YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szwecja,Norwegia i głośne wydechy
Autor Wiadomość
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-09, 22:16   Szwecja,Norwegia i głośne wydechy

Panowie u nas wiadomo . Nie można głośno i zaczynają się ostro czepiać policmajstry.Powiedzmy że biorę to pod uwagę i jak złapią będę się martwił. ;p Ale chciał bym zapytać jak wygląda to np. w Szwecji i Norwegi.Bo tam jak złapią to mogę czasem się skichać ,gdy przysuną wg. swoich stawek mandaciorem.Pytam ponieważ , mam zamiar bryknąć do Norwegi w przyszłe lato do szwagra motóngiem.Dodam tylko , że jeżdżę WildStarem z wydechami ,,vance & hines longshots . No cichutkie to nie są.Ponoć jak dzwoniłem do dystrybutora na Polskę.Oznajmił mi ,że żadnych wytłumień nie ma.A normy to nawet Amerykańskiej nie przechodzą.Nie popisuję się pisząc to. Tylko taką informację usłyszałem.Trochę się martwię.Co radzicie.Zmienić na wyjazd na atestowane?Czyli cichsze ,czy nie.Oczywiście każdą wypowiedź będę brał pod uwagę lecz najbardziej mi zależy na opinii osób , które już latały w tych krajach i wiedzą z autopsji jak jest na prawdę. lol
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
voitec 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 52
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 298
Skąd: Morscity
Wysłany: 2011-12-09, 22:24   

Wracając jakiś czas temu do Polski ze Szwecji, widziałem na przystani promowej kilku motonitów z zatyczkami w uszach. A w samej Szwecji często najpierw słychać a dopiero potem widać że ktoś jedzie. ;d
_________________
Najlepszych ludzi uformowało naprawianie własnych błędów - William Shakespeare
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-09, 22:29   

voitec, Tak słyszałem ale nie wiem czy można temu wierzyć .Szwagier też mi mówił ,że wielu gości naprawdę daje po uszach sprzetami.I ponoć ogólnie jest to przyjęte.Że jak cruiser to musi być go słychać.W końcu twarde narody :koksik: . Oj oby to była prawda :amen:
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2011-12-09, 23:01   

ROBERT72, pogadaj z Lukiem, z tego co dobrze kojarzę to On był w zeszłym roku w Norwegii.
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-09, 23:08   

PSZEMAS, Dzięki , zapytam Luka
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2011-12-10, 01:17   

Mieszkałem trochę w Szwecji i jeździli na głośnych wydechach , ale to byli miejscowi. Nie wiem natomiast jak Policja zachowa się w stosunku do obcych numerów rejestracyjnych. Lepiej nie ryzykować. Bo mandaty są słone.
_________________
Dawid Z.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-12-10, 01:29   

PSZEMAS napisał/a:
ROBERT72, pogadaj z Lukiem, z tego co dobrze kojarzę to On był w zeszłym roku w Norwegii.
tak, tylko, że LUK ma silensery, kominy, które za pomocą jednej dźwigienki są raz ciche jak pszczółki, a raz głośnie. Wg. Życzenia
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
illusion 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 1702
Skąd: Poznań/Golęczewo
Wysłany: 2011-12-10, 02:04   

ROBERT72, byłem w Norwegii w tym roku i przed wyjazdem wymieniłem Silvertaile na wydechy fabryczne , Woytas swoje Road Burnery rownież na fabryczne a Luk tak jak pisał Witek ma wydechy Peacemakers i ma to wszystko głeboko bo jak chce to ma cicho a jak chce to głośno. Z norweską policją raczej bym nie zadzierał i również nie chciałbym na własnej skórze sprawdzać taryfikatora mandatów.

I jeszcze jedna rzecz w sumie jak dla mnie najważniejsza. Z naszej trójki przejechałem w ciągu tygodnia największą ilość kilometrów w norweskich tunelach ( ok 160 km ) i wierz mi że gdybym miał założone moje Silvertaile które nie są super głośne to jadąc w 24,5 km tunelu łeb by mi odpadł . W zupełności wystarczały mi wrażenia akustyczne przy mijaniu tirów czy zwykłych puszek.

