YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieoznakowane radiowozy ITD
Autor Wiadomość
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-01-09, 01:01   

Podobno już ktoś wpadł na książkę z dokładnym wyposażeniem samochodu w oświetlenie i chyba wyszło mu że ITD ma nieprawidłowe oświetlenie w pojeździe z przodu.... chodzi o lampę błyskową ;D

Ciekawe jaki finał będzie jak prawnicy się doczłapią do tego .... czy auta będą wycofane czy będą robić zdjęcia tylko w piękny dzień
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2013-01-09, 02:12   

Dag, to co napisałeś - ważne info dla pań, teraz nie będziemy wsiadać za kierownicę bez makijażu...
Dobrze, że dotyczy to tylko okresu zimowego i jazdy puszką ...w sezonie mamy na głowach kaski ;) .
I co tu można więcej aniżeli żartować , kierowca w Polsce powinien ciągnąć za sobą przyczepę z urządzeniami do: namierzania radarów, z alkomatami różnych firm , gdyż rozbieżności w pomiarach są znaczące, , zapasowymi kołami (nie chodzi tylko o opony, felgi gną się na cudnych jezdniach), mini pługiem w razie awarii prac służb komunalnych) itp itd... ;D
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
dakota 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 315
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2013-01-09, 07:24   

Cytat:

Fotoradary to za mało? Chcą łapać kierowców z powietrza...

Inspekcja Transportu Drogowego rozrasta się i marzy o dalszym rozwoju. Instytucja, w której cztery lata temu pracowało 50 urzędników, dziś liczy kilkaset osób. Teraz do łapania piratów drogowych chce mieć też śmigłowce i drony z fotoradarami.

http://auto.dziennik.pl/p...toradarami.html
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-01-09, 08:27   

Ku..a mać. :wmur: . Gdzie my żyjemy ? :shock: . Jest drugie takie państwo gdzie w tak beszczelny sposób struga się własnych obywateli ? Kutasy które fundują nam tę " przyjemność " sami jeżdżą jak chcą.1000 wykroczeń :shock: :shock: :shock:
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2013-01-09, 08:55   

burza napisał/a:
no i czekam niecierpliwie na list polecony ze zdjęciem :foci:


No nie do końca... Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami ITD nie dołącza zdjęcia do wezwania do zapłaty. Zdjęcie jako dowód może zostać ujawnione dopiero w toku postępowania sądowego.
W praktyce wygląda to tak, że dostajesz wezwanie z opisem miejsca i rodzaju wykroczenia i masz określić czy tego dnia, o tej godzinie w tym miejscu jechałeś ty czy ktoś inny.
Zdjęcie może być ci okazane ale jedynie w siedzibie ITD w Warszawie - nie ma do nich dostępu w oddziałach terenowych ITD.

Ten nowy przepis ma ukrócić proceder sprzedaży punktów, bo nie widząc zdjęcia nie wiemy jak jak bardzo widoczna jest nasza twarz.
Z drugiej strony nie każdy ma blisko do stolicy aby upewnić się, czy na fotce nie są chwycona np. dwa pojazdy ;/
_________________

 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-01-09, 09:29   

Czyli nadal mają bubel prawny bo jeśli pójdziecie z tym do sądu to gdzie skierują ;D
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-01-09, 09:34   

Red napisał/a:
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami ITD nie dołącza zdjęcia do wezwania do zapłaty. Zdjęcie jako dowód może zostać ujawnione dopiero w toku postępowania sądowego

Żeby była jasność, zdjęcie, jako materiał dowodowy, może zostać ujawnione dopiero z chwilą zawiadomienia podejrzanego o terminie pierwszej rozprawy (art. 67 § 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz art. 38 § 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z art. 156 § 1-4 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego) więc ujawnienie go przed rozprawą jest wręcz niezgodne z prawem. Z tego wynika również, że nie tylko ITD nie dołącza zdjęcia. SM również nie powinna tego robić ponieważ każde udostępnienie zdjęcia przed rozprawą jest niezgodne z prawem ;)

Czyli nie tak do końca z tym ;)
Cytat:
Zdjęcie może być ci okazane ale jedynie w siedzibie ITD w Warszawie - nie ma do nich dostępu w oddziałach terenowych ITD.
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2013-01-09, 11:36   

jeszcze a propos samochodów ITD

http://moto.onet.pl/16745...kul.html?node=2
_________________

 
 
dakota 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 315
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2013-01-09, 11:59   

