YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieoznakowane radiowozy ITD
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-12-28, 15:10   

Dag napisał/a:
witek1965 o sytuacji w Policji to ty chyba tylko wiesz z mediów i tyle ....
media to by się bały sytuacje w policji opublikować, tak jest zła.
Piątek noc, miasto ok 100 tyś mieszkańców, obsada 2 wozy patrolowe i dyżurny ruchu. Dochodzi do wypadku -tir staje w poprzek drogi, w niego uderza samochód osobowy. Ginie jedna osoba. na miejsce zdarzenia przyjeżdża jeden z dwóch wozów patrolowych ( drugi zajmuje się włamaniem do sklepu), straż pożarna i prokurator. Z jednej strony droga jest zablokowana pojazdami na "kogutach" z drugiej tylko pachołkami, zwykłymi pachołkami, które są na wyposażeniu wozu bojowego straży pożarnej. W niecałą godzinę samochód osobowy jadący z przeciwnej strony, tam gdzie stały słabo widoczne pachołki, postawione zgodnie z przepisami -38 metrów od przeszkody ( 30-50 metrów mówi przepis). Samochód nie jedzie z przepisową prędkością na tym odcinku, ale też i nie widzi pachołków. Wbija się na oczach policjantów, prokuratora i strażaków pod naczepę, której konstrukcja ścina słupki dachu i głowy 3 osób. Co mogli jeszcze zrobić policjanci żeby nie doszło do tej tragedii, skoro nie mieli podstawowego sprzętu ? Jeden z nich mógł wbrew przepisom zaryzykować własnym życiem lub zdrowiem i stanąć sam na odcinku drogi, której nie mogli zabezpieczyć pojazdem na "kogutach" i własna piersią odzianą w odblaskową kamizelkę oraz podświetlanym lizakiem tarasować drogę. To chyba jakaś paranoja. No ale prokuratura wojewódzka wyciąga wnioski od ludzi, którzy zrobili wszystko co w ich mocy i tym co mieli, zaczynając od dyżurnego. Oczywiście we wnioskach nie ma mowy o niewystarczającym wyposażeniu. Dopiero po drugim wypadku wezwano pomoc z sąsiedniego miasta i zatarasowano drogę. A wystarczyłby jeden pachołek z błyskającym światłem w każdym wozie patrolowym. To tylko, a może a 250 zł. Ale na takie luksusy policja pieniędzy nie ma. W interesie władzy ( państwa) jest dochód, a ten przynoszą fotoradary, alkomaty itd.
O tym nie było w mediach. W mediach troszeczkę się narzeka, a generalnie kraj kwitnie, policja się wykazuje i nie narzeka.
Prawda jest taka, że sytuacja w policji jest zła, bardzo zła lub fatalna. Brak pieniędzy na wszystko, w tym na uposażenie policjantów i wyposażenie ( na tym najłatwiej się oszczędza) w podstawowy sprzęt.
Masz jeszcze może coś do dodania ? Jest jeszcze gorzej ?
Media o tym informują ? Skoro w takim dużym mieście w noc "ostatkową" dyżur mają tylko dwa wozy, to powiedz mi ilu policjantów patroluje ulice w takich pipidówkach jak moja ? Kto dba o moje i Twoje bezpieczeństwo ? Podbnie jest z SM. U nas zatrudniony jest jeden człowiek - komendant. Zawalony jest robota po same uszy - tyle fotek, tyle wezwań, tyle kasy do budżetu gminy. Jeszcze nie widziałem żeby patrolował ulice po zmroku, no bo i po co - sam ?
Z jednym się z Tobą zgodzę
Dag napisał/a:
w Policji mają dobrze Komenda Główna (Ci co rządzą i są znajomymi partii rządzącej )


Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś poprzedniego mojego postu ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-12-28, 15:32   

Witek z twojego opisu dało się tego zajścia uniknąć z jednej strony wóz strażacki na światłach z drugiej policja ... ale w sumie na wszystkim są braki nawet na przeszkoleniu :?
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-12-28, 15:37   

Dag, nie dało się. Tir stał w poprzek drogi, nie do objechania. Nie rób z chłopaków debili. To juz nie ci sami ludzi, którzy w PRL-u wypisywali mandaty za niemanie świateł. Dtatego w końcu poprosili drugą miejscowość o pomoc i zamknięcie drogi od ich strony. Dodam, że to nie gówniana droga gminna. Miejscowości nie podaję celowo, chyba, że chcesz na PW

