YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-10-18, 11:09   

Taaaaaaa. Ciekawe co na to powie teraz Pirahnia i Dag. JUż kiedyś pisałem o tym, że tak jest i zostałem zgaszony, bo nie znam realiów panujących w służbach. Na kiego c...a mnie je znać. Widzę jak jest i artykuł krotoma to tylko potwierdza. Policja w Polsce to aparat represji, a nie służba niosąca ludziom pomoc. Aczkolwiek i tak należy im oddać hołd, bo w przeciwieństwie do ITD sprawują jakąś rolę wychowawczą.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-18, 11:21   

Zupełnie się z Tobą zgadzam Witku.
Niestety to aparat represji a nie pomocy..... Każą wszystkim jeździć jak na zachodzie, porównują statystyki, kulturę kierowców np. u skandynawów a sami mają w dupie obywateli i tylko czekają na okazję aby wypisać mandat. Przykład również powinien iść z góry.
A tu proszę.... - nie zazdroszczę temu psu co wysłał to do redakcji jeśli dowiedzą się jego zwierzchnicy który to....
_________________

 
 
teper 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 787
Skąd: Pacew
Wysłany: 2013-10-18, 12:37   

Etek napisał/a:
Zupełnie się z Tobą zgadzam Witku.
Niestety to aparat represji a nie pomocy..... Każą wszystkim jeździć jak na zachodzie, porównują statystyki, kulturę kierowców np. u skandynawów a sami mają w dupie obywateli i tylko czekają na okazję aby wypisać mandat. Przykład również powinien iść z góry.
A tu proszę.... - nie zazdroszczę temu psu co wysłał to do redakcji jeśli dowiedzą się jego zwierzchnicy który to....


Etek w 100% masz racje
_________________
If you want to be happy
for a day, drink
If you want to be happy
for a year, marry
If you want to be happy
for a lifetime, ride a motorcycle
 
 
Robiro 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 58
Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 176
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-10-18, 12:50   

Etek napisał/a:
Zupełnie się z Tobą zgadzam Witku.
Niestety to aparat represji a nie pomocy..... Każą wszystkim jeździć jak na zachodzie, porównują statystyki, kulturę kierowców np. u skandynawów a sami mają w dupie obywateli i tylko czekają na okazję aby wypisać mandat. Przykład również powinien iść z góry.
A tu proszę.... - nie zazdroszczę temu psu co wysłał to do redakcji jeśli dowiedzą się jego zwierzchnicy który to....


A powiedzcie która nasza instytucja nie jest aparatem represyjnym ??
PIH, Sanepid, Skarbówka i wszystkie pozostałe instytucje to organy ścigania i represji a nie edukacji i pomocy. Wszędzie dowiadujesz się ze powinieneś znać prawo i je stosować a dowiadujesz się tylko wtedy kiedy Cie na czymś przyłapią.
A w sejmie od dwudziestu kilku lat siedzi pięciuset ludzi i wymyśla bzdury które są li tylko usprawiedliwieniem ich bytności na stanowiskach posłów. Nie maja pojęcia o tym czym jest prawo i państwo, zajmują się tylko sprawami doraźnymi nie widząc jak komplikują i życie obywateli.
Co może jeszcze poprawić tych pół tysiąca ludzi? Nic, może już tylko zepsuć. No i psują.
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-18, 13:04   

witek1965 napisał/a:
Taaaaaaa. Ciekawe co na to powie teraz Pirahnia....


Niczego nie napiszę. Artykuł jest z dnia 17.10.14, a ja jestem na emeryturze od 6 lat. 8) Od tego czasu sporo się mieniło. Poza tym, Policja ta nie tylko "drogówka".
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2013-10-18, 14:08   

Pirania_LM napisał/a:
[...]Artykuł jest z dnia 17.10.14, a ja jestem na emeryturze od 6 lat. [...]
Niech zgadnę - szwankował Ci wzrok ? ;> ;)
:hahaha:
_________________


AB Rh+
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-18, 14:09   

krotom, o fuck, kalendarz mi się skurczył ;D
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-10-18, 15:02   

Pirania_LM napisał/a:
Poza tym, Policja ta nie tylko "drogówka".
No nie szukajmy dziury w całym w dochodzeniówce, czy innych służbach. Jest jeszcze prewencja, ci również wiedzą do czego mają bloczki. Tak przy okazji, czy mógłbyś mi wyjaśnić, czy policjant z prewencji idący pieszo chodnikiem może zatrzymać pojazd machając ręką ( podobnie jak to robi osoba chcaca zatrzymać pojazd "na stopa"

