YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: witek1965
2011-01-04, 20:24
NAWIGACJA GPS
Autor Wiadomość
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-27, 22:54   

zen napisał/a:
Nawigacje w telefonach nie nadają się do nawigowania ;) ... itd.


A konkretne zastrzeżenia ? Bo to tak jakby stwierdzić ze rude są wredne ... ;p
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Wawrzek 



Rocznik: 2001
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 298
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2009-08-27, 23:32   

zen napisał/a:
Nawigacje w telefonach nie nadają się do nawigowania ;) Ja właśnie się rozglądam za dedykowaną, a od 4 lat w każdym telefonie miałem. Owszem, przydaje się jako dodatkowa, do zabawy, zapisu trasy itd.


Znam pare osób które używaja i są zadowolone :)
Mnie nie potrzeba dokładności co do 1m, wystarczy mi zwykła informacja tak żeby się orientować plus/minus gdzie się jest :)
_________________
Where I lay my head is home
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-08-27, 23:47   

zen napisał/a:
Nawigacje w telefonach nie nadają się do nawigowania ;) Ja właśnie się rozglądam za dedykowaną, a od 4 lat w każdym telefonie miałem. Owszem, przydaje się jako dodatkowa, do zabawy, zapisu trasy itd.

sam używam i jestem zadowolony
jedyny mankament to ekran mały i szybko rozładowujący się telefon
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-08-28, 01:33   

zen napisał/a:
Nawigacje w telefonach nie nadają się do nawigowania ;) Ja właśnie się rozglądam za dedykowaną, a od 4 lat w każdym telefonie miałem. Owszem, przydaje się jako dodatkowa, do zabawy, zapisu trasy itd.


Co to znaczy dedykowaną? Garmin mobile XT śmiga na N95 aż miło. A najtańszy model garmina na motocykl to garmin Zumo 400. 1555 zeta najniżej jak mi się udało znaleźć. Zumo 550, zarówno na moto jak i puszka to już zdrowo ponad 2 k zeta
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Robertold 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-28, 13:33   

jeżeli chodzi o nawigację z ojcem bierzemy na spółę taką do nowego moto. http://www.ceneo.pl/1859145
poza tym można jej użyuwać w aucie jak i na moto. w zestawie jest chyba uchwyt do mocowania na szybie.
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-08-28, 14:00   

koszerny napisał/a:
zen napisał/a:
Nawigacje w telefonach nie nadają się do nawigowania ;) Ja właśnie się rozglądam za dedykowaną, a od 4 lat w każdym telefonie miałem. Owszem, przydaje się jako dodatkowa, do zabawy, zapisu trasy itd.

sam używam i jestem zadowolony
jedyny mankament to ekran mały i szybko rozładowujący się telefon


To właśnie główne mankamenty, i jak dla mnie wykluczające telefon jak nawigację. Jak mi się nawigacja rozładuje, to żadne problem, ale jak padnie telefon - to już większy.

[ Dodano: 2009-08-28, 14:03 ]
witek1965 napisał/a:
zen napisał/a:
Nawigacje w telefonach nie nadają się do nawigowania ;) Ja właśnie się rozglądam za dedykowaną, a od 4 lat w każdym telefonie miałem. Owszem, przydaje się jako dodatkowa, do zabawy, zapisu trasy itd.


Co to znaczy dedykowaną? Garmin mobile XT śmiga na N95 aż miło. A najtańszy model garmina na motocykl to garmin Zumo 400. 1555 zeta najniżej jak mi się udało znaleźć. Zumo 550, zarówno na moto jak i puszka to już zdrowo ponad 2 k zeta


Mam na myśli urządzenie, które jest tylko nawigacją ;) Na motocyklu w ogóle nie używam, szukam czegoś do puszki.
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-08-28, 17:38   

Używam od kilku lat navi w fonach i przyzwyczaiłem się tak że sprawdza mi się wyśmienicie. Dodatkowo można mieć kilka progsów i do wyboru do koloru.

Jak się ma telefon z dużym wyświetlaczem jak np Samsung Omnia to navi jest nie jest wcale taka mała.

Telefon ma się zawsze przy d. Jest poręczniejszy niż duże navi. Nawet jeśli moduł GPS jest trochę gorszy od zewnętrznych to nie na tyle żeby dyskwalifikować go całkowicie.

