YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin prawa jazdy wg nowych zasad
Autor Wiadomość
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2013-02-23, 18:38   

http://kielce.gazeta.pl/k...__dostanie.html

No ten to się zdziwił...
_________________

 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-02-23, 23:56   

Dzarko napisał/a:
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,13447016,Egzamin_na_prawo_jazdy_zdal_w_listopadzie__dostanie.html

No ten to się zdziwił...


Jeśli ma zdane pod koniec listopada prawko to administracyjnie organ ma 30 dni na wydanie prawa jazdy .... czyli powinien się załapać na prawko A ..... ale nie wiem jak tam jeszcze było dalej i jak naprawdę dokładnie było.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 02:07   

Dag napisał/a:
ale nie wiem jak tam jeszcze było dalej i jak naprawdę dokładnie było.
no ale chyba nie można zakładać, że dziennikarz pisze nieprawdę, a co więcej , wypowiedzi świadczą raczej o tym, że artykuł nie zawiera treści nieprawdziwych.
Cytat:

Nowe przepisy. Nic nie można zrobić

- Nie mogliśmy się inaczej zachować - twierdzi Skiba. Tłumaczy, że to w związku z przepisami obowiązującymi od 19 stycznia tego roku. Nowe zapisy podwyższyły bowiem granicę wieku do ubiegania się o prawo jazdy kategorii A - z 18 do 24 lat. Starostwo wystąpiło już o analizę prawną, jak zachować się w takiej sytuacji.

- Być może, jeśli mężczyzna się odwoła, ostateczną decyzję podejmie Samorządowe Kolegium Odwoławcze - mówi wicenaczelnik. Przyznaje, że "sytuacja jest dziwna", bo brakuje "pewnego okresu przejściowego".

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/k...l#ixzz2Lm1GNzCN


Nie jestem prawnikiem, ale sądzę, że wydziale komunikacji komuś odebrało zdrowy rozsądek. Zdanie państwowego egzaminu jest różnoznaczne z nabyciem kwalifikacji do prowadzenia pojazdu.
Przy takiej interpretacji przepisów, to ktoś kto ma więcej jak 18-lat i mniej jak 24 lat, to po zgubieniu prawa jazdy nie otrzyma go powtórnie. Co za różnica, czy prawo jazdy zostało zgubione, czy nie zostało wystawione w odpowiednim terminie ( 30 dni od zdania egzaminu. J jeżeliby zdał egzamin 28-go grudnia, to mimo iż dokument zostałby wyprodukowany i dostarczony do WK po 19-stym stycznia , to nie wydano by mu jego do ręki ?
O jakim okresie przejściowym pisze ów Pan Skiba ? Nie ma okresu przejściowego. Do 18-stego stycznie obowiązują stare przepisy i egzaminy zdawane wg nich, a od 19-stego nowe.
Nawet policjanci nie mają wątpliwości. Są dwa przewinienia :
jazda pojazdem bez posiadanych uprawnień, oraz jazda bez dokumentów. Nasi kwalifikują taki stan rzeczy ( po okazaniu zaświadczenia o zdaniu egzaminu) jako jazda bez dokumentów.
W tej chwili nie pamietam, ale o ile się nie mylę, na dokumencie widnieje data wystawienia prawa jazdy nie w dniu wydania, a wcześniejsza. Może ktoś, kto niedawno zdawał egzaminy może sprawdzić jaka data widnieje na dokumencie.
Chłopak czekał, żeby dwa razy nie płacić za dokument, to mu robia koło pióra. Jakby złożył dokument w styczniu 18-tego to byłoby OK ?

Bardzo jestem ciekaw interpretacji Kolegium Odwoławczego, aczkolwiek od razu powinien w tej sprawie wypowiedzieć się SN, bo jak się zacznie wszystkie szczeble przechodzić, to 5-ciu lat może braknąć :nie_wiem:
To podobnie jak z tym, że w jednych WK bez problemu rejestruje się samochody importowane z Anglii po "przekładce" oraz otrzymaniu niezbędnych opinii, a w innych nie. Pytanie na jakiej podstawie nie, skoro przedstawiciel producenta zaświadcza, że pojazd spełnia wszelkie normy producenta, rzeczoznawca również, tylko pani lub pan w okienku wie lepiej.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-02-24, 08:34   