http://moto.onet.pl/polic...-mandatow/fbrrf

Robiro napisał/a:
A powiedzcie która nasza instytucja nie jest aparatem represyjnym ? ?
PIH, Sanepid, Skarbówka i wszystkie pozostałe instytucje to organy ścigania i represji a nie edukacji i pomocy. Wszędzie dowiadujesz się ze powinieneś znać prawo i je stosować a dowiadujesz się tylko wtedy kiedy Cie na czymś przyłapią.
Masz niestety rację.
JUż kiedyś miałem okazję dowiedzieć się od Pani w US, że US nie jest od udzielania porad. Na drugi rok rozliczeniowy delikatnie się zamściłem. Było to w czasach, kiedy urzędniczka sprawdzała ręcznie każdy rachunek i prawidłowość odliczenia na budowę domu. Prawie do każdej faktury wciskałem jakiś drobiazg nie podlegający odliczeniu, np. pędzel czy ołówek stolarski. ja na bieżąco w kompie wpisywałem w zestawienie wartość rachunku bez tego pędzla, szanowna Pani musiał odnaleźć "nieprawidłowość" na fakturze, bo w zestawieniu do odliczenia figurowało np. 1129,46, a na fakturze 1135,38 .Nie wiem ile pokoleń musi minąć zanim polski urzędnik zrozumie, że on jest dla obywatela, a obywatel to nie przeszkadzający mu w piciu kawy gbur.

[ Dodano: 2013-10-18, 15:03 ]
Pirania_LM napisał/a:
ja jestem na emeryturze od 6 lat.
i chcesz powiedzieć, że poprzednio było cacy ? policjanci przeprowadzali dzieci i staruszków na drugą stronę jezdni za rączkę.
jakbym opisał ci pewną interwencje, zakończoną oczywiście mandatem, to byś mi zapewne nie uwierzył. Nie winię samych funkcjonariuszy, aczkolwiek są wśród nich bardziej papiescy jak papież. Rozkazy wszak idą z góry.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-10-18, 15:24   

witek1965 napisał/a:
Tak przy okazji, czy mógłbyś mi wyjaśnić, czy policjant z prewencji idący pieszo chodnikiem może zatrzymać pojazd machając ręką ( podobnie jak to robi osoba chcaca zatrzymać pojazd "na stopa"


Nie do mnie to było, ale podrzucę jeden akt prawny.

Rozporządzenie Ministra SWiA z 18 lipca 2008 w sprawie kontroli ruchu drogowego, par. 2 ust. 1:
"Policjant umundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania lub ręką(...)"

Nie ma tu mowy czy to funkcjonariusz z prewencji czy ruchu drogowego.
_________________
vaya con Dios...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-10-18, 15:36   

sq5naz, sygnał tarczą ( domyślam się, że "lizakiem" ) jest zrozumiały, natomiast ręką, co najmniej dwuznaczny. Skąd mam wiedziec, czy gość nie chce żeby go zabrać na "stopa. NO ale to jeszcze jest pryszcz. Przeczytałem to rozporządzenie i włos mi się na głowie zjeżył.
\
2. Policjant nieumundurowany jest uprawniony do zatrzymania kierującego pojazdem wyłącznie na obszarze zabudowanym.
3. Policjant nieumundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów, a w warunkach niedostatecznej widoczności — latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.

Toż to idealne warunki dla złodziei samochodów "na policjanta" Czerwoną latarkę można kupić byle gdzie, a nieumundurowany, to nieumundurowany.
Rozporządzeni rzecz jasna nie przewiduje interesu obywatela, jego bezpieczeństwa.
O tyle o ile mundur jest jednak pewna przeszkodą, ponieważ trzeba go zdobyć, tak już latarka, czy lizak, to najmniejszy problem.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-10-18, 15:42   

witek1965 napisał/a:
Przeczytałem to rozporządzenie i włos mi się na głowie zjeżył.

Mi też trochę. ;p

Taka różnica tylko, że nie mogą zatrzymywać w środku lasu będąc po cywilnemu i ręką nie mogą.
Szczerze mówiąc, to ja się jeszcze nie zetknąłem z policjantem zatrzymującym mnie czy kogoś innego na drodze przez znak ręką, ale jeszcze młody jestem.
Nie mam bladego pojęcia jakbym się zachował w takie sytuacji.
_________________
vaya con Dios...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-10-18, 15:51   

w Polkowicach młodzi adepci sztuki w patrolach pieszych robia tak bardzo często. Poradziłem koledze, że jak go zatrzymuje ręką to ma to olać, i dałem dupska. Musze mu powiedzieć, że mają takie prawo.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-10-18, 15:56   

No, mają.
A przecież tak łatwo można taki patrol wyposażyć w "lizaki". Jak zgubią, to nie będzie duża strata - to nie pistolet. ;p
_________________
vaya con Dios...
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-18, 16:52   

witek1965 napisał/a:
Pirania_LM napisał/a:
ja jestem na emeryturze od 6 lat.
i chcesz powiedzieć, że poprzednio było cacy ? policjanci przeprowadzali dzieci i staruszków na drugą stronę jezdni za rączkę.
jakbym opisał ci pewną interwencje, zakończoną oczywiście mandatem, to byś mi zapewne nie uwierzył. Nie winię samych funkcjonariuszy, aczkolwiek są wśród nich bardziej papiescy jak papież. Rozkazy wszak idą z góry.


