YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niespodziewany i całkowity brak prądu w 1100
Autor Wiadomość
Kojak 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 47
Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 155
Skąd: GŁ Kanzas City
Wysłany: 2017-08-11, 17:19   Niespodziewany i całkowity brak prądu w 1100

Dwa dni temu w moim V-Starze 1100 brakło prądu i akumulator został wyjechany na maxa.

Odpaliłem awaryjnie motocykl na kable z samochodu i odpalenie poszło bez problemów.

Ale po odłączeniu przewodów z auta prądu starczało na maksymalnie 3 minuty pracy silnika.
Nawet wyjęcie bezpiecznika od świateł nic nie pomagało i po ok 3 minutach prądu nawet na iskrę nie starczało

Po zrobieniu wszelkich pomiarów okazało się że nie mam ładowania ( tzn jest na poziomie 6-8 V )
Klemy w akumulatorze mam przeczyszczone,tak samo końcówki przewodów idące do akumulatora.

Wszystkie bezpieczniki są ok.

Nie mogłem znaleźć mocowana masy do ramy żeby sprawdzić stan mocowania więc zrobiłem nową masę ale to nic nie dało.

Wymieniłem na próbę regulator napięcia na pewny i sprawny ale to też problemu z brakiem ładowania nie rozwiązało.

Pomiary na kostce idącej z alternatora wykazują napięcie w granicach 8-12.5 V ( 3 wersje połączenia do pomiarów białych przewodów 1-2, 1-3, 2-3 )

Nie wiem co to może być z tym brakiem prądu?

Mam jeszcze inny problem.
Jak naciskam przycisk startera to z przekaźnika rozrusznika słychać dźwięk w rodzaju zwarcia/łuku elektrycznego filmik z dziesiejszego rozruchu silnika i mruga kontrolka Check Engin i gaśnie wtedy wskazanie przebiegu licznika.

Ten dźwięk "zwarcia" w przekaźniku rozrusznika nie występuje za każdym razem a w momencie kiedy podczas rozruchu dodaję gazu.Jak odpalam moto bez gazu to raz jest to "zwarcie" a raz go nie ma.
Przeczyściłem też styki w przekaźniku ale to też nic nie dało

Z racji rozładowanego akumulatora wszystkie uruchomienia V-Stara robiłem na podpiętych przewodach rozruchowych pod akumulator w samochodzie i na pracującym silniku w aucie, tak więc do celów pomiarów i rozruchów motocykla prądu nie brakowało bo moto było cały czas zasilane z samochodu.
Tak więc zakładam że akumulator motocyklowy nie jest powodem tej awarii i po naładowaniu nadal będzie dobrze działał.

A mimo to jakoś słabo udaje mi się uruchomić motocykl.
Jak następuje to "zwarcie" w przekaźniku to wyraźnie osłabia to akumulator w samochodzie i silnik w aucie wtedy zwalnia lekko obroty.

Zeby było jasne że dobrze zidentyfikowałem przekaźnik rozrusznika i białe przewody idące z alternatora wklejam ich foty - jak to nie są te miejsca o których pisałem to mnie poprawcie.

Kosta idąca z alternatora ( 3 białe przewody )





Przekaźnik rozrusznika



Dodam jeszcze że systematycznie ( przynajmniej raz na 2 tygodnie ) kontroluję poziom ładowania zarówno w aucie i motocyklu i do tej pory nigdy nie miałem żadnych choćby najmniejszych problemów z instalacja elektryczną w pojazdach.
Stąd moja zaskoczenie że w akumulatorze nagle brakło prądu

Powiedzcie koledzy co i jak jeszcze mogę zmierzyć lub sprawdzić żeby można było postawić pewną diagnozę tej awari?

Ponieważ nie mam dużego doświadczenia w elektryce motocyklowej to proszę o ewentualnie jak najdokładniejsze opisy pomiarów jakie jeszcze mogę zrobić.
_________________
.
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r
.
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2017-08-13, 22:38   

Sprawdź akumulator. Podłącz co do ładowania i zobacz czy się naładuje. Z tego co piszesz wynika że wszystkie próby robiłeś na podłączonym akumulatorze.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2017-08-13, 23:50   

Z tego co pamiętam na przewodach wychodzących z alternatora napięcie powinno być ok 70V może 80V (po odpięciu regulatora i przy obrotach ok. 1500-2000 obrotów.
W każdym razie Twoje napięcie jest za niskie.
Ja stawiam na to że mogło Ci klinek ściąć na alternatorze.
Duperela, ale trzeba dekiel ściągnąć i uszczelkę wymienić.
Nie pamiętam jednak czy na alternatorze nie ma mechanizmu wyczuwania górnego punktu. Wtedy także miałbyś kłopot z paleniem.... ale tego nie pamiętam.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
Kojak 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 47
Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 155
Skąd: GŁ Kanzas City
Wysłany: 2017-08-14, 12:54   

miodzik napisał/a:
Z tego co piszesz wynika że wszystkie próby robiłeś na podłączonym akumulatorze.

Tak wszystkie pomiary robiłem na podłączonym akumulatorze i odpalonym silniku.


soft napisał/a:
Z tego co pamiętam na przewodach wychodzących z alternatora napięcie powinno być ok 70V może 80V (po odpięciu regulatora i przy obrotach ok. 1500-2000 obrotów.

A ja robiłem pomiary na podłączonym regulatorze napięcia.

Postaram się jeszcze odpalić moto na jakimś pewnym i sprawnym akumulatorze żeby na 100% wiedzieć czy akumulator nie jest walnięty.

A jak podmianka aku nic nie pomoże to trzeba będzie zdjąć dekielek i zobaczyć co z alternatorem.
_________________
.
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r
.
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2017-08-14, 18:04   

Jak dla mnie regulator szlag trafił .
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
Kojak 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 47
Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 155
Skąd: GŁ Kanzas City
Wysłany: 2017-08-15, 21:08   

Okazało się że mialem walnięty akumulator w którym poleciała najprawdopodobniej jedna cela.
Dziś podłączyłem nowy akumulator i Jenny zagadała od strzała a ładowanie było wręcz książkowe.
Jutro skręcam wszytsko co rozkręciłem i robie jakiś komin.
Dzięki za porady tu na forum oraz wszystkie rozmowy,porady i pomysły udzielane przez telefon.
_________________
.
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r
.
 
 
darek_p69 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2002
Wiek: 54
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2017-08-17, 19:49   

Miałem to samo podjechałem do sklepu i już nie odpaliłem , padła cela w aku , wsadziłem do kufra aku samochodowe i dojechałem do domu, instalacja potrzebuje około 90w na zasilanie modułu zapłonowego itd... klasyczny przypadek :)
pozdrawiam LWG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group