YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co trzeba mieć ze sobą .... (?)
Autor Wiadomość
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-01-19, 11:22   Co trzeba mieć ze sobą .... (?)

.... w świetle obecnie obowiązującego prawa? Chodzi mi o takie rzeczy jak apteczka ... gaśnica, trójkat ;D .
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2012-01-19, 11:45   

cytat z Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
"Obowiązkowym wyposażeniem auta osobowego są trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Przepis ten nie dotyczy motocykli."


Wystarczy dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem i obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Nie zapominajmy,o kasku z homologacją. ;D
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-01-19, 12:25   

Bo np. z googli mi wyszło że Czesi (a może i inni) wymagają jeszcze :
- kompletu zapasowych żarówek
- kompletu zapasowych bezpieczników
- koszulka odblaskowa
- .... ?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2012-01-19, 12:27   

OldDiver, ja Ci napisałem co w Polsce trzeba mieć.
Co zagranicą, niech się wypowiedzą Ci, co tam byli motocyklami.
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2012-01-19, 12:28   

PSZEMAS podał przepisy dotyczące Polski. A co kraj, to obyczaj... Patrz czy to dotyczy także motocykli, bo częściej widywałem strony, gdzie były dane, ale dotyczyły aut.
_________________
vaya con Dios...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-01-19, 13:06   

Właśnie motocykli bo wrzuciłem w google "apteczka motocyklowa" i mi wyskoczyły jakies rady dla motocyklistów.

A może by załozyć taki stały temat na temat przepisów w ościennych krajach.

Też podobno jet taki unijny przepis że w ościennych UE krajach obowiązuja nas w tej materii przepisy obowiązujace u nas. :nie_wiem:
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2012-01-19, 15:33   

jest przepis ktory mowi ze pojazd ma byc wyposazony zgodnie z przepisami kraju w ktorym jest zerejestrowany, wiec teoretycznie nie musisz nic miec lecz w praktyce zagraniczni policjanci usiluja dawac za braki w wyposazeniu mandaty.
Ja mysle ze ktos kto jest rozsadny i tak ma w sakwie apteczke, zarowki i kamizelke wiec problem z glowy :)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-01-19, 15:36   

fazzi napisał/a:
lecz w praktyce zagraniczni policjanci usiluja dawac


nic nie usiłuje, tylko daje. Dziwie mnie tylko pobłażliwość naszych policjantów jak obcokrajowcy (Niemcy w szczególności) jeżdżą bez świateł mijania w dzień
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-01-19, 16:25   

Mając sakwy/kufry to chyba nie jest problem wrzucić apteczkę i żarówki ?
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-01-19, 18:24   

Pirania_LM, tak jak mówisz, plus do tego kamizelkę. Ostatnio dochodzę do wniosku, po tym co widzę na drogach, że trzeba coś takowego zakładać, zwłaszcza w nocy i w ogóle obklejać w miarę dyskretnie pewne elementy motocykla odblaskami.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2012-01-19, 19:05   

witek1965 napisał/a:
nic nie usiłuje, tylko daje

zapewniam Cie ze jesli w takim przypadku mowisz ze chcesz zadzwonic do ambasady bo twoje wyposazenie jest zgodne z przepisami panowie w mundurkach przestaja byc tacy odwazni, mandaty dla polskich kierowcow w Czechach oraz w Niemczech to temat rzeka
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2012-01-19, 19:09   

Dokładnie tak jak pisze Fazzi. Mówisz że w takim razie dzwonisz do konsula.
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
yanis56 


Model: SYMPATYK
Wiek: 68
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: uk (lincs)
Wysłany: 2012-01-19, 20:10   

Witam.
Pozwole sobie wtracic swoje trzy grosze. Otoz kilka dni temu ogladalem program "Na osi", w ktorym rodak mieszkajacy w Norwegii pytal o to,czy moze uzywac opon z kolcami gdy przyjedzie do Pl. Odpowiedz byla jednoznaczna: nie, obowiazuja przepisy kraju, w ktorym znajdujemy sie w chwili kontroli.
Pozdrawiam.
P.S. a ja sobie dzisiaj posmigalem.... ;p
_________________
The most wasted of all days is one without riding

BMW R1200CL
 
 
gri74 


Rocznik: 2005
Wiek: 49
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 37
Skąd: Sulejówek; Wesoła
Wysłany: 2012-01-19, 20:43   

i masz rację , bo w jakim kraju jesteś takie przepisy drogowe cię obowiązują , i nikogo nie obchodzi jakie przepisy są w kraju w którym pojazd jest zarejestrowany.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2012-01-19, 21:00   

gri74 napisał/a:
i masz rację , bo w jakim kraju jesteś takie przepisy drogowe cię obowiązują , i nikogo nie obchodzi jakie przepisy są w kraju w którym pojazd jest zarejestrowany.