[ Dodano: 2012-12-28, 15:44 ]
a w temacie, przepis o którym wspomniał Pirania, jest martwy jak karp na stole wigilijnym. Dziś nawet pilot od TV na upartego zakłóci pracę laserowego urządzenia pomiarowego. A urządzenie o którym pisałem, działa jako najzwyklejszy czujnik parkowania, przy okazji powoduje chwilowe zakłócenie pracy laserowego urządzenia pomiarowego, tak jakby policjantowi zadrżała ręka. Po chwili wszystko wraca do normy, a posiadacz ma czas na zmniejszenie prędkości, a policjant na ponowne, prawidłowe użycie.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-12-28, 16:48   

witek1965 napisał/a:
... przepis o którym wspomniał Pirania, jest martwy jak karp na stole wigilijnym....


no to akurat jest prawdą, zresztą jak mnóstwo innych martwych przepisów stworzonych tylko po to aby były.
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-12-28, 17:05   

krótki cytat z testu urządzenia :

Cytat:
Warto dodać, że błąd E01, który czasami był sygnalizowany przez laser zgodnie z instrukcją obsługi oznacza: błąd pomiaru – cel nie został znaleziony. Cel poza zasięgiem lub zbyt blisko.

Ten błąd występuje dość często także przy próbach pomiaru pojazdów nie wyposażonych w urządzenie AntyLaser G9.


A sprzedawany jest jako ............ czujnik parkowania i to cholernie dobry czujnik parkowania, działający również w ruchu, informujący o pojeździe przed i za nami ( te droższe z 4 głowicami) A, że ma jeszcze wiele innych funkcji, mówi się trudno. Nie każdy wszak wie, że zwykła komórka to bardzo niebezpieczne narzędzie w odpowiednich rękach. Posiada takie funkcje, że Jamesowi B nie sniło sie w czasach pierwszych odcinków ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-12-28, 17:06   

Szwajcaria nie jest w unii.

Czy wszyscy jesteśmy zgodni z przepisami?
1) fotoradary kaskadowe ( 5 mandatów za to samo przewinienie)
2) nieoznakowane fotoradary
3) fotoradary w śmietnikach i innych bagażnikach samochodów bez homologacji
4) nieoznakowane fotoradary ITD w samochodach na poboczu
5) namierzanie podczas jazdy przez fotoradary
6) wysyłanie mandatów bez zdjęć i niemożliwość ich oglądnięcia
7) używanie ręcznych radarów iskra produkcji radzieckiej , które nie posiadają homologacji na polski rynek (są niezgodne z homologacją)
8.) produkcja fotoradarów przez ZURAD na komponentach nie posiadających homologacji. (homologacja fotoradarów z lat, kiedy nie było nawet w produkcji tych typów aparatów fotograficznych, które są zastosowane wewnątrz skrzynek)
9) Brak homologacji na fotoradary z transmisją danych GSM-ową
10) Brak pozwolenia na przetwarzanie danych z fotoradarów przez ITD i ich gromadzenie.
11) Wystawianie mandatów na właścicieli pojazdów w przypadku braku wskazania kierowcy.

Kutfa..... a Wy mówicie że antyradar to prawie przestępstwo. Ręce opadają. Kto kogo tu wali w dupala?
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-12-28, 17:12   

soft, kochany, piszemy tu o absurdach i zamieszczamy swoje uwagi i przemyślenia, jednak nie MY stanowimy prawo.
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-12-28, 17:14   

soft napisał/a:
11) Wystawianie mandatów na właścicieli pojazdów w przypadku braku wskazania kierowcy.
niezgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego.
Obywatelowi trzeba udowodnić, że posiada taka wiedzę i świadomie jej nie chce udzielić. Obywatel nie ma obowiązku przeprowadzania dochodzenia w kwestii kto z domowników mógł kożystać z pojazdu będącego we wspólnym gospodarstwie domowym dostępnym dla każdego członka rodziny posiadającego uprawnienia do kierowania pojazdem. Mówiąc krótko, mam alibi, byłem w pracy 1000 m pod ziemią, nie wiem kto jeździł owego dnia o określonej godzinie i wdupiemamto.

[ Dodano: 2012-12-28, 17:16 ]
Pirania_LM napisał/a:
jednak nie MY stanowimy prawo.
co nie znaczy, że ci któzy te prawo ustanawiają maja prawo je łamać. To jest arogancja władzy, nastawionej wobec obywatela represyjnie.
Statystycznie każdy obywatel jest przegrany. Od czasu do czasu przenikają informacje, jak zbrojne ramię władzy nadzieje się na prawnika i poniesie sromotną klęskę. Ale czy obywatelka stać na adwokata z powodu fotki ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
Ostatnio zmieniony przez witek1965 2012-12-28, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TAJ 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-28, 17:17   

witek1965 napisał/a:
Nasza policja ma w doopie bezpieczeństwo obywatela, liczy się ilość wypisanych mandatów. Co więcej policjanci maja premię za to, prowadzi sie rankingi.

