YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Yanosik.pl
Autor Wiadomość
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2011-06-19, 18:40   Yanosik.pl

Mam pytanie. Czy ktoś to ściągną już na swój telefon i czy jest zadowolony z działania tego systemu. Mam ochotę sobie to ściągnąć tylko nie wiem czy warto.

http://yanosik.pl/


Proszę o opinie.

[ Dodano: 2011-06-19, 18:43 ]
No i oczywiście czy jest to w pełni legalne.

[ Dodano: 2011-06-19, 18:53 ]
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
_________________
Dawid Z.
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1695
Skąd: Nomad
Wysłany: 2011-06-19, 22:51   

Dawid Z., jest legalne. To tak jak fotoradary zaznaczone na mapie w gps-ie. Zresztą działa na podobnej zasadzie. Zabronione są tylko urządzenia wykrywające lub zakłócające pracę urządzeń pomiarowych.
Ale czy działa ? :nie_wiem:
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
Galder 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-09, 11:39   

Ja to mam i jestem zadowolony, sprawdziło się już :)
Mankamentem jest niestety, chociaż niezbyt upierdliwym, że potrafi pokazywać fotoradary na kilkaset metrów w boczne drogi, nawet pomimo, ze już się te uliczki minęło.
_________________
Filozofia wymaga więcej koncentracji niż jazda motorem, ale nie jest tak bolesna przy upadku.
 
 
cytek 


Rocznik: 2008
Wiek: 44
Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-29, 23:55   

Działa coraz lepiej używam około roku. Z każdą kolejną aktualizacją i oczywiście nowym użytkownikiem jest lepiej.
 
 
Emil 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 324
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-01-02, 10:01   

ja też używam - nieco ponad kwartał na iphonie - jest ok.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-02, 19:45   

nie mam nic przeciwko Yanosikowi, ale moim zdaniem nie daje nic ponadto co może dać aktualna baza fotoradarów ( w tym tych na kółkach - garmino maniaki cały czas ją aktualizują i jest do pobrania za free) połączona z CB.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2013-01-02, 20:33   

witek1965 napisał/a:
nie mam nic przeciwko Yanosikowi, ale moim zdaniem nie daje nic ponadto co może dać aktualna baza fotoradarów ( w tym tych na kółkach - garmino maniaki cały czas ją aktualizują i jest do pobrania za free) połączona z CB.

Witek, nie zgodzę się :) Jakiś czas temu używałem TomToma z bazą fotoradarów i... i kurwa nigdy więcej! :) Przy stacjonarnym fotoradarze miałem ustawiony pojedynczy dźwięk dzwona, przy możliwiej suszarce dwu sekundową melodyjkę na trąbce, a w przypadku strefy możliwego nieoznakowanego radiowozu syrenę alarmową. Zadowolony wyjechałem na DK8 w stronę Wrocławia... Moja nawigacja przypominała jedną wielką dyskotekę, jak nie dzwon, to syrena, jak nie syrena to trąbka... Myślałem, że to tylko na "ósemce" takie atrakcje, ale na innych drogach jest to samo. Ja dziękuję za takie "udogodnienia"... Bazy aktualnych fotoradarów użyłem może z dwa razy. Po tym, jak mi łeb po każdej podróży pękał stwierdziłem, że to gówno warte jest.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-02, 20:38   

moondek, pisałem o Garminie. Tam są komunikaty głosowe Uwaga fotoradał stały
Uwaga radiowóz z kamera
uwaga niebezpieczny przejazd kolejowy itd. Głos męski, bez wariacji. Co więcej, można głosowe komunikaty wyłączyć, a pozostaną tylko komunikaty na ekranie.
Garmin górą ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2013-01-02, 20:45   

witek1965 napisał/a:
Tam są komunikaty głosowe Uwaga fotoradał stały
Uwaga radiowóz z kamera
uwaga niebezpieczny przejazd kolejowy itd. Głos męski, bez wariacji. Co więcej, można głosowe komunikaty wyłączyć, a pozostaną tylko komunikaty na ekranie.

