YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojemność zbiornika paliwa w XVS1300A 2009
Autor Wiadomość
maniek_sbi 


Model: MS1300
Rocznik: 2009
Dołączył: 03 Kwi 2024
Posty: 3
Skąd: sbi
Wysłany: 2024-04-04, 08:49   Pojemność zbiornika paliwa w XVS1300A 2009

Witam. W instrukcji (z 2012 r, mój moto z 2009) i większości danych, podane jest 19l (lub 18.5) w tym 3.7l rezerwy. Zauważyłem, że dość wcześnie zaświeca mi się rezerwa, bo przez dziesiątki tankowań wlewałem max. 14-15.5l. Taki urok - se myślałem, zapas, żeby nie dopuścić do braku zasilania wtryskiwaczy, jak w samochodach. Wczoraj jednak, przy większym zużyciu paliwa (to osobny temat), na stację wjechałem już z przerywaną pracą silnika. Weszło 16.1l (czyli jak nigdy dotąd). Przy pochyleniu na stopce i "do dolnej krawędzi króćca napełniającego" - jak podano w instrukcji. No może troszkę przelałem. Tak czy owak nie zmieściłbym tam jeszcze 3l nawet pod ciśnieniem! ;)

Zacząłem czytać i znalazłem w jednej ze specyfikacji dotyczącej YAMAHA V-Star 1300 (2009-2010), że pojemność zbiornika w XVS1300A wynosi 4.1 galonów czyli 15.5l co by pasowało. Zaznaczam, że mój moto jest ze Stanów.

Czy ktoś coś mi rozjaśni w tym temacie? Były różne wersje baków? Ma ktoś maszynę z tego rocznika z USA?

Pozdrawiam!

Maniek
_________________
XVS1300
  
 
 
mayu 


Model: MS1300
Rocznik: 2012
Dołączył: 05 Paź 2019
Posty: 75
Skąd: Grodzisko Górne
Wysłany: 2024-04-04, 14:11   

Pojemność zbiorników w tym modelu jest raczej taka sama. Po zapaleniu rezerwy weszło mi około 13l jak dobrze pamiętam. Dobrze, że sprzęt naprawdę mało pali, i przez to ma całkiem przyzwoity zasięg. To co podaje instrukcja, to chyba Max ale trzeba by lać więcej niż do dolnej krawędzi wlewu.
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia

Wysłany: 2024-04-04, 17:08   

Kranik też nie ściąga paliwa do dna.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group