witek1965, to powiedz, jak dokończyć egzamin na starych zasadach? Testy ok 12 listopada, praktyczny przenoszony z winy WORD -w tej chwili zawieszone. Na stronie WORD "egzaminy po 19.01 w/g nowych zasad.", żeby było śmiesznie na motocyklu o mocy jaką mają samochody egzaminacyjne ( 5x cięższe, no i 4oo).Niezłe jaja są też ze strojem: masz jechać o obuwiu sznurowanym na płaskiej podeszwie -trampki (?!) spodnie i kurtka długi rękaw - czyli może być dres z lykry :hahaha: no i rękawice ....np z włóczki :beczy: na szczęścię (lub nie zależy jaki strój już posiadasz) muszą być ochraniacze -może od hokeja :evil:
Kolejny wątek to sam motocykl i plac. Nasz WORD nie ma tak dużego swojego placu :shock: i jeszcze nie wiedzą co z tym zrobić, ale to pikuś .Zadna szkoła w okolicy nie kupuje motocykla za 30000 .......i sprzętu do pomiaru szybkości ca 40.000, zresztą nie mówiąc o placu . Jeszcze nie wczytywałem się w sam egzamin, ale manewry przy szybkości 50/h na motocyklu 77KM po paru godzinach lekcji :evil:
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2013-02-24, 09:17   

No mogą być szlify na egzaminach, to fakt.

:)

Jak ktoś w zasugerowanym przez Ciebie stroju się wyłoży na egzaminie to będzie zabawa.
_________________

 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 17:26   

Cytat:

witek1965, to powiedz, jak dokończyć egzamin na starych zasadach? Testy ok 12 listopada, praktyczny przenoszony z winy WORD -w tej chwili zawieszone.
tego się już pewnikiem nie da. Testy, to nie wszystko. Zdany musi być komplet egzaminów i kartka w garści o informacji na ten temat.

Nic nie poradzisz, jak pech to pech.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
poldek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 651
Skąd: Kozienice/WAW
Wysłany: 2013-02-24, 18:29   

Dag napisał/a:
dministracyjnie organ ma 30 dni na wydanie prawa jazdy


Sadze że ów człowiek złożył podanie w WORD o nie wysyłanie dokumentów do starostwa bo miał jeszcze do zdania kat B i nie chcial 2 razy płacić za "kartonik". NIe zmieniato jednak faktu że w moim mniemaniu powinien ów dokument otrzymać tak jak sie należy bo on swoje zadania wypełnił jeszcze przed wejściem nowych przepisów.

witek1965 napisał/a:
W tej chwili nie pamietam, ale o ile się nie mylę, na dokumencie widnieje data wystawienia prawa jazdy nie w dniu wydania, a wcześniejsza. Może ktoś, kto niedawno zdawał egzaminy może sprawdzić jaka data widnieje na dokumencie.


Witku jest to "data produkcji" w PWPW przynajmniej na to mi wygląda bo na pewno nie data zdania i nie data odebrania. :)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 19:24   

poldek napisał/a:
Witku jest to "data produkcji" w PWPW przynajmniej na to mi wygląda
absolutnie nie.

Pozycja 10 18-10-1983 to chyba nie jest data wyprodukowania nowego plastiku, bo weszły dużo później . To jest data wydania uprawnienia. Tylko jak ja zdawałem, to papiery dostawałem do garści i lazłem do gminy załatwić sprawę, a Pani Krysia wypisywała prawko od ręki. Więc data wydania mogła równać się z datą nabycia uprawnień.
Dlatego chciałbym, any zerknął ktoś ze świeżutkim prawkiem. Pamięta jak nic datę egzaminu praktycznego, a datę wystawienia może odczytać z prawka.

prawo_jazdy_dokument_prawa_jazdy_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 48.01 KB

_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
poldek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 651
Skąd: Kozienice/WAW
Wysłany: 2013-02-24, 19:28   

Data egzaminu kat A 24.08.2012 data na prawku 03.09.2012.
Po tygodniu czyli 31.08.2012 dostałem ze starostwa wezwanie do zaplaty ;D bo wcześniej mi sie nie spieszyło a 4 lub 5 wrzesnia sms ze starostwa że prawko do obioru. Wynika z tego że byłem już w systemie PWPW i czekali tylko na zielone światło ze starostwa.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 19:35   

No to ten chłopaczek tez powinien być w systemie. Jaką mu robią łaskę.