Radio w samochodzie, CB radio i jeszcze jedna "gaduła"... Wiciu uwierz, na dłuższą trasę nie wyrobisz... A jak wyłączysz, to się co i rusz musisz gapić na ekran navi. Ponadto te komunikaty w nawigacji lecą przy każdym fotoradarze, nawet gdy jest pusty. Bo jest i jest w bazie. W przypadku Yanosika w większości powiadamia nas o aktywnych fotoradarach, bo wciskasz guzik tylko w przypadku załadowanego fotoradaru. Drugim plusem Yanosika jest to, że na bieżąco informuje Cię o wypadkach i korkach.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2013-01-02, 20:48   

moondek napisał/a:
Radio w samochodzie, CB radio i jeszcze jedna "gaduła"...


można jeszcze zabrać ze sobą żonę lub teściową :hahaha: :hahaha: :hahaha:

lub obie naraz...
ale kto by to wytrzymał :nie_wiem:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2013-01-02, 20:58   

burza napisał/a:
ale kto by to wytrzymał :nie_wiem:

Witek!!! :hahaha:
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-02, 20:58   

moondek napisał/a:
Ponadto te komunikaty w nawigacji lecą przy każdym fotoradarze, nawet gdy jest pusty.
no własnie, że nie. Ta baza jest robiona przez ludzi i dla ludzi. Sam namierzałem p[ozycje nowych i podawałem pozycje tych które skasowano. Co dwa tygodnie chyba wychodzi nowa uaktualniana. Jeżdżę z tym i spoko, da się przeżyć.

[ Dodano: 2013-01-02, 21:00 ]
moondek napisał/a:
Drugim plusem Yanosika jest to, że na bieżąco informuje Cię o wypadkach i korkach.
to co w normalnym kraju jest za free. Jak tylko przekrocze granice RP na zachód lub południe mam to w Garminie. Na trasie, obok, czas ograniczenia, alternatywne drogi. TCM

[ Dodano: 2013-01-02, 21:02 ]
a wada Yanosika jest to, że chyba nie ma aplikacji na symbiana, o ile dobrze widziałem.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2013-01-03, 07:02   

Używałem chwilę ale nie chciało mi się w to klikać. CB kupiłem, przydało się raz, jak jechałem za granicę na dwa auta, bo roaming nie jest tani. Anteny nie chce mi się stawiać więc też nie korzystam.
Ani jedno ani drugie mi w zupełności nic nie dało. Fotoradary i inne wynalazki też mnie nie łapią.
Gdzie jest sekret? Auto pokryte warstwą tytanu jak SR71?
Nie, po prostu jeżdżę wolniej i mam te wszystkie patenty w nosie :)
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2013-01-03, 08:21   

Kyokushin napisał/a:
Używałem chwilę ale nie chciało mi się w to klikać. CB kupiłem, przydało się raz, jak jechałem za granicę na dwa auta, bo roaming nie jest tani. Anteny nie chce mi się stawiać więc też nie korzystam.
Ani jedno ani drugie mi w zupełności nic nie dało. Fotoradary i inne wynalazki też mnie nie łapią.
Gdzie jest sekret? Auto pokryte warstwą tytanu jak SR71?
Nie, po prostu jeżdżę wolniej i mam te wszystkie patenty w nosie :)

Powodzenia lol Kiedyś przyjdzie taki dzień, że się zagapisz, chwilą nieuwagi i... lol Też tak kozaczyłem jak Ty lol
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2013-01-03, 08:50   

Jeżdżę normalnie, więc nie sądzę by to nastąpiło, bo niby jak mają mnie złapać, jak prędkości nie przekraczam, żeli mi się zdarzy to raz że sporadycznie dwa że o niewiele.

A jak mnie jakoś tam złapią za coś, to tylko na zdrowie mi to wyjdzie, na drugi raz będę patrzył na znaki.
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2013-01-03, 09:25   

W przeciągu ostatnich 10 lat zapłaciłem w sumie 1000zł mandatów. Czyli 100 rocznie. Opłaca mi się inwestowac w te wszystkie cuda? Nie sadzę.
Też mam wk....a na te wszystkie fotoradary, ale generalnie jak się nie szaleje to się nie płaci. A ja na prawdę nie jeżdżę ani wolno, ani mało :D

Nie bardzo kumam tekśt, ze przyjedzie taki dzień, chwila nieuwagi.... i co 140 samo wskoczy na budzik? Nie wskoczy. No ale jak ktoś standardowo zapier..... 140 miasto czy wioska to mu te yanosiki potrzbne. Chociaz może bardziej rozumek :D
_________________
Cruiseriders North
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2013-01-03, 09:42   

Kyokushin napisał/a:
Jeżdżę normalnie, więc nie sądzę by to nastąpiło, bo niby jak mają mnie złapać, jak prędkości nie przekraczam, żeli mi się zdarzy to raz że sporadycznie dwa że o niewiele.

