YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sylwek
2009-05-12, 06:09
Kufer na bagażnik
Autor Wiadomość
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-03-28, 08:56   

Marecki75, Zauważyłem że ten model nie ma na górze rączki do przenoszenia - przydatna rzecz. A te kółka do mocowania dodatkowego bagażu - OK.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-03-28, 10:50   

OldDiver, Masz rację nie ma rączki, ale nie wydaje mi się, abym odpinał kiedyś kufer. Po zmaganiach z przytroczeniem go do bagażnika, aby był maksymalnie sztywno zamocowany, nie wyobrażam sobie robić tego ponownie. Jeszcze palce mnie bolą, aby spróbować dociągać paski troczące na jeszcze następną dziurkę.
Myslę, raczej o tym, aby uszyć torbę na wymiar wnętrza kufra z rączką i chcąc wyjąc zawartość otwieram kufer, łapię za rączkę wewnetrznej torby i całość bagażu wyjmę z kufra. To samo z włożeniem spowrotem. A kółeczka do troczenia dodatkowego bagażu , to bardzo fajne rozwiazanie. Wczoraj robiłem już test i troczyłem torbę Luisa 50l. fakt, że za pasażerem robi się "ścianka" z bagażami ale wszystko jest sztywno i mocno dociągnięte. Również bok kufra ( za kieszonkami) ma oczka do troczenia, wiec można go naprawdę porządnie, bezpiecznie objuczyć. Ja na mój pierwszy kufer funcjonalności aż za dużo, ale myślę, że z czasem będą wykorztystane. Pierwsza próba ogniowa, otwarcie sezonu w Gnieźnie ( 30.03 ).
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-28, 11:00   

Marecki75, jest dokładnie tak jak piszesz. Kufer ma być przymocowany na stałe. Wewnątrz torba z materiału, która wyjmujesz jak potrzeba. Sakwy i kufry podobnie. Do swoich kufrów bocznych zakupiłem takie właśnie torby i po przybyciu na miejsce, otwieram je, wyciągam torby i po sprawie. Gotowe torby są np. w Terysie http://www.terys.pl/index...emart&Itemid=94
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-03-28, 11:02   

Marecki75, Ja na początku też "mocno" przyczepiłem mój kufer do bagażnika paskami, ale po kilku jazdach paski mocujące się rozciągnęły (pusty kufer ! !!) i kufer zaczął "latać". Obciążony kufer z masą na nim dodatkowego bagażu może z tych pasków nawet się urwać.
Ja mój kufer przykręciłem do oparcia pasażera - jest to rozwiązanie a la Demolka. W kilka sekund odkręcam kufer, odpinam dolne paski, za rączkę i ... do hotelu.

Także uważaj z zbytnim "obkładaniem" tego kufra ciężarami - może się odkształcić, i odciąża bagażnik i jego mocowania (duży moment).
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-03-28, 11:42   

Pirania_LM, Właśnie Kolego, właśnie coś takiego chodzi mi po głowie :)

[ Dodano: 2014-03-28, 11:44 ]
OldDiver, Dzięki za przestrogę. Będę to miał na uwadze. Czytałem o rozwiązaniu Demolki, ale na razie nie chcę dziurawić tylnej ścianki kufra, jednak liczę się z tym, że może przyjść czas na takie rozwiązanie.
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-03-28, 14:52   

Pirania_LM, Cytat z strony Terysa - "Dostępne są torby wewnętrzne do wszystkich rodzajów kufrów produkcji firmy Terys. Przy zamówieniu proszę w uwagach napisać symbol zakupionego u nas kufra." Znaczy się mogą być nie te rozmiary.
Ja też zamówiłem torbę do mojego kufra u koleżanki z maszyną do szycia. Czekam już pół roku :beczy:
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-28, 14:57   

OldDiver, wystarczy podac w mailu do Terysa wymiary i na pewno coś dobiorą 8)
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-12-19, 18:38   

Po jednym sezonie kufer Sako K15 "zbąblował" się tu i ówdzie.. :( . Przede wszystkim spód kufra dostał bąbli, oraz tylna ścianka.

zdjęcia tutaj:
https://plus.google.com/photos/107670902536158091868/albums/6084178500238089937

Napisałem do producenta, co z tym fantem zrobić. Odpowiedź była szybka i konkretna, proszę wysłać, wyślemy nowy kufer. Podczas korespondencji mailowej wymienliśmy spostrzeżenia na temat jakosci materiału kufra. Producent odpisał, że z dwoiną , to na dwoje babka wróżyła, można jeżdzić latami i nic się nie dzieje, a można ( tak jak u mnie ) po jednym sezonie zaobserwować już bąble.
Zapytałem o dopłatę do w pełni skórzanego kufra. Tutaj miłe zaskoczenie - 170 zł i ta sama wersja będzie ze skóry, a nie dwoiny skórzanej. Dopłaciłem i po niecałym tygodniu od wysyłki uszkodzonego kufra, miałem nówkę sztukę tym razem ze skóry. Dodatkowo poprosiłem o wzmocnienie blachą dna i tylnej ścianki kufra, Dostałem to w cenie dopłaty. Oczywiście boczne kieszonki ( mimo, że nie miały bąbli) również dostałem nowe, ze skóry.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak producent szybko zareagował i myślę, że w tym konkretnym przypadku zastosował jeszcze nieco preferencyjną cenę dopłaty. Widać ogromną dbałość o klienta.
Polecam i pozdrawiam.
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
prodi 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 61
Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 460
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-12-20, 10:31   

