YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nolan 43 AIR opinie
Autor Wiadomość
piwu 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2011-02-17, 20:25   

martek jak tylko dostane to napisze moje sugestie. Zamówiłem wersję AIR, podobnie jak PETERS

Mój wybór padł na Nolana dlatego, że od 6 lat (albo i 7) jeździłem w N41. Przeżył 2 spotkania z glebą (jedne na SR125, drugie na Viagrze), jest przytopiony przez żarówkę tak bardzo, że po ciemku go znajdowałem wśród 1000 kasków. Kilka rzeczy z niego odpadło, ale dalej spełnia swoją funkcję. Ostatnio nawet w noge nim grałem z kumplem z klubu :hahaha:

Żona namówiła mnie na zmiane... Mam nadzieje, że z nowego będę równie zadowolony co z poprzednika.
 
 
illusion 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 1702
Skąd: Poznań/Golęczewo
Wysłany: 2011-02-17, 23:01   

witek1965 napisał/a:
Przymierz na głowie i sam zdecyduj.
to zapewne rozwiąże wszelkie wątpliwości ; ja osobiście używam i polecam N43Air + pinlock ( i parowanie odeszło w ... ;) )
_________________
Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-02-18, 12:53   

Mam Caberga Downtowna i N43air i zdecydowanie jak dla mnie lepszy i bardziej kofortowy jest Nolan . Caberg jest strasznie twardy w Nolanie wyscióka lepiej dopasowuje sie do twarzy i nic sie nie odciska .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
greg 



Rocznik: 1997
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-18, 13:49   

Mam Nolana 43air jest bardzo wygodny. Atutem Nolana jest również wyjmowana wyściółka, którą można prać. Po dłuższej trasie w N43Air lekko szumiało mi w uszach ale to pewnie wina przewierconych wydechów.:p Jedyna istotną wadą tego kasku jest brak pinlocków na szybce. Można ją zlikwidować kupując odpowiednią szybkę(nie ma jej w standardzie) i antifoga, ale to dodatkowe koszty. Najważniejsze to dobrze dobrać rozmiar kasku.
_________________
W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz;)

Amat Victoria Curam,

Kawał ch*ja z tego Prometeusza. Zamiast ognia mógł dać ludziom swoją odradzającą się wątrobę!
 
 
piwu 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2011-03-06, 18:37   

W tym tygodniu przyszedł do mnie Nolan N43 classic. Dzisiaj przetestowałem go na trasie.
W porównaniu do Nolana N41 jest o wiele cichszy i dużo lepiej chroni przed wiatrem. W N41 szarpało głową powyżej 140, N43 nie ma tej wady. Do tego blenda przeciwsłoneczna jest bardzo przydatnym bajerem. W każdej chwili można ją opuścić, nie trzeba się bawić z okularami.

Słychać może jak powietrze opływa kask, ale nie mam szyby więc to normalne.

Jednym słowem jestem bardzo zadowolony z tego kasku.
 
 
krokodyl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2011-03-07, 21:57   

Ja kilka sezonów przejeździłem w Airoh Jet 55. Od dzisiaj jesem posidaczem NOLANA 43 AIR.
Od mojego porzedniego jest: dużo wygodniejszy, nie gniecie mnie w uszy, co dla okularnika jest szczególnie ważne, dopinana i łatwo wypinalna szczęka - bajer, łatwo zamykana i otwierana blenda ( w starym kasku z blendą miałem kłopoty ) i wydajna wentylacja... To były moje kryteria przemawiające za Nolanem 43 Air ;D

W standardzie jest też daszek, który można wymienić z szybką...
_________________
YAMAHA FJR 1300 AE
http://picasaweb.google.com/Krokodyl317
***Make peace not war, flower power***
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-03-13, 17:07   Nolan 43 AIR opinie

pyra napisał/a:
sprawdź u EDDIEGO z forum, ja kupiłem w dobrej cenie

[ Dodano: 2012-02-25, 22:15 ]
Nie słuchałem- czytałem posiadaczy N43 air, i byłem zachwycony po zakupie. Po pierwszej jeździe czar prysł. Nolan N43 air szumi ,trzeszczy i paruje (+5 st.C). Radzę sprawdzić inne kaski. Oczywiście idzie -jedzie- z tym żyć,ale lepiej uczyć się na błędach -cudzych.


