YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mayyasie15 - mój kanał na youtube (filmy)
Autor Wiadomość
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-03-29, 09:09   Mayyasie15 - mój kanał na youtube (filmy)

Witam! Postanowiłem się pochwalić swoim pierwszym filmem nagranym z jazdy. Ponad 3 miesiące czekania na rewelacyjną kamerkę GoPro Hero 3 - srebrną wraz z dotykowym ekranikiem LCD. W końcu na początku marca, gdzie słoneczko było świetne do jazdy, przetestowałem kamerkę przejeżdżając z uśmiechem na buzi kolejne kilometry.
Korzystając także z okazji chciałbym wypromować swój kanał na youtube, gdzie z każdym kolejnym ciepłym dniem, a co oznacza jazdę, będę starał się zamieszczać jakieś ciekawe filmy z jazdy. Liczę na to, że choć jednej koleżance/koledze z forum przypadnie moje "oko" do gustu i będę miał dla kogo wstawiać nowe filmy! :)



"First Days - przejazd motocyklem po Koszalinie" - pierwszy film

Zapraszam do komentowania filmu (zarówno tu i pod filmem) w celu uzyskania rad, nowych pomysłów, gdyż jest to mój pierwszy film w życiu, robiony amatorsko, lecz już teraz na zachętę mogę powiedzieć, że kolejne filmy będą obrobione bardziej profesjonalnie, a mianowicie w lepszym programie (szczególnie mam tutaj na myśli intro i zakończenie, co podniesie ocenę dot. wyglądu filmu) ;)
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-03-29, 10:36   

jakosc filmu robi wrazenie, oczywiscie trudno nakrecic porywajacy film na tak nieciekawej drodze ale mozliwosci tego sprzetu sa duze
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2013-03-29, 10:55   

waskiAZS, filmik świetny, sprzęt spoko. Szkoda że taki krótki, bo nie zdążyłem nawet pół paczki popcornu zjeść ;D

Widzę, że kliku motonitów kręciło się po Twoich drogach tego dnia. Jeden twardziel nawet bez rękawiczek ;D

Będzie Pan zadowolony (z zakupu).
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-03-29, 11:19   

fazzi - sprzęt niesamowity, co tu dużo mówić. Używają go w takich programach jak "Pogromcy mitów" czy "Uwaga! Pirat!", tak więc daje to do myślenia, o jakości mówi samo za siebie.
Co do dróg, to faktycznie, nieciekawe są, choć liczę na to, że w lato piękne słońce i zielone listki, trawa, kwiatki wpłyną na kolorystykę filmu i światło.

PSZEMAS - co do długości, to nie miałem zbyt dużego popisu, bo materiału nagranego miałem na ok. 4h, a że dopiero zaczynam zabawę z kamerką, to jeszcze mam trochę źle ustawioną (zbyt na dół - pokazuje bak, kierownicę) i przez to wiele ładnych momentów nie mogłem umieścić. ;) A tak, twardziel bez rękawiczek właśnie mówił, że to jest jego pierwsza maszyna, że kupił ją w zimę do nauki, więc chyba ciuchów motocyklowych jeszcze może nie mieć, ale sam zamarzłbym jeżdżąc bez jakichkolwiek rękawiczek ; )
 
 
kolinek 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 319
Skąd: WE / PWA
Wysłany: 2013-03-29, 11:23   

waskiAZS Filmik całkiem miły dla oka. Możesz opisać jak ją zamontowałeś na kasku?
Widać jak się odbija w cieniu ale jak byś mógł podrzucić jakieś zdjęcie tego na kasku to byłbym wdzięczny. Kamerka fajna ale... standardowe możliwości montażu jakie daje trochę mnie do niej zniechęcają.
Countour pod tym względem to mnie bardziej przemawia.
_________________
Pozdrawiam
KOLiNEK
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-03-29, 12:04   

kolinek - zamontowana jest z boku kasku na mocowanie zawarte w zestawie z kamerką (dwie sztuki). Mocowania te są samoprzylepne. Mocowanie dosyć mocno trzyma i oby tak dalej, bo jak się urwie i kamerka spadnie mi na asfalt, to się zatrzymam i rozpłaczę ;d
Samo mocowanie na kasku wygląda mniej więcej tak:


