YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ciecio
2019-10-25, 14:28
Po odpaleniu leje paliwo
Autor Wiadomość
mihco 



Model: MS1300
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 26
Skąd: Nakło Śląskie
  Wysłany: 2019-10-25, 10:02   Po odpaleniu leje paliwo

Witam serdecznie na tym zacnym forum, właśnie miałem przyjemność się zarejestrować.
Od paru dni jestem właścicielem Yamahy midnight star 1300 z 2007 roku.
Pojawił się problem, po odpaleniu wczoraj po pracy ok północy zaczęło śmierdzieć benzyną. Okazało się że cieknie od spodu,( ale chyba wyższej bo cylinder od połowy mokry )i z tłumika.
Poprzedni właściciel twierdzi że po przekręceniu kluczyka powinienem odczekać 10s., że to jest przyczyna. Ja się pytam, dla czego czekać?, o co chodzi? . Czy paliwo dostało się gdzieś gdzie nie powinno?, myślę że nie bo to jest wtrysk, ale pewności nie mam.
W przednim moto fz6 czekałem aż pompa ucichnie i jazda a tu dla czego mam czekać? .
Dodam jeszcze że poczekalem aż paliwo wyparuje, zapaliłem i było już ok, pojechałem.
_________________
mihco
Ostatnio zmieniony przez ciecio 2019-10-25, 12:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2019-10-30, 13:39   

Cześć,

pierwsze roczniki miały akcje serwisową która polegała na wymianie linii zasilającej w paliwo, coś tam miało wadę, tutaj szukał bym przyczyny zakładając że wszystkie przewody i opaski są na miejscu.
Nie wiem czy nie mam gdzieś nowego tego zestawu serwisowego na półce.
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
mihco 



Model: MS1300
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 26
Skąd: Nakło Śląskie
Wysłany: 2019-10-30, 13:57   

Może zadzwonić do yamahy? Chociaż to już pewnie za późno. Dotychczas wszystko gra tylko czekam te 10 s., więc przewody muszą być ok. Co dokładnie składało się na linie zasilającą w paliwo? Oprócz pompki ?

[ Dodano: 2019-10-30, 14:42 ]
tqmeh napisał/a:
Cześć,

pierwsze roczniki miały akcje serwisową która polegała na wymianie linii zasilającej w paliwo, coś tam miało wadę, tutaj szukał bym przyczyny zakładając że wszystkie przewody i opaski są na miejscu.
Nie wiem czy nie mam gdzieś nowego tego zestawu serwisowego na półce.


Kolego, bardzo Ci dziękuję. Dzwoniłem do yamahy, podałem vin i okazało się że akcja jest nadal. Problem z wyciekiem paliwa... Zamówią części, dają znać kiedy podjechać. Naprawa darmowa. Dzięki :brawo:
_________________
mihco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group