No i git. Ja choć staram się jeździć przepisowo to na wszelki wypadek zachowam sobie ten artykuł. ;D
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-01-09, 12:17   

Niestety podważenie takiego zdjęcia będzie dość ciężkie ponieważ nie jest rejestrowane czy było wykonane z błyskiem czy bez. Kwestia dopuszczenia do ruchu samego pojazdu to już inna sprawa.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-01-09, 19:17   

Joe może prawnicy dojdą, że dowód zdobyty przedmiotami bezprawnymi może być wykorzystany w procesie, ale nie w czasie orzeczenia.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-09, 19:29   

Joe Rocket napisał/a:
podważenie takiego zdjęcia będzie dość ciężkie ponieważ nie jest rejestrowane czy było wykonane z błyskiem czy bez.
nie musi być rejestrowane. nawet średniej klasy amator-fotograf odróżni fotkę z fleszem i bez flesza.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-01-10, 07:41   

witek1965 napisał/a:
Joe Rocket napisał/a:
podważenie takiego zdjęcia będzie dość ciężkie ponieważ nie jest rejestrowane czy było wykonane z błyskiem czy bez.
nie musi być rejestrowane. nawet średniej klasy amator-fotograf odróżni fotkę z fleszem i bez flesza.

Jesteś pewien? Błysk nie zawsze musi oznaczać zdjęcie wykonywane nocą, bardzo często musi nastąpić doświetlenie, a tutaj błysk rozproszony jest nieodzowny (i laik tego nie rozpozna). Wystarczy, że zmieni się temperatura światła i tyle. Nie wiem jak wygląda sprawa fotoradarów w samochodach ale te montowane na masztach wykorzystują Nikona D300S z opcją automatu.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-24, 14:27   

policja przyjaciel obywatela jest i basta : https://www.youtube.com/watch?v=kUcymZdPA6M

Moim skromnym zdaniem gość ściemniał, ale też uważam, że policjant najpierw powinien wezwać karetkę, a dopiero później załatwić formalności związane z przekroczeniem prędkości. Tak na logikę powinno to wyglądać. Tylko, że nie obywatel się liczy, a wyrobienie planu.
Ten przypadek akurat był w TV, ale zupełnie podobny miał nasz kolega, który leżał w karetce z pół godziny przesłuchiwany przez stróżów prawa. Oczywiście mandat i dochodzenia jak doszło do zdarzenia w którym nikt oprócz kierowcy nie był poszkodowany był ważniejszy od stanu zdrowia poszkodowanego. Ba, ratowniczka została poproszona o okazanie dowodu tożsamości i poinformowana, że zostaną powiadomione odpowiednie organa o utrudnianiu przez nią czynności.
Niech żyje policja, niech żyje PO, niech żyje DT, niech żyje, niech żyje, niech żyje
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
dakota 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 315
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2013-01-24, 15:08   

NIe wiem czy to jest dobry materiał do dyskusji. NIe wiem co ma do tego wyrobienie planu. NIe wiem co ma do tego PO. NIe twórz sztucznej prowokacji do dyskusji bo w/g mnie nie ma o czym dyskutować. Policjant wezwał karetkę. Wkonywał resztę czynności czekając aż przyjedzie.
Zacytuję komentarz który jest pod filmikiem na YT

" Adriana Wolczyk 1 tydzień temu

choruję na cukrzycę już kupę lat (insulinozależną), policjanci zachowali się jak trzeba, cukrzyk nie powinien wsiadać za kierownice w takim stanie, mnie się przez 12 lat nie zdarzyło, żebym nie miał zapasu insuliny bo nie kupuje się jednej fiolki tylko naraz 10 i chyba widać, ze się skończą za pare dni to trzeba dokupić na spokojnie - dla mnie debilne tłumaczenie bezmózgiego yeti, który chciał uniknąć odpowiedzialności i zrobić z siebie niewiniątko."


I jeszcze jeden komentarz od człeka z logiem "ratownictwo medyczne":

"polak1654 3 tygodnie temu

powinien zadzwonić po pogotowie . jak by przy tej prędkości w coś przyjebał straciwszy przytomność to uż by mu insulina nie była potrzebna..."


