-11-26, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-11-26, 10:20   

"Karę za przekroczenie prędkości płacić będzie właściciel samochodu, a nie kierowca."

Nie wiem czy jest to zgodne z prawem w jakikolwiek sposób, by ktoś był karany za wykroczenie, którego nie popełnił.

No i już doczytałem. Ma to być "kara administracyjna". Czyli wychodzi na to, że auto będzie można pożyczyć tylko osobie, która jeździ przepisowo, jeżeli nie chce się za nią płacić. ;p
_________________
vaya con Dios...
Ostatnio zmieniony przez sq5naz 2013-11-26, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2013-11-26, 10:23   

sq5naz, dokładnie.
W przeciwnym razie wyjdzie kuriozum... kradną Ci auto, a podczas ucieczki rejestruje to naście fotoradarów. Skutkować to będzie brakiem auta i potężną kwotą do zapłacenia za przkroczenie prędkości :roll:
_________________


AB Rh+
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-11-26, 10:26   

No, właśnie.
Powiem tak:
Masz pozwolenie na broń. Możesz tę broń użyczyć koledze, który również ma pozwolenie. Sporządzacie umowę użyczenia. Kolega z takich czy innych powodów kogoś zabije. To rozumiem, że w tym przypadku właściciel będzie sądzony za zabójstwo?

Nie trzyma się to kupy i próbuje się temat rozwiązać po najmniejszej linii oporu.
_________________
vaya con Dios...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-26, 12:06   

krotom napisał/a:
kradną Ci auto, a podczas ucieczki rejestruje to naście fotoradarów.
zaraz tam kradna.
Jesteś właścicielem kilkudziesięciu ciężarówek. Zatrudniasz kierowców i ..................
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jendras66 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1100
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-11-26, 12:59   

Polska to piękny kraj, a ludzie gościnni, ale ma to nieszczęście mieć kretynów u władzy :wmur:
_________________
Organizator "Rozpoczęcie Sezonu Śląsk i Przyjaciele"
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-26, 14:04   

witek1965 napisał/a:
krotom napisał/a:
kradną Ci auto, a podczas ucieczki rejestruje to naście fotoradarów.
zaraz tam kradna.
Jesteś właścicielem kilkudziesięciu ciężarówek. Zatrudniasz kierowców i ..................

Witek i dlatego znieśli punkty, żebyś nie musiał codziennie oddawać prawa jazdy, a jeżeli chodzi o kary finansowe, to właściciel sobie już odbierze od kierowców. Najgorzej będzie miał ten co jako czwarty zrobi wykroczenie, bo będzie musiał zapłacić podwójnie, no chyba, że tą resztę podzieli na tych trzech poprzednich:))
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-26, 14:15   

Biały, niemniej jest to chore, żeby karać za wykroczenie kogoś, kto tego nie popełnił. Innymi słowy jak myśliwego żona zabije sąsiada, to siedzieć pójdzie myśliwy, bo jest właścicielem dwururki ?
Kierowca na wypowiedzeniu przeleci przez wszystkie fotoradary po trasie i....
Biały napisał/a:
właściciel sobie już odbierze od kierowców
i co sobie odbierze ? chyba humor, nie mówiąc już o tym, że wszelkie potrącenia tego typu będą niezgodne z Kodeksem Pracy.
Kowal zawinił, cygana powiesili.
Jakie to polskie.

[ Dodano: 2013-11-26, 14:16 ]
Pierwsza skarga do TK i będzie po wszystkim, ot co.

[ Dodano: 2013-11-26, 14:18 ]
a w przypadku współwłasności ? jeden mandat na pół, czy jak ? A może losowanie, a może ten, któy jest pierwszy w dowodzie rejestracyjnym.
Porąbane państwo i tyle. Nigdzie na świecie nie ma tak, ale dlaczegóż by nie u nas ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-26, 14:21   

witek1965 napisał/a:
Jesteś właścicielem kilkudziesięciu ciężarówek. Zatrudniasz kierowców i ..................

Widać, że nie zatrudniasz, bo gdybyś zatrudniał, to nie miałbyś z tym najmniejszego problemu ;d


Podobny zapis funkcjonuje we Francji, gdzie 90% fotoradarów trzepie fotki od tyłu.
W Niemczech można powiązać nr z tablicy z numerem karty kredytowej (30% rabatu) - powiadomienie na sms zaraz po egzekucji kary.
Skandynawia ma wysokość uzależnioną od rzeczywistych dochodów. W Szwajcarii 50 i więcej "górki" w terenie zabudowanym automatycznie kasuje PR. Można też stracić auto.
Jakoś nie płaczą. Nad Wisłą zaś lament, jak szlachty na sejmiku przed rozbiorami.

Jak kogoś nie stać, to uważnie patrzeć na oznakowanie i noga (ręka) z gazu. Kto lubi, niech sobie przygotuje "fundusz opłat za kozacką jazdę".

