YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda na długich światłach
Autor Wiadomość
Darius 



Rocznik: 1998
Wiek: 52
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-28, 01:25   Jazda na długich światłach

Mam pytanko, kto z Was jeździ na długich? Sporo motocyklistów tak jeździ, zauważyliście?
_________________
Rzekła lilia do motyla: nikt nie patrzy, niech Pan zapyla!
 
 
illusion 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 1702
Skąd: Poznań/Golęczewo
Wysłany: 2012-07-28, 01:58   

Darius,

punkt pierwszy => nie ma czegoś takieg jak długie , długie to mozna mieć włosy ;D ; światła są mijania i drogowe

punkt drugi => motocykliści generalnie tak nie śmigają , większość ma po prostu źle ustawione światło albo lampę nie do końca zgodną z UE
_________________
Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
 
 
zbymus 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 730
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-07-28, 07:06   

illusion w moim motocyklu są długie światła. a nie ma drogowych.

W miastach jeżdżę na krótkich, a nie w miastach jeżdżę na długich światłach .
_________________
https://photos.google.com/album/AF1QipNggTKJRcR5ByWt4dCl6QfDfqW7fgoeS7r2bH1N/photo/AF1QipMM2x1B7yoU8OhWdXqQWkT-UoTzGyV8IhMWq79m

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
marecki 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 910
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2012-07-28, 08:22   

zbymus napisał/a:
..... W miastach jeżdżę na krótkich, a nie w miastach jeżdżę na długich światłach .


Tak kiedyś się jeździło :czoper: stara szkoła.Prawda zbymus?
_________________

 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2012-07-28, 09:11   

marecki napisał/a:
Tak kiedyś się jeździło :czoper: stara szkoła.

stara szkoła to bez świateł ;D
zbymus, a długie ile są dłuższe od drogowych ;D
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Darius 



Rocznik: 1998
Wiek: 52
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-28, 09:28   

Ja się kilkukrotnie pytałem dlaczego na długich śmigają w dzień, odpowiedź zawsze była taka sama: żeby być bardziej widocznym. I to nie jedna czy dwie osoby.

A światła mam długie i krótkie. Pewnie że można mówić drogowe, mijania itd. Ale wtedy dla czystości trzeba by zacząć mówić na znaki: A1, a nie :niebezpieczny zakręt w prawo. Coś się potocznie przyjęło i po co zmieniać? :P
_________________
Rzekła lilia do motyla: nikt nie patrzy, niech Pan zapyla!
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2012-07-28, 09:51   

Moim zdaniem to bzdura. Jeżdżenie na światłach drogowych w dzień (pomijam , że jest niezgodne z przepisami) wcale nie zwieksza widoczności, a jedynie wkurza. Niestety wielu kolegów motocyklistów stosuje "alternatywne" podejście do przepisów i wymyśla własne koncepcje na zasadzie "jak się małemy Jasiowi wydawało", a potem się dziwią, że puszkarze nas nie lubią. Sam jak jadę puszką, to wnerwiam się jak mi jakiś motors nadjeżdżający z przeciwka wierci dziurę w oczach i mózgu jadąc na drogowych vel długich.
_________________
Cruiseriders North
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2012-07-28, 09:59   

Z reguły zawsze śmigam na mijania, uważam, że dobry motocyklowy reflektor dobrze sobie radzi nawet w nocy ... choc w nocy osobiście często używam lightbarów ... a drogowe w skrajnych sytuacjach tak by nikogo nie oślepiać, chyba, że mnie ktos zacznie ... wtedy nie żałuję "długich" ....
 
 
illusion 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 1702
Skąd: Poznań/Golęczewo
Wysłany: 2012-07-28, 10:40   

marecki, kiedyś to się na wsk-ach jeździło ... i ich "długie" były jak świeczki :hahaha:

skipbulba, 100% racji
_________________
Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2012-07-28, 11:34   

... wspomnijmy Junaki, też ksenon to nie był ...
 
 
Galder 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-28, 12:22   

Jak ostatnio jechałem po tej niedokończonej A2 w nocy większość czasu jechałem na długich (zero oświetlenia drogi, poza mną). Zmieniałem na normalne tylko w wypadku gdy coś jechało na przeciwko, no chyba że albo sami nie zmieniali (a powinni) albo mieli za mocne światła, które mnie oślepiały, a wtedy niech im świeci moja żarówa po gałach także.
_________________
Filozofia wymaga więcej koncentracji niż jazda motorem, ale nie jest tak bolesna przy upadku.
 
 
zbymus 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 730
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-07-28, 15:47   

illusion napisał/a:
marecki, kiedyś to się na wsk-ach jeździło ... i ich "długie" były jak świeczki :hahaha:

skipbulba, 100% racji


illusion no właśnie marecki pisał o WSK bo wie że ja jeżdżę WSK już od 1975 roku.

https://lh3.googleusercontent.com/-gkgiupjhHGc/UALt9kZuXPI/AAAAAAAAR6A/8l5Y9FXLlbI/s640/DSC00495.JPG

Wiecie pamiętam jak mówił wtedy instruktor nauki. "nie bójcie się świateł -to nic nie kosztuje"
_________________
https://photos.google.com/album/AF1QipNggTKJRcR5ByWt4dCl6QfDfqW7fgoeS7r2bH1N/photo/AF1QipMM2x1B7yoU8OhWdXqQWkT-UoTzGyV8IhMWq79m

