YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty parkingowe we Wrocławiu
Autor Wiadomość
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-09-03, 09:43   

... i tylko na płatnym parkingu :idea:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-03, 13:01   

Zatem brak szyby i wycieraczki dyskwalifikuje motocyklistów w kwestii parkowania w centrum Wrocławia ! ? :hahaha: :hahaha:
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2012-09-03, 17:44   

ja nie mam szyby i parkuję, a ponieważ mam tabliczkę WADERA i to białą :hahaha: to mandatów nie dają :D

ale generalnie nie jest z tym źle, parkujemy zawsze nie na długo, a jak ktoś dojeżdża do roboty czasami jak to zawsze stawiam na chodniku i nikt się jeszcze nie czepił
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-03, 17:48   

WADERA, o... i to mi się podoba, rzeczowa odpowiedź na proste pytanie! Pozdrawiam!
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2012-09-04, 07:52   

tfalat napisał/a:
rzeczowa odpowiedź
Nie tyle rzeczowa co normalna ;)
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić gościa, jeżdżącego motocyklem w kółko, żeby zaparkować na parkingu grzecznie jak puszką. Nie ma miejsca? To chodnik! Pobocze! Gdziekolwiek, byle zostawić piechurom ich nienaruszalne półtora metra do swobodnego przejścia, wtedy żadna menda się nie czepi.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-09-04, 08:03   

shipp napisał/a:
żadna menda się nie czepi
Optymista ! Mendy sa nieobliczalne. Ale dobrze by było aby (jak pisał załozyciel tematu) sprawdzic To doswiadczalnie i przekazywać doswiadczenia. Ja jak zobacze na mojej ulucy kontrolera zapytam go jak Oni do tego podchodzą.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-04, 08:07   

shipp, Masz rację, ale pozostaje nadal kwestia parkowania "na płatnym miejscu parkingowym", a nie na chodniku. Tak jak napisał OldDiver dobrze by było wiedzieć, jak do tego podchodzą kontrolerzy. Zakładając temat, miałem właśnie nadzieję na wymianę doświadczeń w tej kwestii.
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-09-11, 12:50   

Dorzucę swoje trzy grosze. Całkiem niedawno robiłem prawko kat A. Instruktor - nota bene też motocyklista powiedział nam, że nie powinien tego mówić ale w Krakowie można parkować totalnie gdzie się chce... ponieważ nie mamy wycieraczek do włożenia mandatu. Wspomniał, że jest jakiś przepis na temat "widocznego miejsca" umieszczania mandatu. PODOBNO w Krakowie nikt się tego nie czepia.
Ciekaw jestem jak praktyka...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-09-11, 13:06   

Tylko we Wrocku (nie wiem jak w innych miastach) jak kontroler wypisze mandat to go wsadza za wycieraczke i robi zdjecie jak dowód że mandat był wystawiony i doraczony.
Na moto to chyba zatknie za tablice rejestracyjną, zrobi fotke i .... czzy to jest zgodne z "odpowiednimi zarzadzeniami" ?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-09-11, 21:39   

OldDiver, W Wawie tak też jest. Dadatkowo jest fotka auta umieszczonego w stefie bez opłaconego postoju. Do tego zawsze (jak widziałem) kontrolerów jest dwóch.
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
adeks 


Rocznik: 2003
Wiek: 48
Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-09-26, 16:14   

Wczoraj byłem na moto w Zbąszyniu. W centrum tego miasteczka jest strefa płatnego parkowania i jeżdżąc puszką zawsze tam kilkadziesiąt groszy płaciłem. Postawiłem sobie moto na miejscu parkingowym dla puszek i poszedłem do banku. Wracam, a w pobliżu inkasentka. Pytam: "ile płacę?" - "Nic" odpowiada pani. "Ale następnym razem zaparkuj pan na chodniku czyli na rynku.
W Zielonej Górze ostatnio żona zaparkowała auto w mieście i poszła do parkomatu. Parkomat zżarł pieniądze ale biletu nie wydał. Na parkomacie był podany numer telefonu więc zadzwoniła z informacją o problemie. Pan w słuchawce spytał o nr rejestracyjny i powiedział, że odnotował i postój jest odnotowany jako zapłacony.
Innym razem będąc w mieście zapłaciłem i włożyłem bilet nad kierownicę. Gdy zamykałem drzwi bilet jednak został zdmuchnięty na podłogę. Wróciłem po godzinie, a tam zaproszenie do biura. Wziąłem bilet i w biurze opowiedziałem jak to się stało. Nie zapłaciłem, żadnej kary. Z tego co się dowiedziałem to często się tak zdarza, że ktoś zapłaci i zabierze bilet do kieszeni :-) Straż miejska w ZG podchodzi do tego wyrozumiale.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-09-26, 16:28   

tfalat napisał/a:
Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane w innych miastach
W Głogowie motocykle równiez parkują parkują na parkingach płatnych za free jak w Poznaniu, Łodzi, Zielonej Górze i wielu, wielu innych miastach.
Nie wyobrażam sobie, że kupuję bilet dajmy na to ww Wrocławiu i trzymam do okazania jak dostanę mandat w celu jego anulowania. Jakaś paranoja. Nawet przez myśl by mi nie przeszło jechać 120 km po to żeby okazać bilet jakiemuś bezmózgowcowi, no bo przecież nie ma go jak umieścić za szyba, mimo że ją mam.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jarecki 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 1590
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-26, 17:09   

witek1965 napisał/a:
za szyba, mimo że ją mam.