[ Dodano: 2013-02-24, 19:35 ]
Szkoda, że nie dowiemy się jaki będzie tego finał ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2013-02-24, 20:14   

16.07.2012 egzamin praktyczny, data w dokumencie 24.07.2012. Z tego co pamiętam jest to data wpisu do bazy komunikacyjnej pokrywająca się z fizycznym wystawieniem kartonika.
_________________

 
 
Piorus 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 75
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 331
Skąd: Piorusowo
Wysłany: 2013-02-24, 20:28   Prawo jazdy

Może nie w temacie/to do koszalina/ tak wygląda kwit weterana.Wtedy niektórzy jeździli wózkiem z mamą,albo rowerkiem 3-kołowym.A tak na poważnie,niewielu nas jest na forum z tym stażem.Rici,Demolka,jeszcze kilku innych.Z szacunkiem małolaty.

IMG_0113.JPG
Plik ściągnięto 70 raz(y) 286.64 KB

_________________
;NAVIGARE NECESSE EST-VIVERE NON EST NECESSE
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 20:32   

Te, weteran, ręka ci drży ze s....i, czy z podniecenia, że takie niewyraźne to zdjęcie :hahaha: :hahaha: :hahaha:
























sorry, taki niewybredny żart ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Piorus 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 75
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 331
Skąd: Piorusowo
Wysłany: 2013-02-24, 20:37   

Nie,takiego fotosprzętu się dorobiłem.
_________________
;NAVIGARE NECESSE EST-VIVERE NON EST NECESSE
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-02-24, 21:13   

Data zdania nie oznacza posiadania uprawnień. Dopiero odebranie prawo jazdy do ręki daje nam uprawnienia do poruszania się danym pojazdem po drogach publicznych. Chodzi tu o decyzje administracyjną..... ale jeszcze dokładnie jak to idzie muszę poszukać w prawie.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 21:16   

Dag, dzis rozmawiałem z gościem z drogówki. Jak jest w systemie, to ma uprawnienia. Oczywiście dostanie mandat za brak dokumentu do okazania.

[ Dodano: 2013-02-24, 21:18 ]
a jeżeli w systemie nie jest to kto z....ł ? Dokumenty wysyła WORD do WK, kursant dostaje tylko kwitek z zdaniu egzaminu. Ale poszukaj dokładnie jak to wygladac powinno.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-02-24, 21:22   

witek1965 napisał/a:
Dag, dzis rozmawiałem z gościem z drogówki. Jak jest w systemie, to ma uprawnienia. Oczywiście dostanie mandat za brak dokumentu do okazania.

[ Dodano: 2013-02-24, 21:18 ]
a jeżeli w systemie nie jest to kto z....ł ? Dokumenty wysyła WORD do WK, kursant dostaje tylko kwitek z zdaniu egzaminu. Ale poszukaj dokładnie jak to wygladac powinno.


Mówię Ci, że odebranie dokumentu wtedy otrzymujesz uprawnienia.
Jak nie odbierzesz ich to nie będziesz w systemie.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 21:28   

Dag napisał/a:
że odebranie dokumentu wtedy otrzymujesz uprawnienia.
co nazywasz dokumentem, a co uprawnieniami ?

Cytat:
Jak nie odbierzesz ich to nie będziesz w systemie.
jak to nie.
Córka śledziła swoje prawo jazdy od momentu jak weszły do wytwórni, kiedy z niej wyszły itd. Jak to małolata napalona jak łysy na grzebień.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-02-24, 21:45   

witek1965 napisał/a:
Dag napisał/a:
że odebranie dokumentu wtedy otrzymujesz uprawnienia.
co nazywasz dokumentem, a co uprawnieniami ?

Cytat:
Jak nie odbierzesz ich to nie będziesz w systemie.
jak to nie.
Córka śledziła swoje prawo jazdy od momentu jak weszły do wytwórni, kiedy z niej wyszły itd. Jak to małolata napalona jak łysy na grzebień.