[ Dodano: 2011-12-10, 02:08 ]
ROBERT72, przy okazji .... kupiłem Road Stara z takimi samymi wydechami i wiem jak grają ;D .. faktycznie oryginalnych db-killerów nie ma do tego typu ; polecam firmę Kaliński z okolic Poznania ktora za niewielkie w sumie pieniądze dorobi wyciszenia do każdych wydechów
_________________
Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
 
 
wiarus12 


Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 95
Skąd: Proszowice k.krk
Wysłany: 2011-12-10, 11:39   

Ja w tym roku spotkałem grupę 12 :czoper: z Norwegii 8 facetów i 4 laski. Wszyscy mieli głośne wydechy ale jedna z dziewczyn pomykała na fat boy'u, przy pożegnaniu jak odkręciła, to alarmy się włączyły na parkingu.Oni mówili, że u nich to normalne i tak ma być.Ale lepiej dopytaj.
_________________
Nie pozwólcie, aby ktokolwiek wmówił wam, że trzeba być zadowolonym z tego, co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu, abyście nie mogli tego mieć!!!
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-10, 17:09   

illusion, Nie zamierzam ryzykować.Długo zastanawiałem się czy pisać bo to przecież rozsądek podpowiada , że lepiej nie igrać z tamtejszą policją.Szwagieras przekroczył tylko teraz nie pamiętam dokładnie o 20km prędkość i dostał w przeliczeniu 1200zł :shock: na nasze.Troszku słono.A co do wydechów , też myślałem o Kalińskim .Widziałem słyszałem.Mają różną opinię ale ile ludzi tyle opinii.A jak wiadomo każdy ma najlepsze ;p Ale w tych cenach są na pewno godne polecenia.I fajnie wyglądają.
Cytat:
Ja w tym roku spotkałem grupę 12 :czoper: z Norwegii 8 facetów i 4 laski
No tak wiarus12, ale wiesz to Norwedzy a ja bidny Polaczek lol jak trafię na ambitnego policmajstra to może być krucho.Ale ponoć dużo ich tam nie widać.Jeno fotografów sporo przy dróżkach. :foci:Mimo wszystko dziękuję panowie.Uczę się i wyciągam wnioski z waszych opinii. :koksik:
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-12-10, 18:27   

ROBERT72 napisał/a:
Ale w tych cenach są na pewno godne polecenia.I fajnie wyglądają.


a co tam fajnie wygląda ? tego jak włożysz do wydechu wcale nie widzisz. To nie ma wyglądać, tylko wyciszać ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-10, 21:25   

witek1965, Fakt nie ma co się podobać , bo nie widać nic w środku gdy się wytłumia. A podoba konkretnie mi się wykonanie czyli sama robota firmy.
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
illusion 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 1702
Skąd: Poznań/Golęczewo
Wysłany: 2011-12-10, 22:29   

ROBERT72, 1200 zl za przekroczenie to bardzo tanio było ..... ogladalem taryfikator i sporo pozycji np. wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu czy wymuszenie zaczynało się od 5600 zł i nie miało górnej granicy ; w sumie przekroczenie prędkości miało jako jedno z nielicznych wykroczeń górny wymiar kary ok 5000zł a to tylko dlatego że pow. o ile pamiętam 30 czy 40 km/h odbierali prawko i wsadzali do aresztu .

no cóż ... pojechałem do Norwegii i brzmialem jak motorynka ... ;D
_________________
Grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-11, 14:40   

illusion, O tym
illusion napisał/a:
o ile pamiętam 30 czy 40 km/h odbierali prawko i wsadzali do aresztu .
też słyszałem ale nie mogłem w to uwierzyć. No nic pojedziemy,zobaczymy .Oby tylko nie zapomnieć się i przepisowo jechać. lol
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-12-11, 16:01   

ROBERT72 napisał/a:
też słyszałem ale nie mogłem w to uwierzyć.
takie same przepisy są w Niemczech.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2011-12-11, 16:09   

Cytat:
ROBERT72 napisał/a:
też słyszałem ale nie mogłem w to uwierzyć.
takie same przepisy są w Niemczech.