He he, jakbym siebie widział... lol Był taki miesiąc, że łapali mnie na przekroczeniach prędkości 14 - 17 km/h. Ograniczenie do 50 km/h, jechałem 64... Zapieprzałem, prawda? lol Ale w jeden miesiąc zrobiło się prawie 1000,- zł mniej w portfelu... Obecni robię jakieś 70- 80 tys. km rocznie. Dla mnie te wynalazki są jak dodatkowa para oczu i uszu. Nie ruszam się bez tego w trasę i póki co wychodzę na tym dobrze :)
skipbulba napisał/a:
No ale jak ktoś standardowo zapier..... 140 miasto czy wioska to mu te yanosiki potrzbne. Chociaz może bardziej rozumek :D

Standardowe postrzeganie jeżdżących z CB i yanosikiem. Otóż nie zapier.... 140 w terenie zabudowanym, 200 km/h na autostradzie :) Staram się przestrzegać przepisów, ale czasami zdarzy się, że zamiast 50 km/h w terenie zabudowanym jadę np. 65 km/h.... Tu jest różnica... Przez te 15 km/h za dużo mogę zasilić budżet państwa ma założone wpływy z mandatu lol Ale ja nie mam zamiaru zasilać budżetu Państwa... lol
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Mnich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-03, 09:52   

Odpowiadając na pytanie:
czasem włączam jako wsparcie, ale to czasem. Ryzyko, w moim przypadku, jest takie samo z urządzeniem jak i przy rozsądnej jeździe bez.

Jeśli chcesz coś takiego, to Yanosik ok.
_________________
Drag Star 650 custom 2000
HD FLSTC Heritage 2002
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-03, 20:10   

Zapomnieliście koledzy, że CB nie jest tylko po to, żeby pytać gdzie stoją misiaki vel federalni i który fotoradar jest nabity. Zapewne niogdy Wam się nie zdarzyło władować na mine, typu wypadek i gigant korek. Chyba, że lubicie stać w korkach, to gratki. Przy zasięgu 15 km, wiem o utrudnieniach spokojnie 50 km wcześniej. Info przechodzi z radia na radio. Czas na objazd.
Nie wspomnę o tym, że ludzi poprowadzą mnie jak po sznurku pod wskazany cel, nie zawsze adres. Pomogą znaleźć w sobotę pod wieczór lawetę itd. Powiadomić ludzi, że drogą idzie nawalony jegomość, i że zapierdziela karetka. Samochody rozstępują sie zanim ktokolwiek usłyszy syrene i robią przejazd.
Jak dla Was CB jest tylko jako ochrona przed mandatami, to faktycznie, szkoda siana.

O wezwaniu pomocy przez CB nie wspomnę. Nawet miśki korzystają z CB, nie zawsze fair play grają, ale często to oni proszą o pomoc i ją uzyskują, np goniąc pirata bez mózgu. Sam słyszałem jak prosili kierowców Tirów o zamknięcie ścieżki na autostradzie.

Wiem, wiem, można wykupić assistance (warunek -auto do 10-ciu lat), można odstać swoje, otworzyć okno i zapytać przechodnia. Pewnie, że można.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2013-01-03, 22:27   

witek, moj padalec ma 14 lat i mam assistance :D
Masz rację, ale mi to jakoś się nie przydało do niczego poza funkcją walkie-talkie.
Jak mi kiedyś ktoś tłumaczył na zasadzie za jakimś miastem koło tabliczki skręć w lewo następnie przy wielkim drzewie w prawo, na 3 skręcie w lewo i koło niebieskiej tablicy w prawo, to dałem sobie spokój, wbijam dane w gps i najczęściej trafiam.
Jedynie rzeczywiście, jak jest jakiś zator to ludzie powiedzą. Chociaż jechałem i dwa razy dowiedziałem się że jest zator bo jest wypadek, jak już w tym zatorze stałem. Przynajmniej się dowiedziałem że prędko nie ruszy, więc zawróciłem i pojechałem inną drogą, tam też stało bo to był jedyny objazd ...
Aaaa - raz jakiś gamoń jakąś taczką jechał na ekspresówce 10cm za mną (wyprzedzałem sznurek tirów), zobaczyłem że ma CB, kazałem mu się odsunąć, odsunął się, jak miałem możliwość to mu zjechałem...

Sama koncepcja CB jest fajna, jest niby ten kontakt z innymi na drodze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group