N43 Air nie ma prawa szumieć ani trzeszczeć, jeśli coś jest nie tak, trzeba reklamować, sprzedałem kilkaset kasków Nolana, nie miałem żadnych reklamacji.

W temperaturze +5'C każdy kask bez szybki antifog będzie parował. Jeśli jeździsz w takich temperaturach, dokup szybkę nieparującą, ja taką kupiłem i jest spokój nawet wtedy gdy na nią chuchasz.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
Ostatnio zmieniony przez Bemol 2012-03-15, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-03-13, 17:29   

EDDIE napisał/a:
N43 Air nie ma prawa szumieć ani trzeszczeć, jeśli coś jest nie tak, trzeba reklamować, sprzedałem kilkaset kasków Nolana, nie miałem żadnych reklamacji.

Kolejna bajka :) N43 AIR trzeszczy i szumi, jedne mniej, inne bardziej. Mam używam, więc wiem lol A reklamacje się nie zdarzają bo ludzie po prostu wiedzą, że ten typ tak ma. Nie wiem, czy rozbierałeś swój kask, ja rozebrałem do skorupy i konstrukcja wyściółki (kilka elementów styropianowych dopasowanych a'la Tetris). To nie ma prawa nietrzeszczeć... Jak ktoś chce naprawdę cichy kask, to wykłada kasę za N43 x 2 i kupuje Schuberta...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-03-13, 17:50   

EDDIE napisał/a:
To nie kolejna bajka, tylko kolejny post na NIE.

Nie kolejny post na NIE, a stwierdzenie faktów :)
Ponownie życzliwy uśmiech przesyłam lol lol lol

Kilka wrzut z forum motocyklistów... Oczywiście wszyscy tam piszą bzdury i są ze mną w zmowie, dlatego dość często przewija się określenie świst i szum... lol

http://forum.motocyklisto...ir/page__st__40
http://forum.motocyklisto...ir/page__st__60
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-03-13, 19:00   

moondek napisał/a:
...nie wiem, czy rozbierałeś swój kask, ja rozebrałem do skorupy i konstrukcja wyściółki (kilka elementów styropianowych dopasowanych a'la Tetris)....

Każdy kask za czas jakiś trzeszczał będzie, wystarczy rozebrać go i miejsca styku styropianu ( płaszczyzna przylegania ) przesmarować wazeliną i jest cicho jak w kościele ;p
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-03-13, 19:57   

moondek napisał/a:
Jak ktoś chce naprawdę cichy kask, to wykłada kasę za N43 x 2 i kupuje Schuberta...

Drobna poprawka N43X3 na Shuberta, ale x2 styknie na Shoei J Wings i poczuje jakość i błogąEDDIE, ciszę.

Muszę niestety przyznac rację Moondkowi i nie dlatego niestety, żebym Moondka nie lubił lub chciał Ci dokopać , a dlatego niestety bo jestem posiadaczem N43 air i jestem nim po prostu rozczarowany. Po UVEXIE JET 200 (bardzo niska półka cenowa -200 zł) nie widzę różnicy i to był dla mnie po prostu szok. Powyżej 100km/h zakładam stopery. Szum i świst jest i koniec. Co mam zamontować mikrofon pod kask i podłączyć do dyktafonu ? Mój jeszcze nie trzeszczy, blenda otwiera się i zamyka bez problemu.
Od kasku za osiem paczek można by wymagać więcej. O innych mankamentach nie wspomnę. Dystrybutor Nolana olał moje zapytanie, może Ty zapytasz w moim imieniu i dasz znać. Mogę opisać problem na PW
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2012-03-13, 21:32   

Na zacinająca się blendę jest skuteczny sposób... schudnąć ! ;D
I żeby było jasne... wiem co piszę... ;)
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-03-13, 22:07   

witek1965 napisał/a:
moondek napisał/a:
Jak ktoś chce naprawdę cichy kask, to wykłada kasę za N43 x 2 i kupuje Schuberta...

