YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieoznakowane radiowozy ITD
Autor Wiadomość
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-24, 16:40   

DRAGON, nie kipiałbym tak optymizmem na Twoim miejscu i nie odbierał chleba sądom. Ciekawe co powiesz, jak takie policjant w myśl nowych pomysłów ustawodawcy, skieruje Cię na kontrolne badania i egzamin, bo stwierdzi, że w jego opinii nie nadajesz się na kierowcę. (Tak, tak, takie mają dostać uprawnienia). Niestety, ten sam ustawodawca nie określił, kto będzie płacił za te operacja, jak przejdziesz badania i egzamin ( na swój kosz oczywiście )
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-24, 16:44   

DRAGON, zgadzam się w całej rozciągłości. Ale nie mów, że policjant nie dał się zrobić w wała, skoro jednak karetkę wezwał. Takiemu baranowi, wezwałbym karetke i jeszcze obciążył, gdyby to było wezwanie nieuzasadnione, ale wezwałbym ja w pierwszej kolejności, a nie drugiej, bo a nóż widelec, caban nie ściemniał. Dureń, bo dureń, ale ratować trzeba, taki obowiązek ustawowy jest.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-01-24, 16:55   

Pirania_LM napisał/a:
[b] Ciekawe co powiesz, jak takie policjant w myśl nowych pomysłów ustawodawcy, skieruje Cię na kontrolne badania i egzamin, bo stwierdzi, że w jego opinii nie nadajesz się na kierowcę.


O tym nie słyszałem :shock: .Ok. też uważam że jest to paranoja, i mam nadzieję że takie brednie nie przejdą. W tym przypadku myślę że jednak ktoś taki powinien być przebadany czy ma wszystkie klepki. :mlotkiem:
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
Ostatnio zmieniony przez DRAGON 2013-01-24, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dakota 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 315
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2013-01-24, 16:57   

Fakt jest taki że są normalni ludzie, taborety, nadgorliwcy i olewacze. W prawie każdym zawodzie więc nie można wszystkich wsadzać do jednego wora.
Policja nie ma prawa zatrzymać odjeżdżającej karetki jeśli jest zagrożone życie bądź zdrowie pacjenta.

A jeśli chodzi o pozostałe opinie i argumenty, także na temat mojej wiedzy i kontaktów oraz tego czy wiem lepiej czy nie... no cóż... pozostaje mi tylko spuścić wzrok i przeprosić że miałem czelność napisać to co napisałem...
Obiecuję, więcej nie dam się sprowokować :gwizd3:
:dziura2:
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-01-24, 16:58   

witek1965 napisał/a:
DRAGON Ale nie mów, że policjant nie dał się zrobić w wała, skoro jednak karetkę wezwał.


Moim zdaniem zrobił to żeby kmiot nie bluzgał mu w sądzie że był umierający a policja go olała. ;/ I tak jak piszesz a nuż.....
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Radio 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2010
Wiek: 59
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 901
Skąd: ZSD
Wysłany: 2013-01-24, 18:04   

Panowie, nie ma o co kruszyć kopii ponieważ Policja nie przystąpi do czynności służbowych prędzej dopóki przebywający an miejscu lekarz lub ratownik nie wyrazi na to zgody, wiele razy na pewno oglądaliście filmiki lub byliście świadkami wypadku gdzie Policjant pyta się czy może zadać pytania poszkodowanym.... także nie dopisujcie scenariusza......
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
 
 
Dziki 


Model: SYMPATYK
Wiek: 43
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 42
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-01-24, 21:46   

Cytat:
wiele razy na pewno oglądaliście filmiki
no przeważnie było to W-11 w tvnie i tam rzeczywiście tak robią jeżeli chodzi o ofiary przestępstw. Świadkiem byłem raz - jechaliśmy z kumplem na zlot, on się wyszlifował i złamał nogę, ja zadzwoniłem pod 112 (co za debil- musiały mi się jakieś propagandowe filmiki tvp przypomnieć) i przyjechali. Najpierw karetka. Ja zebrałem motor z drogi, ratownicy kolegę do karetki i wtedy pojawili się ONI. Zaczęli mnie wypytywać to mówię - jechał sam, ja za nim w bezpiecznej odległości, 70/h, można 90. Pooglądali motor, drogę i poszli węszyć do karetki. Sprawdzili dokumenty, kazali dmuchać, kolega już po zastrzyku ledwie jarzył o co im chodzi. Lekarz zapytał czy dać próbkę krwi do badania bo właśnie podali mu dragi. Mówił że już by pojechali, i niech już skończą. ONI znowu do mnie czy nie musiałem przez niego ostro hamować to ja im znowu że nie. Pojawił się kolega do którego zadzwoniłem, policjant w sąsiednim powiecie. Wyjaśnił IM naprędce że wszystko ok i nie ma za co lepić mandatu. Pojechali. W luźnej rozmowie już po wszystkim powiedział " wiesz dziki, to są młode łebki i jak czegoś nie dopatrzą to im potem komendant każe jeździć po godzinach i uzupełniać. Jest zdarzenie i musi być finał" Nie wiem, może w ich rozumieniu jak pacjent leży w karetce, obok jest lekarz to nie ma zagrożenia życia ani zdrowia. Nie znam się na tym.

nie wiem jak wygląda ich praca od kuchni, wiem tylko tyle że za każdym razem jak ich widzę to kogoś doją.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-26, 02:29   

dakota napisał/a:
Policja nie ma prawa zatrzymać odjeżdżającej karetki jeśli jest zagrożone życie bądź zdrowie pacjenta.
a skąd policjant może wiedziec, czy jest zagrożenie życia lub zdrowia, przeciez nie jest lekarzem. Ustalmy więc jasno - nie może.
Radio napisał/a:
Policjant pyta się czy może zadać pytania poszkodowanym.... także nie dopisujcie scenariusza......
jakiego scenariusza, człowieku ta farsa odbyła się u nas w obecności prawie całej grupy zielonogórskiej. Poszkodowanym był Jacek. 12-stu świadków całego zajścia.

Dziki, Sytuacja prawie identyczna, z tym, że patrol to nie młodziaki, tylko ludzie ze sporym stażem. Karetkę wezwała druga karetka, która jechała do zawałowca. Widzieli zdarzenie, bo Jacek przyhamował żeby zrobić im miejsce. Zobaczyli, że się wywrócił to się zatrzymali i wezwali drugą przez radio lub 112. Nikt od nas karetki nie wzywał. Dyżurny na nasłuchu jak to usłyszał wysłał patrol na poszukiwanie wypadku. Chłopcy przejechali obok i nawet nie zauważyli nic, bo wszyscy juz byli na prywatnym parkingu, dopiero jak wracali za jakieś dwadzieścia minut to się zatrzymali, jak zobaczyli karetkę stojąca na poboczu. Mogliśmy bezczelnie skłamać, że Jacek wywrócił się na parkingu. W tym czasie był zlot i mnóstwo motocykli. W życiu by nie udowodnili, że było inaczej.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
dakota 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 315
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2013-02-09, 11:19   

Niezgodne z przepisami lampy błyskowe na samochodach z fotoradarami Inspekcji Transportu Drogowego są już... legalne.
Minister transportu Sławomir Nowak stanął na wysokości zadania więc do boju ITD.

http://m.interia.pl/motoryzacja/news,1891203
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group