No wiesz, u Ciebie wszystko jest "inaczej" ;D
Ps. nie mogę brać odpowiedzialności za całą Policję RP, to jakieś 120.000 luda ;p
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-10-18, 16:58   

Pirania_LM napisał/a:
No wiesz, u Ciebie wszystko jest "inaczej" ;D
u mnie jest OK. Zlikwidowali komendę :hahahahaa:
W sobotę ci powiem jak nie zapomnę .
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-18, 17:01   

O ile dotrę.
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
mmwj 



Model: DS 125
Rocznik: 2002
Wiek: 52
Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 119
Skąd: LBI AJ55
Wysłany: 2013-11-20, 10:19   

witek1965 napisał/a:
Poczekajcie, skrzynki skrzynkami. Już buduje się kolejne bramy pomiarowe bo tych co są jest za mało - http://www.motogen.pl/Bra...wykle,5011.html . Piękne. Jedziesz od punktu A do punktu B. czas przejazdu z prawidłowa prędkością wynosi 20 minut. Przejedziesz w 19 -jesteś udupiony obywatelu ;D
Więc zerknijmy dyskretnie co nasz Pan Premier https://www.youtube.com/watch?v=QpyatBFA_HU ciekawego w tej kwestii ma do powiedzenia. W tej wypowiedzi zmienić należy tylko jedno słowo, a cała wypowiedź będzie prawdziwa.
Po kolei :

wideorejestratory w cywilnych samochodach policji
specjalne, cywilne pojazdy ITD z super radarami
fotoradary
bramy pomiarowe -
policja wyposażona w ekstra sprzęt pomiarowy ( wozy oznakowane), natomiast bez wyposażenia dla ochrony uczestników ruchu na wypadek kolizji drogowej.
Najukochańsza SM. Czy cos pominąłem - policjantów z prewencji, SOK i ..... sam nie wiem.
Jak sięgam pamięciom, nasz najukochańszy, prawdomówny i dbający o społeczeństwo Pan Premier, jako jedyny umieścił w budżecie państwa konkretną sumę jaką przyniosą mandaty - skoro tak założył, to tak sie stanie, choćby się waliło i paliło. Policja, SM ITD i jak będzie potrzeba to SG snaną na wysokości zadania. Wpływy do budżetu być muszą.
POlska w budowie, by żyło się wszystkim lepiej :brawo:



Na str. motogen-u info z 2011 a poniżej z br.
http://www.wprost.pl/ar/3...dkosc-kierowcy/
wszystko , by uprzykrzyć życie kierowcy
_________________
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

BYŁ DRAGI 125 JEST VIRAŻY 535 :)
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2013-11-20, 10:57   

Nie wiem czy tez to zauważyliście ale wszystkie kraje byłych demoludów mają taka właśnie policje jak w Polsce, wystarczy pojechać do Włoch, Francji,itd i całkiem inaczej się zachowują, oczywiście przestępca jest tam przestępcą i również dają mandaty ale potrafią pouczyć i pomóc w razie potrzeby.Niestety spotktanie z policja czeską, rosyjską czy węgierska wygląda jak u nas w Polsce.
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-11-20, 11:11   

Drodzy Państwo krótko Wam napiszę jakie społeczeństwo taka policja ...z innej beczki policja i inne służby to aparaty wykonawcze dyrektyw kolejnych rządów, na które w większości oddawaliśmy głosy wyborcze ... nie piszę tego jako czytacz gazet i oglądacz tv ...
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-11-20, 11:20   

witek1965 napisał/a:
Toż to idealne warunki dla złodziei samochodów "na policjanta" Czerwoną latarkę można kupić byle gdzie, a nieumundurowany, to nieumundurowany. Rozporządzeni rzecz jasna nie przewiduje interesu obywatela, jego bezpieczeństwa. O tyle o ile mundur jest jednak pewna przeszkodą, ponieważ trzeba go zdobyć, tak już latarka, czy lizak, to najmniejszy problem.


Wg prawników, ale również takie zdanie jest KGP, w sytuacji, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości i boimy się zatrzymać, np.: podejrzanie wyglądający policjanci, niewłaściwy mundurowemu ubiór, nieczytelnie oznakowany pojazd itp., powinniśmy jechać dalej, nie zatrzymywać się do kontroli, a następnie zgłosić się na najbliższy komisariat policji lub straży miejskiej i poinformować o zajściu lub zadzwonić pod 112 i opisać okoliczność. Krótki wykład dostępny jest tutaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group