YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcie błotników i zbiornika paliwa
Autor Wiadomość
Tomero 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-29, 12:22   Zdjęcie błotników i zbiornika paliwa

Zabieram się w tym tyg do zdjęcia tych elementów - muszę o czymś pamiętać - macie jakieś "patenty" jak się do tego zabrać i na co szczególnie uważać ? ? ?

Chodzi o przeprowadzenie akcji na XVS 650 Custom z 97 roku

PS.
A jak ktoś jeszcze ma uwagi co do zdjęcia podnóżek łącznie z dźwigniami - to też chętnie posłucham...
_________________
Born to be Wilde...
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-06-29, 12:41   

Cytat:
A jak ktoś jeszcze ma uwagi co do zdjęcia podnóżek łącznie z dźwigniami - to też chętnie posłucham...

Z tym w ogóle nie ma problemu. Wszystko zdejmiesz razem po odkręceniu śrub. Znaczy pedał hamulca z cięgnem oraz dźwignię biegów z orczykiem. Podnóżki masz przykitrane oddzielnie (o ile mnie pamięć nie myli).
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4813
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-06-29, 13:29   

Tomero, pamiętaj - nic na siłę... delikatnie, jak z kobietą... W tym co chcesz zrobić, nie ma żadnego kłopotu, tylko pamiętaj - zanim zdejmiesz wężyk z paliwem ZAKRĘĆ KRANIK :)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Tomero 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-29, 16:59   

Dzięki panowie...

Ciekawi mnie jeszcze:

1. Czy można gdzieś kupic takie nity jak te co mocują przedni błotnik - a jak nie to jak/czym je zastapić

2. Czy przy zdejmowaniu zbiornika i tylnego błotnika są gdzieś ukryte jakies sruby których na pierwszy rzut oka nie widać...
_________________
Born to be Wilde...
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2009-06-29, 17:10   

Przy zdejmowaniu zbiornika odkręcasz dwie śruby przy siedzeniu (jedna to ta, gdzie jest cięgno ssania, a druga jest z... drugiej strony :) ). Następnie odkręcasz ampulem zegar, odkręcasz linkę prędkościomierza i odpinasz dwie kostki. Następnie zdejmujesz cybant na kraniku z gumowego przewodu zbiornik - kranik. Paliwo nie powinno lecieć z tego przewodu, przynajmniej mi nigdy nie leciało (poza kilkoma kroplami, które zostały w samym przewodzie :) ). Następnie unosisz lekko bak od strony siedziska (ok 20 cm powinno wystarczyć) i ciągniesz go w włąśnie w kierunku siedziska (nie podnosisz go do góry!). Z przodu zbiornik jest osadzony na dwóch gumowych wałkach, nie jest niczym przykręcony. Wystarczy, że przepchniesz jeszcze linkę prędkościomierza i kable z dwóch odpiętych kostek przez otwór technologiczny, znajdujący się pod zegarem i masz sprawę załatwioną. Montaż to odwrrotność powyższych czynności :) Zapewniam Cię, że jest to banalnie proste.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Tomero 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-29, 19:07   

Moondek - wielkie dzieki

Pozostaje jeszcze tylko to:

1. Czy można gdzieś kupic takie nity jak te co mocują przedni błotnik - a jak nie to jak/czym je zastapić
_________________
Born to be Wilde...
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2554
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-06-30, 08:09   

Zapytaj drada , on kupował takie nity do przedniego błotnika.
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-01, 10:50   

Tomero, prosta operacja - wczoraj zdejmowałem tylny blotnik - 10 minut :] - gożej było z założeniem bo ponownie :D
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
 
 
RAF 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 44
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 196
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2009-07-01, 11:31   

Corvius napisał/a:
Tomero, prosta operacja - wczoraj zdejmowałem tylny blotnik - 10 minut :] - gożej było z założeniem bo ponownie :D


To prawda. Zdjęcie błotnika to pikuś ;D przy załozeniu trzeba się trochę pogimnastykować ;D
_________________

 
 
Robo 



Rocznik: 1999
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 50
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2009-07-01, 13:49   

Tomero napisał/a:
Czy można gdzieś kupic takie nity jak te co mocują przedni błotnik - a jak nie to jak/czym je zastapić


Takie nity można nabyć w dobrych sklepach zaopatrujących lakierników w materiały oraz w WURTH.
 
 
Tomero 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-01, 13:57   

No tak - ale do "specjalnych" nitów potrzeba "specjalnej" nitownicy.

Pokombinuję ze srubeczkami z nierdzewki - od wennąt dam główkę sruby a z wewnętrznej nakrętkę kołpakową - może nie będzie xle wyglądało...
_________________
Born to be Wilde...
 
 
Robo 



Rocznik: 1999
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 50
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2009-07-01, 14:06   

To nie są do końca nity specjalne. Co prawda służą do łączenia elementów z tworzywa do metalu ale to zwykłe nity typu ZEBRA. Nitujesz je zwykłą nitownicą do nitów zrywalnych.
 
 
Tomero 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 174
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-01, 23:03   

Dzieki Robo - to troche ułatwia sprawę....

[ Dodano: 2009-07-10, 11:09 ]
No i tak jak pisaliscie - proste jak bzykanie

Kierunki przerobiłem na wzór Wiewióra, nity kupiłem w Wurcie. a samo zdejmowanie i zakładanie błotników i zbiornika - łatwizna...

Dodatkowo to zajebisty moment aby doczyścić miejsca które sa zazwyczaj niedostępne i zakonserwować elementy gumowe do kótrych najprawdopodobniej juz się nigdy nie będe dobierał - oby ;-)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podpoiedzi...
_________________
Born to be Wilde...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group