W Niemczech nie założysz nic sam wszystko musi byc wpisane w BRIEF niestety
 
 
raf.ftr. 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 49
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 172
Skąd: Tczew
Wysłany: 2011-12-11, 21:23   

Co do głośności tłumików nie wiem, ale jeśli chodzi o wykroczenia typu prędkość to jest bardzo restrykcyjnie. ROBERT72 Twój szwagier gdyby przekroczył 20 km/h to mandat byłby pomiędzy 3000, a 5000 NOK. czyli 1500-2500 PLN. A prawko odbierają powyżej 28 przekroczonych km/h. Do tego oczywiście odpowiedni taryfikator. Więc jeżdżąc po Norwegii, a właściwie raczej w całej Skandynawii trzeba być czujnym.
Szerokości.
_________________
Boulevard C 109 RT
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-12-12, 07:42   

Faktycznie mam wydechy, które można wyciszyć w 5 sekund :) ale po tym wypadzie do Norwegii z Illusionem i Woytasem napiszę tak:

Prawo skandynawskie jest bardzo restrykcyjne... i w kwestii głośności i w kwestii prędkości i innych w kwestiach również... co nie przeszkadza Norwegom jeździć ze znaaaaaaacznie większymi prędkościami niż dopuszczalne a wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to tam chyba jakaś norma. Mogliśmy to zaobserwować dlatego, że byliśmy chyba jednymi użytkownikami dróg jadacymi zgodnie z przepisami ;p [ no, była jedna długa prosta w lesie, gdzie się rozpędziłem do 150 - ale stracha miałem... nie wytrzymałem po prostu :oops: ] wyprzedzali nas prawie wszyscy - tylko ciągniki nie dawały rady.

Gdybym miał cobry to śmiało bym na nich jechał ;D Dlaczego?

Po 1. Nie zgodzę się wyjątkowo a Illusionem w kwestii tuneli. Moje wydechy nawet gdy są ustawione na głośne to należą do tych cichszych ale w tych tunelach - a są ich setki - frajda jest taka, że.... bajka. Często zwalniałem w tunelach tylko po to by zaraz odkręcić manetkę na maska... szczególnie pod górkę. A już jazda na cobrach musi być suuuuper.

Po 2. Ważniejsze jest coś innego. Gdzieś w połowie naszej wyprawy czekając na przeprawę promową przez jeden z fiordów uciąłem sobie 20 minutową pogawędkę z jednym Norwegiem, który jak się okazało też jeździ moto. Wypytałem go o te sprawy i powiedział jasno.... jeśli chodzi o prędkość i złapią delikwenta to nie ma zmiłuj! Ale ile my widzieliśmy samochodów policji ? W czasie całego wyjazdu pamiętam chyba dwa... i to nie takie co stały z "suszarką" tylko dwa łącznie! Oba jechały w przeciwnym do naszego kierunku ;D Istotniejsze - jeśli chodzi o założony temat - jest to co ów Norweg mi powiedział w kwestii wydechów. Tam według niego policja ma to głęboko w d...pie! Co się zresztą potwierdzało widząc mijających nas innych cruiserowców. Dlatego na pewno gdbymy znów jechał - jest nawet taka opcja w 2012 roku ;D - to pojechałbym na cobrach! Może mi ktoś pożyczy na dwa tygodnie? hehehe.
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2011-12-12, 08:06   

Jeśli masz wątpliwości, to proponuję wymienić na seryjne lub u Edzia wykonać dbkillera. Natomiast problem może być innego typu, u nas sprawdzają głośność (zresztą najczęściej w sposób niezgodny z normą) jednak nie weryfikują homologacji (aby poruszać się po UE musi być homologacja E13 + wlepka na ramę z informacją nt. sposobu pomiaru). Za granicą, np. Austria, kolegę zmierzyli i było ok., natomiast miał E9 i pomimo tego, że jest to norma akceptowana w Hiszpanii dla sprzętów drogowych (a nie torowych), to dostał 300 Euro i nie było w ogóle gadki. Inny otrzymał 700 za to, że miał jakąś część nieseryjną, chyba obejmę, tym samym układ już nie był homologowany (sic!). Jeśli będą chcieli się czepić, to się czepią. Dorobienie silencera to 50-100 zł, miejsca zajmuje tyle co nic. Latałem w tym sezonie sporo poza Polską, przed przekroczeniem granicy zakładałem dbkillera i miałem problem z głowy.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-12, 10:14   

Luk, podoba mi się Twoja wypowiedź.Zwłaszcza te zdania
Luk napisał/a:
Istotniejsze - jeśli chodzi o założony temat - jest to co ów Norweg mi powiedział w kwestii wydechów. Tam według niego policja ma to głęboko w d...pie! Co się zresztą potwierdzało widząc mijających nas innych cruiserowców.

A w tamtym kierunku mam plan jechać po 15 lipca.Czyli po Grunwaldzie.Może by Ci przypasowało było by fajnie.? lol
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group