Samej kamerki bezpośrednio do kasku przyczepić się nie da (chyba, że na taśmę;d) - musi być w tej swojej specjalnej obudowie. Jeśli obudowę bezpośrednio przyczepimy, to nagrywać będzie pionowo, więc aby było w poziomie, trzeba zastosować taką kombinację ramion/uchwytów/mocowań/rączek (lub jak kto woli ;) )
Wygląda to mniej więcej tak:




Jako ciekawostkę powiem to, że zdjęcia wykonane zostały właśnie samą kamerką, więc obudowa jest pusta. Jakoś nie najlepsza, zwłaszcza w porównaniu do jakości filmu, ale winą może też być troszkę trzęsąca się ręka ;)

Co do dodatkowych mocowań tej kamerki, to trzeba niestety wybierać się na zakupy, a cenę swoją maja :(
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-03-29, 12:17   

Filmik fajny, podkład muzyczny gra z obrazem. Oblukaj jeszcze tylko ciekawe trasy a na pewno niejeden z przyjemnąścią będzie to oglądał. ;D
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-03-29, 12:26   

Dragon - co do tras, to nie miałem jeszcze okazji wyjechać swoją maszyną w tym sezonie poza Koszalin (nie licząc DK6 do Sianowa), gdyż bałem się jeszcze wtedy, że drogi będą brudne (a były strasznie, nawet w mieście) i nie chciałem się zdziwić nagrywając na pierwszy raz ładny szlif ;) Jak tylko się ociepli i drogi będą w porządku, to nie zabraknie mnie w Mielnie i innych nadmorskich miejscowościach ; )
 
 
Faflik 


Rocznik: 2002
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Z-ce Śl.
Wysłany: 2013-03-29, 12:47   

waskiAZS napisał/a:
Mocowanie dosyć mocno trzyma i oby tak dalej, bo jak się urwie i kamerka spadnie mi na asfalt, to się zatrzymam i rozpłaczę


Nie urwie, nie urwie :)
Ja koledze pożyczyłem jeden swój uchwyt żeby przyczepił na swoim kasku. Jak chciał mi go oddać to zaczął się odklejać razem z farbą. Tak że spokojnie, wytrzyma.
Zrób sobie dodatkowy uchwyt tak, żeby można było go montować w innych miejscach. Do gmola, kierownicy, sisibara ... Filmy tak składane są ciekawsze i nie takie monotonne.
Ja zrobiłem coś takiego:

Głowica jest ruchoma i można ją ustawiać pod każdym kątem. Części dostępna na allegro. Głowica 28 PLN, uchwyt przykręcany koło 15 PLN. Potrzebny jeszcze będzie element łącznika do tripoda: http://www.centrumparalot.../prod_1196.html całkowity koszt ok 100 PLN
Na razie nie mam filmów z moto, ale jak chcesz zobaczyć do czego wykorzystuję to zapraszam na swój kanał: https://www.youtube.com/user/parafaflik
_________________
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-03-29, 12:54   

Faflik napisał/a:

Zrób sobie dodatkowy uchwyt tak, żeby można było go montować w innych miejscach. Do gmola, kierownicy, sisibara ... Filmy tak składane są ciekawsze i nie takie monotonne.