Marek ja mam kufer tylni SAKO K22 Eagle i po sezonie jazdy w różnych warunkach atmosferycznych nic się nie dzieje z kufrem ,wygląda jak w chwili kupna ,miałeś po prostu pecha
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-12-20, 10:38   

Też mam SAKO ale nie miałem okazji jazdy w "złych" warunkach.
Marecki75, Jakie warunki Twojej eksploatacji mogły wywołać takie efekty ?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2014-12-20, 10:50   

Marecki75 faktycznie jak pisze Prodi miałeś pecha, użytkowałem przez 2 lata sakwy i kufer z sako ... przeszły wszystkie warunki atmosferyczne pomyślnie, dzisiaj latają na Shadowie i nadal jest ok ... obecnie mam jeden sezon dvp kult moto i również nie narzekam ... w stosunku do kufra sako kult zastosował w "podłodze" metalową listwę i jest to na plus ... brak odkształceń nawet pod dużym ciężarem ...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2014-12-20, 11:01   

OldDiver napisał/a:
nie miałem okazji jazdy w "złych" warunkach.

Nawet przy okazji totalnego mycia moto zdejmuję kanapy,sakwy i kufer i traktuje Je środkami konserwującymi skórę.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Marecki75 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 236
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-12-20, 12:57   

OldDiver napisał/a:
Też mam SAKO ale nie miałem okazji jazdy w "złych" warunkach.
Marecki75, Jakie warunki Twojej eksploatacji mogły wywołać takie efekty ?

OldDiver , jeden, jedyny raz kufer zmókł, gdy moto stało pod chmurką, niedaleko mojej pracy. Przez kilka minut było oberwanie chmury. Czy to jednak było przyczyną? Nie wydaje mi się. Poza tym zawsze jazda w suche dni , lub czasami jakaś przelotny deszcz złapał na trasie. Ot pech. Nie ważne, było minęło. Problem został rozwiązany i w nowy sezon wjadę z nowym kufrem :) .
_________________
Drag Star w serduchu ...
Kawasaki VN 2000 Classic pod tyłkiem ;-)

Motocyklowa Grupa z Konina
 
 
Zykfyr 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-04, 13:55   Kufer centralny

Witam serdecznie,
Chciałbym się dowiedzieć czy możecie polecić gdzie w necie (albo w Krakowie) dostane największy-najbardziej pakowny(fajnie gdyby kask się mieścił) skórzany kufer centralny z ćwiekami pasującymi do oryginalnych ćwiekow vstar 1100 ->
.
Jak widać nie mam również bagażnika do ktorego ww kufer moglbym zamocować, czy produkują je w różnych rozmiarach zależnie od tego jaki kufer chcemy zamocować?-i czy możecie polecić jakiś dobry a w miarę tani?
Oraz czy skórzany kufer może posiadać jakiś system zapięcia na kluczyk czy tylko pozostaje zatrzask/pasek?

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam

przesunięte do prawidłowej kategorii //ciecio
Ostatnio zmieniony przez ciecio 2016-12-04, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
benan 


Model: MS1900
Rocznik: 2009
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 164
Skąd: DSW
Wysłany: 2016-12-04, 14:14   

Bagaznik występuje tylko w jednym rozmiarze ,polecam taki
http://www.lidor.pl/bagaz...00-classic.html
jeśli chodzi o kufry to zapytaj w firmie DRP Chełmek ,opinie o produktach są różne ,ja tam kupiłem sakwy i było OK
http://www.sakwy-motocyklowe.pl/
_________________
Był XVS 1100- był XV 1700 Midnight Star Silverado - jest XV 1900 Stratoliner
 
 
cukrus1 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 270
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 2016-12-04, 14:16   

Witaj ja kupowałem w Chełmku koło Oświęcimia na wiosne w ramach przejażdzki można pojechać ...Firma nazywa się DRP ...są na internecie zakupiłem od nich na tył swojego Motocykla duży i pakowny wyślę ci na priv numer mój telefonu zobaczysz jak on wygląda w rzeczywistości ....
_________________
cukrus1
 
 
ciecio 


Model: PLECACZEK
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 424
Skąd: Sam już nie wiem
Wysłany: 2016-12-04, 16:22   

Ja mam kufer west-star i sobie chwalę.
Tutaj możesz sobie zobaczyć co mają w ofercie:
http://www.west-star.pl/role-bagazowe.html
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2016-12-04, 16:32   

Zykfyr, użyj opcji szukaj ;D
 
 
mobil30 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 47
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2016-12-04, 19:41   

http://2016.motrix.pl/akc...-zamkiem-p-1337 kupiłem tutaj jest mega pojemny mam z cwiekami pasującymi do v-stara
 
 
Wronsky 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Wiek: 45
Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-12-05, 15:12   

Wspomniana firma DRP jest producentem więc zmajstrują Ci co tylko zechcesz, a ćwieki na pewno dopasują. Ja jestem świeżo po zakupie kurtki u nich - rewelacyjna obsługa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group