Nasz szanowny pAN pREMIER już w budżecie na przyszły rok ustalił ile kasy wpłynie z mandatów - jasnowidz :shock:
_________________
Całe życie z wariatami .
Nie rób drugiemu co tobie ............... ? Nie każdy jest tobą.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-12-28, 17:23   

TAJ, nie jasnowidz. Wierz mi, że jak odpowiednie służby otrzymają konkretne zadanie do wykonania, to je wykonają, choćby mieli nastawiac fotoradarów 10-ć razy tyle, łapać groźnych piratów na rowerach bez świateł, czy pieszych, którzy za mało prostopadle do osi jezdni ją przekraczają
Dodatkowo działa propaganda jak za dobrych czasów.
Ostatnio o mało się nie polałem ze śmiechu.
W mieście Łodzi radni uchwalili zakup 10-ciu fotoradarów za sumę 1,5 mln zł. Owe fotoradary zostały zakupione - UWAGA- na wniosek mieszkańców :hahaha: . Pan radny bez zająnięcia stwierdził, że nakład powinien się zwrócić po ok 6-ciu miesiącach. Nawet kurwie jednej przez gardło nie przeszło drobne chociaż kłamstwo, że poprawi się bezpieczeństwo. Bo nigdy nie było brane pod uwagę, a owy radny chyba jest uczciwy i nie przyszło mu do głowy, żeby skłamać.
Apeluję, zróbmy Premiera w ch....a i jeździjmy przepisowo.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2012-12-28, 18:46   

witek1965 napisał/a:
Apeluję, zróbmy Premiera w ch....a i jeździjmy przepisowo.


witek1965, ja wprowadziłem tą zasadę do "swojego jadłospisu", ale i tak ku...wa jakiś czas temu niestety mi pstryknęło od tyłu :evil:

no i co ?
no i czekam niecierpliwie na list polecony ze zdjęciem :foci:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-12-28, 19:04   

burza, najważniejsze, że się starałeś i miałeś szczere chęci ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-12-28, 19:18   

soft napisał/a:
Szwajcaria nie jest w unii.

Czy wszyscy jesteśmy zgodni z przepisami?


Szwajcaria ;D , zapędziłem się, mea culpa ;D

Niestety nie zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami a to dlatego, że niektóre przepisy są do dupy a oznakowanie dróg katastrofalne, znaków jak nasrał.
Często ograniczenie prędkości służy tylko temu aby policja stanęła z radarem.
Do tego jeszcze te pier....e straże gminne.
Tak, mam CB i wykrywacz radarów (teraz już przestarzały) i staram się korzystać z ich dobrodziejstwa.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2012-12-28, 21:27   

Jak tu w państwie bezprawia jeżdzic zgodnie z prawem, każdy skur... który ma trochę władzy chce okraść Cię z ciężko zarobionej kasy ... kurwa mać ! !!
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-12-29, 08:35   

Merlin, nikt tak naprawdę nie jeździ zgodnie z przepisami... O ile jadąc puchą jesteś w stanie ograniczyć do minimum ryzyko złapania Cię przez Rydwany Rostowskiego, używając CB i Yanosika, o tyle na dwóch kółkach jesteśmy w ciemnej dupie... Fakt, może poza obszarem zaabudowanym nie przekraczamy aż tak prędkości, ale na obszarze zabudowanym jesteśmy jak te kaczki na polowaniu. I jest jeszcze jedną rzecz, nie wiem jak Wy, ale ja coraz częsciej jestem pozdrawiany przez motocyklistów jadących akurat puszką poprzez... mruganie światłami... Czasami to już nawet nie reaguję, bo nie raz już jechałem kilka km przez wiochę 50 km/h i później dopiero dochodzi do mnie, że to jakiś debil robił światłami "lewą w górę". I to jest kolejnym mega zagrożeniem dla nas, bo usypia naszą czujność na drodze...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-12-29, 08:39   

Ja obserwuję narastające zjawisko nie mrugania (ostrzegania przed radarem) światłami a jak ja mrugnę, większość nawet nie dziękuje poprzez podniesienie ręki, normalne buractwo.

Moondek napisz w skrócie o Yanosiku.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-12-29, 08:43   

Merlin napisał/a:
Moondek napisz w skrócie o Yanosiku.

www.yanosik.pl
Krócej się nie da ;)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-12-29, 08:44   

Thx ;D
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-12-29, 08:47   

Tam masz taką zakładkę "jak to działa?" a w niej jest film. Obejrzyj i wszystko będzie jasne :)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
duoma 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1998
Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 901
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2012-12-29, 13:47   

Potwierdzę dobre działanie Yanosika - Polecam naprawdę z radiem CB bardzo skuteczny antyradar.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group