chyba Ci sie wszystko pomieszalo, przepisy drogowe oczywiscie, bo tu nie ma o czym dyskutowac ale nie wyposazenie obowiazkowe samochodu a kolce nie sa wyposazeniem obowiazkowym i fabrycznym. Skoro w jakims kraju nie wolno jezdzic na kolcach trzeba to respektowac pobodnie jak ich predkosci max ale przeciez anglik nie musi zmieniac kierownicy na 2 strone przed wjazdem do Polski tylko tak jezdzi bo ma auto zgodne z przepisami angielskimi.
 
 
yanis56 


Model: SYMPATYK
Wiek: 68
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: uk (lincs)
Wysłany: 2012-01-19, 21:18   

:oops:
_________________
The most wasted of all days is one without riding

BMW R1200CL
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-01-19, 21:26   

witek1965 napisał/a:
Dziwie mnie tylko pobłażliwość naszych policjantów jak obcokrajowcy (Niemcy w szczególności) jeżdżą bez świateł mijania w dzień

A mnie nie, bo chłopaki często mają problem mówić prawidłowo po polsku, a niemiecki?
Wiciu to tak jakbyś chciał żeby ryby śpiewały ;D
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-01-19, 21:28   

fazzi, za brak apteczki zapłaciłem mandat w Austrii, a we wszystkich publikacjach (poradach dla turystów) piszą, że Niemcy nawet sprawdzają ważność apteczki, która nota bene w Polsce obowiązkową nie jest.
Cytat:
Według rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, apteczka obowiązkowo powinna znajdować się w pojazdach takich jak:
Autobus
Taksówka
Samochód ciężarowy przewożący osoby
Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania


[ Dodano: 2012-01-19, 21:29 ]
Dodam o dwóch trójkątach ostrzegawczych, ilości kamizelek odblaskowych, równej ilości osób podróżujących , oraz komplecie zapasowych żarówek.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
gri74 


Rocznik: 2005
Wiek: 49
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 37
Skąd: Sulejówek; Wesoła
Wysłany: 2012-01-19, 21:48   

fazzi napisał/a:
gri74 napisał/a:
i masz rację , bo w jakim kraju jesteś takie przepisy drogowe cię obowiązują , i nikogo nie obchodzi jakie przepisy są w kraju w którym pojazd jest zarejestrowany.

chyba Ci sie wszystko pomieszalo, przepisy drogowe oczywiscie, bo tu nie ma o czym dyskutowac ale nie wyposazenie obowiazkowe samochodu a kolce nie sa wyposazeniem obowiazkowym i fabrycznym. Skoro w jakims kraju nie wolno jezdzic na kolcach trzeba to respektowac pobodnie jak ich predkosci max ale przeciez anglik nie musi zmieniac kierownicy na 2 strone przed wjazdem do Polski tylko tak jezdzi bo ma auto zgodne z przepisami angielskimi.


o drogowych napisałem , może mało precyzyjnie
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2012-01-20, 08:28   

Witek ja nie mam nikomu zamiaru wmawiac ze nie zaplacil mandatu tylko to ze to sa nieslusznie zaplacone pieniadze i reguluje to Konwencja Wiedenska z 1968r, ktora mowi ze pojazd musi spelniac przepisy kraju gdzie jest zarejestrowany i jest to logiczne, dotyczy to rowniez uprawnien kierowcy.
Wyobraz sobie ze jedziesz na motocyklu np. do Hiszpanii i co masz zrobic jesli we Francji motocykle sa zblokowane do 100 koni,lub masz prawo jazdy od pol roku i jedziesz dragiem a w Hiszpanii przez piewsze 2 lata mozesz jezdzic tylko motocyklem ktory ma 34 konie, zrobiles prawo jazdy w wieku 16 lub 17 lat a w danym kraju jest to mozliwe od 18.

znalazlem w necie komentarz do Konwencji Wiedenskiej
Cytat:
Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce – kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.
Należy zauważyć, że w Polsce, biorąc pod uwagę stan prawny na dzień 10 kwietnia 2008 r. (patrz 3), w przypadku kolizji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i Konwencji wiedeńskiej, pierwszeństwo mają przepisy zawarte w Konwencji. Zdarzają się jednak przypadki karania przez policję kierujących za zachowania sprzeczne z ustawą Prawo o ruchu drogowym choć prawidłowe w świetle Konwencji. W Polsce po przyjęciu mandatu karnego nie ma co do zasady możliwości odwołania się od niego. Odmowa przyjęcia mandatu z reguły będzie prowadzić do skierowania sprawy do sądu powszechnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group