Witek prawo jazdy są decyzją administracyjną i teraz
Kodeks postępowania administracyjnego
art 107

Art. 107.
§ 1. Decyzja powinna zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę
wydania
, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej, roz-strzygnięcie, uzasadnienie faktyczne i prawne, pouczenie, czy i w jakim try-bie służy od niej odwołanie, podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz sta-nowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji lub, jeżeli de-cyzja wydana została w formie dokumentu elektronicznego, powinna być
opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomo-cą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Decyzja, w stosunku do której mo-że być wniesione powództwo do sądu powszechnego lub skarga do sądu ad-ministracyjnego, powinna zawierać ponadto pouczenie o dopuszczalności
wniesienia powództwa lub skargi.

organ administracyjny -> ja mam staroste
date wydania ->4a.
powołanie podstawy prawnej -> zapewne chodzi o pozytywne zdanie egzaminu :)

oznaczenie strony -> starosta i ty
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-02-24, 22:42   

u mnie 4a, 09-12-99, czyli po prostu wydanie nowego dokumentu na podstawie zdobytych duuużo wcześniej uprawnień. Moje uprawnienia wydał Burmistrz Miasta i Gminy, ale na plastiku nie jest to napisane.

Nie wiem, czy dobrze rozumuje, ale Urząd jest instytucją dla obywatela, a nie obywatel dla urzędu. WORD to również instytucja państwowa, któa na podstawie jakiś rozporządzeń przeprowadza państwowe egzaminy, na podstawie któych urząd wypisuje ( bop jest od tego jak dupa od srania) odpowiedni dokument.
Państwo polskie na podstawie aktów prawnych określiła warunki dla obywatela, które musi spełnić, żeby otrzymać prawo jazdy, czyli dokument uprawniajace doo kierowania pojazdem. Przepisy te obowiązywały do określonego dnia. Czy instytucja państwowa, jaka jest WORD może dopuścić do egzaminu państwowego na prawo jazdy kategorii A osobę która nie ukończyła 24-lat po dacie 19-sty styczeń 2013 ?
Odpowiadam sam sobie, ponieważ odpowiedź wydaje się być logiczna -nie, nie dopuszcza, ponieważ taki obywatel nie ma prawa ubiegać się o taki egzamin przed ukończeniem 24-roku życia.

zacytuję fragment
Dag napisał/a:
§ 1. Decyzja powinna zawierać: oznaczenie organu administracji publicznej, datę
wydania, oznaczenie strony lub stron, powołanie podstawy prawnej,


podstawa prawna - zdany państwowy egzamin zgodny z ........ wpisać odpowiednią ustawę, rozporządzenie, czy inny akt prawny. Prawo nie może w państwie prawa, a za takie chce uchodzić nasz kraj, działać wstecz .
Choćby się paliło i waliło, moje prawo jazdy zostało wydane w myśl obowiązujących przepisów na dany dzień i nikt nie może zmusić mnie do spełnienia jakichkolwiek innych warunków, gdyby takie nastąpiły.
Bo idąc tokiem rozumowania urzędnika, oraz zacytowanego przez ciebie paragrafu, koleś w wieku 20 lat jakby zgubił prawko, to mu drugie wydadzą za 4 lata - takie przepisy .
Czy jak zdam wszystkie egzaminy, obronię pracę magisterską, to mam prawo do wpisania w kwestionariusz osobowy, pod odpowiedzialnością karna za składanie fałszywych zeznań, że mam tytuł magistra dajmy na to ekonomii i wyższe wykształcenie, czy dopiero jak pokażę dyplom ukończenia uczelni, którego mi się nie chciało odebrać ?

Chłopak nie chciał płacić każdorazowo za jeden i ten sam dokument, bo prawo jazdy, które by mu wydano w listopadzie, a raczej w grudniu, byłoby anulowane i warte funt kłaków, ponieważ nie ma możliwości dokonania w druku wpisów urzędowych. tak więc ten dokument straciłby ważność.
Na jakiej więc podstawie wystawiono by mu drugi dokument, skoro nagle okazuje się, że .....jest za młody ?

[ Dodano: 2013-02-24, 22:55 ]
poprosiłem Marzanne o dostarczenie danych -
data wystawienia prawka
może pamięta -data złożenia wniosku
data egzaminu znana -1-szy grudzień 2012
spróbujemy te daty do kupy zebrać, a jutro jak znajdę chwilkę to dryndnę do WK i zapytam teoretycznie jak oni to widza w naszym starostwie. Bo co starostwo to inne przepisy mogą być ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group