Jestem zwolennikiem nawigacji w telefonie od kiedy pierwszy raz jej użyłem. ;d
Na motocyklu nie używam bo nie mam uchwytu i tylko dlatego. Choć nie jeżdżę w takie trasy żeby było to niezbędne.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2009-08-28, 18:19   

Jak ktoś chce mieć naprawdę dobre i wygodne navigacje z telefonem to polecam smartfony z systemem Windows Mobile. Wgrywa się automapę europy i wszystko gra ;)

Co do symbiana to albo Garmin albo TomTom z przewagę dla Garmina

Też jestem zwolennikiem navi w telefonie ;)
Raz używałem navi w motorze. Uchwyt za 40zł uniwersalny przyklejony na licznik, do tego gniazdo zapalniczki w motorze i w drogę ;)
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
pajakbielsko 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 110
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1364
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-28, 18:20   

garmina mam, polecam

[ Dodano: 2009-08-28, 18:22 ]
nokia e66
_________________
http://wesolaszkola.net/
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-08-28, 18:34   

Ziółek napisał/a:
Używam od kilku lat navi w fonach i przyzwyczaiłem się tak że sprawdza mi się wyśmienicie. Dodatkowo można mieć kilka progsów i do wyboru do koloru.

Jak się ma telefon z dużym wyświetlaczem jak np Samsung Omnia to navi jest nie jest wcale taka mała.

Telefon ma się zawsze przy d. Jest poręczniejszy niż duże navi. Nawet jeśli moduł GPS jest trochę gorszy od zewnętrznych to nie na tyle żeby dyskwalifikować go całkowicie.

Jestem zwolennikiem nawigacji w telefonie od kiedy pierwszy raz jej użyłem. ;d
Na motocyklu nie używam bo nie mam uchwytu i tylko dlatego. Choć nie jeżdżę w takie trasy żeby było to niezbędne.


Ja używałem na Nokii 6680 (porażka, ekran wielkości paznokcia), na kilku HTCkach, na glofiishu M800 i teraz na googlofonie. Przydaje się, tak jak pisałem, ale jeśli jade w trasę, to naprawdę wolałbym ładny 7 calowy ekranik, boi wzrok już nie ten ;)
 
 
Damian 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 182
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-29, 00:25   

Też wyznaję zasadę że jesli navi to w telefonie ( bo zawsze przy sobie), najlepiej na windows mobile ( miałem ostatnio SPV M650 - rewelacja )- niestety po ostatnim zlocie motocyklowym nadaje się tylko na złom ;D
Co do telefonów z symbianem to proponuję przetestować mapkę Navigon ( mapy takie same jak nowy TT i współpracuje z wbudowanym GPS )
_________________
Yamaha V-Star 650 Classic 2007
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-08-29, 00:55   

zen napisał/a:
Ziółek napisał/a:
Używam od kilku lat navi w fonach i przyzwyczaiłem się tak że sprawdza mi się wyśmienicie. Dodatkowo można mieć kilka progsów i do wyboru do koloru.

Jak się ma telefon z dużym wyświetlaczem jak np Samsung Omnia to navi jest nie jest wcale taka mała.

Telefon ma się zawsze przy d. Jest poręczniejszy niż duże navi. Nawet jeśli moduł GPS jest trochę gorszy od zewnętrznych to nie na tyle żeby dyskwalifikować go całkowicie.

Jestem zwolennikiem nawigacji w telefonie od kiedy pierwszy raz jej użyłem. ;d
Na motocyklu nie używam bo nie mam uchwytu i tylko dlatego. Choć nie jeżdżę w takie trasy żeby było to niezbędne.


Ja używałem na Nokii 6680 (porażka, ekran wielkości paznokcia), na kilku HTCkach, na glofiishu M800 i teraz na googlofonie. Przydaje się, tak jak pisałem, ale jeśli jade w trasę, to naprawdę wolałbym ładny 7 calowy ekranik, boi wzrok już nie ten ;)


No wiesz Zen, co to znaczy bo i wzrok już nie ten. Jesteś jeszcze młody chłopak, a już się dyskwalifikujesz ledwie 3 z przodu? Co innego ja. 25 lat w dziurze, a dopiero od roku uzywam jedynek do czytania. Co do 7-calowego to proponuje jak jest mozliwość pozyczyc i przetestować. To trochę duże jest i nieporęczne. 3,5" zdecydowanie odradzam, bo za małe, ale 4,3" jest akurat odpowiednio do puszki. A juz na moto 7" jak taki telewizor zamontować?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-08-29, 21:31   

witek1965 napisał/a:

No wiesz Zen, co to znaczy bo i wzrok już nie ten. Jesteś jeszcze młody chłopak, a już się dyskwalifikujesz ledwie 3 z przodu? Co innego ja. 25 lat w dziurze, a dopiero od roku uzywam jedynek do czytania. Co do 7-calowego to proponuje jak jest mozliwość pozyczyc i przetestować. To trochę duże jest i nieporęczne. 3,5" zdecydowanie odradzam, bo za małe, ale 4,3" jest akurat odpowiednio do puszki. A juz na moto 7" jak taki telewizor zamontować?