Żeby nie było - czasem płacę, czasem nie (częściej ;D ), nigdy nie dałem w łapę, pilnuję się, jak punktów mam ponad 16. Nie narzekam.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
Ostatnio zmieniony przez wemar 2013-11-26, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-26, 14:45   

wemar napisał/a:
Widać, że nie zatrudniasz, bo gdybyś zatrudniał, to nie miałbyś z tym najmniejszego problemu ;d
oczywiście, że nie. Tylko wyjaśnij mi co masz na myśli, bo jak na razie za łamanie przepisów ruchu drogowego płaca kierowcy i właściciel auta ma to w nosie. Co najwyżej płaci za mandaty za stan techniczny. Nowe przepisy, jak ktoś zauważył mają karać właściciela. I raczej nie będzie on miał wskazywać kto jechał danym pojazdem.
wemar napisał/a:
Żeby nie było - czasem płacę, czasem nie (częściej ;D ), nigdy nie dałem w łapę, pilnuję się, jak punktów mam ponad 16. Nie narzekam.
to tak jak ja, tylko za siebie. Nie rozumiem dlaczego miałbym płacić za zonę, syna, córkę czy kumpla, któremu pożyczyłem samochód.
Od kiedy karze się za samo posiadanie pojazdu ?
wemar napisał/a:
Skandynawia ma wysokość uzależnioną od rzeczywistych dochodów.
a co ma do tego karanie za posiadanie pojazdu ? nie mówimy o wysokości mandatów, tylko o tym, że karany ma być własciciel samochodu.
wemar napisał/a:
W Niemczech można powiązać nr z tablicy z numerem karty kredytowej (30% rabatu) - powiadomienie na sms zaraz po egzekucji kary.
Właściciel się na to zgadza, nie narzuca mu się chyba tego z góry ? czy może się mylę

wemar napisał/a:
W Szwajcarii 50 i więcej "górki" w terenie zabudowanym automatycznie kasuje PR.
tego, któy przekroczył ta prędkość, czy właściciela samochodu ? I to jest bardzo dobry przykład, że karanie za przewinienie właściciela samochodu jest bez sensu. karać należy tylko winnych przekroczenia przepisów, czy popełnionych przestępstw.
Więc jak ? nadal uważasz, że za przekroczenie przez szanowną małżonkę o 50 km/h powinni zabrać Tobie prawo jazdy ? Taka hipotetyczna sytuacja.

[ Dodano: 2013-11-26, 14:50 ]
Jeżeli zauważyłeś, ja nie ustosunkowywałem się do wysokości mandatów, to uzależnienia ich wysokości od zarobków, co jest stosowane w świecie, ale wg. mnie chore, ale to inna sprawa, a tylko do tego, że mandatem ma być obarczony właściciel samochodu. Za czyn, który popełnił - OK, ale kiego grzyba za czyn którego nie popełnił ?

[ Dodano: 2013-11-26, 14:53 ]
P.S. Zakładam, że większość samochodów w POlsce nagle zacznie zmieniać właścicieli, na rencistów i emerytów ;D Oni maja dochody niskie. Polak potrafii ;p
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-26, 14:59   

witek1965 napisał/a:
wemar napisał/a:
W Szwajcarii 50 i więcej "górki" w terenie zabudowanym automatycznie kasuje PR.
tego, któy przekroczył ta prędkość, czy właściciela samochodu ?

Tego nie wiem, ale wiem, że może nastąpić przepadek samochodu, nawet nie jechał nim właściciel. Ot, tak sobie wymyślili.


witek1965 napisał/a:
Więc jak ? nadal uważasz, że za przekroczenie przez szanowną małżonkę o 50 km/h powinni zabrać Tobie prawo jazdy ? Taka hipotetyczna sytuacja.

Odpowiem tak całkiem niehipotetycznie - uważnie patrzyłem kogo za żonę biorę.

witek1965 napisał/a:
Nowe przepisy, jak ktoś zauważył mają karać właściciela. I raczej nie będzie on miał wskazywać kto jechał danym pojazdem.

Znasz cały tekst projektu ustawy? Czy robisz lament po kilku zdaniach w mediach?
Poczekaj na zapisy szczegółowe i wtedy pogadamy. Może być tak, że właściciel zapłaci, jak nie będzie innych rozstrzygnięć co do osoby.


witek1965 napisał/a:
wemar napisał/a:
W Niemczech można powiązać nr z tablicy z numerem karty kredytowej (30% rabatu) - powiadomienie na sms zaraz po egzekucji kary.
Właściciel się na to zgadza, nie narzuca mu się chyba tego z góry ? czy może się mylę

To dobrowolne. Tak samo dobrowolne, jak szybka jazda. Wolny obywatel - wolny wybór.


Wielki lament, że będą mandaty. Może tak chwila refleksji, czemu służy ograniczenie prędkości?
"U nas jest źle i paskudnie. Na zachodzie to się żyje!" K...wa! Tam jakoś dziwnie ludzie uważają, że szybka jazda, czy uchylanie się od konsekwencji jest passe. Co zresztą widać w każdej innej dziedzinie życia.
Może zamiast prawo warto naprawić naszą mentalność? Wtedy okaże się, że i u nas da się przyjemnie jeździć.


PS.
witek1965 napisał/a:
P.S. Zakładam, że większość samochodów w POlsce nagle zacznie zmieniać właścicieli, na rencistów i emerytów ;D Oni maja dochody niskie. Polak potrafii ;p

No i widzisz jak uważnie czytasz. Wysokość mandatu zależna ma być od średniej płacy, a nie płacy "delikwenta".
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
petermajster 


Model: RS1700
Rocznik: 2011
Wiek: 50
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 696
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-11-26, 15:08   

Wituś ale przecież i tak w dniu dzisiejszym mandat przychodzi na właściciela i dopiero oświadczeniem można wskazać kierującego a jeśli się taki nie znajdzie odpowiada posiadacz pojazdu i już. I tak samo będzie po nowelizacji ustawy. ( mam nadzieję ). Chodzi przede wszystkim o kasę żeby do skarbu państwa trafiała a nie do gmin.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group