YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda na długich światłach
Autor Wiadomość
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2012-07-29, 21:57   

MARSINUS napisał/a:

W widziałeś je w akcji ? ;D


Jop, niektóre mają lepsze światła niż moja Virka. Nie wiem czy lepsze niż mój V-star, bo stoi w warsztacie. Kurna, jeszcze parę dni muszę czekać :(
_________________
Cruiseriders North
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-07-29, 22:34   

MARSINUS napisał/a:
Dziewczyny ja napisałem swoją opinię i swoją obserwację.

Cytat:
MARSINUS, a założenie pampersa też spowoduje, że nie będziesz miał obsrane portki jak jakiś z idiotów i tak Ci wyskoczy
Pewne przepisy obowiązują w tym państwie i niektóre naprawdę nie zostały stworzone po to aby nam uprzykrzać życie.

Co ty powiesz? To dlaczego mamy tak dużo wypadków? Bo przecież wszyscy jeżdżą przepisowo :evil:
Do wątku o pampersie się nie odnoszę bo nie jestem pewien co poeta miał na myśli.

skipbulba napisał/a:
Mam w kołach około miliona kilometrów na róznych pojazdach i nie wierzę w tę tezę. Skuter też ma drogowe.

W widziałeś je w akcji ? ;D


Już Ci odpowiadam ... czy czasami z tymi zabezpieczeniami to nie za dużo .... w dzień światła drogowe, już może lepiej te lightbary założyć przynajmniej większe będzie postrzeganie odległości ... co 2 punkty widokowe światła to nie jeden. Na dodatek nie będziesz ludzi oślepiał i oczywiście wk... ;D
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-07-30, 10:28   

Dag lightbary też mam ;D

Żeby było jasne nigdy wcześniej tak nie robiłem ale jak jakiś miesiąc temu na trasie Piła-Toruń rzeczywiście by mi się ze 4 razy pampers przydał tostwierdziłem, że to pier....lę i zacząłem jeździć na długich. I o dziwo w drodze powrotnej pampers już nie był potrzebny :nie_wiem:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2012-07-30, 11:03   

Ja mam kierunki w wersji hamerykanckiej i też mnie trochę lepiej widać.
_________________

 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-07-30, 12:55   

MARSINUS napisał/a:
Dag lightbary też mam ;D

Żeby było jasne nigdy wcześniej tak nie robiłem ale jak jakiś miesiąc temu na trasie Piła-Toruń rzeczywiście by mi się ze 4 razy pampers przydał tostwierdziłem, że to pier....lę i zacząłem jeździć na długich. I o dziwo w drodze powrotnej pampers już nie był potrzebny :nie_wiem:

Kurna takie rzeczy mi się nie przytrafiają może masz źle ułożoną przednią lampę ?? ?
 
 
lenio 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 458
Skąd: słomniki/KRK
Wysłany: 2012-07-30, 12:57   

Ja i wielu innych motocyklistów i motocyklistek z mojej grupy po mieście preferujemy światła drogowe (długie) ,odkąd po kraku latam na długich napewno jest mi łatwiej
_________________
Był 650 classic,jest Road Star 1700. 2007r
 
 
Darius 



Rocznik: 1998
Wiek: 53
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-31, 16:15   

lenio napisał/a:
Ja i wielu innych motocyklistów i motocyklistek z mojej grupy po mieście preferujemy światła drogowe (długie) ,odkąd po kraku latam na długich napewno jest mi łatwiej


No właśnie! Każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Tak czy owak, jadąc puszką od tej pory nie będę się już denerwował że na długich moto z przeciwka jedzie. Wiem już dlaczego :)
_________________
Rzekła lilia do motyla: nikt nie patrzy, niech Pan zapyla!
 
 
skipbulba 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 53
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 172
Skąd: CRDS
Wysłany: 2012-07-31, 18:12   

cały problem w naszej Polsce w tym, że u nas wszyscy jeżdżą na podstawie własnego zdania zamiast przepisów :D :D :D
_________________
Cruiseriders North
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-07-31, 22:02   

skipbulba napisał/a:
cały problem w naszej Polsce w tym, że u nas wszyscy jeżdżą na podstawie własnego zdania zamiast przepisów :D :D :D

Nawet pasem pod prąd, a potem w kronice wypadków: ... z nieznanych przyczyn...
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-08-01, 00:34   

Demolka napisał/a:
skipbulba napisał/a:
cały problem w naszej Polsce w tym, że u nas wszyscy jeżdżą na podstawie własnego zdania zamiast przepisów :D :D :D

Nawet pasem pod prąd, a potem w kronice wypadków: ... z nieznanych przyczyn...