nie masz wycieraczki :shock: :shock: :hahaha:
_________________
***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-09-26, 18:00   

tfalat napisał/a:
shipp, Masz rację, ale pozostaje nadal kwestia parkowania "na płatnym miejscu parkingowym", a nie na chodniku. Tak jak napisał OldDiver dobrze by było wiedzieć, jak do tego podchodzą kontrolerzy. Zakładając temat, miałem właśnie nadzieję na wymianę doświadczeń w tej kwestii.

tfala taką Ci rada dam nigdy nie pytaj się jak ktoś do czegoś podchodzi .. pytaj się o przepisy ;D
One wyznaczają co może, a co nie obywatel w tym przypadku motocyklista .... w naszym kraju jest tak, że wchodzi obyczaj nie nakładania na daną rzecz mandatów .. a po miesiącu obyczaj jest zsuwany pod wycieraczkę, a stosuje się literę prawa.
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-26, 22:20   

Dag, W zasadzie to sie z Tobą zgadzam, ale przepisy w poruszanej kwestii są we Wrocławiu kretyńskie, bo wg. pani rzecznik motocyklista ma kupić bilet, zabrać go ze sobą i trzymać do pięciu lat, bo jak dostanie mandat, to musi go okazać i wtedy mandat będzie anulowany! Zatem pytam o to czy faktycznie kontrolerzy wlepiają mandaty i czy trzeba się wozić z biletem przez pół miasta żeby go jakiejś biurwie okazać, że jednak zapłacony (nie mówiąc już o konieczności zachowania/składowania takiego biletu!).
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-09-26, 22:33   

tfalat napisał/a:
Dag, W zasadzie to sie z Tobą zgadzam, ale przepisy w poruszanej kwestii są we Wrocławiu kretyńskie, bo wg. pani rzecznik motocyklista ma kupić bilet, zabrać go ze sobą i trzymać do pięciu lat, bo jak dostanie mandat, to musi go okazać i wtedy mandat będzie anulowany! Zatem pytam o to czy faktycznie kontrolerzy wlepiają mandaty i czy trzeba się wozić z biletem przez pół miasta żeby go jakiejś biurwie okazać, że jednak zapłacony (nie mówiąc już o konieczności zachowania/składowania takiego biletu!).

Raczej nie do 5 lat:)

Przedawnienie orzekania wykonania kary oraz zatarcie ukarania

Art. 45.
§ 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.
§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.
§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.

Kodeks wykroczeń :)
Art. 46.
§ 1. Ukaranie uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary.
§ 2. Jeżeli ukarany przed upływem okresu przewidzianego w § 1 popełnił nowe wykroczenie, za które wymierzono mu karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, ukaranie za oba wykroczenia uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie.
§ 3. Jeżeli orzeczono środek karny, uznanie ukarania za niebyłe nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem wykonania.
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-29, 21:32   

Dag, Super, ale jak to się ma do informacji na bilecie, żeby przechowywać do 5 lat? Przy okazji, Urząd Skarbowy też może kontrolowac do 5 lat wstecz!
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
Parowóz 


Model: MS1300
Rocznik: 2013
Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-14, 19:02   

Trochę odgrzewana kasza, ale wkrótce znów ruszymy na miasto.

Od lat parkuję we Wrocławiu gdzie popadnie: na płątnym parkingu, na chodniku, obok radiowozu na Rynku - jeszcze nigdy nikt się nie czepił.

Oby tak dalej!

A na radnych :kat:
_________________
ZAWSZE POD PARĄ

PAROWÓZ

ciągnął skład: DS650, V-Star 1100
 
 
dragini 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączyła: 18 Paź 2008
Posty: 853
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-15, 09:32   

A to za motocykle się płaci???????????????????Nie wiedziałam.
_________________
Nie ma jej ....., nie ma ........nie......
 
 
Parowóz 


Model: MS1300
Rocznik: 2013
Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-15, 10:22   

Dragini
Jak pisano wcześniej - motocykl to także pojazd samochodowy (a jakże) a w uchwale Rady Głupców Wrocławia napisali o opłacie za parkowanie pojazdów samochodowych. :capone:
_________________
ZAWSZE POD PARĄ

PAROWÓZ

ciągnął skład: DS650, V-Star 1100
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group