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2012-07-29, 10:34   

"Nie bójcie się świateł..." ale używajcie ich zgodnie z przeznaczeniem. Światła drogowe używa się w nocy, gdy z przeciwka i przed nami nic nie jedzie. Po za tym używa się świateł mijania. Mocno wk.....ce jest gdy jedzie ktoś za Tobą na drogowych, szczególnie w nocy lub w deszczu. Motocykl czy samochód jadący w dzień na długich też może oślepiać. A najważniejsze jest to, że w przypadku motocykla jazda na światłach drogowych w dzień utrudnia ocenę odległości, co w przypadku motorsa i tak nie jest łatwe :)
Takie moje zdanie.
Howgh! :D
_________________
Cruiseriders North
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2012-07-29, 11:12   

skipbulba napisał/a:
jazda na światłach drogowych w dzień utrudnia ocenę odległości, co w przypadku motorsa i tak nie jest łatwe

Szczególnie że, część z nich porusza się z duuużą szybkością. Przy moim moto są amerykanskie kierunki, i moim zdaniem (to też nie jest regulaminowe) moto jest lepiej widoczne niż na drogowych. Puki co, żaden misiek się do nich nie doczepił.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-07-29, 11:56   

A ja robię tak - w normalnych warunkach drogowych jeżdżę na światłach mijania.
Natomiast w przypadku gdy od czoła zbliża mi się kawalkada samochodów włączam drogowe. Testowałem kilkukrotnie reakcję "kolegów" samochodziarzy i mam następujące wnioski:
1.Gdy widzą z naprzeciwka zwykłe światła w sensie, że mijania, to ogół sądzą chyba, że jedzie skuterek 50km/h i próbują różnych sztuczek z wyprzedzaniem do samego końca, a wtedy o czołówkę nietrudno.
2.Gdy z daleka dojrzą potężniejsze światła, jakiś trybik im się załącza i jadą spokojniej i bezpieczniej.

Testowałem to kilkanaście razy i działa.

Oczywiście diabeł nie śpi i na idiotę wyprzedzającego na 3go nic nie poradzisz :evil:

Zwłaszcza jak 30cm od krawędzi drogi rosną drzewa :|
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-07-29, 12:45   

pyra .. bo większość nie zna przepisów :nie_wiem: ostatnia szkolenie z ruchu drogowym było może 3 lata temu :hahaha:
MARSINUS, a założenie pampersa też spowoduje, że nie będziesz miał obsrane portki jak jakiś z idiotów i tak Ci wyskoczy ;D
Pewne przepisy obowiązują w tym państwie i niektóre naprawdę nie zostały stworzone po to aby nam uprzykrzać życie.
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-07-29, 13:28   

MARSINUS napisał/a:
A ja robię tak - w normalnych warunkach drogowych jeżdżę na światłach mijania.
Natomiast w przypadku gdy od czoła zbliża mi się kawalkada samochodów włączam drogowe...

Ja tak, jak w pierwszym cytowanym zdaniu !
Co do drugiego zdania mam obiekcje, choć w sytuacjach gdy z przeciwka zauważę manewry sugerujące chęci do wyprzedzania na "trzeciego" posiłkuję się ostrzegaczem tzw. "blendą" bo szczęśliwie mój Drag wyposażony jest fabrycznie w takie ustrojstwo ;D
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2012-07-29, 17:11   

MARSINUS napisał/a:

2.Gdy z daleka dojrzą potężniejsze światła, jakiś trybik im się załącza i jadą spokojniej i bezpieczniej.

Mam w kołach około miliona kilometrów na róznych pojazdach i nie wierzę w tę tezę. Skuter też ma drogowe.
_________________
Cruiseriders North
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2012-07-29, 20:10   

NIe jeżdzę na swiatłach drogowych w ciągu dnia , a w nocy wtedy kiedy jest to mozliwe właczam . Widziałem , jak niektórzy motocyklisci jezdza na drogowych w ciagu dnia , ale nie wydaje mi sie to rozsadne , szczegolnie po tym jak na kursie doskonalenia jazdy zwrocono uwagę ze właczenie "długich" podczas dnia nie tylko w jakims stopniu oślepia kierowców jadacych z przeciwka ale , co jest bardziej niebezpieczne zmienia sposob postrzegania . Widzisz sporej wilkości plamę świetlną co uniemożliwia właściwą ocene odelglości . Jak będziecie zwróccie na to uwage .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-07-29, 20:28   

Dziewczyny ja napisałem swoją opinię i swoją obserwację.

Cytat:
MARSINUS, a założenie pampersa też spowoduje, że nie będziesz miał obsrane portki jak jakiś z idiotów i tak Ci wyskoczy
Pewne przepisy obowiązują w tym państwie i niektóre naprawdę nie zostały stworzone po to aby nam uprzykrzać życie.

Co ty powiesz? To dlaczego mamy tak dużo wypadków? Bo przecież wszyscy jeżdżą przepisowo :evil:
Do wątku o pampersie się nie odnoszę bo nie jestem pewien co poeta miał na myśli.

skipbulba napisał/a:
Mam w kołach około miliona kilometrów na róznych pojazdach i nie wierzę w tę tezę. Skuter też ma drogowe.

W widziałeś je w akcji ? ;D
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group