Ja z kolei nie w dziurze, ale od 17 lat (albo i więcej) przed komputerem. Niestety kiedyś nie było ekranów LCD, a kineskop wypala nie tylko powłokę świecącą ;)
Co do nawi, to testowałem 7 calowe, i odpowiada mi to jak najbardziej. Zawsze można dzieciom puścić film ;) Chociaż może rzeczywiście około 4 cali jest całkiem ok.

[ Dodano: 2009-08-29, 21:33 ]
Damian napisał/a:
Też wyznaję zasadę że jesli navi to w telefonie ( bo zawsze przy sobie), najlepiej na windows mobile ( miałem ostatnio SPV M650 - rewelacja )- niestety po ostatnim zlocie motocyklowym nadaje się tylko na złom ;D


Nigdy więcej WM, to po prostu katastrofalny system. W chwili obecnej najlepsze moim zdaniem na rynku pod względem ergonomii i możliwości systemy to Mac OS na iPhone (którego nie kupię ze względu na zasady) i Android (który mnie powalił na kolana)
 
 
Damian 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 182
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-30, 10:16   

zen napisał/a:
Nigdy więcej WM, to po prostu katastrofalny system

Moim zdaniem jest całkiem ok ( nic mi sie nie zawieszało ). Wszystko zależy od kasy jaką chcemy wydać na sprzęt.
_________________
Yamaha V-Star 650 Classic 2007
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-08-30, 11:06   

Damian napisał/a:
zen napisał/a:
Nigdy więcej WM, to po prostu katastrofalny system

Moim zdaniem jest całkiem ok ( nic mi sie nie zawieszało ). Wszystko zależy od kasy jaką chcemy wydać na sprzęt.


Obojętnie co używałem, czy to HTC, czy Omnie czy inne słuchawki - WM był tak samo niewygodny i niestabilny.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-08-30, 11:19   

OK, są fajne nawigacje i drogie, ale czyżby taka za 200 zeta nie nadawała się do niczego? Myślę o jakiejś nawigacji, ale też mam opony do wymiany, klocki hamulcowe, błotnki do malowania, olej w lagach do wymiany, filtr powietrza, tak więc kasy na nawigację za dużo nie mam. Potrzebuję bardziej na sytuacje, kiedy nie mam pewności czy dobrze jadę żeby się upewnic. Na pewno nie będę jeździł z jednym okiem w nawigacji jak po sznurku.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2009-08-30, 11:38   

Nie wiem czy się powtarzam .....

Jak ktoś szuka typowej nawigacji, czyli nie interesuje go co ona ma dodatkowo to może śmiało kupować praktycznie dowolną, ale ....

- musi mieć wejście na karty pamięci (no chyba, że ma wbudowane co najmniej 2GB na mapę europy),
- musi mieć system win CE4.2 albo 5.0 (z tyłu na naklejce będzie napisane).

To są w sumie najważniejsze rzeczy, dzięki którym wgramy dosłownie każdą nawigację bez większych problemów.
Czy ona będzie za 200zł czy za 2000zł, to już bajery ;)
Można sobie patrzeć na wygląd ;)

Przerabiałem nawigacje za 200zł i te za 2000zł. Jedyne czym się właśnie różniły to dodatki i ekran.

Więc niech sąsiad wam nie mówi czasem, że kupił sobie wychuchaną navi za astronomiczną kasę a my niby mamy być gorsi z tą z biedronki ;)
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
Damian 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 182
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-30, 19:17   

Z mojego doświadczenia wynika że najlepsze navi ( w tych przedziałach cenowych ) to Larki ( na allegro pełno ich). Praktycznie nie trzeba dużo wiedzieć o navi żeby ją dopasować do swoich oczekiwań. Na pewno nie kupuj Gooclever ( straszna lipa - padają jak muchy)
_________________
Yamaha V-Star 650 Classic 2007
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-08-31, 00:19   

shipp napisał/a:
OK, są fajne nawigacje i drogie, ale czyżby taka za 200 zeta nie nadawała się do niczego? Myślę o jakiejś nawigacji, ale też mam opony do wymiany, klocki hamulcowe, błotnki do malowania, olej w lagach do wymiany, filtr powietrza, tak więc kasy na nawigację za dużo nie mam. Potrzebuję bardziej na sytuacje, kiedy nie mam pewności czy dobrze jadę żeby się upewnic. Na pewno nie będę jeździł z jednym okiem w nawigacji jak po sznurku.


To zależy jaka dokładnie. Jak coś upatrzysz, to daj znać, podpowiem, czy warto. Tak jak napisali koledzy wyżej, Larki dają radę, a kosztują grosze.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-08-31, 00:26   

Dzięki. Z zakupem powstrzymam się do zimy albo nawet wczesnej wiosny. Generalnie na Polskę nie potrzebuję a na zagranicę wybieram się nie wcześniej jak w czerwcu 2010 /albo lipcu lub sierpniu/.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group