Tak, wiem o tym właśnie. Niestety na razie mam tylko te dwa mocowania samoprzylepne co były w zestawie, ale myślę nad tym, aby dokupić mocowanie z przyssawką (np.: na bak lub na deskę rozdzielczą w samochodzie - lepiej tam przyssać niż kleić, zwłaszcza, że zdarza mi się różnym autami jeździć). W najbliższym czasie postaram się dokupić jakieś akcesoria, m.in. coś na rury (podnóżki, kierownica) - porozmawiam z zającem, może coś przyniesie? ;)
 
 
jacek71 



Model: BĘDZIE
Wiek: 52
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 237
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-03-29, 15:35   

Filmik fajny ,kamerka ma swoją jakość -nie ma co ,ale co sie tak przeciskasz na tym motku ,asfalt jeszcze za zimny żeby bezpiecznie posmigac i kierowcy puszek nieprzyzwyczajeni do widoku moto ,szerokości i ostroznie .Czekamy na nowe produkcje ;p
_________________
Crazy Biker
Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700, XVS 950 , Shadow 600, DL 650 V-Strom ,Custom DS 650, znów XVS 950,XVS 1100 Classic Siverado,XJ600 Diversion, CBF 600,Shadow 600,FZS 600 Fazer,
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-04-19, 21:12   

Udało mi się stworzyć nowy filmik - myślę, że jest lepszy od pierwszego, gdyż same intro jest lepiej zrobione, a najważniejsze, to fakt, że kamerka była umieszczana w różnych miejscach. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!
Yamaha XVS 650 Drag Star Custom in Koszalin by GoPro Hero 3 - mój drugi film
 
 
jacala 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 1141
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-04-19, 22:46   

waskiAZS mi sie filmik podobał. Fajna muzyczka, ujęcia z różnych miejsc naprawdę fajny filmik
_________________
były:
Drag Star 1100 Classic
Dl 650
są:
Stratoliner
Dl 1000

Organizator Zlotu Bieszczady 2019

Boże błogosław pozytywnie pierdolniętych, albowiem oni już na ziemi dostąpili raju.
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2013-04-20, 01:40   

Zapierdalasz strasznie , fajnie się ogląda swoje miasto z perspektywy moto. :dumny:
 
 
Tytus 



Model: MS1300
Rocznik: 2007
Wiek: 51
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 745
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-04-20, 07:04   

waskiAZS, jak udostepniasz filmik to udostępnić tak żeby można ogląda na iPad cz telefonie. Pierwszy oglądałem a drugi pojawia się komunikat ze wlasciciel nie udostępnia filmu na komórkach. IPada widocznie rozpoznaje jako komórkę ze względu na system operacyjny.
_________________
"Nigdy nie trzymaj się wyniośle,
coś z mrówki miej, nie pawia,
a jeśli kto ma uszy ośle,
to z nim się nie umawiaj."
K.I.G.
 
 
Bakteria77 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 25
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1551
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-04-20, 09:02   

I to jest filmik, pełna profeska :ok: . Nakręć takich jak najwięcej, będzie co oglądać zimą ;D
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-04-20, 09:19   

Tytus - nie wiem dlaczego tak jest. Sam jestem zły z tego powodu. Grzebałem w opcjach na Youtube i tam jest takie coś jak "Dystrybucja" i niestety jest to ustawione na stałe (nie mogę zmienić), że "Nie, film nie będzie wyświetlany na komórkach ani w telewizji". Jedyne co mi na myśl przychodzi, to tylko i wyłącznie ew. prawa autorskie do piosenki w tle :(
 
 
sagittarius 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3209
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-04-20, 09:44   

waskiAZS filmiki pierwsza klasa szacuneczek :brawo: :uklon3:
_________________
No road is too long when you have good company
 
 
Albertus 



Rocznik: 2008
Wiek: 39
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 98
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-20, 10:08   

Fajny filmik. Ciekaie dobrane ujęcia i perspektywy, dobrze dobrana muzyka, tylko sama końcówka znaczy zakończenie pozostawia wrażenie urwania się "akcji" dałbym jakieś ściemnienie np. a nie tak chlast i koniec. Ale ogólnie należą się gratulację i :brawo:
_________________
"No. Try not. Do... or do not. There is no try."
 
 
waskiAZS 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: aaa
Wysłany: 2013-04-20, 18:00   

Albertus - właśnie tam nic nie mogłem ciekawego wykombinować, żeby to jakoś wyglądało i zostawiłem to jakim jest ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group