Warning: include(/var/www/html/cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 549
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
okulary na motocykl
Author Message
HELLOWEEN



Model: SYMPATYK
Posted:     [ !!! ]

[quote="OldDiver"][b]HELLOWEEN[/b], A nie masz w ofercie czegoś ze szkłami / wkładkami korekcyjnymi ?[/quote]

No właśnie nie ma. Pod normalne okulary ochronne spokojnie mieszczą się okulary lecznicze. Te są dla ludków bez wad wzroku,albo dla tych co w soczewkach chodzą... Jedyna rada,to zamówić u optyka okulary w odpowiednim kształcie i fasonie z korekcyjnymi szkłami. Jednak jest to spory wydatek. Mam jedne ulubione okulary przeciwsłoneczne w których jeździłem parę lat. Niestety od częstego używania się sfatygowały do tego stopnia,że trzeba było pomyśleć o wymianie szkieł. Poszedłem więc do optyka z nadzieją że dorobią mi nowe szkiełka i po sprawie. Niestety okazało się że okulary mają szkła sferyczne i dorobienie takich samych do tych oprawek to koszt około600-700 złociszy! Naturalnie dałem sobie spokój i teraz jeżdżę w tych z Bauhausu.
 
 
pyra



Model: SYMPATYK
Posted:     [ !!! ]

po co kupować w DE jak można u nas np http://www.karba.com.pl/okulary-ochronne-31-hc-af-ziemne-zekler.html
zresztą okulary BHP można nabyć duuuuużo taniej
 
 
Merlin



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

[quote="OldDiver"][b]HELLOWEEN[/b], A nie masz w ofercie czegoś ze szkłami / wkładkami korekcyjnymi ?[/quote]

http://www.bobster.pl/bobster-okulary-spektrax-wkladka-na-szkla-korekcyjne-p-21.html
http://www.sporteyewear.net/pl/motorcycle-prescription-sunglasses.html
poszukaj "motocyklowe okulary korekcyjne" lub odwiedź optyka, maja naprawdę duży wybór (na przykład kupowałem korekcyjne do pływania)
 
 
HELLOWEEN



Model: SYMPATYK
Posted:     [ !!! ]

Pyra dobrze że znalazłeś. Przynajmniej z wysyłką kłopotu nie będzie. I cena taka sama jak w de.
 
 
luurek



Model: MS1300
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

Witam Polecam bo sam używam okularów przeciwsłonecznych Silhouette są bardzo elastyczne i mają cieniutkie zauszniki które nie uwierają pod kaskiem no i można wstawić do nich szkła korekcyjne 8)
 
 
sagittarius



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

Prezentują się ładnie ale... właśnie jest wielkie ale bo najtańsze jakie wygooglowałem kosztują 120$ na e-bayu ;/
 
 
filipesku


Model: BĘDZIE
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

Tu jeden z portali oferuje małe "conieco"
http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160122051344&SearchText=okulary+motocyklowe

Może uda się coś znaleźć
 
 
luurek



Model: MS1300
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

z tym portalem to chyba trochę ściema w polsce silhouette kosztyje w salonach optycznych około 1100 zl i więcej no i jak kupić jak nie można przymierzyć
 
 
Bakteria77



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Posted:     [ !!! ]

To jest chińskie "alledrogo" więc oryginalne rzeczy ciężko tam znaleźć ;D
Kupujesz bezpośrednio z Chin, bez polskich pośredników i ich marży.
 
 
filipesku


Model: BĘDZIE
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

[b]Bakteria77[/b], są tam często oryginalne rzeczy tylko nie mają logo firmy. Warto trochę poszperać. Ja tak kiedyś namierzyłem kurtki z goretexu.
 