Drobna poprawka N43X3 na Shuberta, ale x2 styknie na Shoei J Wings i poczuje jakość i błogąEDDIE, ciszę.

Muszę niestety przyznac rację Moondkowi i nie dlatego niestety, żebym Moondka nie lubił lub chciał Ci dokopać , a dlatego niestety bo jestem posiadaczem N43 air i jestem nim po prostu rozczarowany. Po UVEXIE JET 200 (bardzo niska półka cenowa -200 zł) nie widzę różnicy i to był dla mnie po prostu szok. Powyżej 100km/h zakładam stopery. Szum i świst jest i koniec. Co mam zamontować mikrofon pod kask i podłączyć do dyktafonu ? Mój jeszcze nie trzeszczy, blenda otwiera się i zamyka bez problemu.
Od kasku za osiem paczek można by wymagać więcej. O innych mankamentach nie wspomnę. Dystrybutor Nolana olał moje zapytanie, może Ty zapytasz w moim imieniu i dasz znać. Mogę opisać problem na PW


Ja po Naxie doznałem olbrzymiej różnicy i właśnie pod względem ciszy i szumów.
No może ktoś żąda, żeby w każdym zakresie prędkości kask był jednakowo cichy... :roll:

Witek, opisz na maila problem i prześlij dowód zakupu.
Ja do 120km/h nie słyszę kasku.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2012-03-13, 23:38   

Kuśwa, nie mogę nie zareagować na te płacze normalnie! Świszczy.. trzeszczy.. słychać szum wiatru.. a co ma być słychać do jasnej ciasnej kiedy jedzie się motocyklem??? Może delikatny szum klimy???
A ja dopiero czuję że żyję, kiedy łepetyną w kasku wiatr mi wywija we wszystkie strony, kiedy wydechy zagłuszają wszystko wokoło, kiedy wichura świszcze i huczy we łbie! Po to kupiłem motocykl taki a nie inny, żeby drżało, wibrowało, huczało i świstało! Żeby napierniczały nadgarstki i odpadała dupa po kilku godzinach jazdy, bo jak czuję że boli to mam pewność że jeszcze żyję :pokooj:
 
 
piwu 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2012-03-14, 08:02   

shipp dobrze gada, polać mu! :)

Co do N43 to faktycznie jest troche głośny, ale w porównaniu do N41 jest dobrze, jest ciszej.
_________________
www.bkpl8.pl

Stratoliner S
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-03-14, 08:03   

shipp napisał/a:
Kuśwa, nie mogę nie zareagować na te płacze normalnie! Świszczy.. trzeszczy.. słychać szum wiatru.. a co ma być słychać do jasnej ciasnej kiedy jedzie się motocyklem??? Może delikatny szum klimy???
A ja dopiero czuję że żyję, kiedy łepetyną w kasku wiatr mi wywija we wszystkie strony, kiedy wydechy zagłuszają wszystko wokoło, kiedy wichura świszcze i huczy we łbie! Po to kupiłem motocykl taki a nie inny, żeby drżało, wibrowało, huczało i świstało! Żeby napierniczały nadgarstki i odpadała dupa po kilku godzinach jazdy, bo jak czuję że boli to mam pewność że jeszcze żyję :pokooj:

Mariuszu, wyjaśniam... Nikt nie płacze i nie lamentuje, że N43 świsczczy, gwiżdże i trzeszczy. Jest jazda, jest hałas, proste :) Rozchodzi się o to, że ktoś opowiada ludziom dyrdymały, że N43 jest cichym kaskiem, będąc jednocześnie handlarzem, który sprzedaje te garnki.
EDDIE napisał/a:
N43 Air nie ma prawa szumieć ani trzeszczeć, jeśli coś jest nie tak, trzeba reklamować, sprzedałem kilkaset kasków Nolana, nie miałem żadnych reklamacji.