A co do zdarzenia Twojego kolegi "w którym nikt oprócz kierowcy nie był poszkodowany". Oczywiście łączę się w bólu ale to tylko szczęście że akurat nikt inny nie był poszkodowany.
Mam styczność z KGP, drogówką itp, znam "trochę" ich pracę od kuchni i uważam że jeśli nie pracujemy w danym zawodzie to nie powinniśmy się na jego temat wypowiadać bo dużo jest na internetowych forach takich kanapowych ekspertów którzy później zamieszczają filmiki np. jak AT-ek nie może przejść przez płotek (ostatnia sprawa w mediach-a większość nie wie że zaczepił się ładownicą) i biją pianę zaczynając od wyszkolenia i tym podobnych a kończąc na polityce...
A propo's ładownicy-jak ktoś z ekspertów chce to mogę powiedzieć jak rozkosznie się wchodzi w pełnym szpeju np. przez okno. :wmur:
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-24, 15:43   

witek1965, dokładnie, zasada jest prosta, dostajesz info od klienta, że jest chory/źle się czuje/odlatuje itp, zaczynasz od wezwania karetki.
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-24, 15:56   

dakota napisał/a:
Policjant wezwał karetkę. Wkonywał resztę czynności czekając aż przyjedzie.
dokładnie odwrotnie. Wykonał czynności i wezwał karetkę.

Pisałem już, że bardziej wierzę w ściemnianie tego jegomościa, a niżeli faktyczna cukrzycę. Dla zasady jednak powinno najpierw ratować, a później karać.
dakota napisał/a:
NIe wiem co ma do tego wyrobienie planu. NIe wiem co ma do tego PO


dakota napisał/a:
Oczywiście łączę się w bólu ale to tylko szczęście że akurat nikt inny nie był poszkodowany.
sam wywrócił się na motocyklu. W zdarzeniu inne pojazdy nie udziału. No ale dostał cynk z centrali, więc intensywnie szukał. Przejeżdżał co prawda koło nas raz, ale nie widząc karetki pojechał dalej szukając owego sprawcy. Znalazł po kilkunastu minutach zauwazywszy karetkę, w której był już zapakowany Jacek, gotowy do zawiezienia do szpitala. Skoro jesteś tak dobrze poinformowany, to zapytaj kolegów, znajomych, czy współpracowników w KGP, czy patrol policji ma prawo wstrzymac odjazd karetki pogotowia z ofiara wypadku do szpitala z powodu wykonywanych czynności - alkomat, przesłuchanie, sprawdzenie dokumentów, OC itp ? To nasz wspólny kolega forumowy. pewnie nic. Skoro w ubiegłym roku policja dostarczyła do skarbu państwa ok 340 mln złotych z mandatów, a w budżecie na ten rok założono 1,5 mld wpływów z tychże mandatów (SM nie odprowadza do skarbu państwa). To, że Policjanci anonimowo, w strachu o własną pracę powiadamiają prokuraturę i media, że wymusza się na nich określona ilość mandatów dziennie ( taki akordzik mały), zero pouczeń. Stawka zgodnie z taryfikatorem, ze wskazaniem na maks.
dakota napisał/a:
Mam styczność z KGP, drogówką itp, znam "trochę" ich pracę od kuchni i uważam
i uważasz, że jesteś jedynym i tak dobrze poinformowany o tym co dziej się w terenie ?

[ Dodano: 2013-01-24, 15:57 ]
Pirania_LM, dzięki. Widze, że jednak nie tylko ja jeszcze myślę logicznie. No ale Dakota ma info z samej KGP to wie lepiej ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Pio Trek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 60
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 618
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2013-01-24, 16:01   

obawiam sie ze karetka by nie przyjechala gdyby wezwal ja w tej sytuacji pan "cukrzyk",
a policji nie odmowia.
_________________
.

Honda Shadow 750 Spirit


you're never too old to Rock'n Roll ...
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-24, 16:15   

dakota napisał/a:
Mam styczność z KGP, drogówką itp, znam "trochę" ich pracę od kuchni i uważam


to tym bardziej powinieneś wiedzieć, że najpierw ratuje się życie ludzkie ( nie ważne kogo ) a potem wsadza za kraty :dumny:
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-01-24, 16:33   

Moim zdaniem policjant nie dał robić z siebie wała dlatego taka a nie inna była jego reakcja. Pomyślcie sami, gościu twierdził że żle się czuje, nie potrafi przeczytać pouczenia bo ze względu na swoją chorobę w tej chwili źle widzi. Pogina jednak debil taką prędkością. ? :shock: Powinni baranowi odebrać dożywotnio prawo jazdy. Niestety nie mogą. ;/
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group