YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OPONY-oznaczenia, opisy opon
Autor Wiadomość
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-02-19, 17:07   

Nie jeździłem tak jak ten gość z filmu - mój dość specyficzny dolot nie pozwala na takie efekty, poza tym MC II bardzo dobrze "klei" więc trudno jest zerwać przyczepność. Poniżej wygląd opon po 22 tyś mil, czyli 35 tyś km. Gaźnik HSR, ręka swawolna lub jazda w dwie osoby z dużym obciążeniem (całość cirka ebałt 550kg). Od czasu wykonania fotek opony kulały się jeszcze cały sezon - tył został wymieniony na koniec 2016, choć przyznaję, że szerokość slicka na środku wielu mogłaby przerazić - ok 8 cm, ale opona nie mimo to opona nie była płaska. Nie pomagało jej też to, że po przeniesieniu prawej pedału hamulca pod spacerówkę, przez co stał się bardziej dostępny, bez ruszania stopy ze spacerówki, zdecydowanie częściej używałem tylnego hebla, niż to ma zazwyczaj miejsce. Mimo tego opona nie miała problemów z przyczepnością do końca, a tuż przed wymianą zaliczyłem jeszcze kilka startów równoległych na 1/4 mili. Tył do wymiany przejechał 27 tyś. mil (ok. 43 tyś km).
Przód planuję wymienić w okolicy maja, przed wyprawą do Włoch - obecnie przy tym samym przebiegu co tył ma na środku ok. 1,5 mm bieżnika. Pewnie dociągnie jeszcze pod ok. 45-47 tyś km.
Tak dla porównania - Bridgestone Exedra na tyle przy takim samym stylu jazdy, przy przebiegu 13 tyś mil (ok. 21 tyś km) wyglądała dużo, dużo gorzej, płaska na środku, a ogólny profil był kwadratowy, z wyraźnym załamaniem na krawędzi użytecznego wykorzystania szerokości bieżnika.
Przód

Tył
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
leks1 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2017-02-23, 18:54   

witek1965 napisał/a:
leks1 napisał/a:
(sezon, dwa ? ?)
co to za miara ? ja rozumiem przejechane mile, kilometry, ale sezon, czy dwa nie jest kompletnie żadnym wyznacznikiem ? :nie_wiem:
jeden zrobi 2 kkm, drugi 10kkm, a trzeci 35 kkm w sezonie. I co powiesz jak ten trzeci napisze, zajechałem w sezon opony ? szrot ?


Masz racje może i miara z dupy, ale od czegoś trzeba zacząć pytać :8

wemar
Dzięki za kompletne info.

A jakie macie doświadczenia z innymi oponami ?
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2017-02-23, 20:29   

mało napisano ? http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?t=225
_________________
Bo droga jest celem
 
 
leks1 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2017-02-24, 09:35   

pyra napisał/a:
mało napisano ? http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?t=225


Ok nie mało, ale od czterdziestej siódmej strony czyli cały poprzedni rok nie było wzmianki o przebiegach 8)

... no i dwie pierwsze strony przydatne, z pozostałych pięćdziesięciu paru, nie znalazłem informacji, których szukałem (może być że źle szukałem, wiem że nie które "szukajki" forumowe potrzebują szczególnej formy wpisu, którą nie zawsze znam).

Tematów o oponach jest trochę, nie da się tego jakoś skonsolidować ?
Zadałem pytanie w tym bo jest podwieszony, jeśli coś nie tak zrobiłem to sorry, ale podobno "kto pyta, ten nie błądzi" 8)

Pozdrawiam.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2017-02-24, 19:47   

leks1, spoko, nie denerwuj się. To, że mało napisano to wcale nie jest źle. Najczęściej ludzie piszą o czymś co jest złe. A jak nikt nie napisał, że Micheliny są złe, to już jest dobrze.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
leks1 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2017-02-26, 19:13   

witek1965 dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group