Sprzedał - jak sam się tutaj pochwalił - ponad kilkaset tych kasków, więc albo będzie rzetelny, albo niech się zamknie i nie opowiada ludziom głupot, bo robi ich po prostu w piii.... :idea:
Prosze o trochę bardziej cenzuralne słownictwo :D
Mode by Gosiaczko
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
Ostatnio zmieniony przez Gosiaczko 2012-03-14, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-03-14, 15:40   

shipp napisał/a:
Świszczy.. trzeszczy.. słychać szum wiatru.. a co ma być słychać do jasnej ciasnej kiedy jedzie się motocyklem??? Może delikatny szum klimy???
no widzisz Mariusz, jak się wydaje kilka setek to się człek czegoś tam spodziewa od renomowanego producenta, a okazuje się, że wystarczy wydać 2 setki i sobie tłumaczyć- za tyle kasy to czego wymagać.
Lepiej mi sie jeździ w całkowicie otwartym kasku jak w tym nolanie, bo tak jak piszesz słyszę szum wiatru, a nie świsty. Coś chyba nie halo, skoro kask JET, jest głośniejszy od otwartego.
Inna sprawa, że chyba po to jest forum, żeby dzielić się opiniami o pewnych rzeczach z innymi. ja nie należę do tego rodzaju ludzi, którzy wychwalają pod niebiosa to co akurat posiadają, tylko rzetelnie informuję, że jak coś jest do doopy, to po prostu jest

Dag napisał/a:
Ps: zapewne tak samo jest w kaska Shoi
Jest, tylko za jeta trzeba dać 1600 a nie połowę z tego, ale jak widać można tak spasować szybę z kaskiem., że nie świszczy
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dziki 


Model: SYMPATYK
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 42
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-03-15, 14:19   

@shipp- radykalne podejście do tematu. Trudno mi uwierzyć że można być takim masochistą ;p to po prostu niepraktyczne ;D
ja tam się cieszę że piszecie o tych świstach. Jak będę zmieniał kask to poszukam cichego
zastanawiałem się właśnie nad N43, ale odpuszczam. Wystarczy mi to co przeczytałem.

dlaczego?- nie lubię jak mi gwiżdże, bez tego też wiem że żyję bo po prostu wiem ;D
szum wiatru jest wystarczający podczas jazdy, kask nie musi tego potęgować.

o wiele przyjemniejszym dźwiękiem jest praca silnika, a tego w świszczącym kasku po prostu nie słychać.

wiecie- te gwizdy to po części wina naszych maszyn. Na plastikach nawet mój LS2 z najniższej półki jest cichy. A jak jest z szybą? Napisze ktoś o hałasach przy szybie?

nie podoba mi się ogólnie typowa szyba, ale może się rozejrzę za czymś a'la street rod jeśli ma pomóc
 
 
MarMar 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1202
Skąd: Waleniowo
Wysłany: 2012-03-15, 14:47   

Co do LS2-to ja nie narzekam na hałas,jest dobrze dopasowany,blenda mi nie opada na oczy,a cena.....Czy to najniższa półka?Jeśli wyznacznikiem jest cena,to może tak,ale dla mnie kask wiecej jak zadawalający.Jedyne co wolalbym zmienić-kupiłem połysk,a wolałbym mat.Każdemu wedle potrzeb,ale nie jeden Nolan jest na rynku...
_________________
...........................................................
Jest - FJR1300AS
Były: DragStar 650, MS1300
 
 
marius 



Model: MS1900
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 115
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2012-03-15, 18:56   

Kupiłem Nolana N43air i używałem go przez 3 sezony i chociaż smarowałem żeby nie trzeszczał podczas jazdy to i tak nie pomogło, do tego jeszcze ta opadająca blenda :beczy: Za taką kasę spodziewałem się jednak czegoś więcej niż tylko wyglądu wizualnego!!!
_________________
marius
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group