Bo tak trzeba pisać .. przecież nie napiszesz "debil" bo to musi lekarz stwierdzić :hahaha:
 
 
Mnich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-01, 09:57   

Dag napisał/a:
debil" bo to musi lekarz stwierdzić


Debil, idiota i imbecyl to medyczne określenia, ale wykreślone z oficjalnego nazwenictwa słownika psychologicznego z 80 lat temu. Chyba, że ktoś jeszcze jeździ mając 90 lat :D
Ja latam na mijania, migam blendą, a kiedy jadę wzdłóź korka jadącego w drugą stronę, wtedy włączam czasem drogowe (tylko w dzień), żeby lecącym "na trzeciego" nie wpaść do kabiny przez przednią szybę, bo nie ma gdzie uciekać jak poboczem jest rów.
_________________
Drag Star 650 custom 2000
HD FLSTC Heritage 2002
 
 
lenio 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 458
Skąd: słomniki/KRK
Wysłany: 2012-08-01, 14:36   

W dupie to mam jak to można nazwać,ja w mieście w dzień latam na długich ,najważniejsze że kierowcy w puszkach widzą mnie no i słyszą
_________________
Był 650 classic,jest Road Star 1700. 2007r
 
 
Dzarko 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 642
Skąd: WA-rszawa
Wysłany: 2012-08-01, 14:39   

Ja jednak jestem zdania, że nie ma co oślepiać innych użytkowników drogi. Nie będę nikogo nijak nazywał ale faktem jest, że światła drogowe nawet w dzień powodują dyskomfort u innych użytkowników drogi.
_________________

 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2012-08-01, 17:11   

Jeżdżę na światłach mijania, moim zdaniem bez sensu jest używanie drogowych jeśli nie jest to konieczne. Za to mam dość głośne wydechy, i nawet dzisiaj przy przeglądzie diagnosta stwierdził, że amerykańskie światło i głośniejsze wydechy powinny być /szczęśliwie tysz motonita, jeździ Virago 1100/ i bez problemu pacnął pieczątkę. Cały przegląd przebiegał na podziwianiu urody mojego Pędziwodza ;D
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-08-01, 18:22   

shipp napisał/a:
Jeżdżę na światłach mijania, moim zdaniem bez sensu jest używanie drogowych jeśli nie jest to konieczne. Za to mam dość głośne wydechy, i nawet dzisiaj przy przeglądzie diagnosta stwierdził, że amerykańskie światło i głośniejsze wydechy powinny być /szczęśliwie tysz motonita, jeździ Virago 1100/ i bez problemu pacnął pieczątkę. Cały przegląd przebiegał na podziwianiu urody mojego Pędziwodza ;D

Shipp tylko jak w końcu wyszkolą policjantów odnośnie przepisów to będziesz ty miał problemy oraz zakład który Ci przybił pieczątkę. Już jest nawet tak z motorowerami ze zdjętą blokadą które zostały przyłapane na tym...większość stacji diagnostycznych nie chce podbić poprawnego przeglądu takiego pojazdu ... czemu ?? gdyż od zakładania blokady jest firma która wyprodukowała dany motorower, a z drugiej strony ona sobie dużo za to liczy :)
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1601
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-08-01, 18:55   

Cytat:

Ja jednak jestem zdania, że nie ma co oślepiać innych użytkowników drogi. Nie będę nikogo nijak nazywał ale faktem jest, że światła drogowe nawet w dzień powodują dyskomfort u innych użytkowników drogi.


Kolego ,zobaczysz jak szybko życie zweryfikuje Twoje opinie :8
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-08-01, 18:58   

SATURIAN napisał/a:
Cytat:

Ja jednak jestem zdania, że nie ma co oślepiać innych użytkowników drogi. Nie będę nikogo nijak nazywał ale faktem jest, że światła drogowe nawet w dzień powodują dyskomfort u innych użytkowników drogi.


Kolego ,zobaczysz jak szybko życie zweryfikuje Twoje opinie :8

Czy będąc za granicą też łamiesz w taki sposób przepisy i masz w pupie oczy innych prowadzących??

Może należy na stacji diagnostycznej sprawdzić jak powinny być podniesione światło mijania,aby spełniało swoje zadanie :roll:
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2012-08-01, 19:24   

Dag, widzisz, moje wydechy zrobiona w tak cwany sposób, że są głośne ale oscylują w granicach dopuszczalnej normy, no może deczko ją przekraczają, cały myk polega na tym że zrobiono je tak, aby dawały jak najbardziej basowy dźwięk, wtedy nawet jeśli decybeli jest sporo, nie sprawiają takiego wrażenia jak wydechy o wyższych tonach.
Jeśli chodzi o reflektor, to jeszcze minie dużo czasu zanim stróże prawa będą dysponować odpowiednim sprzętem do mierzenia luksów ;)
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2012-08-01, 19:34   

Przeczytajcie jeszcze raz moj wczesniejszy post na temat uzywania długich swiateł i ze wbrew pozorom jest to niebezpieczne . Radził bym tez sprawdzic w naturze ta tezę .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1601
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-08-01, 20:16   

Dag napisał/a:
Czy będąc za granicą też łamiesz w taki sposób przepisy i masz w pupie oczy innych prowadzących??


Tutaj nie ma znaczenia , czy jest to zagranica, czy nie.
Może kiedyś spotkamy się w realu , to opowiem Ci swój przypadek , a wtedy ocenisz co jest lepsze , oślepiać innych , czy zginąć pod kołami samochodu.
Dodam , że ja też w swoim moto mam przełącznik świateł mijania /drogowe i nie zapierdalam wszystkim po oczach bez pojęcia.
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group