 
sagittarius



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

Ja niestety mam "niewymiarowy" globus i muszę mierzyc okulary, wszystkie które kupiłem przez neta niestety za wąskie :/
 
 
filipesku


Model: BĘDZIE
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

[b]sagittarius[/b], może coś takiego?
http://allegro.pl/atestowane-okulary-motoryzacja-cat-rozjasniajace-i5438265110.html
 
 
kupiecjudex666


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

Właśnie zainwestowałem w gogle
http://allegro.pl/gogle-motocyklowe-markowe-chopper-bobber-harley-i5962048333.html

powiem szczerze byłem pełen obaw po tym co tu wcześniej przeczytałem, czy mi bryle wejdą i będzie ok. No ale musze przyznać że jestem mile zaskoczony. Gogle maja takie wcięcia na wysokości gumki wchodzi tam oprawka i nosek wpasowuje się idealnie w gogle, zdejmuje się gogle razem z okularami.
No wydaje się luz, ale czy na dłuższa mete jest ok sprwce jak wiosenny wietrzyk powieje. Tylko ile jeszcze będzie trzeba czekać ? :nie_wiem:
 
 
OldDiver



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

Ale cena .... łał. No chyba że z tym kaskiem. ;D
 
 
yapkovitz



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

[URL=http://www.helmets.pl/pl/k/gogle-climax]Gogle Climax [/URL] - dla noszacych okulary dostepne sa modele 510 oraz 521. Od paru lat uzywam Uvex Rally, zaplacilem ok. 220 zl.
 
 
kupiecjudex666


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

[quote="yapkovitz"][URL=http://www.helmets.pl/pl/k/gogle-climax]Gogle Climax [/URL] - dla noszacych okulary dostepne sa modele 510 oraz 521. Od paru lat uzywam Uvex Rally, zaplacilem ok. 220 zl.[/quote]


A dzięki te żonie zakupie ;D

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2016-02-10, 16:30[/i] ][/size]
Choć obecnie to i tak prawie 5 paczek :?
 
 
OldDiver



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

Zwracam uwagę że nie do każdego kasku da się założyć gogle. Przynajmniej do mojego J1. U mnie krawędź kasku jest na wysokości brwi i to nie jest za duży kask.
 
 
kupiecjudex666


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Posted:     [ !!! ]

[quote="OldDiver"]Zwracam uwagę że nie do każdego kasku da się założyć gogle. Przynajmniej do mojego J1. U mnie krawędź kasku jest na wysokości brwi i to nie jest za duży kask.[/quote]

Prawda ja ostatnio kupiłem sobie kask LS2 i do gogli mierzyłem w macie i w połysku i dziwna sprawa wyszła w macie gogle pasowały idealnie a w połysku lekko odstawały tak jak by kask albo jego wypełnienie raczej mocniej zachodziły na twarz.
Ot i takie małe ździwko. :?
I tak miałem zamiar kupić mat. :)
 
 
OldDiver



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Posted:     [ !!! ]

Wracam do tematu okularów korekcyjnych pod kask. Zmieniłem kask i muszę zmienić szkła w okularach ... człowiek się starzeje a wzrok się poprawia. A przy okazji bardziej dopasować oprawki.
Kiedyś widziałem oprawki bez zagiętych zauszników, a takie proste "blaszki" lekko wygięte do wewnątrz. W nowym kasku po jakimś czasie czuję zauszniki na uszach.
Czy ktoś, coś mógłby w tej materii zaproponować, wskazać. (???)
 
 
F.I.P. Berek



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Posted:     [ !!! ]

Firmy produkujące okulary motocyklowe mają modele z wymiennymi szkłami. Prawdopodobnie daje to możliwość wstawienia szkieł korekcyjnych. Proste zauszniki mają np. modele EasyRider i SfericumPad od Baruffaldi (ramka metalowa/skórzane wykończenia). Mam i używam. Niektóre modele z firmy Bobster (ramka plastikowa - zauszniki całkowicie demontowalne - wymienne z elastycznym paskiem) - ja akurat mam z zausznikami tradycyjnie wygiętymi - musisz poszukać. Wiley X - podobnie jak Bobster - nie używałem, ale znajomi mają - też spoko.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group